Botoks czoła skutki uboczne [4 najpopularniejsze]

Botoks czoła skutki uboczne [4 najpopularniejsze]

Spis treści

  Botoks czola skutki uboczne, czyli od botoksu głowa nie boli. A może jednak boli? Dowiedz się jakie możesz mieć skutki uboczne i działania niepożądane po zrobieniu sobie zabiegu na botoks czola.

  Żeby wszystko było dla Was jak najbardziej czytelne, podzieliłam skutki uboczne botoksu czoła na 3 grupy:

  • Botoks czoła skutki uboczne – te najpopularniejsze
  • Skutki uboczne związane z preparatem
  • Botoks czoła skutki uboczne EKSTREMALNE, czyli co najgorszego może się stać w bardzo nieprawdopodobnych sytuacjach

  Wiem, że przyszliście tu po punkt 1 lub 2, ale pewnie i tak przeczytacie trzeci z ciekawości 😛 .

  SPOILER ALERT: niektóre ze skutków ubocznych nie są „formalnie” skutkami ubocznymi. Prezentuję tutaj raczej wszystkie rzeczy, które mogą się zdarzyć przy zabiegu, a których byście nie chcieli.

  Ważna informacja – w tym artykule opisuje wyłącznie skutki uboczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o botoksie ogólnie, zajrzyj TUTAJ (link).

  Zobacz także filmik na moim YouTube, gdzie opowiadam o botoksie:

   

  Botoks czola skutki uboczne – te NAJPOPULARNIEJSZE

  Do najpopularniejszych rzeczy, które mogą zdarzyć się po botoksie czola należą:

  1. Zaczerwienienie – pojawia się praktycznie zawsze. Ponieważ w czolo robimy przynajmniej kilka, a czasami kilkanaście nakłuć, to jest duża szansa, że zaczerwienienie się pojawi. Z reguły znika ono po kilkunastu minutach, jednak to zależy od Pacjenta i wrażliwości jego skóry.
  2. Obrzęk (opuchlizna) – pojawia się również bardzo, bardzo często. Botoks to preparat, który z wyglądu niczym nie różni się od wody. Wstrzykując go igłą w skórę po samym nakłuciu będziesz widzieć obrzęk, który jest spowodowany tym, że preparat jeszcze się nie wchłonął. Ten efekt zniknie po kilkunastu minutach. To, co może towarzyszyć Ci nawet przez dzień lub dwa to niewielki obrzęk spowodowany nakłuciem. W większości przypadków nie będzie on prawie w ogóle widoczny.
  3. Siniak po zabiegu – w przypadku czola pojawia się rzadko. Jeżeli będziemy mieli pecha (bo nie da się tego przewidzieć), to igłą przekłujemy naczynie krwionośne, które spowoduje niewielkiego siniaka. Może on utrzymywać się do dwóch tygodni. Taki siniak jest dużo bardziej możliwy przy okolicach innych niż czolo, np. kurzych łapkach.
  4. Niewielki ból – i to nie tylko w trakcie samego nakłucia. Igła jest „brutalna” w tym sensie, że przebija się przez tkanki jak strzała. Dzięki temu dociera tam, gdzie chce tego lekarz, ale pozostawia to po sobie pewien ślad. Dlatego po tych kilku, kilkunastu nakłuciach możesz przez kilka dni odczuwać niewielki ból w leczonej okolicy. Jednak w zdecydowanej większości przypadków o jakimkolwiek bólu zapominasz zanim jeszcze wstaniesz z fotela lekarskiego 🙂

  Uwaga – wszystkie powyższe rzeczy w temacie botoks czoła skutki uboczne spowodowane są wyłącznie tym, że wkłuwamy się igłą w czolo. Dokładnie takie same skutki uboczne wymieniłabym, jeśli nakłuwalibyśmy Twoje czolo samą igłą, bez żadnej strzykawki 🙂 Te „prawdziwe” efekty niepożądane pt. botoks czoła skutki uboczne omawiam poniżej.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Botoks czola skutki uboczne – te związane Z PREPARATEM

  Skutki uboczne po botoksie czola, które są związane typowo z podaniem toksyny botulinowej zdarzają się niezwykle rzadko. Poza tym, aby większość z nich miała miejsce, botoks w czolo musi być podany… źle. Na przykład bez wiedzy anatomicznej, ze źle dobraną dawką itp.

  Jeśli lekarz wykonał zabieg poprawnie, to większość ze skutków ubocznych z listy poniżej nie ma szans się wydarzyć. Warto jednak, żebyś wiedział co może się stać z powodu tego, że Twój organizm dostanie dawkę botoksu w czolo.

