Drugi podbródek – jeden zdecydowanie Ci wystarczy

Drugi podbródek – jeden zdecydowanie Ci wystarczy

Spis treści

  Nawet jeśli drugi podbródek towarzyszy Ci od lat, to medycyna estetyczna ma na to rozwiązanie. To wspaniałe, że człowiek ma dwie ręce, dwie nogi czy dwie nerki. Ale dwa podbródki na pewno nie są Ci potrzebne. Co możesz z tym fantem zrobić?

  Kształt twarzy odgrywa ogromną rolę w tym czy jesteśmy postrzegani jako osoby atrakcyjne. Podświadomie szukamy symetrycznych kształtów twarzy, ze smukle zaznaczonymi liniami szczęki i brody. Mówiąc prościej: pod brodą powinien być cień, a nie drugi podbródek 🙂 Dlatego dzisiaj weźmiemy na warsztat ten problem i rozwiążemy go w Twoim przypadku!

  Drugi podbródek czasami bierze się znikąd

  Mam dla Ciebie brutalną prawdę – życie nie jest sprawiedliwe. Na niektóre rzeczy po prostu nie mamy wpływu. Tak jak na to, że czasami rodzimy się z pewnymi cechami, jak na przykład odstające uszy, rzadkie włosy lub właśnie drugi podbródek.

  Te cechy genetyczne, o których wspominam, to po prostu sprzyjające warunki od naszego organizmu do kształtowania się pewnych cech (problemów estetycznych). Czyli: „Odstają mi uszy, bo wynika to z kształtu głowy i wielkości małżowin”. Albo: „Mam drugi podbródek, bo łatwiej gromadzi mi się tkanka tłuszczowa w okolicach twarzy”.

  To jedyne wytłumaczenie dlaczego niektóre osoby – nawet te bardzo smukłe – mierzą się z tym problemem mając nieproporcjonalnie pełną twarz do swojej figury. Jest jeszcze druga rzecz w tej historii, czyli: nadwaga.

  Wiadomym jest, że drugi podbródek może wynikać także z nadmiaru kilogramów w organizmie. Ale zdradzę Ci pewien sekret – chodząc na siłownię i stosując dietę nie ma szans żebyś spalił tłuszcz miejscowo!

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Miejscowe spalanie tłuszczu – na siłowni się nie sprawdzi

  Pewnie nie raz widziałeś filmiki na Youtube zatytułowane: „Ćwiczenia na płaski brzuch” albo „Dieta na zgrabne pośladki”. Takie hasła można sobie włożyć między pośladki właśnie 😀

  Już tłumaczę o co chodzi – ćwicząc intensywnie brzuch i będąc w deficycie kalorycznym (dieta) nie spalisz tłuszczu miejscowo, czyli tam gdzie doskwiera Ci najbardziej. Nasz organizm to nie jest robot roomba, który możesz zaprogramować na lokalne sprzątanie tłuszczu w okolicy, którą akurat sobie wymarzyłeś.

  Jak to się ma do drugiego podbródka? Ano tak, że jeżeli walczysz z kilogramami to nie masz wpływu na to, czy i jak szybko pomoże to na ten konkretny problem. Oczywiście warto dbać o odpowiednią wagę, ale po miejscowe spalanie tłuszczu udaj się do… gabinetu medycyny estetycznej na zabieg o nazwie „lipoliza” 😉

  Z resztą, zanim przejdziemy dalej, popatrz na efekty tego zabiegu poniżej:

  drugi podbródek 1

  Źródło: Journal of Cutaneous and Aesthetic Surgery: https://bit.ly/2S2Vbun

  Lipoliza rozwiązaniem na drugi podbródek

  Zabiegiem, który spali miejscowo tłuszcz w okolicach podbródka i chomików jest lipoliza. W medycynie estetycznej jest wiele preparatów, które potrafią miejscowo redukować tkankę tłuszczową.

  Wyobraź sobie, że próbujesz umyć tłustą patelnię po obiedzie używając tylko ciepłej wody. To trudne, prawda? Dużo łatwiej jest, kiedy dodasz płyn do naczyń, który spowoduje, że tłuszcz odczepi się od patelni.

  W przypadku już nie patelni, ale Twojego drugiego podbródka i tzw. chomików najczęściej podajemy w skórę fosfatydylocholinę (trudne słowo).

  Lipoliza – jak wygląda zabieg?

  Przebieg zabiegu jest bardzo prosty. Przy pomocy igły lub kaniuli (w zależności od preparatu) podajemy w skórę w okolicach podbródka sporą ilość preparatu. Chodzi o to, żeby preparat wchłaniając się zredukował tkankę tłuszczową, „zabierając” komórki tłuszczowe z tamtej okolicy.

