Botox i inne zabiegi – od kiedy zacząć je stosować

Botox i inne zabiegi – od kiedy zacząć je stosować

Spis treści

    Często pytacie mnie: Od kiedy zacząć zabiegi medycyny estetycznej? Albo: w jakim wieku zacząć stosować botox? Nie mam prostej odpowiedzi na to pytanie. Niedawno na swojej stronie na Facebooku przeprowadziłam ankietę żeby sprawdzić jakie jest Wasze zdanie kiedy zacząć korzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Aż 75% z Was odpowiedziało, że zabiegami powinnyśmy się zainteresować dopiero po 30-stce, a tylko 25% uznało, że najlepiej to zrobić jeszcze w swoich latach dwudziestych.

    Z perspektywy stanu skóry i zmarszczek wiek to tylko liczba, która sama w sobie nie daje nam jeszcze pełnej informacji. Ważniejsze jest to w jakim stanie jest Twoja skóra, czyli na jakim etapie starzenia się znajduje. Przykład? 25-latka może potrzebować wypełnienia ubytków kwasem hialuronowym, kiedy jej 35-letnia koleżanka zupełnie nie będzie miała tego problemu.

    Leczenie skutków vs. profilaktyka przeciwstarzeniowa

    Właściwe pytanie, które powinniśmy sobie zadać to czy medycyna estetyczna oznacza bardziej leczenie skutków starzenia czy profilaktykę przeciwstarzeniową. I tutaj mam dla Was niespodziankę. Wbrew powszechnej opinii, mówiąc o zabiegach medycyny estetycznej powinniśmy myśleć przede wszystkim o zabiegach profilaktycznych – czyli takich, które pomogą nam opóźnić proces starzenia. Zgodnie z powiedzeniem, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”, zdecydowanie łatwiej i taniej jest zadbać o utrzymanie dobrej kondycji skóry uzyskując przy tym naturalne efekty, niż próbować cofnąć czas. Najlepszym przykładem jest popularny botox, który przede wszystkim służy do profilaktyki i ograniczania powstawania zmarszczek w przyszłości. Pamiętajmy jednak, że NIGDY nie jest za późno żeby rozpocząć starania o zdrowszy, młodszy wygląd.

    Z moich wpisów wiecie już, że starzenie skóry rozpoczyna się już w trzeciej dekadzie życia. To właśnie wtedy powinniśmy zacząć swoje prewencyjne działania. Nie martwcie się – dobry lekarz wie, czego Wam potrzeba w młodym wieku i nie będzie ingerował w wygląd tak samo jak u osób starszych 🙂

    • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

    • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

    • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

    KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

    Botox dla 20-latki?

    U 20-latków przeważająca ilość zabiegów, które rekomenduję to zabiegi nawilżające i odżywiające skórę jak np. osocze czy fibryna bogatopłytkowa czy mezoterapia kwasem hialuronowym. O kondycję skóry warto też zadbać stosując regularnie peelingi medyczne. O wymienionych zabiegach możecie myśleć jak o… odżywce do włosów 😉 Sprawią one, że skóra twarzy będzie odżywiona i będzie starzeć się wolniej. Nie zmieni to kształtu twarzy, ale może zdziałać cuda w Waszym postrzeganiu własnej cery. Takie podejście będzie dobrą inwestycją w przyszłość.

    20+ to także dobry czas na pierwsze zabiegi zapobiegające utrwaleniu się zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej (formalna nazwa na botox) – który osłabia pracę mięśni mimicznych, a tym samym nie dopuszcza do tworzenia się zagięć skóry i zmarszczek. Ten zabieg warto jest wykonywać jeszcze zanim zauważymy u siebie drobne kreseczki pomiędzy brwiami czy wokół oczu – tym bardziej jeśli u swoich bliskich (rodziców, starszego rodzeństwa, kuzynów) dostrzegamy te charakterystyczne wgłębienia. Kierunek występowania zmarszczek może być dziedziczny, więc zerkanie na starszych członków rodziny to niezła ściągawka dla naszego własnego procesu starzenia 🙂

