Botoks efekty po botoksie + botoks efekty UBOCZNE

Botoks efekty po botoksie + botoks efekty UBOCZNE

Spis treści

  Botoks efekty po botoksie + botoks efekty uboczne, czyli jak dobre i złe może iść ze sobą w parze 🙂 Zdecydowałam się napisać taki „łączony” artykuł, żeby pokazać Wam zarówno te dobre jak i złe efekty po botoksie. Zapraszam!

  Botoks efekty – na co możesz liczyć

  Wokół efektów, które może dać zabieg z botoksem jest wiele niejasności. Zabieg polega na tym, że lekarz podaje igłą w skórę preparat, który z wyglądu wygląda dokładnie tak, jak woda. Działanie toksyny kierujemy na zmarszczki mimiczne, czyli takie, które powstają wtedy gdy Twoja skóra mocno zagina się podczas robienia min.

  Zadaniem botoksu jest osłabić połączenia między nerwami i mięśniami. To znaczy, że kiedy będziesz chciał zrobić minę (np. zdzwioną lub zezłoszczoną), to nie będzie to możliwe TAK BARDZO. Inaczej mówiąc, będzie to możliwe „trochę”, na tyle żeby widać było że jesteś zaskoczony lub zły, ale nie na tyle, żeby na Twoim czole pojawił się milion zmarszczek.

  Botoks efekty – na to możesz liczyć:

  1. Mniejsze zaginanie się skóry podczas robienia min – czyli będziesz chciał np. zmarszczyć czoło, ale nie będzie to możliwe w takim zakresie. Ważne, że „wrażenie” będzie dla Ciebie zupełnie komfortowe (bez „efektu maski”).
  2. DELIKATNE zmniejszenie zmarszczek, które już powstały – czyli czoło będzie delikatnie gładsze, bo mięśnie będą troszkę bardziej rozluźnione i skóra lekko wygładzi się.
  3. Mniejsze napięcie i bóle głowy – jeśli często boli Cię głowa, to botoks podany w czoło może pomóc

  Wszystkie efekty po zabiegu z toksyną botulinową pokażę i omówię w tym artykule. Dzięki temu zobaczycie co robi, a czego nie robi botoks.

  Botoks efekty – na co NIE powinieneś liczyć

  W każdym zakątku Internetu bardzo łatwo jest znaleźć jakie efekty daje botoks. Do tego stopnia, że często spotykam wpisy i komentarze o efektach botoksu, które nie są do końca prawdziwe 🙂

  Dlatego teraz napiszę o trzech efektach, które ludzie przypisują botoksowi, ale które NIE są prawdziwe. Należą do nich:

  1. Botoks usuwa zmarszczki – to nieprawda, że botoks usuwa zmarszczki. Poza delikatnym zmniejszeniem drobnych zmarszczek, stosując botoks nie możesz liczyć na cuda. Jeśli bez marszczenia czoła lub robienia min masz widoczne zmarszczki, to toksyna botulinowa niestety na to nie pomoże. To substancja typowo profilaktyczna, która uchroni przed powstawaniem nowych zmarszczek. Jednak nie zlikwiduje tych już powstałych 🙁 .
  2. Botoks daje długo trwające efekty – to także nieprawda. Średnio botoks utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, ale może to być nawet krócej. Wszystko zależy od Twojej przemiany materii. To dobrze… i źle – zależy od Twojego punktu widzenia 🙂 . Dobrze, bo jest to zabieg niezobowiązujący, który można sprawdzić na sobie raz i nie robić go więcej. Źle – bo jeśli chcemy korzystać z jego zalet to trzeba go regularnie powtarzać 😉
  3. Botoks powiększy usta – nigdy, przenigdy nie podajemy botoksu w usta. To mit, a do powiększania ust służy kwas hialuronowy. Więcej pisałam na ten temat w TYM artykule (link).
  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Botoks efekty – kiedy się pojawią

  Zanim pokażę Wam efekty botoksu u moich Pacjentów, to mam jeszcze jedną informację odnośnie efektów i tego KIEDY pojawiają się po zabiegu.

  Jeśli chodzi o botoks efekty nie będą od razu. Pojawią się najwcześniej po 3-5 dniach, a w zdecydowanej większości dopiero po ok. 10 dniach. Dlatego zawsze powtarzam swoim Pacjentom, że do oceny efektów botoksu trzeba wstrzymać się nawet dwa tygodnie od zabiegu.

  Co więcej, efekty nie pojawiają się symetrycznie. To znaczy, że np. w siódmym dniu możesz zauważyć że botoks „chwycił” po jednej stronie, ale jeszcze nie zadziałał tak mocno po drugiej. W takiej sytuacji polecam uzbroić się w cierpliwość na kolejne kilka dni aż wszystko się wyrówna.

  Dobra wiadomość jest taka, że po Twoim pierwszym zabiegu z toksyną botulinową doskonale będziesz wiedzieć na jakie efekty i jak szybko możesz liczyć. Tylko ten pierwszy raz ma tyle niewiadomych, później wszystko będzie już do przewidzenia.

