Hialuronidaza przed i po na usta – rezultaty i omówienie zabiegu

Hialuronidaza przed i po na usta – rezultaty i omówienie zabiegu

Spis treści

  Hialuronidaza przed i po, czyli dlaczego hialuronidaza to takie CTRL+Z dla zabiegów z kwasem hialuronowym? Dowiedz się jak działa hialuronidaza i jakie daje efekty z tego artykułu. Zapraszam!

  Hialuronidaza przed i po – opis zabiegu

  Hialuronidaza, gumka do ścierania i przycisk CTRL+Z na klawiaturze – czy wiesz co te rzeczy mają ze sobą wspólnego? To, że za ich pomocą bez problemu możemy cofnąć się do tego co było 🙂 .

  Serio, często kiedy słyszę o tym, że kwas hialuronowy jest „na stałe”, albo że „jeśli zabieg się nie powiedzie, to już NIC nie można zrobić”, to uśmiecham się i sprawdzam moje zapasy hialuronidazy 😉 .

  Jak działa hialuronidaza przed i po zabiegu? To substancja, która pozwala nam w „łatwy” (o tym za chwilę) sposób pozbyć się usieciowanego kwasu hialuronowego z Twojego organizmu. Chodzi tutaj o odwrócenie efektów zabiegów takich jak:

  • powiększanie ust kwasem hialuronowym
  • wypełnienie doliny łez i bruzd nosowo wargowych
  • wolumetria twarzy (modelowanie twarzy)
  • modelowanie policzków, żuchwy, brody itp.

  Jednym słowem – wszędzie tam gdzie pojawił się kwas hialuronowy (wypełniacz), może on zostać usunięty.

  Zabieg polega na tym, że przy pomocy igły lekarz wykonuje nakłucia, podając preparat rozpuszczający w skórę tam, gdzie znajduje się kwas hialuronowy. Hialuronidaza działa w ten sposób, że od razu reaguje z kwasem hialuronowym i sprawia, że jego żelowa i „stała” postać zmienia się na coś, co da się łatwo wchłonąć przez organizm.

  Czyli, rozpuszcza ona kwas hialuronowy. Jak szybko? Pierwsze efekty rozpuszczania są od razu, ale mówimy tutaj raczej o godzinach lub dniach.

  Pamiętajcie, że sam zabieg i nakłucia wizualnie wywołają najpierw… obrzęk i zaczerwienienie leczonego obszaru. Czyli na przykład idąc na rozpuszczanie ust kwasem hialuronowym, jest duża szansa że wstając z fotela będziesz te usta miała większe 😉 . Taki obrzęk (jak zawsze) zejdzie w całości po kilku, max. kilkunastu dniach.

  Taki zabieg rozpuszczania kwasu hialuronowego trwa z reguły kilkanaście minut, czyli bardzo krótko. A jakie daje efekty?

  Hialuronidaza przed i po – efekty

  Zanim opiszę efekty hialuronidazy, popatrzcie sami na rezultat u mojej Pacjentki. Zdjęcie „przed” to jest to po lewej, czyli z WIĘKSZYMI ustami 😉

  hialuronidaza

  Hialuronidaza przed i po. Po lewej przed, po prawej po 🙂

  W tej konkretnej sytuacji Pacjentka zwróciła się do mnie, chcąc odwrócić efekty powiększania ust z innego gabinetu. Dzięki temu zabiegowi udało się przywrócić bardziej symetryczny i naturalny wygląd ust.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Kilka słów na temat efektów samego zabiegu. Ponieważ można go wykonywać na różnych obszarach (nie tylko ustach), to mogę ogólnie powiedzieć, że rezultat to powrót do tego, co było. Pamiętajcie jednak, że czasami nasza pamięć jest trochę omylna i nie pamięta dokładnie o tym, co było jeszcze kilka miesięcy temu 🙂 .

  Dlatego zdecydowanie warto wcześniej popatrzeć na swoje stare zdjęcia i upewnić się, że chcemy wrócić do tego co było i jesteśmy tego w 100% pewni.

  Efekty przed i po są jednak szybkie, wyraźne i często bardzo potrzebne. Zdecydowanie uważam, że jeśli jest potrzeba rozpuszczania kwasu to absolutnie WARTO to zrobić.

  Hialuronidaza przed i po a opuchlizna

  Wspominałam powyżej, że hialuronidaza i opuchlizna idą ze sobą w parze. W tym akapicie dokładam trochę więcej ważnych informacji.

  Po pierwsze, przy zabiegu rozpuszczania kwasu zdecydowanie możesz spodziewać się, że opuchlizna się pojawi. I to nie z jednego, ale aż z 2 POWODÓW. A są nimi.

