Czy twoje zmarszczki na czole wymagają zabiegu?

Czy twoje zmarszczki na czole wymagają zabiegu?

Spis treści

  Zmarszczki na czole – jak sobie z nimi poradzić? Podczas wizyty w gabinecie bardzo ważne jest dla mnie poznanie Pacjenta. Dotyczy to zarówno jego historii choroby i przebytych wcześniej zabiegów, ale również preferencji dotyczących wyglądu. Bardzo często zdarza się tak, że to co przeszkadza w wyglądzie pacjentowi, przez inne osoby nie jest dostrzegane.

  I na odwrót – czasem to lekarz widzi potrzebę interwencji w obszar, który pozornie nie stanowi źródła problemu, ale po zabiegu pacjent zauważa, że ta zmiana była bardzo potrzebna. W gabinecie często pacjenci zadają mi pytanie: „Pani Doktor, proszę na mniej spojrzeć i ocenić, jakich zabiegów potrzebuję”.  W tym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie, choć lekko zmodyfikowane – „czy moje zmarszczki na czole wymagają zabiegu?”.

  Profilaktyka = botoks

  Pamiętajcie (wiem że się tutaj powtórzę) – w walce ze zmarszczkami na czole i twarzy najważniejsza jest profilaktyka. Naszym pierwszym, nadrzędnym celem jest zapobieganie ich pojawianiu się. I w tym pomaga nam toksyna botulinowa (formalna nazwa na botoks), o której pisałam w szczegółach tutaj. Działania profilaktyczne warto zacząć wcześniej, jak tylko zauważamy cechy nadmiernej pracy mięśni mimicznych. Powstawanie zmarszczek mimicznych nie jest tożsame ze starzeniem się, dlatego podczas podejmowania decyzji zabiegowych nie powinniśmy się kierować swoim wiekiem a ilością i głębokością zmarszczek.

  PS. Więcej informacji o wieku w kontekście zalecanych zabiegach znajdziecie w artykule tutaj.

  Kiedy poprawić zmarszczki na czole

  Na pewno wiele z was jest w posiadaniu niejednego rodzinnego albumu. To może bardzo pomóc na zmarszczki! 🙂 W procesie starzenia bardzo dużą rolę ogrywa genetyka. Wspominając więc z albumem czasy młodości Twojej mamy, przypatrz się jej rysom twarzy.

  Zacznij od czasu kiedy była młodą dziewczyną i porównaj z tym kiedy była w Twoim wieku i starsza. Szukaj między wami cech wspólnych i potraktuj te zdjęcia jako mapę skarbów, w której ukryte są dwie cenne informacje. Po pierwsze – widzisz jakiego rodzaju zmarszczki mogą się u Ciebie pojawić. Po drugie – widzisz w jakim wieku zaczęły się pojawiać. Z takimi wskazówkami walka z ubiegającym czasem nie wydaje się już taka trudna. Dla najwyższej skuteczności terapii najlepiej zareagować jeszcze zanim zmarszczki na czole i twarzy pojawią się u Ciebie na dobre.

  Czy Twoje zmarszczki na czole wymagają zabiegu – TEST

  Pod lupę weźmiemy okolicę najczęściej poddawaną zabiegom z użyciem botoksu – górną 1/3 część twarzy, czyli od kącika oka w górę. Przeanalizujemy trzy najbardziej popularne i najmniej przez nas lubiane zmarszczki na czole i w jego okolicach: kurze łapki, lwią zmarszczkę i zmarszczki poprzeczne czoła.

  Pozycja statyczna

  W pierwszym kroku oceńmy twarz w pozycji statycznej, bez uśmiechania się, bez robienia min. Najlepiej w pozycji stojącej lub siedzącej – w ten sposób zmarszczki są najbardziej widoczne. W pozycji leżącej czy półleżącej skóra zawsze nam się trochę „rozpłaszcza”.

  Popatrz się na siebie w lustrze i przyznaj uczciwie przed samą sobą – czy skóra w okolicy kącików oczu, pomiędzy brwiami i czoła jest gładka? Czy może zaczynasz dostrzegać niewielkie, cieniutkie poziome kreseczki na swoim czole?

  Pozycja dynamiczna – miny

  Wiemy już jak wygląda nasza twarz w pozycji statycznej. Najwyższa pora zobaczyć jak prezentują się nasze zmarszczki dynamicznie.

