Za co UWIELBIAM hydroksyapatyt wapnia [4 rzeczy]

Za co UWIELBIAM hydroksyapatyt wapnia [4 rzeczy]

Spis treści

  Hydroksyapatyt wapnia omawiałam już kiedyś TUTAJ. Był to jednak wpis typowo informacyjny, gdzie wyjaśniałam zasady działania tego preparatu. Teraz, kiedy ten zabieg jest już Wam znany, chciałabym wyjaśnić Wam za co tak kocham tą substancję.

  Ogromnie dużo radości daje mi spotkanie z Pacjentami, którzy czytają mojego bloga. Z tego miejsca serdecznie Wam dziękuję i gorąco pozdrawiam! Zaskakuje mnie, że te osoby, które dobrze znają moje wpisy, czują, że sama szczególnie lubię korzystać przy zabiegach z hydroksyapatytu wapnia. I mają w tym rużo racji. Dzisiaj wymienię kilka zalet, które – szczególnie dla Was – dają ogromne korzyści.

  Hydroksyapatyt wapnia jest jak… perła

  Rozmawiając o tym zabiegu z Pacjentami w gabinecie, tłumaczę jego działanie w taki sposób. Wyobraź sobie… małżę, która tworzy perłę. Żeby perła mogła zacząć się robić potrzeba ziarenka piasku – stymulatora, który wymusi na małży pracę i będzie zaczątkiem do powstawania czegoś pięknego.

  W tym przykładzie hydroksyapatyt jest takim ziarenkiem piasku, a małżą – nasza skóra. Podanie tego preparatu wymusza na skórze produkcję cennych składników, dzięki którym wygląda ona lepiej i młodziej. I tak samo jak z tworzeniem się perły – wzbogacanie skóry jest to proces, który trwa w czasie. A z pewnością warto poczekać!

  Po pierwsze – długie efekty działania

  Jak wiecie z wielu poprzednich wpisów, zabiegi estetyczne nie działają w nieskończoność. Mimo tego, hydroksyapatyt wapnia działa naprawdę długo. Na korzystne efekty możecie liczyć przez nawet dwa lata. To bardzo długi czas – przypomnij sobie siebie dwa lata temu, brzmi jak szmat czasu, prawda? 🙂

  Dzięki tak długim efektom działania Pacjent ma spokój na dłuższy czas. Hydroksyapatyt podany raz, zapewnia paliwo skórze i niczym nie trzeba się martwić 😉

  Po drugie – naturalność

  Bezpośrednim „konkurentem” hydroksyapatytu wapnia jest kwas hialuronowy. W porównaniu do kwasu, ten preparat daje mniejsze wypełnienie zmarszczek, nie dodaje tak dużo objętości naszej twarzy.

  W działaniu ważniejsza jest tutaj odbudowa skóry, niż wypełnianie już powstałych ubytków. Oczywiście kwas hialuronowy również daje naturalne efekty. Szczególnie, że są miejsca na twarzy, gdzie hydroksyapatytu nie podajemy – kwas jest na pewno bardziej uniwersalny.

  Pisałam jednak w osobnym artykule o efektach które wyglądają nienaturalnie. Wniosek był prosty – jeżeli zbyt często stosuje się ten sam zabieg i preparat to po latach łatwo o nienaturalność. Po prostu skóra jest stymulowana zawsze w ten sam sposób.

  Dlatego, wśród Pacjentów, którzy regularnie korzystają z kwasu hialuronowego, zdecydowanie warto jest zainteresować się hydroksyapatytem. Da on skórze nieco innego stymulantu, a całościowy efekt będzie naturalniejszy.

  Nie da się określić czy hydroksyapatyt jest lepszy niż kwas hialuronowy. Działają one na innej zasadzie, a także nieco inny jest cel podania. Natomiast w drodze do naturalnego wyglądu, na pewno warto rozważyć który z preparatów wybrać w konkretnej sytuacji.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Po trzecie – hydroksyapatyt można zastosować na całe ciało

  Czy wiedzieliście, że hydroksyapatyt wapnia można podać na przykład w uda lub ramiona?

