Dolina łez i bruzdy nosowo wargowe – kiedy reagować?

Dolina łez i bruzdy nosowo wargowe – kiedy reagować?

Spis treści

  W społeczeństwie częściej rozmawiamy o zabiegach poprawiających urodę. Prawie codziennie słyszy się o rozmaitych nowych sposobach na młody wygląd i walkę ze zmarszczkami. Pojęcia takie jak dolina łez, linie marionetki czy bruzdy nosowo-wargowe nie są już obce dla większości osób.

  Spośród całej listy dostępnych możliwości i sugestii z otoczenia ciężko się zdecydować i wybrać tą jedną rzecz. Tym bardziej gdy nie masz pewności, że to jest coś, czego właśnie teraz potrzebujesz. Dodatkowo istnieje (nieuzasadniona – ale o tym kiedy indziej) obawa, że po zabiegu będziesz wyglądać sztucznie i bardzo podobnie do pozostałych kobiet, które odwiedzają salony medycyny estetycznej.  A gdyby tak można było sprawdzić bez wychodzenia z domu czy wypełnienie doliny łez i innych obszarów to coś, co powinnaś rozważyć? Brzmi kusząco?

  Nie zrobimy teraz pełnej analizy Twojej skóry twarzy i rozpoczętych już procesów starzenia (takie czary to na konsultacjach w gabinecie 🙂 ), ale postaram się zwrócić Twoją uwagę na miejsca, po których najbardziej widać upływający czas i którymi warto zająć się w pierwszej kolejności w drodze do młodego i zdrowego wyglądu.

  W poprzednim artykule opisywałam kiedy zająć się zmarszczkami na czole i w okolicach oczu. Dzisiaj skupimy się na zmarszczkach poniżej okolic czoła.

  Na czym polega wypełnianie zmarszczek

  Medycyna estetyczna umożliwia skuteczną walkę ze zmarszczkami, które już powstały. Wypełnianie zmarszczek polega na podaniu pod skórę kwasu hialuronowego – specjalnego żelu, który uzupełni braki tkanki podskórnej tam, gdzie tego chcemy. Więcej o kwasie hialuronowym i o tym czy jest bezpieczny pisałam w artykule tutaj.

  TEST – czy powinnam wypełnić zmarszczki na twarzy

  Dzisiaj zwrócimy uwagę na mankamenty środkowej i dolnej części twarzy i newralgiczne miejsca, takie jak dolina łez, bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki oraz chomiki. Do wykonania samooceny musimy przyjąć pozycję stojącą lub siedzącą. W pozycji leżącej fałdy skóry się rozprostują i ocena nie będzie rzetelna. Za to brzuch wygląda lepiej. Ach, ta grawitacja… 🙂

  Dolina łez – analiza

  Dolina łez – jest to obszar tworzenia się ubytków tkanki podskórnej podoczodołowej, tworzący skośną linię od wewnętrznego kącika oka wzdłuż policzków. Popatrz się na tą okolicę, zwróć uwagę na koloryt skóry – czy nie jest siny, szary, ciemny. Pomyśl czy zdarzały się dni kiedy ta okolica była obrzęknięta lub zapadnięta.

  dolina łez 1

  Jeśli dostrzegasz te wymienione cechy u siebie, to prawdopodobnie Twoja twarz sprawia wrażenie bardziej zmęczonej i smutnej niż jest naprawdę. To właśnie popularna dolina łez.

  Z perspektywy pracy lekarza medycyny estetycznej, okolica oka i dolina łez jest bardzo wrażliwą i trudną okolicą i niestety nie każdy zakwalifikuje się do zabiegu wypełniania jej kwasem hialuronowym.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Alternatywnie, na przykład w sytuacji skłonności do tworzenia się tzw. worków pod oczami, ratunkiem mogą okazać “tylko” zabiegi dobrze dobranej mezoterapii czy laseroterapii wykonywane w seriach. Piszę “tylko”, bo po takich zabiegach można jednak spodziewać się mniej spektakularnego, łagodniejszego efektu. Jednak jeśli dolina łez to coś, co zauważasz u siebie, to wymienione zabiegi zdecydowanie warto rozważyć.

  Nagrałam na ten temat specjalny filmik na moim Youtube, gdzie dolina łez i bruzdy nosowo wargowe są rozłożone na czynniki pierwsze 🙂 Zaprszam do oglądania poniżej:

   

  Bruzdy nosowo-wargowe i chomiki

  bruzdy nosowo wargowe i chomiki

  Za młodzieńczy wygląd twarzy odpowiada przyśrodkowa część policzków. Dlatego tak ważne jest utrzymanie prawidłowych objętości tej okolicy. Gdy tylko tkanka podskórna zacznie zanikać, zauważymy „opadanie policzka”, które tak naprawdę zauważymy jako pojawienie się bruzd nosowo-wargowych (zagłębień biegnących od skrzydełka nosa do kącika ust) i tzw chomików (nadmierne zgromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicy żuchwy, zaburzające owal twarzy).

  Z bruzdami nosowo-wargowymi i chomikami radzimy sobie poprzez podniesienie policzków i wolumetrię twarzy z użyciem kwasu hialuronowego. Policzki wtedy przestają opadać i wracają do młodzieńczego wyglądu. Dzięki temu skóra poniżej policzków również się napina i bruzdy nosowo-wargowe i chomiki znikają szybko jak… chomiki 🙂

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Kod kreskowy i linie marionetki

   linie marionetki zdjęcie

   Linie marionetki to zagłębienia biegnące od kącików ust aż do brody. Powodują one opadanie kącików ust i ogólnie smutny wyraz twarzy.

   Kod kreskowy to pionowe zmarszczki wokół ust, nie bez powodu nazywane także „zmarszczkami palacza”.

   Z jednymi i drugimi zmarszczkami radzimy sobie poprzez wypełnianie kwasem hialuronowym. Dzięki temu okolica ust nabiera młodszego i bardziej korzystnego wyglądu bez utraty naturalności.

   Dolina łez i wypełnianie zmarszczek – co dalej

   W dzisiejszym artykule opisałam tylko nieliczne sposoby na wykorzystanie wypełniacza aby utrzymać młody wygląd twarzy. Dolina łez i inne problemy skóry to nie jest coś, z czym musimy się zawsze pogodzić.

   Każdy pacjent jest inny, więc leczenie zawsze dostosowujemy do konkretnego przypadku. Celem jest taka poprawa urody, aby rezultaty były zauważalne przy zachowaniu maksymalnej naturalności.

   Dolina łez może być poprawiona na wiele sposobów. Mamy od dyspozycji szereg innych narzędzi, o których opowiadam na blogu. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możemy wyglądać młodziej, zdrowiej i ładniej – czyli osiągnąć wygląd, który nas uszczęśliwia, czego wszystkim (i sobie) życzę 🙂

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Dolina łez i bruzdy nosowo wargowe – kiedy reagować?

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Wiotka skóra, drobne zmarszczki, pogłębiające się bruzdy nosowo-wargowe i chomiki. Łączy je jedno - upływający czas. Każdego dnia, choć nie wiem jak bardzo byśmy się...

    27.08.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Jeśli medycyna estetyczna kojarzy Ci się tylko ze „sztucznym” poprawianiem wyglądu to ten artykuł jest dla Ciebie. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są w ofercie...

    18.04.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Jaki biostymulator tkankowy wybrać? Który jest najlepszy dla Ciebie? Spróbuję pomóc Ci odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule. Jak? Poprzez PORÓWNANIE biostymulatorów tkankowych!

    21.05.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".