Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny

Spis treści

  Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny? Odpowiem szybko – tak. Jednak ta historia jest nieco bardziej skomplikowana… Zapraszam do artykułu!

  Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny bo występuje w ciele człowieka?

  Kiedy zaczniesz przeszukiwać Internet pytając czy kwas hialuronowy jest bezpieczny, otrzymasz dość… powtarzalne informacje. Przede wszystkim taką, że kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w ciele człowieka. I co z tego? 🙂

  Powyższa informacja wcale nie wskazuje, że jest bezpieczny. Tak jak np. krew, która występuje w ciele człowieka, ale jeśli trafi w niewłaściwe miejsce – na przykład do mózgu – to cóż… nie jest dobrze.

  Na szczęście z kwasem hialuronowym nie jest tak brutalnie 🙂 Jednak w tym artykule pomówię o innych rzeczach, które naprawdę odpowiedzą na pytanie czy kwas hialuronowy jest bezpieczny. Zostańcie ze mną!

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny – tak, ale we właściwych rękach

  Czy wiertarka jest bezpieczna? Tak, o ile wiesz jak jej używać.

  To dość prosty przykład, ale mam nadzieję, że przemawia on do Twojej wyobraźni. Kwas hialuronowy zdecydowanie jest preparatem bezpiecznym, jeżeli zostaje odpowiednio podany.

  Nie mówię tutaj o efektach zabiegu, np. powiększania ust i tym, że usta komuś mogą „udać się” bardziej, a komuś mniej. Skupiam się wyłącznie na kwestii bezpieczeństwa.

  W szczególności chodzi mi o sytuację, kiedy kwas został nieprawidłowo podany. W najgorszym przypadku – do naczynia krwionośnego. Jeżeli nie znamy anatomii człowieka, szanse na takie podanie preparatu są wcale niemałe. Oczywiście powoduje to szereg komplikacji, którymi nawet nie chcę Was straszyć w tym artykule.

  Piszę jednak o tym dlatego, że przed zabiegiem z kwasem hialuronowym zdecydowanie zachęcam Was do „odrobienia pracy domowej” i znalezienia specjalisty, który jest sprawdzony i cieszy się dobrymi opiniami wśród Pacjentów.

  Osoby, która będzie wiedziała jak zachować się w obliczu komplikacji, które przecież zawsze i każdemu mogą się zdarzyć.

  Na temat rozpuszczania kwasu hialuronowego (które może okazać się potrzebne) nagrałam filmik na YouTube, który znajdziesz poniżej:

  Kwas hialuronowy kwasowi nie równy

  Odpowiadając na pytanie czy kwas hialuronowy jest bezpieczny, zdecydowanie nie możemy wrzucać wszystkich preparatów z kwasem hialuronowym do jednego worka.

  Przede wszystkim, wyróżniamy dwa rodzaje kwasu hialuronowego:

  1. Kwas hialuronowy nieusieciowany – czyli taki, który nie zostaje w skórze na długo. Stosowany np. w popularnych preparatach do mezoterapii czy w kremach do twarzy.
  2. Kwas hialuronowy usieciowany – czyli ten, który służy do powiększania ust, liftingu twarzy czy wypełniania zmarszczek. Zostaje w skórze na długo.

  Kwas hialuronowy nieusieciowany niesie za sobą znacznie mniejsze ryzyko i w porównaniu do tego drugiego rodzaju kwasu jest ono raczej marginalne. Pomówmy więc o kwasie hialuronowym usieciowanym.

  To żel, który w miejscach takich jak usta, policzki czy bruzdy nosowo wargowe utrzymuje się do około roku. W zależności od sytuacji i miejsca podania może jednak utrzymywać się w organizmie nawet 10 lat! To znaczy, że jakość tej substancji musi być jak najlepsza, żeby w tym czasie nie powodowała żadnych działań niepożądanych.

  Zobacz jak wygląda usieciowany kwas hialuronowy na krótkim filmiku poniżej:

   

  A firm, które oferują usieciowany kwas hialuronowy na rynku jest bardzo, bardzo wiele. Niestety kupowanie kwasu hialuronowego i wypełniaczy nie jest tak uregulowane jak w przypadku np. botoksu (który mogą kupować tylko lekarze z prawem wykonywania zawodu). Podczas, gdy to właśnie kwas hialuronowy w tym aspekcie jest mniej bezpieczny!

  Między innymi dlatego widzicie często DUŻE różnice na rynku w cenach zabiegów z kwasem hialuronowym. Oczywiście często ma znaczenie kto wykonuje zabieg (i kto ustala ceny 😉 ), ale marka preparatu ma ogromne znaczenie.

  Pomyślcie o tym w ten sposób – kiedy wstrzykujecie sobie coś w skórę, to naprawdę nie warto oszczędzać. Tak naprawdę JEDYNĄ dopuszczalną możliwością jest użycie preparatu najwyższej jakości. Na tym nie powinniście oszczędzać ani grosza.

  Jak będąc Pacjentem można zweryfikować jakość preparatu? Przed zabiegiem zapytajcie specjalisty jakim preparatem będzie wykonywany zabieg. A później poczytajcie na ten temat w Google. Nawet nie znając się zbytnio na temacie, można się bardzo wiele dowiedzieć.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny – podsumowanie

   Pomijając dwa powyższe wątki, zdecydowanie uważam, że kwas hialuronowy jest bezpieczny. Każdego dnia na świecie są wykonywane tysiące zabiegów powiększania ust, wypełniania zmarszczek czy wolumetrii twarzy. Kwas hialuronowy jest bezpiecznym preparatem, który uszczęśliwił na świecie miliony osób.

   Jeśli więc rozważasz zabieg z użyciem kwasu hialuronowego i obawiasz się o bezpieczeństwo czy tez wpływ na Twoje zdrowie – zdecydowanie nie musisz. Stosowanie kwasu hialuronowego jest neutralne dla Twojego zdrowia i bardzo pozytywne dla Twojego wyglądu 🙂 Buziaki!

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Młody chłopiec boi się pójść do dentysty. Mężczyzna boi się pójść do gabinetu medycyny estetycznej. W tym artykule odpowiadam na pytanie gdzie szukać męskości i...

    30.04.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Stereotypy

    Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej cieszy się największą popularnością wśród zabiegów medycyny estetycznej. Dlaczego zatem botoks, z jednej strony tak bardzo lubiany, ma tak złą...

    24.03.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Stereotypy

    Ten wpis zadowoli największych przeciwników zabiegów estetycznych. Dowiesz się w nim jakie 5 rzeczy musisz robić, żeby korzystać z medycyny estetycznej i wyglądać źle. Zainteresowany?...

    04.06.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Stereotypy

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".