  Jak pisałam powyżej, ten preparat to coś innego niż kwas hialuronowy. Tak innego, że daje się zastosować w wielu miejscach na ciele. Na przykład, podany w skórę ramion czy ud spowoduje, że te obszary będą wyglądać bardziej jędrnie i młodziej. W końcu zależy nam, żeby wyglądać dobrze całościowo, a nie tylko na twarzy, prawda?

  Dlatego, myśląc o całościowym dobrym wyglądzie nie możemy także pominąć szyi. To niesamowicie ważne, żeby skóra szyi była również dobrze zadbana, tak samo jak skóra na twarzy. W szczególności wśród kobiet, bowiem ich wiek oceniamy także przez pryzmat dekoltu. A zawsze w ciągu roku są takie sytuacje, że kobiecy dekolt powinien wyglądać doskonale, na przykład w połączeniu z olśniewającą suknią 😉

  Skóra szyi może być rewitalizowana przy użyciu hydroksyapatytu wapnia. Podamy go na całym obszarze, żeby zapewnić paliwo do odbudowy w newralgicznych obszarach. Na przykład tam, gdzie obserwujemy pierwsze zmarszczki.

  Po czwarte – korzystna cena

  Myślę, że do tej pory wymieniłam już tyle korzyści z hydroksyapatytu wapnia, że już rozumiecie, dlaczego tak lubię stosować go w swoim gabinecie. Korzyścią dla Was jest to, że cena takiego zabiegu jest atrakcyjna.

  Zabieg z hydroksyapatytem jest porównywalny cenowo do kwasu hialuronowego. Z reguły kosztuje on ok. 1800zł za 1,5ml preparatu, podczas gdy 1ml kwasu kosztuje ok. 1300zł.

  Do jednego zabiegu i tu i tu musimy wykorzystać jedną fiolkę, więc podczas wizyty wychodzi nieco drożej. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę dłuższy czas działania, to cenę hydroksyapatytu możemy uznać za korzystną.

  Hydroksyapatyt wapnia – efekty

  Kilka miesięcy temu wykonywałam zabieg z hydroksyapatytem wapnia na swojej twarzy. Zobaczcie na zdjęcie poniżej:

  hydroksyapatyt

  Moim głównym problemem były lekko opadające policzki. Zaczęły one tworzyć bruzdy nosowo-wargowe. Aparat ortodontyczny, który do niedawna nosiłam, przyśpieszał pojawianie się bruzd i powodował napięcie w tej okolicy.

  Aby zadbać o profilaktykę zdecydowałam się na hydroksyapatyt wapnia. Ponieważ zmiany były jeszcze niewielkie, nie było potrzeby takiego wypełnienia zmarszczek, jakie daje kwas hialuronowy. Chciałam jednak zareagować z wyprzedzeniem, licząc na efekt odżywienia skóry w tych okolicach i bardzo delikatnego wypełnienia.

  Preparat został mi podany w policzki oraz bezpośrednio w bruzdy nosowo-wargowe. Różnice pomiędzy zdjęciami powyżej nie są znaczące, ale o taki delikatny efekt mi chodziło. Policzki nieco uniosły się do góry, a bruzdy zmalały.

