Blizna po cesarce – 3 sposoby jak usunąć bliznę po cc

Blizna po cesarce – 3 sposoby jak usunąć bliznę po cc

Spis treści

  Jeśli liczysz, że Twoja blizna po cesarce da się usunąć, to mam złe wiadomości. Blizna po cc zostanie z Tobą do końca życia czy tego chcesz, czy nie. Jednak nie wszystko stracone! W tym artykule dowiesz się co zrobić, żeby blizna po cesarce była jak najmniej widoczna.

  Blizna po cesarce to Twoja nowa skóra

  Często słyszymy o tym, że blizna po cesarce to coś, co bez problemu można usunąć. Ba! Według reklam w Internecie, większość z takich blizn można usunąć przy pomocy maści 🙂 . To właśnie moja pierwsza ważna wiadomość w tym artykule – maści nie usuną blizny po cc. Co więcej, NIC nie usunie blizny po cesarce. Dlaczego tak twierdzę?

  Dlatego, że blizna po cesarce to Twoja „nowa skóra”. Kiedy powstało rozcięcie tkanek na brzuchu, to aby się zagoić Twój organizm „zabliźnił” tą okolicę. To znaczy, że stworzył NOWĄ tkankę, która połączyła obie części skóry. Ta nowa tkanka to właśnie blizna!

  „Ale Monika… dlaczego to takie ważne?” – możesz zapytać.

  Dlatego, że leczenie blizny po cesarce nie polega na naprawianiu skóry. To dość popularny stereotyp, że leczenie blizny to leczenie czegoś, co jest NA skórze. Teraz już wiesz, że rozmawiamy o czymś oddzielnym.

  Blizna po cesarce może wyglądać różnie

  To, na czym powinniśmy się skoncentrować żeby blizna po cc zniknęła (albo prawie zniknęła) z Twojego ciała to sprawić żeby nowa tkanka jak najbardziej przypominała Twoją normalną skórę. Jak to zrobić?

  Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że u każdego blizna po cesarce będzie wyglądać inaczej. Twoja blizna po cc może być zupełnie inna od tej u koleżanki. Z kilku powodów:

  1. Sposób szycia – szwy mogą być bardziej lub mniej „udane”, a to ma wpływ na wielkość blizny
  2. Uwarunkowania genetycznie – ze względu na geny u jednych z nas blizny są mniejsze, a u innych większe
  3. Przebieg porodu – nawet to, jak przebiega poród może mieć wpływ na kształt i wygląd blizny
  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Blizna po cc powinna być… świeża

  No dobrze, wiesz już, że blizna po cesarce może wyglądać różnie. Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto wiedzieć. Im świeższa blizna, tym lepiej!

  Często zbyt długo czekamy z rozwiązaniem problemu blizny. Prawda jest jednak taka, że dużo łatwiej jest poprawić jej wygląd jeszcze wtedy gdy jest świeża. Jak świeża? BARDZO świeża!

  Ja wiem, że po urodzeniu dziecka i cesarskim cięciu wygląd nie zawsze jest na pierwszym miejscu. Ale jak tylko ten pierwszy szok związany z nową sytuacją minie, to warto zacząć zajmować się leczeniem tej blizny.

  Jeśli więc pytasz czy świeża, czerwona blizna po cesarce może już być leczona, to odpowiadam – TAK. Co więcej, dużo łatwiej jest doprowadzić taką bliznę do dobrego wyglądu niż taką białą i starą.

  To dlatego, że czerwona blizna po cc to taka, która nadal się goi. W związku z tym łatwiej jest nam wpłynąć na jej wygląd niż wtedy, gdy proces gojenia w organizmie już się zakończył.

  Blizna po cesarce jak usunąć

  Przejdźmy do rzeczy – jak usunąć bliznę po cesarce?

  Wiemy już, że nie „usunąć” tylko „zredukować”. W tym zakresie najważniejsze jest sprawić, żeby tkanka bliznowata jak najbardziej przypominała zdrową skórę z jej okolicy.

  Przede wszystkim, nie polegaj na maści czy kremie na blizny. Taki produkt jest w stanie zmniejszyć niekorzystny, czerwony kolor blizny w trakcie jej gojenia, ale nie wpłynie na to, co najważniejsze – czyli na proces.

  W zakresie zmniejszenia widoczności blizny po cc najlepiej skierować się do gabinetu medycyny estetycznej. Są cztery główne metody, które możesz zastosować na ten problem. Dwie z nich możesz wykonać w trakcie karmienia piersią. Trzecią – dopiero później.

  Metoda 1. Osocze i fibryna

  Fibryna bogatopłytkowa to bardzo BEZPIECZNA metoda walki z bliznami. Bezpieczna, bo w bliznę podajemy tylko to, co pochodzi z Twojego organizmu. Dlatego ten zabieg można wykonywać w trakcie karmienia piersią. Fibrynę uzyskujemy z niewielkiej ilości krwi od Pacjenta, którą pobiera się na początku zabiegu.