    30-latki w gabinecie medycyny estetycznej

    To najszersza grupa moich Pacjentów. Osoby powyżej 30 roku życia zaczynają interesować się nie tylko zabiegami na twarz, ale również na ciało. Do gry wchodzą sprzęty, które pomogą pożegnać się z pamiątkami po ciążach – lasery na ujędrnianie skóry, likwidację rozstępów, pozbywanie się tkanki tłuszczowej. U Pacjentek w wieku 30+ możemy wejść z zabiegami mocniej stymulującymi produkcję kolagenu i przebudowę skóry, zaczynamy uzupełniać kwasem hialuronowym ubytki podskórnej tkanki tłuszczowej, a delikatne peelingi medyczne zamienimy na peelingi głębokie czy nawet laserowe. Jeśli to co napisałam przełożymy na praktykę, to okazuje się, że właściwie u każdej nowej pacjentki 30+, która przychodzi do gabinetu jest coś do zrobienia.

    40+ i zmiana kierunku leczenia

    U pacjentów 40+ dobre efekty zabiegów otrzymamy jedynie dzięki terapii łączonej. Musimy zadbać zarówno o regenerację skóry (jej grubość, jędrność, nawilżenie), uzupełnienie ubytków w tkankach oraz o efekt liftingujący, jednocześnie dbając o to, żeby efekt końcowy był jak najbardziej naturalny. Cały czas możemy wdrażać działania profilaktycznie, jednak w tej grupie wiekowej proporcje w kierunku odnowienia zaistniałych zmian są większe.

    Botox na bruksizm i leczenie migren

    Są też zabiegi, które wcale nie znają wieku bo leczone przypadłości nie wynikają z procesu starzenia. Doskonałym przykładem jest leczenie bruksizmu, czyli zaciskania zębów spowodowanego najczęściej stresem. Ciekawostka: 60% z nas reaguje na stres zaciskaniem zębów – czy Ty należysz do tej grupy? Bruksizm może mieć poważne konsekwencje dla uzębienia oraz może przeszkadzać w codziennym życiu poprzez uciążliwe bóle głowy. W gabinetach medycyny estetycznej rozwiązujemy ten problem przy pomocy… botoxu, rozluźniając mięśnie szczęki. Botox jest także doskonały do leczenia migren – jego podanie w odpowiednie miejsca głowy pomoże zlikwidować ten problem!

    Inne zabiegi, które robimy niezależnie od wieku to: praca nad „dziąsłowym uśmiechem”, terapie wzmacniające włosy czy powiększenie ust.

      KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

      Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
      Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

      Poradnik-monika

      Od kiedy zacząć zabiegi medycyny estetycznej – podsumowanie

      Podział zabiegów, którego dokonałam w tym artykule powinien Wam pomóc rozeznać się wśród szerokiej oferty gabinetów. Reguły jednak nie są sztywne i bardzo dużo zależy od potrzeb i oczekiwań konkretnej osoby. To Wy powinniście czuć się dobrze w swojej skórze! 🙂

      Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

      5
      Oceń ten artykuł

      Oceń: Botox i inne zabiegi – od kiedy zacząć je stosować

      Oceń

        Podobał Ci się ten artykuł?


        Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

        Komentarze
        Dodaj komentarz

        Może Ci się spodobać także

        Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej cieszy się największą popularnością wśród zabiegów medycyny estetycznej. Dlaczego zatem botoks, z jednej strony tak bardzo lubiany, ma tak złą...

        24.03.2020 Monika Łyżwa

        Kategoria: Stereotypy

        Biorę na warsztat popularny stereotyp o tym, jak spać po botoksie. Gwarantuję, że będziecie pozytywnie zaskoczeni, zapraszam do artykułu!

        05.06.2022 Monika Łyżwa

        Kategoria: Stereotypy

        "Medycyna estetyczna... czyli będziesz powiększać piersi?" - takie słowa usłyszałam, kiedy powiedziałam rodzinie o moich planach zawodowych. Z perspektywy lat niewiele się w tej kwestii...

        27.11.2020 Monika Łyżwa

        Kategoria: Stereotypy

        Dołącz do mojego WYZWANIA!

        "5 Dni Do Lepszej Skóry"

        Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

          Dziękuję.

          Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".