  Twarz pozostała naturalnie młoda. Po kilku miesiącach cały czas widzę korzyści, które płyną z zabiegu. Cieszę się z naturalnych efektów i będę cieszyć się jeszcze długo 🙂

  Jeśli macie jakieś pytania odnośnie tego zabiegu – piszcie w komentarzach! Niedawno uruchomiłam opcję komentowania na tym blogu, tym bardziej będzie mi miło jeśli rozpocznie się dyskusja 🙂

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Za co UWIELBIAM hydroksyapatyt wapnia [4 rzeczy]

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Joanna / 02.05.2024 20:56:54

     Dzien dobry jak jest roznica miedzy polecanym przez Pania stymulatorem a kwasem pilimekliwym chodzi mi dokladnie o preparat Lenisna. Tak prawde mowiac przygotowywalam sie wlasnie zabiegu z Lenisna ale po przeczytaniu Pani rekomendacji zastanwiam sie ktory preparat bedzie lepszy. Mam 53 lata skore w bardzo dobrym stanie bez zmarszczek ale juz pojawia die dolina lez lekko opada owali i sa juz bruzdy nosowo wargowe.

     • Monika Łyżwa / 15.05.2024 13:59:30

      Pani Joanno, Lenisna to także kwas polimlekowy 🙂 Pozdrowienia! ????

    • Kasia / 12.03.2024 20:47:27

     Czy hydroksyapatyt wapnia można łączyć z polikaprolaktonem? Albo jaki odstęp zachować między zabiegami z użyciem tych substancji?

     • Monika Łyżwa / 20.03.2024 17:30:26

      Pani Kasiu, łączyć nie, lepiej jest zachować przynajmniej 3 miesiące odstępu lub postępować wedle zaleceń lekarza, który opracowuje plan leczenia. Pozdrowienia! ????

    • Beata / 02.02.2024 18:15:19

     Witam,czy hydroksyapatyt wapnia podziała na zmarszczki palacza?

     • Monika Łyżwa / 08.02.2024 13:23:20

      Pani Beato, tego preparatu nie podajemy na zmarszczki palacza. Pozdrowienia!

    • Ania / 21.11.2023 17:31:22

     Wow, ale przepiękny efekt! Gratuluję! Jak wybrać lekarza do wykonania takiego zabiegu? Skąd mam wiedzieć, że ten konkretny lekarz wykona go dobrze? Pozdrawiam!

    • Kinga / 19.10.2023 14:29:39

     Pani Doktor, a co w przypadku powikłań? Gdy dojdzie do zatkania naczynia… nie ma możliwości rozpuszczenia hydroksyapatytu , co w takiej sytuacji..?

     • Monika Łyżwa / 05.11.2023 08:08:24

      Pani Kingo, to prawda że hydroksyapatytu wapnia nie da się rozpuścić tak łatwo jak kwasu hialuronowego. Dlatego przede wszystkim ważny jest bezpieczny sposób podawania preparatu i doświadczony lekarz, który wykonuje zabieg. Pozdrowienia! 🙂

    • Sylwia / 07.07.2023 23:16:55

     Czy można podać na skronie i pod oczy kwas hialuronowy ,a na resztę twarzy hydroksyapatyt wapnia?Czy aparat ortodontyczny jest przecwkazaniem do wypełniania policzków i fałdów policzkowo nosowych

     • Monika Łyżwa / 13.07.2023 08:35:38

      Pani Sylwio, tak, można zrobić to w ten sposób. Aparat ortodontyczny nie jest przeciwwskazaniem 🙂 Pozdrowienia!

    • Agnieszka / 26.04.2023 01:01:28

     Witam, kilka lat temu miałam podany kwas hialuronowy w twarz, pod skóra zrobiły się gródki w związku z tym musiałam poddać się zabiegowi rozpuszczania hialuronidazą. Czy w przypadku Hydroksyalatu wapnia również istnieje ryzyko wystąpienia takiej reakcji? Z góry dziękuję za odpowiedź.

     • Monika Łyżwa / 27.04.2023 15:46:56

      Dzień dobry Pani Agnieszko 🙂 Tak, hydroksyapatyt wapnia może powodować grudki – tylko w tym przypadku nie można ich rozpuścić hialuronidazą. Pozdrowienia!

    • Kama / 28.03.2023 17:45:52

     Czy po zabiegu hydroksyapatyt wapnia można robić popularny masaż twarzy bankami i teaping twarzy ?

