Czy grudki po kwasie hialuronowym znikną same? Te 3 momenty mają znaczenie

Czy grudki po kwasie hialuronowym znikną same? Te 3 momenty mają znaczenie

Spis treści

  Grudki po kwasie hialuronowym są tak niefajne, że potrafią zabrać Pacjentkom radość z zabiegu po powiększaniu ust. Czy grudka po kwasie hialuronowym zniknie sama? Jak masować grudki po kwasie hialuronowym? Wszystkiego dowiecie się w tym wpisie, zapraszam!

  Grudki po kwasie hialuronowym – czym są?

  Grudki po powiększaniu ust to potoczna nazwa na wszelkiego rodzaju zgrubienia i stwardnienia tkanek na ustach, które Pacjentka wyczuwa po zabiegu. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że usta są miękkie i gładkie – co nie zawsze ma miejsce po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym.

  Dlaczego tak się dzieje? Niedawno omawiałam na blogu metodę Russian Lips, gdzie opowiadałam jak wiele nakłuć potrzeba do wykonania zabiegu. Każde jedno nakłucie to ryzyko siniaka i powiększenie obrzęku po zabiegu.

  Dodatkowo, usta są obszarem dobrze unaczynionym. Dużo łatwiej tutaj o siniaki i obrzęki niż np. przy wypełnianiu doliny łez kwasem hialuronowym.

  No dobrze, ale dlaczego o tym teraz mówię? 🙂

  Dlatego, że wielu Pacjentów uważa, że grudki po kwasie hialuronowym to obszary, gdzie tego kwasu było podane za dużo i zrobiło się tam zbyt gęsto. Prawda jest jednak zupełnie inna.

  Kwas hialuronowy ma konsystencję żelu (zobaczcie na mój filmik poniżej). Nie ma możliwości żeby kwas podany w skórę „ubił się” i zrobił się twardszy.

  Czym więc NIE SĄ grudki po kwasie hialuronowym? Kwasem hialuronowym 🙂 A czym  grudki po kwasie hialuronowym?

  Najczęściej to siniaki i obrzęki, które powstają podczas licznych nakłuć. Mogą to być też mikro stany zapalne, które powstają w organizmie jako reakcja „obronna”, o czym opowiem w dalszej części artykułu. Wyjaśnię Wam też czy grudki po kwasie hialuronowym znikną same, czy jednak musisz działać.

  Masz grudki po powiększaniu ust? Oto co musisz zrobić

  grudki po powiększaniu ust

  Grudki po kwasie hialuronowym czasami są widoczne, a czasami tylko wyczuwalne.

  Masz grudki po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego? Oto, co musisz zrobić. Po pierwsze – nie panikuj. Wiesz już, że grudki mogą oznaczać wiele rzeczy i niekoniecznie są powikłaniem po zabiegu.

  W pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytanie ile czasu upłynęło od zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Poniżej znajdziesz instrukcje na 3 różne sytuacje: do 3 dni od zabiegu, do 14 dni od zabiegu i powyżej 14 dni.

  Do 3 dni od zabiegu

  Na razie nie musisz się martwić. Do trzech dni po zabiegu niewiele możemy powiedzieć na temat grudek. To dlatego, że w tym czasie okolica ust jest BARDZO podrażniona. Niezależnie czy nakłuć było kilka czy kilkadziesiąt.

  To, co wyczuwasz palcami lub językiem jako grudka po kwasie hialuronowym, z dużym prawdopodobieństwem może być siniakiem lub obrzękiem od nakłucia. Pewna część ust może być twardsza i to zupełnie normalne w tym czasie.

  Pewnie Cię to zdziwi, ale przez pierwsze 3 dni od zabiegu czasami lepiej nawet… nie patrzeć w lustro 🙂 Wiem, ze to właściwie niemożliwe, ale chcę podkreślić jedno. Wszelkie nierówności i grudki w tym okresie mogą się zdarzyć i być wyczuwalne*.