  Dlatego zaplanuj sobie, że przed pierwszym zabiegiem na efekty będziesz czekać do 14 dni, dając swojemu organizmowi odpowiednio dużo czasu.

  Botoks czoło efekty przed i po

  Botoks efekty? Zaobserwujcie je na dwóch filmikach poniżej. Przed zabiegiem Pacjent mógł swobodnie marszczyć czoło, robiąc groźną lub zdziwioną minę. Jakie dał botoks efekty? Takie, że robienie tych min jest dużo trudniejsze!

   

  Jak widzicie, cały czas patrzymy na to, jak mocno czoło zagina się przed i po zabiegu. Na obu filmikach Pacjent stara się maksymalnie mocno zrobić zdziwioną lub zezłoszczoną minę. Przed podaniem preparatu było to możliwe i skóra mocno się zaginała. Po podaniu preparatu także jest to minimalnie możliwe, ale skóra nie zagina się. To znaczy, że nowe zmarszczki nie będą się pojawiać.

  Takie filmiki zawsze wychodzą trochę… śmiesznie 🙂 To dlatego, że wygląda na nich jak by to była ta sama sytuacja (nawet ten sam dzień!), a Pacjent na filmiku „po” po prostu… udaje 😀 . Jednak zapewniam Was, że tak nie jest.

  Co więcej, z perspektywy Pacjenta wrażenie pt. „chcę zrobić mocną minę, ale nie do końca mogę” jest w 100% naturalne i nie jest ani trochę dziwne. Czujemy się właściwie tak samo, tylko mięśnie reagują inaczej. Wiem to, ponieważ także regularnie stosuję botoks na swoją twarz.

  Botoks kurze łapki efekty

  Botoks efekty na kurze łapki, czyli zmarszczki wokół oczu – zobacz jak to wygląda na przykładowym zdjęciu.

  botoks kurze łapki

  www.panoramadermatologyclinic.co.za

  Kurze łapki to zmarszczki, które pokazują się kiedy mocno i szeroko się uśmiechamy. Te zmarszczki kojarzą się nam dobrze, bo ze szczęśliwymi i radosnymi sytuacjami.

  Ważne jest jednak, żeby zaginanie się skóry nie było na tyle mocne, żeby w wieku 20-kilku lub 30-kilku lat mieć widoczne zmarszczki wokół oczu nawet wtedy, gdy się nie śmiejemy. Coś takiego może szybko postarzeć nasz wygląd.

  Dlatego celem w przypadku kurzych łapek jest zrobić tak, żeby efekt był naturalny i nie przesadzony. Co więcej, nie w każdym przypadku rekomenduję botoks na kurze łapki. Są sytuacje kiedy warto zostawić sprawy tak jak są i na bieżąco monitorować sytuację – bez zabiegu.

  Każdy Pacjent jest inny, a w wielu przypadkach troszeczkę kurzych łapek nie zaszkodzi 🙂 . Statystycznie zdecydowanie częściej rekomenduję zajęcie się najpierw zmarszczkami na czole i lwią zmarszczką, bowiem one jednoznacznie kojarzą nam się ze złością i zmęczeniem.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Botoks efekty uboczne i powikłania

   Jeśli chodzi o efekty uboczne po botoksie to mam same DOBRE wiadomości. Efekty uboczne po botoksie są bardzo „znośne”, nie są na stałe. Botoks ma dużo lżejsze efekty uboczne i powikłania niż np. kwas hialuronowy. Częściej jednak można zauważyć, że w świecie panuje zupełnie odwrotna opinia 🙂 .

   Jakie efekty uboczne może dawać botoks? Są to:

   1. Opadnięcie powieki lub brwi – w sytuacji gdy preparat został nieprawidłowo podany lub ilość została źle dobrana
   2. Nadmierne „zablokowanie” mięśni – które powoduje brak możliwości robienia np. zdziwionej miny przez kilka tygodni po zabiegu. Ten efekt uboczny jest możliwy, jeśli podano zbyt dużo preparatu
   3. Asymetrie – każdy z nas nie jest do końca symetryczny i rolą lekarza jest tak dobrać i podać preparat, żeby ostateczny efekt był równy po obu stronach. Jeśli tak się nie stanie, to można zauważyć większą mimikę po jednej stronie twarzy, a mniejszą po drugiej. Można to jednak ZAWSZE bez problemu wyrównać, np. na wizycie kontrolnej po dwóch tygodniach.

   Więcej o efektach ubocznych botoksu piszę TUTAJ (link). Chciałabym jednak, żebyście zapamiętali jedno – botoks to naprawdę bezpieczny preparat, a ewentualne skutki uboczne i powikłania dzieją się z reguły wtedy, gdy zabieg nie był do końca dobrze wykonany.

   Botoks efekty uboczne, które są NIEPRAWDZIWE

   Ten fragment będzie najciekawszy z całego artykułu. Omawiamy tutaj efekty uboczne botoksu, które NIE SĄ prawdziwe.