  Botoks czola skutki uboczne związane z preparatem:

  1. Ból głowy – niektórzy Pacjenci reagują na podanie botoksu bólem głowy, który trwa dzień lub dwa. To trochę paradoks, bo przy pomocy botoksu możemy leczyć migreny 🙂 .
  • Opadanie brwi – jeżeli dawka lub miejsce wstrzyknięcia botoksu została źle ustalone, to po podaniu botoksu w czolo może zdarzyć się opadanie brwi. Dlatego tak ważna jest znajomość anatomii przy wykonywaniu tego zabiegu.
  • Opadanie powieki – idąc dalej, wraz z opadającą brwią po botoksie na czolo, może zacząć opadać także powieka, niejako pod ciężarem wszystkiego, co opada powyżej. To z kolei może utrudniać trzymanie oczu otwartych i po prostu męczyć Pacjenta.
  • Asymetria brwi, „Mefisto” – nawet jeśli nic nie opada, to może pojawić się efekt zmiany kształtu brwi, szczególnie podczas robienia min. Ma to miejsce gdy toksyna botulinowa „działa” przy środku czoła, a mniej po zewnętrznych stronach. Wtedy chcąc zrobić zdziwioną minę brwi podnoszą się nienaturalnie.

  Uwaga: wszystkie powyższe punkty mogą mieć miejsce do 14 dni od podania botoksu i jest to… całkowicie normalne. Chodzi o to, że botoks potrzebuje czasu, żeby zacząć działać na 100%. Dlatego często zdarza się tak, że w pierwszych dniach chwycił mocniej w jednym miejscu, a słabiej w innym.

  W takiej sytuacji najlepiej… poczekać. Także dlatego, że jest jeszcze za wcześnie na ewentualne korekty.

  A skoro już o korektach mowa, to wszelkie nierówności i asymetrie, które utrzymują się w okolicy czola powyżej dwóch tygodni, można wyrównać na wizycie kontrolnej. Dodawanie botoksu dla najlepszego efektu to popularna sytuacja. Dlatego tak ważne jest, żeby gabinet medycyny estetycznej takie wizyty umożliwiał.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Chcesz zobaczyć jak w szczegółach wygląda botoks czoła w gabinecie? Sprawdź mój filmik poniżej:

    

   Najbardziej EKSTREMALNE skutki uboczne po botoksie czola

   A teraz to, na co wszyscy czekaliście. Chcecie dowiedzieć się co najgorszego może stać się po botoksie czoła? Zaczynajmy:

   1. Śmierć
   2. Ślepota
   3. Uszkodzenie mózgu
   4. Zez
   5. Problemy z jedzeniem i piciem
   6. Problemy z wyrażaniem ekspresji i poruszaniem twarzą

   Wszystkie te rzeczy są w teorii możliwe. Wynikałyby ze splotu wielu niefortunnych zdarzeń, które swój początek znajdowałyby w podawaniu botoksu przez kogoś, kto zupełnie nie ma pojęcia co robi. A dodatkowo ta osoba musiałaby mieć naprawdę ogromnego pecha. W praktyce nie da się powiedzieć żeby takie rzeczy się zdarzały i były faktycznym ryzykiem dla Pacjenta.

   Jak widzisz, botoks czoła skutki uboczne to dość prosta sprawa. Zdecydowanie czytając tylko powyższe sześć punktów nie warto podejmować decyzji czy zrobić u siebie botoks czy nie. Zastanów się – dokładnie to samo może się stać kiedy wyjdziesz z domu na spacer i będziesz mieć ogromnego pecha 🙂 .

   Czy warto robić botoks czola?

   Podsumowując, mimo, że artykuł pt. botoks czoła skutki uboczne poruszał same negatywne warianty, to botoks czola z pewnością warto rozważyć. To zabieg tak bezpieczny, jak tylko może być. Toksyna botulinowa jest doskonale przebadana i stosowana w medycynie od kilkudziesięciu lat.

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   4.4
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Botoks czoła skutki uboczne [4 najpopularniejsze]

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Kasia / 14.05.2024 07:15:42

     Po zabiegu botoxu na czoło moje powieki niestety opadają lekko. Pozatym mam częste bóle głowy chociaż zabieg mialam już ponad 1 miesiąc. Uczucie “ciężkiego czoła” i zmęczenie. Czy te objawy mogą być rezultatem złego zabiegu czy dawki?

    • Martyna / 20.09.2022 21:44:38

     W sumie lepiej smierć niż paraliż twarzy i niemożność jedzenia ??

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Na Facebooku widzieliście już krótką relację kiedy stałam się na chwilę Pacjentką i zrobiłam sobie laser Fotona. Dostałam od was dużo zapytań odnośnie zabiegu, dlatego...

    07.07.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Kilka tygodni temu publikowałam wpis, gdzie omawiałam kolejne etapy zabiegu laserowego. Robiłam to na swoim przykładzie, siadając na chwilę na fotelu lekarskim :) Dzisiaj przyszła...

    05.05.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Zagadka: Co to jest - zupełnie naturalne i dotyczy każdego, ale odbiera pewność siebie w każdej trudnej sytuacji? Tak, to pocenie się. A gdyby tak...

    31.07.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".