  *Wiem, że zdjęcia z Instagrama „zaraz po” zabiegu wprowadzają często dużo zamieszania. Mimo, że Internet jest przepełniony pięknymi (a nawet pomalowanymi!) ustami na 3 minuty po zabiegu, to z reguły wygląda to inaczej. W prawdziwym świecie są grudki, zaczerwieniony obszar wokół ust, tkliwość (usta bolą przy dotyku). A wszystkie te „wrażenia” są zależne po prostu od organizmu Pacjenta.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Do 14 dni po zabiegu

  Jeśli minęło więcej niż 3 dni, a mniej niż 14 dni od zabiegu powiększania ust, to… nadal nie musisz się martwić 🙂

  Jak wspomniałam powyżej, gojenie się obrzęków i grudek naprawdę może sporo potrwać. Swoim Pacjentom zawsze mówię żeby uzbroili się w cierpliwość i zaznaczyli w kalendarzu datę 2 tygodnie od zabiegu. Wtedy też umawiam się na bezpłatną kontrolę żeby ocenić efekty zabiegu. Wcześniej… nie ma to sensu.

  Siniaki i mocniejsze obrzęki mogą spokojnie utrzymywać się do 14 dni, nawet jeśli na zewnątrz nie są widoczne. Jeśli więc jesteś np. tydzień po zabiegu i nadal wyczuwasz grudki, to daj sobie jeszcze chwilę.

  Powyżej 14 dni od zabiegu – czy grudki po kwasie hialuronowym znikną same?

  Czy grudki po kwasie hialuronowym znikną same? Odpowiadam: TAK, powinny zniknąć same w ciągu 14 dni od zabiegu. A co jeśli tak się nie stanie?

  Istnieje możliwość, że w Twoich ustach są stwardnienia, które nie są ani siniakiem, ani obrzękiem. Pewni tej sytuacji możemy być dopiero dwa tygodnie po zabiegu powiększania ust.

  Grudka po kwasie hialuronowym może w tej sytuacji być stanem zapalnym po podaniu preparatu. W szczególności wtedy gdy preparat był niskiej jakości (tani) i np. nie był dopuszczony do obrotu (brak certyfikatu europejskiego CE 2292).

  Kiedy kwas hialuronowy nie jest odpowiednio „oczyszczony” (słaba jakość) to rośnie ryzyko powikłań i stanów zapalnych. Oczywiście nie jest to regułą, ale szansa na pewno jest większa. Tym bardziej, że w dużej części na reakcję na dany preparat ma wpływ także organizm Pacjenta.

  Inaczej mówiąc – niektórzy będą mieli większe tendencje do grudek po powiększaniu ust, a inni nie.

  Dlatego jeśli jesteś już po tym okresie i grudki po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego nadal się utrzymują, to warto DZIAŁAĆ.

  Po pierwsze, udaj się na kontrolę do lekarza, który wykonywał ten zabieg. Z pewnością będzie on wiedział jak zareagować, jeżeli grudki po kwasie hialuronowym się pojawiły.

  Czego możesz spodziewać się na takim spotkaniu? Na przykład tego, że lekarz te grudki… wyciśnie. Takie mikro stany zapalne często najłatwiej jest usunąć właśnie w ten sposób. Jest to normalne i profesjonalne postępowanie i nie musisz się tym martwić. Później ewentualne ubytki będziecie mogli z powrotem uzupełnić kwasem – nie wcześniej jednak niż 2 tygodnie po zabiegu.

  Drugą możliwością kiedy pojawią się grudki jest rozpuszczenie kwasu hialuronowego specjalnym preparatem – hialuronidazą. Taki zabieg również wykonuje lekarz w gabinecie i tego też nie musisz się obawiać. Ze szczegółami pisałam o tym TUTAJ.

  Jak masować grudki po kwasie hialuronowym

  Na tym etapie artykułu domyślasz się pewnie, że właściwie to… nie ma czego masować 🙂 Cała ta sprawa z masowaniem ust wzięła się stąd, że podczas wykonywania zabiegu lekarz może właśnie masować Twoje usta.

  Nie robi tego jednak po to, żeby masować grudki po kwasie hialuronowym, ale upewnić się, że preparat jest równo rozłożony i równo podany.

  Powiem więcej – masowanie ust podczas zabiegu nie jest koniecznością. Niektórzy to robią, a niektórzy nie (choć akurat ja tak robię).

  Popatrz na to jeszcze z innej strony. Wiesz już, że twarde usta po kwasie hialuronowym i grudki to najczęściej obrzęki i siniaki. Skoro tak, to MASOWANIE tych miejsc tylko pogorszy sprawę i wydłuży okres dojścia do siebie, prawda?

  Dla przykładu, kiedy uderzysz się o szafkę nogą i masz siniaka, to nie starasz się go mocno rozmasować, ale zostawiasz swoją biedną nogę w spokoju 🙂 .

