1 mililitr kwasu hialuronowego – to dużo czy mało?

1 mililitr kwasu hialuronowego – to dużo czy mało?

Spis treści

  Czy 1 mililitr kwasu hialuronowego to DUŻO? Jedną z najczęstszych obaw, jakie macie przed zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej jest przesadzony i nienaturalny wygląd. I że 1ml kwasu to będzie bardzo, bardzo dużo!

  Gdy siadacie na fotelu, regularnie słyszę “tylko proszę tak delikatnie, tak żeby nic nie było widać!”. Wcale mnie to nie dziwi. Przecież oglądamy zdjęcia celebrytów, u których już na pierwszy rzut oka możemy wskazać, które konkretne części ciała były “oddane do poprawki”.

  Ważne jest jednak, żeby zdawać sobie sprawę z tego, że widziane na ich twarzach efekty, nie są wynikiem jednego czy dwóch zabiegów. A w przypadku zabiegów medycyny estetycznej, jak nigdzie indziej, mniej znaczy więcej.

  1 mililitr kwasu hialuronowego często wystarcza

  Podstawową jednostką jeśli chodzi o wypełniacze jest “mililitr”. Często w cennikach widzicie, że cena zabiegu jest uzależniona od tego ile tych mililitrów zostanie podane. Ale ile to jest ten mililitr i jaką różnicę zrobi to dla naszej twarzy?

  Powiem tak – 1 mililitr kwasu hialuronowego to dużo i mało. Na leczenie jednej okolicy często wystarcza, ale niekiedy potrzeba więcej. Ja osobiście preferuję taktykę podania mniej produktu na jednej wizycie. Później czekamy parę tygodni aż produkt zintegruje się z tkankami (z reguły do 6 tygodni po pierwszym zabiegu). Po tym okresie ewentualnie dodajemy preparat, jeśli okaże się to nadal konieczne. Dzięki temu wiem jak zareagowała skóra Pacjenta i nigdy nie przesadzę z ilością preparatu.

  1 mililitr kwasu hialuronowego w praktyce

  Na filmiku poniżej zobaczycie jak wygląda ten osławiony 1 mililitr kwasu hialuronowego. Wizualnie to na pewno nie jest dużo :). Wiadomo – na twarzy każda zmiana jest dla nas bardziej zauważalna, zwłaszcza na początku. Przy okazji zobaczcie sobie samą konsystencję kwasu.

   

  A co gdy powtarzamy zabiegi?

  No dobrze – powiecie teraz, że tak, może jeden mililitr to nie jest dużo i faktycznie nie przesądzi o tym, że nasz wygląd będzie przesadzony. A co jeśli zabiegi będziemy powtarzać?

  Dbajcie o kondycję swojej skóry cały czas. Nie tylko wykorzystujcie wypełniacze, ale także przychodźcie na nawilżającą mezoterapię i wykorzystujcie stymulujące działanie laserów. Dzięki temu skóra będzie dostawać różne bodźce do odnowy.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Poza tym starajmy się zmieniać i urozmaicać stosowane wypełniacze. Niech to nie będzie zawsze kwas hialuronowy, ale też na przykład hydroksyapatyt wapnia. W ten sposób skóra będzie pobudzana na różnych frontach i efekty nie będą się tak kumulować.

  Usta i zachowanie naturalności

  Szczególnie znaczenie pod kątem ilości preparatu mają zabiegi w obrębie ust. 1 mililitr kwasu hialuronowego to z reguły ilość maksymalna, którą podajemy za jednym razem – często jest to mniej. Z reguły przy efektach “przed i po”, które możecie znaleźć na stronach gabinetów estetycznych (w tym moim) jest zawarta informacja ile objętości preparatu zostało podane. Jednak szkopuł w tym, ze 1 mililitr kwasu hialuronowego na usta będzie wyglądał INACZEJ u Ciebie, a inaczej u kogoś innego.

  To dlatego, że bardzo ważne jest od jakich ust startujemy. Niektóre usta potrzebują 0,2 ml i efekt będzie super, a dla innych ust dopiero 1 mililitr kwasu hialuronowego będzie miał sens. Na szczęście nie Ty musisz się martwić tą decyzją, a lekarz, który wykonuje zabieg 🙂

  Do dobrze, a jak to jest z tymi odczuciami kiedy podamy 1 ml kwasu hialuronowego na usta?

  Standardem już stało się to, że podczas modelowania ust Pacjentka jest mocno zdziwiona jak usta bardzo się powiększyły, ale na wizycie kontrolnej po kilku tygodniach prosi, żeby jeszcze troszkę je powiększyć, bo takie bardzo się podobają. Częściowo za te pierwsze wrażenia odpowiedzialna jest lekka opuchlizna po zabiegu. Bardziej jednak to Pacjentki przekonują się do nowego wyglądu. Gdzie więc jest ryzyko?

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   W przypadku ust nie możemy stosować preparatów wymiennie, bo nie mamy bezpiecznego zamiennika do kwasu hialuronowego. Dlatego umiar jest najważniejszy, a zabiegów nie należy powtarzać zbyt często. Z czasem, po kilku powtórzeniach modelowania ust, usta nam się zagęszczają, kolagenizują i stają się pełne, mimo że kwas hialuronowy teoretycznie powinien się z tej okolicy dawno zmetabolizować.

   Gdy będziemy powtarzać ten zabieg regularnie, możliwe że na wargach pojawią się zgrubienia. Takie zgrubienia nie są pożądane i nie będą wyglądać estetycznie. Dlatego zaufajcie swojemu lekarzowi, jeśli mówi wam, żeby jeszcze się wstrzymać z kolejnym zabiegiem. Wszystko dla Waszego dobra. Więcej informacji o powiększaniu ust kwasem znajdziesz w osobnym wpisie TUTAJ.

   Wnioski

   1 mililitr preparatu to z reguły tyle, ile wystarczy do wykonania zabiegu. To niewielka ilość, która dla Twojej skóry zrobi wielką różnicę. Właśnie taka strategia, którą sama stosuję u swoich Pacjentów, prowadzi do naturalnego wyglądu i zadowolenia z efektów.

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: 1 mililitr kwasu hialuronowego – to dużo czy mało?

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Dzisiaj zapraszam do nowego video na moim kanale YouTube. Poruszam w nim bardzo ważną kwestię, która często przewija się wśród Pacjentów. Czy medycyna estetyczna szkodzi...

    01.09.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Na czym polega masaż Kobido i dlaczego warto go wykonywać? W tym artykule dowiesz się co to NAPRAWDĘ jest Kobido oraz otrzymasz WAŻNE informacje o...

    12.08.2023 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Kwas hialuronowy w ciąży, czy to dobry pomysł? Ciąża i karmienie piersią to szczególny okres w życiu kobiety, kiedy więcej rzeczy NIE MOŻESZ niż możesz...

    24.10.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".