   Co mam na myśli? Są dwa mity o botoksie, które warto obalać na każdym kroku. Po to, żeby jak najwięcej osób wiedziało, że toksyna botulinowa to naprawdę fajna sytuacja, która problemy rozwiązuje, a nie ich dodaje 🙂 . Oto one:

   1. „Stosując botoks będę mieć słabe mięśnie na starość” – to NIE jest prawda. Albo, będąc bardziej precyzyjnym – nie musi być prawda. Botoks osłabia mięśnie na te kilka-kilkanaście tygodni, a później wszystko wraca do tego co było. Żeby na stałe osłabić swoje mięśnie twarzy (np. na starość) trzeba by było przez wiele lat stosować botoks non-stop. Dlatego jeśli będziecie stosowali ten preparat np. co pół roku (lub zgodnie z zaleceniami Waszego lekarza), to efektu wiotkich mięśni na twarzy naprawdę nie trzeba się obawiać :).
   2. „Jeśli zrobię botoks raz, to będę musieć go powtarzać w nieskończoność” – to także NIE jest prawda. Po kilku-kilkunastu tygodniach efekt botoksu przestaje być widoczny, a siła Twoich mięśni mimicznych wraca dokładnie do tego, co było przed zabiegiem. Jeśli po jednym (lub kilku) razach po prostu przestaniesz stosować botoks to zwyczajnie nic złego się nie stanie.

   Teraz już wiesz, że botoks efekty uboczne ma najczęściej… zmyślone!

   Jeśli chcesz zobaczyć PEŁNY zabieg z botksem na zmarszczki na czole, zajrzyj do mojego filmiku poniżej:

    

   Podsumowanie

   Botoks efekty i efekty uboczne to temat-rzeka. Mogłabym pisać i pisać na ten temat, bowiem wokół tego tematu cały czas jest wiele niejasności i nieporozumień.

   Jeśli jednak miałbyś zapamiętać JEDNĄ rzecz z całego artykułu, to proszę Cię, aby to było to: Botoks to naprawdę fajny i bezpieczny preparat, który świetnie rozwiązuje wiele problemów. Myślę, że nawet z czystej ciekawości warto sprawdzić taki zabieg na sobie, przynajmniej raz w życiu 🙂 . Buziaki!

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Botoks efekty po botoksie + botoks efekty UBOCZNE

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Joanna / 06.01.2024 21:09:51

     Pani Moniko opadły mi brwi a tym samym bardziej powieki po botoksie . mineło 3,5 tygodnia. efekt odczuwalnie tragiczny. Robniłam botoks pierwszy raz w życiu. czy taka sytuacja utrzymać się moze przez pare miesięcy?

     • Monika Łyżwa / 09.01.2024 13:50:45

      Pani Joanno, toksyna botulinowa może dawać efekty przez kilka miesięcy. Jeśli coś Panią niepokoi po zabiegu, to warto udać się na kontrolę do lekarza, który wykonywał zabieg. Pozdrowienia i powodzenia! 🙂

    • Joanna / 06.01.2024 21:09:34

     Pani Moniko opadły mi brwi a tym samym bardziej powieki po botoksie . mineło 3,5 tygodnia. efekt odczuwalnie tragiczny. Roniłam botoks pierwszy raz w życiu. czy taka sytuacja utrzymać się moze przez pare miesięcy?

     • Monika Łyżwa / 09.01.2024 13:50:41

      Pani Joanno, toksyna botulinowa może dawać efekty przez kilka miesięcy. Jeśli coś Panią niepokoi po zabiegu, to warto udać się na kontrolę do lekarza, który wykonywał zabieg. Pozdrowienia i powodzenia! 🙂

    • Monika / 17.12.2023 17:07:40

     Dzień dobry????Dwa tygodnie temu, miałam podamy podany botox pod okolice oka ( nie pierwszy raz już) kurze łapki i jeszcze bliżej kącika oka. Po pewnym czasie pojawiła
     Się opuchlizna pod dolną powieką bardzo widoczne zasinienia, myślałam że to zatrzymanie limfy bo obrzęki są większe rano, ale masaże nie pomagają okłady zimne też nie… gdzieś przeczytałam że to poduszeczki tłuszczowe które pojawiły się bo mięsień jest rozluźniony, niestety nie mogłam znaleść innych informacji dotyczących takich powikłań po botox, wiem że jest dość wcześnie i muszę czekać aż botox osłabnie, ale czy to możliwe? I czy jest szansa żeby to zniknęło? Wyglądam bardzo źle jak bym była chora. Dziękuję za odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Na Facebooku widzieliście już krótką relację kiedy stałam się na chwilę Pacjentką i zrobiłam sobie laser Fotona. Dostałam od was dużo zapytań odnośnie zabiegu, dlatego...

    07.07.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Zależy mi, żeby medycyna estetyczna była jak najbliżej Was.Często zadaję sobie pytanie: "co zrobić, żeby skrócić dystans między lekarzem w gabinecie, a Wami?" Dlatego wpadłam...

    08.04.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Jest 5 sytuacji kiedy powinno się wykonać rozpuszczanie ust po zabiegu z kwasem hialuronowym. W tym wpisie opisuję dlaczego i w jakich sytuacjach warto rozpuścić...

    30.07.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".