  Grudka po kwasie hialuronowym a powikłania

  Uwaga, teraz będzie najważniejsze. Jeśli preparat jest nieprawidłowo podany, a grudkom towarzyszą inne objawy, to mogło dojść do powikłań po zabiegu z kwasem hialuronowym.

  Tak więc, jeśli poza wyczuwalną grudką masz inne objawy – np. ciągły ból (nie tylko przy dotyku), gorączkę, pieczenie, zasinienie, zmianę koloru ust lub jakiekolwiek inne dziwne symptomy – NIE CZEKAJ. Skontaktuj się z osobą, która wykonywała zabieg i przedstaw swoje objawy.

  Takie sytuacje są BARDZO rzadkie, ale się zdarzają. Dlatego w mojej opinii zawsze lepiej spotkać się i potwierdzić sobie, że wszystko jest w porządku, niż zignorować istotne objawy.

  Grudki po kwasie hialuronowym – czy znikną same?

  Podsumowując, w zdecydowanej większości przypadków grudki po kwasie hialuronowym znikną same i nie musisz nic robić w tym kierunku. W szczególności masowanie grudek po kwasie hialuronowym nie jest dobrym pomysłem. Wystarczy tylko… czekać.

  Czasami jednak to właśnie ta cierpliwość zaraz po zabiegu jest najtrudniejsza 🙂 Dlatego mam nadzieję, że jeśli właśnie teraz masz twarde usta po kwasie hialuronowym to dasz sobie te 14 dni na rekonwalescencję.

  A później, już przez długie miesiące, będziesz mogła cieszyć się pięknymi i pełnymi ustami! 🙂

  Jeśli jednak jest taka potrzeba, kwas hialuronowy z ust można rozpuścić przy pomocy hialuronidazy.

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  Jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej o grudkach po kwasie to zajrzyj do mojego filmiku na YouTube:

   

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   4.6
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Czy grudki po kwasie hialuronowym znikną same? Te 3 momenty mają znaczenie

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Anna / 06.03.2024 22:13:23

     Witam,
     3 lata temu miałam powiększane usta i jak okazało się niedawno, czego nie byłam świadoma kwas zmigrował lub był źle podany pod śluzówkę. Zdecydowałam się na zabieg hialuronidazy, który był już wykonany 4 krotnie. Pani zabiegowiec twierdzi, że kwasu już tam nie ma, ale nadal w tym miejscu są cienkie wałeczki, obawiam się, że sąto zwłóknienia. Jak to leczyć, jakimi zabiegami? Niestety nikt mi nie chce odpowiedzieć na to pytanie, lekarze również milczą jeśli piszę online. Mieszkam w małym mieście, gdzie ciężko o specjalistę by zasięgnąć opinii i konsultacji.

     • Monika Łyżwa / 20.03.2024 17:33:32

      Pani Anno, być może dobrym kierunkiem byłoby sprawdzenie w USG czy nadal w ustach znajdują się depozyty kwasu. Pozdrowienia! ????

    • Beata / 21.01.2024 00:09:07

     Dzień dobry. Jeżeli tak jak Pani opisała w artykule te grudki to nie kwas hialuronowy, bo on jest w postaci galaretki to w takim razie, co będzie wyciskane lub rozpuszczane po 14 dniach? Moja własna tkanka?

     • Monika Łyżwa / 22.01.2024 18:24:07

      Pani Beato, mogą to być grudki z kwasu, czyli sytuacja gdy jest go zbyt dużo w jednym miejscu. Pozdrowienia! 🙂

    • Lidia / 10.11.2023 14:41:06

     Pani Moniko po roku od podania kwasu zaczęły się obrzęki ruchowe warg ,na wargach są drobne grudki,co można zrobić ,coś uczula z preparatu, proszę o pomoc.

     • Monika Łyżwa / 13.11.2023 07:29:03

      Pani Lidio, jedynym słusznym kierunkiem działania jest zwrócenie się do lekarza, który wykonywał zabieg – aby zbadał sytuację i ustalił plan działania. Pozdrowienia i powodzenia!

    • EWELINA / 04.10.2023 12:21:48

     Pani Doktor,
     W moim przypadku wypełniacz migrował (bądź źle został podany) do wewnątrz ust, jest w śluzówce (zaraz za czerwienią wargową). Wypełniacz spłyną tak jakby na tylną wewnętrzna ściankę ust. Dlaczego tak się dzieje ?

