1 ml kwasu hialuronowego – czy wystarczy na usta i zmarszczki?

1 ml kwasu hialuronowego – czy wystarczy na usta i zmarszczki?

Spis treści

  1 ml kwasu hialuronowego to ilość, która jest ZAWSZE wyceniana w gabinetach medycyny estetycznej. Od zawsze miałam problem z tym, że Pacjent nie wie czy to dużo czy nie. A przede wszystkim – nie wie czy 1 ml kwasu hialuronowego wystarczy, żeby rozwiązać ten problem. Dlatego dzisiaj ustalimy na co wystarczy ta ilość dla różnych zabiegów. Zaczynajmy!

  1 ml – czyli ile?

  1 ml kwasu hialuronowego, to ogólnie NIE JEST dużo. Omawiałam to w tym artykule. Nie zmienia to faktu, że medycyna estetyczna stara się tylko delikatnie poprawić pewne rzeczy. Ktoś, kto nigdy nie był w gabinecie wyobraża sobie, że lekarze podają ogromne ilości wypełniaczy. Zupełnie tak nie jest. Medycyna estetyczna to drobne zmiany, które przynoszą znaczące efekty.

  Mimo, że 1 ml kwasu hialuronowego to tylko 1/5 łyżeczki do herbaty, to lekarz może zdziałać nim naprawdę mega efekty. 1ml kwasu na usta? Tak! Bruzdy nosowo-wargowe? Też! Linie marionetki? Oczywiście! Wolumetria twarzy? Jeszcze jak 😉 .

  Jest jedno ALE. Sporo zależy od Pacjenta i jego potrzeb. Dlatego w dalszej części wpisu omówię poszczególne zabiegi. Odpowiemy sobie na pytanie: 1 ml kwasu hialuronowego na co wystarczy?

  Ale najpierw, żebyście wiedzieli o czym rozmawiamy, zobaczcie JAK WYGLĄDA kwas hialuronowy 🙂

   

  1 ml kwasu usta

  Zacznijmy od powiększania ust. 1 ml kwasu hialuronowego to częstoZA DUŻOna usta.Dlaczegotak mówię?

  Usta są obszarem szczególnie wrażliwym na preparaty z zewnątrz. Mam na myśli, że każde0,1mlbędzie widoczne na twarzy Pacjentki dużo bardziej w obszarze ust niż np. policzków. Dlatego lekarz musi dobrze zaplanować sobie pracę zanim przystąpi do zabiegu.

  Zdradzić Wam pewienSEKRET?Często usta w gabinetach wychodzą powiększone za bardzo tylko dlatego, że podany został 1ml kwasu na usta, bo właśnie tyle Pacjentka kupiła… Oczywiście takie miejsca pomijamy 😉 . Faktycznie, fiolka z kwasem ma 1 ml i to dlatego taka ilość jest w cenniku. Ale czy wielkość fiolki powinna wpływać na efekt Twoich ust?Raczej nie.

  Dla przykładu, w swoim gabinecie w Krakowie mam trochę inne podejście. Na powiększanie ust umawiam się z Pacjentkami na DWIE wizyty. Mam cenę za 1 ml kwasu na usta (1200zł) i przyjmuję, że całą fiolkę kupuje Pacjentka.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Na pierwszej wizycie podajemy tyle preparatu, żeby osiągnąć ustalony efekt. Czasami jest to 0,6 ml, czasami 0,8 ml. Rzadko jednak podaję cały 1 ml od razu, dlatego, że lepiej sprawdzić efekty i wrażenia Pacjentki. Czyli, po podaniu np. 0,6 ml za pierwszym razem, dwa tygodnie później spotykamy się ponownie na kontroli. Sprawdzamy czy wszystko jest OK i jakie jest zadowolenie Pacjentki z efektów. Jeżeli zdecydujemy dodać jeszcze kwasu na usta, np. 0,2 ml to to robimy (już w cenie). W końculiczy się efekt, a nie pośpiech, prawda? 🙂 .

  Jednym słowem – patrząc w cennik i widząc cenę 1 ml kwasu hialuronowego na usta –na 99% tyle Wam wystarczy. Zobaczcie teraz jak wyglądają efekty przy podaniu 1 ml kwasu na usta:

  1 ml kwasu 1

  Źródło: https://vampcosmeticclinic.com.au/before-after-photo-gallery/dermal-fillers-photo-gallery/

  1 ml kwasu hialuronowego – usuwanie zmarszczek efekty

  Przy wolumetrii twarzy (modelowaniu twarzy) sprawa jest nieco prostsza. Otóż, NIE DA się jednoznacznie powiedzieć czy 1 ml kwasu wystarczy żeby osiągnąć pożądane efekty na Twojej twarzy. Już tłumaczę 😉 .

