Hydroksyapatyt wapnia – czy jest lepszy niż kwas hialuronowy?

Hydroksyapatyt wapnia – czy jest lepszy niż kwas hialuronowy?

Spis treści

  Hydroksyapatyt wapnia – słyszałeś kiedyś to skomplikowane słowo? Wiotka skóra, drobne zmarszczki, pogłębiające się bruzdy nosowo-wargowe i chomiki. Łączy je jedno – upływający czas. Każdego dnia, choć nie wiem jak bardzo byśmy się przed tym wzbraniali, zrywamy kolejną kartkę z kalendarza.

  Codziennie nasza skóra robi się starsza. Walka z upływającym czasem i jego skutkami jest walką nierówną, ale mimo to musimy ją podjąć. Nasz asortyment broni jest całkiem rozbudowany – poprzez stosowanie wypełniaczy (jak na przykład kwas hialuronowy) aż po stymulatory tkankowe, do których możemy zaliczyć laseroterapię. W tym artykule chcę wam przedstawić substancję, która łączy w sobie te dwie cechy – hydroksyapatyt wapnia. Ten preparat o super-trudnej nazwie jest zarówno mocnym stymulatorem jak i delikatnym wypełniaczem – mimo że nie dodaje tak naprawdę jakiś dużych objętości.

  Hydroksyapatyt wapnia – co to takiego?

  Hydroksyapatyt wapnia nie jest czymś sztucznym, wymyślonym przez mądrych naukowców. To minerał, który występuje naturalnie w naszym organizmie. Jest składnikiem kości i zębów – to dzięki niemu są one tak mocne i wytrzymałe. W medycynie estetycznej wykorzystujemy te właściwości, żeby stworzyć coś na wzór rusztowania stymulującego wzrost naturalnych fibroblastów – komórek które wytwarzają nam kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. Czyli wszystkiego co jest nam potrzebne do utrzymania młodego wyglądu.

  Hydroksyapatyt wapnia – co uzyskujemy?

  W strzykawce oprócz mikrogranulek hydroksyapatytu znajduje się nośnik żelowy, który dodaje objętości skórze. Dzięki temu efekty pozabiegowe widzimy od razu. Po pewnym czasie jednak matryca żelowa jest przez nasz organizm metabolizowana (około trzeciego miesiąca po zabiegu). Innymi słowy, potencjalnie efekt wypełnienia “cofa się” po tym okresie.

  Ale to nic straconego! Bo właśnie pełne 3 miesiące są potrzebne aby mikrogranulki hydroksyapatytu zastymulowały nasze fibroblasty. Dzięki hydroksyapatytowi wapnia nie tylko możemy wymodelować twarz, ale także zmniejszamy widoczne zmarszczki i bruzdy nosowo-wargowe, a efektami zabiegu będziemy mogli się cieszyć nawet do 2 lat! A to dużo dłużej niż w przypadku kwasu hialuronowego.

  • Zbadam Twoją skórę sprawdzę czego jej potrzeba, żeby wyglądała lepiej

  • Ustalimy plan leczenia wybierzemy zabieg najlepszy dla Ciebie

  • Wykonamy zabieg jeśli zechcesz, po konsultacji od razu zrobimy zabieg

  Umawiam konsultację

  Jak wygląda zabieg?

  Zabieg wygląda dość typowo. Po wstępnym badaniu i kwalifikacji przez lekarza, zostaje zastosowane znieczulenie miejscowe, a następnie przechodzimy już do samych przyjemności 🙂

  Za pomocą kaniuli lub igły preparat jest podawany w miejsca, które tego potrzebują. I tak – to nie jest tylko twarz! Hydroksyapatyt możemy użyć do rewitalizacji skóry szyi, dekoltu i dłoni, pomoże on w zwalczaniu wiotkiej skóry ramion, brzucha czy ud. Zabieg ten świetnie sprawdzi się przy zmniejszaniu widoczności rozstępów na pośladkach czy udach. Gama zastosowań jest bardzo szeroka, a produkt dość uniwersalny. Jedyne okolice, do których nie możemy go zastosować do usta, okolica oka i czoło.

  Czy hydroksyapatyt jest lepszy niż kwas hialuronowy?

  Ciężko porównać jednoznacznie oba produkty. Dla jednego z nas lepszym wyborem będzie kwas hialuronowy, dla drugiego – hydroksyapatyt wapnia. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i z jakim problemem się mierzymy. Kwas hialuronowy lepiej sprawdzi się w uzupełnianiu ubytków tkanki podskórnej. Jest bardziej plastyczny. Hydroksyapatyt ma działanie bardziej stymulujące na skórę, ale nie zmienia nam rysów twarzy. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie problemy można rozwiązać przy użyciu obu tych substancji to zajrzyj do tego artykułu.

   Pobierz darmowy poradnik

   12 kroków do młodego wyglądu

   Poradnik-monika

   Jaki produkt wybrać?

   W swojej pracy stosuję oba produkty z taką samą częstotliwością. Powód jest prosty – moi Pacjenci mają różne potrzeby. Moi Czytelnicy zapewne też 🙂

   Właściwie to nie musisz się decydować już teraz na jedną z dwóch opcji. Udając się do dobrej kliniki estetycznej z pewnością w ofercie będą obie możliwości – hydroksyapatyt i kwas. To lekarz powinien zasugerować Ci ten najlepszy preparat dla Twoich zmarszczek. Warto jednak żebyś znała różnice i korzyści wynikające z obu substancji i mogła mieć swoje zdanie podczas konsultacji.

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    NucleoFILL to zabieg który warto znać, bo jest duża szansa, że go potrzebujesz. O tym dlaczego sądzę, że NucleoFILL jest jednym z ciekawszych rozwiązań w...

    19.04.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    „A gdyby tak można było powiększyć usta na kilka dni, żeby sprawdzić jak to jest…” – pomyślała większość kobiet przynajmniej raz w życiu :) Wiecie...

    18.09.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Zmarszczki palacza zdecydowanie należą do kategorii tych gorszych problemów estetycznych. Gorszych dlatego, że nawet niewielkie zmarszczki palacza bardzo postarzają. I wcale nie dotyczą tylko palaczy.

    20.05.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Pobierz darmowy poradnik

    12 kroków do młodego wyglądu

    Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".