Czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego

Czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego

Spis treści

  Jeśli zastanawiasz się czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, to dobrze trafiłeś. Jest kilka zakazów, których musimy BEZWZGLĘDNIE się trzymać, żeby kwas hialuronowy dał dobre efekty.

  Lista zakazów – czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego

  Oto lista pełna lista rzeczy dot. tego, czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego:

  1. Nie dotykaj i nie masuj okolicy zabiegowej przez min. 24 godziny po zabiegu
  2. Nie spożywaj alkoholu ani środków przeciwbólowych przez 48h po zabiegu. Paracetamol można stosować.
  3. Nie przykładaj kostek lodu na obrzęk
  4. Przez 2 tygodnie od zabiegu unikaj sauny, solarium i basenów

  Okolicy zabiegowej (np. ust czy twarzy) nie dotykamy po zabiegu dlatego, że okolica ta jest podrażniona. Jest ryzyko infekcji, a masowanie miejsca, gdzie był podawany kwas spowoduje same kłopoty. Dlatego zasada jest prosta – trzymamy ręce z daleka od poprawianej okolicy 🙂 .

  Zakaz spożywania alkoholu rozumie się sam przez siebie. Alkohol upośledza gojenie się organizmu i niekorzystnie wpływa na rekonwalescencję. To samo tyczy się wszelkich innych używek, np. papierosów czy narkotyków.

  Przykładanie kostek lodu na obrzęk to kolejny zakaz, w mojej opinii bardzo ważny. Obrzęk zejdzie tak czy inaczej w okresie do 2 tygodni od zabiegu (taki czas gojenia przyjmujemy). Jednak przykładanie kostek lodu miałoby wpływ nie tylko na obrzęk, ale także na kwas hialuronowy, który wstrzyknęliśmy.

  Takie chłodzenie (albo rozgrzewanie!) okolicy może spowodować niechciane zachowanie kwasu hialuronowego – na przykład grudki lub nieprzewidziane efekty.

  Sauna, solarium i baseny to także przykłady tego, czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Z dwóch powodów. Po pierwsze, chodzi o rozgrzewanie. Po drugie, korzystając z przestrzeni publicznej w takich miejscach znacznie rośnie ryzyko zakażeń okolicy zabiegowej. A tego nie chcemy, prawda? 🙂

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  SPRAWDŹ MOJĄ KSIĄŻKĘ

  Powiększanie ust – czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego

  Jeśli robiłaś powiększanie ust, to poniżej dodatkowe zakazy czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego:

  • W dniu zabiegu nie jedz gorących ani pikantnych potraw
  • Nie układaj ust w dzióbek
  • Podczas snu nie uciskaj ust
  • Nie maluj ust przez min. 24 godziny od zabiegu

  Jeśli chodzi o gorące i pikantne potrawy, to unikamy ich z tego samego powodu, co np. sauny. Po zabiegu usta będą tkliwe, obrzęknięte, a kwas będzie dopiero się „układał”. Dlatego narażanie ust na dodatkowy stres przy spożywaniu gorących i pikantnych potraw zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem.

  Po drugie, nie układamy ust w dzióbek – a to znaczy także, że się nie całujemy 🙂 . Wstrzymajmy się przez trzy dni od zabiegu. To ułatwi gojenie albo… go nie utrudni!

  Podczas snu nie uciskajmy ust, czyli unikajmy spania na brzuchu lub boku, z ustami przy poduszce. Lepiej położyć się na plecach i zminimalizować nacisk. Jeśli powiecie, że nacisk ustami na miękką poduszkę nie jest duży, to… macie rację. Ale ponieważ trwa on przez wiele godzin, to zdecydowanie lepiej go unikać.

  Przez minimum dobę od zabiegu nie maluj ust. To także z powodu potencjalnego ryzyka infekcji. Co więcej, jeśli masz zamiar po tym czasie używać tej samej szminki czy pomadki, to warto ją zdezynfekować przed pierwszym użyciem z „nowymi” ustami.

   Sprawdź moją książkę i wyglądaj lepiej!
   "W Drodze Do Młodego Wyglądu. Porady Doktor Moniki"
   Poradnik-monika

   Informacje dodatkowe:

   Wiem, że w tym wpisie mówimy o tym czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Jednak korzystając z okazji, że (prawdopodobnie) jesteś po zabiegu z kwasem hialuronowym i chcesz mieć wszystkie informacje w jednym miejscu, to zostawiam tutaj cztery rzeczy, które mogą Cię zainteresować

   1. Obrzęk, krwiaki i siniaki są normalnymi objawami po nakłuciach. Przez ok. 24h od zabiegu objawy te mogą się nasilać, a w kolejnych dniach stopniowo ustępują.
   2. Całkowity czas gojenia może zająć nawet 4 tygodnie, co zależy najbardziej od Twojego organizmu
   3. Obrzęk – utrzymuje się zwykle 3-5 dni, może być niesymetryczny (większy po jednej stronie). Siniaki i krwiaki – mogą utrzymywać się do 14 dni
   4. Ból i nadwrażliwość – mogą być wyczuwalne do 14 dni (tyle czasu preparat “układa się”). Na taki ból nie przyjmujemy leków przeciwzapalnych.

   Podsumowanie – czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego

   Jak widzicie, zakazów nie ma wcale tak dużo. Jeśli chodzi o nakazy i wskazówki, to warto pić dużo wody i zmienić swój ręcznik i poduszkę na świeże. Im więcej czystości wokół Ciebie w tym czasie, tym lepiej 🙂 .

   Sporządzając te zalecenia byłam BARDZO skrupulatna. Starałam się wymienić te wszystkie „życiowe sytuacje” i zebrać to, czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego.

   Jeśli jednak nie robiłeś takiego zabiegu i trafiłeś na ten wpis – niech Cię on nie przeraża! Wszystkie te rzeczy da się wytrzymać, a z większości obowiązków bardzo szybko jesteś zwolniony 🙂

   Na koniec, zobacz także na moje wideo na YouTube, gdzie opowiadam o zaleceniach po kwasie hialuronowym:

    

   Poniżej znajdziesz infografiki o postępowaniu po zabiegu z kwasem hialuronowym:

   zego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego 1 czego nie wolno robić po powiększaniu ust czego nie wolno po kwasie hialuronowym czego nie wolno po wypełnianiu zmarszczek

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Na Facebooku widzieliście już krótką relację kiedy stałam się na chwilę Pacjentką i zrobiłam sobie laser Fotona. Dostałam od was dużo zapytań odnośnie zabiegu, dlatego...

    07.07.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Botoks czoła już za Tobą – czyli wszystko masz już z głowy? Niestety nie. Jest szereg rzeczy, o których musisz pamiętać po zabiegu. Po to...

    23.10.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Zabiegi medycyny estetycznej są nadal tematem tabu, ale ja uważam że nie powinniśmy się ich wstydzić. Dlatego na filmiku poniżej opowiadam jakie zabiegi wykonałam do...

    03.07.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Sprawdź moją książkę i wyglądaj lepiej!

    "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

    Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

    Dziękuję.

    Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".