  Sam zabieg jest bardzo krótki (kilka minut), a podczas podania preparatu możecie odczuwać lekkie szczypanie. Nie jest to jednak coś nie do zniesienia, szczególnie że po chwili ustępuje. Zawsze powtarzam swoim Pacjentom, żeby wyobrazili sobie, że to szczypanie to palący się tłuszcz 😉

  Żeby zabieg był skuteczny należy go zawsze wykonać w serii. Minimum są to 3 zabiegi co ok.2 tygodnie , choć nie ma przeciwwskazań żeby kontynuować terapię jeśli Pacjent tego chce. A skoro o przeciwwskazaniach mowa…

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Przeciwwskazania – lipoliza vs. drugi podbródek

   Przeciwwskazania zależą od preparatu, który podajemy. Ponieważ najpopularniejsze są fosfatydylocholiny (znowu trudne słowo), to pokazuję kiedy lipoliza nie jest wskazana w tym przypadku:

   • Alergia na składnik preparatu
   • Ciąża
   • Karmienie piersią
   • Padaczka
   • Choroby nerek, wątroby
   • Padaczka
   • Zaburzenia krzepnięcia krwi
   • Znaczna otyłość

   Jeżeli żaden z powyższych podpunktów Cię nie dotyczy, to prawdopodobnie można wykonać taki zabieg. Jeżeli jednak znalazłeś coś swojego na tej liście – nie rezygnuj jeszcze i skontaktuj się ze swoim lekarzem medycyny estetycznej. Lipoliza może być wykonana przy użyciu różnych preparatów, które mogą mieć inną listę przeciwwskazań.

   Lipoliza – efekty zabiegu

   drugi podbródek 2

   Źródło: Sasha Clinics, https://bit.ly/3ygIuNm

   Na co możesz liczyć redukując drugi podbródek wykorzystując zabieg-lipoliza:

   • Miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej, widoczna często już po kilku dniach od pierwszego zabiegu
   • Wysmuklenie twarzy
   • Zredukowanie drugiego podbródka
   • Uwydatnienie linii żuchwy i nadanie korzystniejszego ogólnego wyrazu twarzy

   Poza tym – często dochodzi wzrost pewności siebie i zadowolenia z życia, ale to zupełnie zależne od Pacjenta 😉

   Mówiąc zupełnie serio: to nie jest tak, że z godziny na godzinę pozbędziesz się tego podbródka w całości. Lipoliza jest dużo łagodniejsza niż np. liposukcja (odsysanie tłuszczu), ale także dużo mniej inwazyjna i dostępna dla wszystkich.

   Dlatego, wraz z wykonywaną serią zabiegów będziesz mógł na bieżąco kontrolować efekty i postęp leczenia i nic cię nie zaskoczy!

   Jak zlikwidować drugi podbródek?

   Wiesz już, że zlikwidowanie drugiego podbródka to dość podchwytliwe zadanie. Czasami niezależnie od naszego stylu życia mamy pewne predyspozycje do tego problemu. Na szczęście, wraz z medycyną estetyczną, takie predyspozycje nie muszą nas ograniczać.

   Dlatego, jeśli jeszcze nie rozważałeś zabiegu lipolizy dla Twojego problemu estetycznego, to na pewno warto! A gdybyś miał dodatkowe pytania to zapraszam do ich zadawania w komentarzach do tego artykułu <3.

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Drugi podbródek – jeden zdecydowanie Ci wystarczy

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Katarzyna / 06.12.2023 04:28:36

     Dzień dobry, cena (800 zł) jest za 1 ml preparatu przeznaczonego do lipolizy, czy jest to kwota za jeden cały zabieg? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za informację.

     • Monika Łyżwa / 06.12.2023 08:39:13

      Pani Kasiu, to ostateczna cena za cały zabieg 🙂 Pozdrowienia!

    • Małgosia / 04.08.2023 16:07:33

     Ile ampułek substancji wykorzystywane jest podczas jednego zabiegu lipolizy?

     Czy zabieg może obejmować całą szyję?

     Serdecznie pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 10.08.2023 09:13:03

      Pani Małgosiu, objętość preparatu zależy od potrzeb Pacjenta, okolicy, a także preparatu do zabiegu. Z reguły jest to kilka mililitrów. Tak, zabieg może obejmować wszystkie okolice, gdzie chcemy zredukować tkankę tłuszczową, jeśli są ku temu wskazania. Pozdrowienia! 🙂

    • Olga / 10.12.2022 20:43:40

     Witam, czy jeśli w okolicach brody (tej pierwszej 😉 ) zastosowana była wolumetria z użyciem kwasu hialuronowego, to możliwe jest wykonanie lipolizy na drugi podbródek? Czy jest to niewskazane?

     • Monika Łyżwa / 13.12.2022 13:46:40

      Pani Olgo, tak, można robić lipolizę po wygojeniu obszaru wolumetrii, czyli min. 4 tygodniach 🙂 Pozdrowienia!

    • Małgorzata / 20.11.2022 15:39:43

     Dzień dobry! Czy po lipolizie , skóra nie robi się luźna i nie wisi? Pozdrawiam serdecznie 🙂

     • Monika Łyżwa / 27.11.2022 15:08:32

      Pani Małgosiu, wszystko zależy od wyjściowego stanu skóry. Jesli jest dobrej jakości, to lipoliza nie spowoduje obwiśnięcia. Z drugiej strony, nie każdy do lipolizy powinien być zakwalifikowany – właśnie gdy skóra jest luźna i może powstawać efekt taki, jak Pani mówi 😉 Pozdrowienia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Nadmierna potliwość przyczyny ma w naszym organizmie. Wszystkie z nich omówimy w tym artykule. Już teraz wiedz jedno. Nadmierne pocenie się jest dla Ciebie jak...

    15.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Zabiegi medycyny estetycznej są nadal tematem tabu, ale ja uważam że nie powinniśmy się ich wstydzić. Dlatego na filmiku poniżej opowiadam jakie zabiegi wykonałam do...

    03.07.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Rozstępy na skórze mogą występować w każdym miejscu, w każdym czasie i w różnej sytuacji. Na każdą z tych sytuacji medycyna estetyczna przygotowała rozwiązanie. Jeśli...

    11.06.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".