  Fibrynę porównałabym do… esencji z herbaty. Jak byłam mała, to moi rodzice robili z jednej torebki Lipton kilka herbat 😉 . Na początku przygotowywali taką esencję, która później dała się rozcieńczyć z kolejnymi kubkami herbaty. Śmieszne, ale prawdziwe!

  Tak więc fibryna to taka esencja, ale nie herbaty – tylko tzw. czynników wzrostu, które znajdują się w Twojej krwi. Ponieważ umiemy oddzielić te „dobre” czynniki wzrostu od reszty substancji, to podając je w bliznę bardzo wspieramy proces gojenia.

  Więcej o zabiegu z fibryną na blizny możesz dowiedzieć się z filmiku poniżej. Zobaczysz tam także jak wygląda taki zabieg krok po kroku, zapraszam:

   

   

  Metoda 2. Zabiegi laserowe

  Zabiegi laserowe także możesz wykonać w trakcie karmienia piersią. Lasery są głównym zabiegiem na blizny po cesarce. To także zabieg, który jako pierwszy wybieram dla swoich Pacjentek na blizny po cc.

  Zasada działania lasera polega na miejscowym… uszkadzaniu skóry. To znaczy, że światło lasera potrafi głęboko spenetrować skórę i miejscowo ją uszkodzić. Dzięki temu Twój organizm dostaje sygnał pt. „trzeba leczyć” i produkuje więcej substancji, które leczą bliznę – takich jak kolagen.

  W efekcie po kilku zabiegach na chorym obszarze sytuacja znacząco się poprawia, a kolor skóry i jej jakość wyrównuje się w całej okolicy.

  Metoda 3. Zabiegi z kolagenem

  Trzecią metodą, której NIE możesz wykonać w trakcie karmienia piersią jest kolagen. Jak wspomniałam wcześniej, kolagen jest potrzebny do tego, żeby blizna się zagoiła. W (bardzo) dużym uproszczeniu możemy powiedzieć, że im więcej kolagenu tym lepiej.

  Dlatego w gabinetach medycyny estetycznej możemy po prostu podać taki kolagen w leczoną bliznę. Dzięki temu Twoja skóra dosłownie dostaje „zastrzyk” energii do tego, żeby blizna zagoiła się jak najlepiej.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Metoda 4. Endermologia

   Popularną obecnie metodą leczenia blizn po cesarskim cięciu jest endermologia. To rodzaj specjalistycznego masażu, który pozwala rozbić zrosty powstające na etapie gojenia się blizn. Zwiększa to elastyczność skóry i nowej tkanki bliznowatej i wspomaga proces prawidłowego, równego gojenia.

   Endermologia znajduje swoją popularność jako zabieg kosmetologiczny, wykonywany z reguły nie przez lekarza, a przez kosmetologa. Zabieg ten można wykonać już kilka tygodni po porodzie. Z pewnością jest godny rozważenia przez te osoby, które nie przepadają za igłami… 😉

   Metoda łączona i serie zabiegów

   Udając się do gabinetu na którykolwiek z polecanych przeze mnie zabiegów, musisz pamiętać jeszcze o dwóch kwestiach.

   Po pierwsze – jeden zabieg nie wystarczy. Blizny to problem bardzo skomplikowany dla skóry. Łatwo jest je uzyskać, ale bardzo trudno wyleczyć. Przyjmij sobie, że niezależnie od wybranej metody 3 zabiegi w serii to minimum dla znaczącego efektu.

   Po drugie – zabiegi warto łączyć. Często budżet jest ograniczeniem, ale gdy cena nie gra roli, prezentuję swoim Pacjentom taką terapię łączoną. Każda z opisanych przeze mnie metod stymuluje skórę na różne sposoby.

   Nie będzie więc „za dużo”, jeśli naprzemiennie będziemy stosować fibrynę, lasery i kolagen. Powiem więcej – w takiej kombinacji z pewnością osiągniemy najlepsze efekty w krótkim czasie.

   Podsumowanie – blizna po cc

   Mam nadzieję, że blizna po cesarce nie jest już dla Ciebie tajemnicą. Z pewnością warto się tym zająć szybciej niż później. Dzięki temu szanse na wygojenie są jak najlepsze, a to oznacza więcej lat z pięknym brzuchem 🙂 Buziaki!

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Zmarszczki palacza zdecydowanie należą do kategorii tych gorszych problemów estetycznych. Gorszych dlatego, że nawet niewielkie zmarszczki palacza bardzo postarzają. I wcale nie dotyczą tylko palaczy.

    20.05.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Bruksizm to nadmierna, mimowolna aktywność mięśni żwaczy. Ten kto o tej chorobie tylko słyszał, kojarzy ją ze zgrzytaniem zębami i ich zaciskaniem. Ale osoba, którą...

    09.06.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    „Wolumetria twarzy” brzmi jak coś ciężkiego kalibru, prawda? Jeżeli jesteś w wieku 30+ to powinieneś przeczytać ten artykuł i dowiedzieć się co to znaczy i...

    21.05.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".