     • Monika Łyżwa / 06.10.2023 17:59:12

      Dzień dobry Pani Ewelino, przyczyn migracji kwasu może być wiele. Począwszy od ilości i rodzaju produktu, przez technikę wykonania zabiegu, częstość powtarzania i dostosowanie się Pacjenta do zaleceń pozabiegowych. Trudno mi tutaj spekulować. Myślę, że najlepiej jeśli zwróci się Pani do lekarza, który wykonywał zabieg i tam zasięgnie porady jak rozwiązać ten problem. Pozdrowienia!

    • Monika / 19.08.2023 23:47:27

     Dzień dobry . Ja mam za to widoczne białe ” gruczoły ” (tak stwierdzono) po powiększeniu ust. Ludzie pytają czy to opryszczka a wcale nie wygląda jak opryszczka. Mam to już nie wiem ile ale rok na pewno . Pozdrawiam

    • Maja / 07.08.2023 09:50:34

     Dzien dobry, za tydzien minie 2 miesiące od zabiegu. Mam sporo małych grudek, ktore obawiam sie same nie znikną, zabiegowiec juz raz mi wyciskał większe na wizycie kontrolnej, oraz przyznał, ze usta zle wyglądają, nie przyzlal sie do zle wykonanej pracy, tylko mowil o moich predyspozycjach.. Mam pytanie czy jest w ogole szansa, ze grudki znikną same po upływie kilku miesięcy wraz z samoistnym rozpuszczeniem kwasu? Czy w takim przypadku tylko hialuronizada?

     • Monika Łyżwa / 10.08.2023 09:13:59

      Pani Majo, jeśli grudki po 2 miesiącach są cały czas obecne to nie znikną same. Hialuronidaza to jedna z możliwości, do rozważenia przez specjalistę jest możliwość wymasowania lub wyciśnięcia takich grudek. Pozdrowienia i powodzenia!

    • Magda / 29.07.2023 09:40:47

     Dzien dobry, chcialam zapytac, czy znikna, zmniejsza sie guzy na policzkach, po podaniu kwasu hialuronowego w okolice kosci policzkowych? Mialam podane 0,6 ml w okolice kosci policzkowych 4 dni temu i choc juz nie boli, maly siniak prawie niewidoczny, to moje kosci policzkowe wygladaja nienaturalnie. Mam widoczne 2 jakby guzy , twardawe. Czy to sie zmniejszy, czy tak moze zostac? Twarz wyglada jakby ociosana, fatalnie:-( Policzki nadal zapadniete a te kosci odstaja.

     • Monika Łyżwa / 10.08.2023 09:07:26

      Pani Magdo, przez pierwsze 2 tygodnie od zabiegu ze względu na gojenie twarz może wyglądać zupełnie inaczej niż efekt końcowy 🙂 Wstrzymałabym się z oceną sytuacji właśnie do czasu wizyty kontrolnej 14 dni po. Pozdrowienia!

    • Daria / 28.07.2023 19:21:29

     Witam, mam takie pytanie dotyczące grudek po kwasie. Jestem dwa tygodnie po zabiegu i również zauważyłam grudki u mnie. Napisałam do Pani, która robiła ten zabieg. Powiedziała, ze mam do niej przyjść na wizytę kontrolna i mi to wyciśnie. Czy jest to bezpieczne?

     • Monika Łyżwa / 29.07.2023 08:22:54

      Dzień dobry! Tak, wyciskanie grudek lub ich rozmasowanie są dostępnymi możliwościami poza rozpuszczaniem kwasu.

    • Daria / 28.07.2023 18:41:41

     Witam, zobaczyłam Pani post dotyczący grudek po kwasie. Jestem dwa tygodnie po zabiegu i również zauważyłam grudki u mnie. Napisałam do Pani, która robiła ten zabieg. Powiedziała, ze mam do niej przyjść na wizytę kontrolna i mi to wyciśnie. Czy jest to bezpieczne?

     • Monika Łyżwa / 29.07.2023 08:22:42

      Dzień dobry Pani Dario 🙂 Tak, wyciskanie grudek lub ich rozmasowanie są dostępnymi możliwościami poza rozpuszczaniem kwasu.