  Wyobraź sobie, że w nocy boli Cię głowa i potrzebujesz wziąć Ibuprofen. Po ciemku sięgasz ręką do apteczki i okazuje się, że wszystkie tabletki są pokruszone. Wyławiasz palcami JAKIŚ kawałek i zażywasz go, popijając wodą. Czy pomoże? Cóż… Gdybyś wiedział, że wziąłeś całą tabletkę (jak zwykle) to tyle by pomogło. A jeżeli wyłowiłeś tylko 1/2 tabletki? To pewnie dla Ciebie będzie za mało. Ale pewnie Twojej żonie tyle by wystarczyło.

  Tym przykładem chcę pokazać jedną rzecz. Każdy z nas jest inny. Lekarze medycyny estetycznej wiedzą dokładnie ile kwasu hialuronowego potrzeba na wolumetrię twarzy. Ale wiedzą to wtedy, gdy nie działają „po ciemku” – czyli gdy widzą Pacjenta na żywo. Dlatego bardzo trudno oszacować jest w cenniku i dać stałą cenę za ten zabieg. Dlatego też w moim gabinecie (gdzie praktykuję stałe ceny), w przypadku kwasu hialuronowego podaję je za 1 ml.

  Czy 1 ml kwasu wystarczy?

  DOBRA WIADOMOŚĆ jest taka, że mniej więcej tyle wystarczy na wolumetrię Twojej twarzy. Co mam na myśli?

  W 60% przypadków w swoim gabinecie wykorzystuję dla tego zabiegu 1 ml kwasu hialuronowego. Wszędzie tam, gdzie Pacjent potrzebuje wypełnienia zmarszczek, ale nie są one jeszcze bardzo głębokie, to 1 ml będzie odpowiedni.

  W pozostałych 30% przypadków podaję 2 ml kwasu hialuronowego. To wtedy, gdy Pacjent wymaga działania na większym obszarze. Na przykład wolumetria policzków i zmarszczki nosowo wargowe. To Pacjenci, którzy wymagają większej ilości kwasu po to, żeby ten efekt był widoczny i żeby Pacjent był zadowolony.

  UWAGA: gdyby podać nie 2 ml, a 1 ml kwasu hialuronowego tam, gdzie potrzebne są dwa, to zabieg mija się z celem. Jak wspomniałam na początku, 1 ml to tylko 1/5 łyżeczki do herbaty. Jeśli rozłożymy to w zbyt wiele okolic u Pacjenta, który ma duże zmiany, to możemy nawet nie zobaczyć efektu. Dlatego w sytuacji tych 30% Pacjentów lepiej zastosować 2 ml lub… wcale.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Ostatnie 10% Pacjentów wymaga podania większej ilości kwasu. Dzieje się tak wśród osób starszych i tam, gdzie pracujemy na wielu obszarach naraz. Jest bardzo mała szansa, że to będzie Twój przypadek, dlatego nie musisz się obawiać, że wydasz na zabieg 3x kwotę z cennika 😛 .

   CIEKAWOSTKA: Najwięcej kwasu hialuronowego podaję na szkoleniach. Wtedy modelki często przychodzą na prawdziwą metamorfozę. Dlatego staramy się wykorzystać tą okazję i przy jednym spotkaniu zrobić to, co jest potrzebne. Oczywiście z zachowaniem naturalnego i zdrowego efektu! Zdarza się nierzadko podać wtedy np. 4 ml kwasu hialuronowego 😉 .

   Zobaczcie na zdjęciu jak wyglądają przykładowe efekty z 1 ml kwasu hialuronowego:

   1ml kwasu 2

   https://www.cosmedocs.com/

   Podsumowanie

   Mam nadzieję, że teraz już wiesz, że 1 ml kwasu hialuronowego to dobry przelicznik i z reguły tyle wystarczy na zabieg dla Ciebie. Żeby być pewnym na 100% warto przyjść na konsultację i dowiedzieć się, jak wygląda to w Twoim przypadku. Jeżeli okaże się, że będziesz potrzebować więcej niż 1 ml, to będziesz mógł zadać sobie pytanie: „czemu nie przyszedłem wcześniej?!” 😉 . Buziaki!

   Rezerwacja zabiegów z kwasem hialuronowym w moim gabinecie: kliknij TUTAJ.

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: 1 ml kwasu hialuronowego – czy wystarczy na usta i zmarszczki?

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Obecnie Internet i media społecznościowe są PRZEŁADOWANE radami dotyczącymi pielęgnacji skóry w domu. Łatwo się w tym wszystkim pogubić i przede wszystkim – stracić z oczu...

    25.01.2024 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Cześć Kochani! Miło mi poinformować, że napisałam książkę o medycynie estetycznej! W tym wpisie dowiesz się DLACZEGO to książka dla Ciebie.

    08.07.2023 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Zależy mi, żeby medycyna estetyczna była jak najbliżej Was.Często zadaję sobie pytanie: "co zrobić, żeby skrócić dystans między lekarzem w gabinecie, a Wami?" Dlatego wpadłam...

    08.04.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".