  Kurze łapki

  Kurze łapki – to zmarszczki które wywołane są pracą mięśnia okrężnego oka. Rozchodzą się promieniście od zewnętrznego kącika oka. Zaobserwujemy je podczas uśmiechu. Oceń je zarówno w ustawieniu przodem jak i bokiem do lustra. Porównaj swoje zmarszczki ze zdjęciem poniżej:

  kurze łapki zdjęcie

  Pojawiły się delikatne zmarszczki? To dobrze! Nie wszystkie zmarszczki są złe, szczególnie jeśli nie są bardzo nasilone. Pojawienie się tych delikatnych, promienistych kreseczek wokół oczu informuje naszego rozmówcę, że jesteśmy wesołymi, przyjaznymi ludźmi i miło jest przebywać w naszym towarzystwie ? Dlatego całkowite wyłączenie ruchomości w tym obszarze nie jest wskazane.

  Zmarszczek wokół oczu nie chcemy zbyt wiele, więc jeśli tylko uznasz, że są już dla Ciebie zbyt widoczne, pamiętaj, że siła działania botoksu jest zależna od ilości zastosowanych jednostek. Co to znaczy dla Ciebie – podczas zabiegu nasilenie zmarszczek możemy zmniejszyć, niekoniecznie pozbywając się ich całkowicie.

  Lwia zmarszczka

  Lwia zmarszczka – to pionowa bruzda (lub kilka bruzd) pojawiająca się pomiędzy brwiami. Aby ją ocenić zrób do lustra groźną minę, jakbyś była na kogoś (może lepiej “na coś?” 🙂 ) bardzo zła. Zwróć uwagę zarówno na nasilenie zmarszczek jak i na czas powrotu skóry do pozycji wyjściowej, neutralnej.

  lwia zmarszczka zdjęcie

  Żeby wywołać lwią zmarszczkę musiałaś przybrać złowrogą minę – nie dziwi więc to, że gdy zmarszczka ta jest obecna na naszej twarzy cały czas, wyglądamy groźnie, niemiło i na osobę niezadowoloną. Dlatego tej zmarszczki nie lubimy, tej zmarszczki nie chcemy. W końcu zależy nam żeby wyglądać przyjaźnie do otoczenia i nie pokazywać niechcący naszej dezaprobaty, prawda?

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Zmarszczki poprzeczne czoła

  Zmarszczki poprzeczne czoła – to poziome linie pojawiające się na naszym czole. Możemy je ocenić robiąc zdziwioną minę, próbując unieść brwi do góry. Pod względem odbioru naszej osobowości i humoru nie są ani pozytywne ani negatywne – po prostu są. Takie zmarszczki na czole są jednak oznaką starzenia się, a ich ukrycie lub wygładzenie korzystnie wpłynie na postrzeganie naszego wieku przez otoczenie.

  zmarszczki poprzeczne czoła zdjęcie

  Znalazłam zmarszczki na czole – co teraz?

  Jeśli znalazłaś u siebie oznaki występowania zmarszczek na czole i w okolicy oczu to nie martw się – to tylko pogłębi zmarszczki 🙂 Medycyna estetyczna zna wiele rozwiązań, które mogą poprawić wygląd, więc zachęcam do konsultacji i zgłębienia tego tematu z lekarzem medycyny estetycznej.

  Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam w znalezieniu odpowiedzi na pytanie postawione w tytule tego artykułu. Nie jest to jednak poradnik, którego sztywno trzeba trzymać się od A do Z. Najważniejsze żebyś czuła się dobrze w swoim ciele. Jeśli wiąże się z to z brakiem jakiejkolwiek zmarszczki na twarzy – dobrze. Jeśli jednak nie jesteś zainteresowana tego typu zabiegami – też dobrze. Dążmy do wyglądu, który nas uszczęśliwia.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Czy twoje zmarszczki na czole wymagają zabiegu?

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    „A gdyby tak można było powiększyć usta na kilka dni, żeby sprawdzić jak to jest…” – pomyślała większość kobiet przynajmniej raz w życiu :) Wiecie...

    18.09.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Często pytacie mnie co sądzę o Baby Botox i czy moim zdaniem jest on lepszy niż „zwykły” botoks. W tym artykule wyjaśniam wszystko, co musicie...

    06.05.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Na Facebooku widzieliście już krótką relację kiedy stałam się na chwilę Pacjentką i zrobiłam sobie laser Fotona. Dostałam od was dużo zapytań odnośnie zabiegu, dlatego...

    07.07.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".