    • Agnieszka / 02.04.2023 19:52:12

     Miałam robione wypełnianie bruzd nosowo wargowych. Miałam bolesność twarzy , bólo-dyskomfort podczas gryzienia, To chyba normalne, ale na drugi dzień zaczęłam wyczuwać zgrubienia w okolicy nosa – 2 cm nad miejscem wkłucia/robione kaniulą/ wielkości fasoli oraz takie pręgi w okolicy bruzd wargowych. To na zewnątrz nie było widoczne – tylko podczas dotyku. Czy to jest normalne, oczywiście skonsultowałam się z moją panią doktor, ale akurat wyjeżdza do innego miasta , nie jest w stanie mnie obejrzeć – czy poczekać? Jestem zaniepokojona – czy może ten kwas mi się przemieścił, a może spałam na boku i to mi zaszkodziło. Dzisiaj/czyli doba po już mnie nie boli. Z góry dziękuję

     • Monika Łyżwa / 03.04.2023 10:22:08

      Pani Agnieszko, objawy które Pani odczuwa mogą być związane z ingerencją igłą w skórę, ale mogą także być czymś poważniejszym. To dobrze, że nic już Pani nie boli, jednak w niepewnej sytuacji zdecydowanie nie rezygnowałabym z zobaczenia się ze swoim lekarzem na żywo i byciem w stałym kontakcie – nawet jeśli jest to utrudnione z powodu wyjazdu. Pozdrowienia!

    • U / 12.01.2023 21:11:20

     Witam, rozpuszczalam usta i 5 miesięcy temu znów je powiększyłam, odrazu widziałam ze jest coś nie tak, po 2 dniach zauważyłam fioletowa zmiane na górnej wardze która nie znikła aż do teraz. Jest to grudka, widać pod każdym światłem nie mogę cieszyć się ze swoich ust! Kwas użyty Revolax-usta były w 100% rozpuszczone wiec nie rozumiem co mogło pójść nie tak, byłam u zabiegowczyni powiedziała ze nic nie da się zrobić i nawet rozpuszczenie ich nie pomo.ze. Co teraz? Jestem skrzywdzona, grudka uprzykrza mi życie.

     • Monika Łyżwa / 26.01.2023 00:09:56

      Dzień dobry, dziękuję za komentarz. Trudno mi na podstawie opisu wywnioskować z czym może być problem. Z pewnością wartym rozważenia kierunkiem jest ponownie zwrócić się do osoby, która wykonywała zabieg i ustalić niejasne szczegóły. Każdy kwas da się rozpuścić, jednak sytuacja u różnych osób może być inna, dlatego decydować trzeba na żywo z pomocą specjalisty 🙂 Trzymam kciuki za powodzenie, pozdrowienia!

    • Ela / 01.01.2023 16:59:36

     Witam, 10 miesięcy temu miałam wykonywany zabieg powiększania ust. Na górnej wardze mam kilka niewielkich fioletowych grudek. Lekarz zapewnił mnie, ze do roku po zabiegu znikną jednak obawiam się, że kwas się wchłonie a one pozostaną. Czy rzeczywiście jest taka możliwość, że się wchłoną ?Czy lepiej je rozpuścić ?

     • Monika Łyżwa / 04.01.2023 19:11:21

      Pani Elu, grudki po kwasie powinny się wchłonąć, tylko trudno jest powiedzieć jak szybko. Może to być ok. roku, ale jest też szansa, że potrwa to dłużej z racji grudek i indywidualnych uwarunkowań organizmu. Osobiście jestem zwolennikiem, ze jeśli jest coś, co nam przeszkadza po zabiegu z kwasem to lepiej jest rozpuścić niż czekać niewiadomo jak długo 🙂 Oczywiście wszystko jest do potwierdzenia na żywo ze swoim lekarzem, który najlepiej zna Pani indywidualną sytuację. Pozdrowienia!

    • Marta / 07.12.2022 18:25:43

     U mnie 3 dzień od powiększenia ust i górna warga jest jakby odstająca , bardziej niż dolna, twardsza i wyczuwam że zrobiły sie grudki 🙁 Czekam więc 2 tyg, jak to się rozwinie. Czy jest szansa że ta górna warga tak odstaje bo jest spuchnięta i po tych 2 tyg będzie bardziej płaska czy to skutek źle podanego preparatu i zrobił się tzw “kaczy dzióbek” ? Miałam podawane teraz 0.5 ml a kilka miesięcy wcześniej (pierwszy raz) 0.7 ml.

     • Monika Łyżwa / 08.12.2022 14:59:57

      Pani Marto, dokładnie tak jak Pani mówi, po tak krótkim czasie należy tylko czekać ? Tkanki się goją, a preparat się układa, więc jakiekolwiek wnioski będzie można podejmować dopiero za kilka-kilkanaście dni. Pozdrowienia!