  1. Nakłucia i przerwanie ciągłości skóry. Takich nakłuć jest sporo, a każde z nich powoduje niewielką opuchliznę czy tkliwość skóry. Im bardziej unaczyniona okolica (usta, usta!) tym łatwiej o obrzęk.
  2. Efekt działania preparatu. Hialuronidaza podana w skórę może sama z siebie powodować dodatkową opuchliznę. Dopóki cała „reakcja” związana z rozpuszczaniem się tam nie skończy i preparat się nie wchłonie do organizmu, to opuchlizna na pewno będzie

  Jednym słowem: hialuronidaza = opuchlizna. Jak długo taki obrzęk może potrwać?

  To bardzo zależy od Twojego organizmu. U niektórych po dwóch dniach jest już po sprawie. Inni czekają pełne dwa tygodnie od zabiegu. Naprawdę nie da się tego powiedzieć (o ile nie miałeś wykonywanego tego zabiegu już wcześniej).

  Dlatego w swoim gabinecie zawsze przyjmuję, że 14 dni to jest czas, który powinniśmy dać sobie na dojście do siebie po zabiegu. Tyle właśnie mówię moim Pacjentom, że trzeba czekać na pełne rezultaty.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Kiedy warto stosować hialuronidazę

   Jest aż 5 SYTUACJI kiedy zabieg z hialuronidazą zdecydowanie warto rozważyć. Napisałam o tym osobny artykuł, który jest jednym z najbardziej popularnych na moim blogu. Przeczytasz go TUTAJ (link).

   Hialuronidaza przed i po – opinie moich Pacjentek

   Jeśli chodzi o opinie zabiegu rozpuszczania kwasu hialuronowego, to są one zdecydowanie pozytywne. Pacjentka ze zdjęcia powyżej zdecydowanie cieszy się z tego, że pozbyła się „problemu” związanego z nieodpowiadającym jej kształtem ust.

   Właściwie to opinie o hialuronidazie praktycznie zawsze są wyłącznie pozytywne. To dlatego, że decydując się na rozpuszczanie kwasu, Pacjenci poświęcają temu zawsze dość sporo myślenia. Rozważają, czy warto odwracać efekty zabiegu. A gdy sytuacja tego wymaga (wskazania lekarskie, powikłania) to tym bardziej nie ma o czym dyskutować.

   Na szczęście zabiegów z hialuronidazą nie trzeba robić aż tak dużo. Przyznam jednak, że wraz ze wzrostem popularności medycyny estetycznej, jest także coraz więcej Pacjentów z potrzebą (lub chęcią) na rozpuszczanie kwasu z innego gabinetu. To jest naturalna kolej rzeczy.

   Kiedy można powiększać usta lub wypełniać zmarszczki po hialuronidazie?

   Jeśli rozpuszczamy usta lub w ogóle kwas hialuronowy, to musimy dać sobie minimum dwa tygodnie przed kolejnym wypełnianiem. Powody opisywałam poniżej, a najważniejsze to potrzeba dojścia do siebie po zabiegu rozpuszczania i pozbycie się obrzęków i resztek kwasu z organizmu.

   Bardzo często Pacjentki przychodząc na hialuronidazę mają od razu w planach kolejne powiększanie ust. Zdecydowanie nie ma w tym nic złego, ani z punktu widzenia zdrowotnego, ani żadnego innego. Jeśli odczekamy minimum dwa tygodnie to taki proces będzie bezpieczny dla naszego organizmu i wykonany „książkowo” 🙂 .

   Podsumowanie – hialuronidaza przed i po

   Podsumowując, zdecydowanie jestem zwolennikiem wykorzystania hialuronidazy i rozpuszczania kwasu hialuronowego tam, gdzie to potrzebne lub konieczne. To dużo lepsza opcja niż niekorzystny wygląd w lustrze dopóki kwas się nie rozpuści, a tym bardziej w obliczu powikłań po zabiegu.

   Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiesz już, że hialuronidaza przed i po to normalna i warta rozważenia procedura.

   Więcej o hialuronidazie dowiesz się z mojego filmiku na Youtube, który specjalnie nagrałam na tą okazję:

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Hialuronidaza przed i po na usta – rezultaty i omówienie zabiegu

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    „Wolumetria twarzy” brzmi jak coś ciężkiego kalibru, prawda? Jeżeli jesteś w wieku 30+ to powinieneś przeczytać ten artykuł i dowiedzieć się co to znaczy i...

    21.05.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Dolina łez na twarzy to wgłębienie idące po skosie od kącika oka. Ten problem może powstać w młodym wieku. W efekcie twarz wygląda na smutniejszą,...

    17.03.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Zagadka: Co to jest - zupełnie naturalne i dotyczy każdego, ale odbiera pewność siebie w każdej trudnej sytuacji? Tak, to pocenie się. A gdyby tak...

    31.07.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

    "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

    Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

    Dziękuję.

    Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".