    • Kamila / 24.11.2022 18:49:47

     Witam. Ja miałam podany kwas Revolax 0,5ml i potem kolejne 0,5ml i minął miesiąc od drugiego zabiegu a ja nadal mam pod górną wargą na śluzówce grudki, ale nic nie boli. Czy takie grudki same z czasem się będą wchłaniać czy należy je rozpuścić? Pozdrawiam super artykuł

     • Monika Łyżwa / 27.11.2022 15:10:57

      Pani Kamilo, zdecydowanie lepiej jest nie zostawiać tej sprawy i skonsultować ją z osobą, która wykonywała zabieg. Możliwe, że w gabinecie w szybki sposób będzie można poradzić sobie z takimi grudkami 🙂 Pozdrowienia!

    • Marika / 21.11.2022 23:06:59

     To mój przypadek jest chyba nietypowy… Mam wyczuwalne grudki w górnej wardze na samym dole- uwaga- 6 lat po zabiegu powiększania ust.

     Czy powinnam się tym martwić?
     Rozpuszczać? Coś z tym robić?

     Pięknie dziękuję za odpowiedź.

     • Monika Łyżwa / 27.11.2022 15:08:52

      Pani Mariko, można rozważyć rozpuszczanie w takiej sytuacji 🙂 Pozdrowienia!

    • Wiktoria / 14.11.2022 15:57:20

     Witam , 11 listopada miałam wstrzyknięte 1ml kwasu flawelss w usta po zabiegu strasznie słuchałam natomiast opuchlizna szybko schodziła po maści Lioton 1000 , 3 dni po powiedziałabym że jest ok ale górna warga jest od góry twarda i z prawej strony widoczna jakby narysowana kreska nad warga czerwona. Nie boli mnie to , czasem odczuwam swędzenie .
     Czy to minie?

     • Monika Łyżwa / 14.11.2022 17:51:20

      Dzień dobry Pani Wiktorio, dziękuję za komentarz. Uczucie twardości jest normalne, ponieważ usta goją się nawet do 2 tygodni po zabiegu i wtedy możemy odczuwać nieprzyjemne objawy. Jeśli jednak niepokoi Panią cokolwiek po zabiegu, to zdecydowanie polecam zwrócić się na żywo do osoby, która wykonywała zabieg, żeby mieć pewność że wszystko goi się poprawnie. Pozdrowienia i powodzenia! 🙂

    • Patrycja / 19.10.2022 08:24:57

     Pani doktor, czy suchość w jamie ustnej może być przez powiększenie ust ? ( od powiększania ust minęło dwa tyg )

     • Monika Łyżwa / 19.10.2022 12:49:36

      Pani Patrycjo, suchość warg jest możliwa, natomiast w jamie ustnej moim zdaniem niekoniecznie. Warto pić dużo wody, bo może po prostu tego potrzebuje teraz Pani organizm. Pozdrowienia!

    • Agnieszka / 08.09.2022 13:12:17

     Dzisiaj wlasnie mijaja 2 tygodnie od kiedy zrobilam sobie usta, wyczuwam pare grudek w dolnej i gornej wardze i zaczynam sie martwic czy to zjedzie, czy mam pisac do lekarza ? Pomocy 🙁

     • Monika Łyżwa / 08.09.2022 16:52:50

      Pani Agnieszko, tak, na pewno warto zobaczyć się z lekarzem na kontroli 🙂 Pozdrowienia!

    • Kamila / 25.02.2022 21:15:08

     Bardzo świetny artykuł rozwiał wszystkie moje wątpliwości

     • Monika Łyżwa / 26.02.2022 10:16:44

      Pani Kamilo, bardzo dziękuję za przeczytanie i za dobrą energię 🙂 Pozdrawiam, Monika

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Usta po kwasie hialuronowym nie są takie, jak się spodziewałaś? Powiększanie ust często prowadzi do wielu problemów. Zobacz jak je rozwiązać!

    13.02.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    To, ile trzyma botoks w dużej mierze zależy od Ciebie. Dlatego z tego artykułu dowiesz się co ma wpływ na czas działania botoksu, a przede...

    09.04.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Botoks czola skutki uboczne, czyli od botoksu głowa nie boli. A może jednak boli? Dowiedz się jakie możesz mieć skutki uboczne i działania niepożądane po...

    21.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".