     • Monika Łyżwa / 01.04.2023 08:06:55

      Pani Kamo, po wygojeniu się po zabiegu (2-4 tygodnie) można 🙂 Pozdrowienia!

    • Vika / 16.03.2023 10:13:46

     Pani Doktro, ten zabieg mialam wykonany zagranica, 2,5 miesiaca temu. Na policzka pieknie, ale na szyi wciaz widac grudki, teraz sa jasniejsze, ale bardzo widoczne – czy cos z tym mozna zrobic? Czy to pozostalosci preparatu, czy skora zle zaregowala?

     • Monika Łyżwa / 18.03.2023 12:11:21

      Pani Viko, jedyną słuszną możliwością jest udać się do lekarza, który wykonywał zabieg aby ocenić sytuację i podjąć decyzje 🙂 Pozdrowienia

    • Renata / 13.02.2023 13:57:56

     Czy hydroksyapatyt wapnia można stosować u osób z bielactwem? Pozdrawiam serdecznie

     • Monika Łyżwa / 19.02.2023 14:29:39

      Pani Renato, tak, można 🙂 Pozdrowienia!

    • Katarzyna / 01.02.2023 15:21:21

     Dzień dobry, kilkukrotnie powiększałam już usta kwasem hialuronowym (różne preparaty), niestety efekt nie utrzymuje się dłużej jak maksymalnie miesiąc. Kosmetolog wykonujący zabieg stwierdził, że prawdopodobnie mój organizm w nadmiernej ilości produkuje hialuronidazę, która powoduje szybki rozkład cząsteczek kwasu. Dowiedziałam się również o substancji hydroksyapatyt wapnia, który podobno utrzymuje się dłużej. Stad moje zapytanie, czy substancją tą można również dokonywać powiększenia ust ? Czytałam o wypełnianiu zmarszczek, szybszym procesie produkcji kolagenu, natomiast nie mam pojęcia jak to wygląda w kwestii ust. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

     • Monika Łyżwa / 01.02.2023 15:56:04

      Dzień dobry Pani Kasiu, dziękuję za komentarz. Hydroksyapatytu wapnia niestety nie można podawać na usta. Na ten obszar jedyną możliwością jest kwas hialuronowy. Pozdrowienia!

    • Edyta / 10.11.2022 12:21:29

     2 miesiące temu miałam podany kw. hialuronowy w kąciki ust i marionetki (efekt nie jest zadowalający, preparat jest trochę widoczny). Mam 35 lat, zmiany nie są duże, to czego chce się pozbyć to bruzda nosowa i minimalne chomiki. Pani Doktor czy hydroksyapatyt można podać oprócz policzków również w okolice dolnej części twarzy? Czy podanie tylko w policzki będzie w stanie również unieść dolna cześć twarzy?

     • Monika Łyżwa / 12.11.2022 13:56:46

      Pani Edyto, tak, można podać ten preparat także na dolną część twarzy 🙂 Jeśli chodzi o uniesienie to ten preparat nie służy stricte temu celowi, a raczej stymulacji skóry. Jednakże, można myśleć o delikatnym liftingu twarzy – przy odpowiednich warunkach ze strony Pacjenta. Pozdrowienia!

    • Kamila / 01.11.2022 14:23:43

     Dodam, że jestem osobą młodą i nie jest to wynik starzenia się i nie chciałabym efektu ,,wypełnienia”

     • Monika Łyżwa / 07.11.2022 11:48:29

      Pani Kamilo, na podstawie tego opisu niestety nie da się stwierdzić, czy hydroksyapatyt pomógłby na konkretnie Pani problem 🙁 Jest taka możliwość, jednak chodzi o dobranie najlepszego preparatu i planu działania dla konkretnych potrzeb Pacjenta. Pozdrowienia! 🙂

    • Kamila / 01.11.2022 14:18:36

     Dzień dobry, mam pytanie ponieważ zrozumiałam jakby hydroksyapatyt miałby być alternatywą dla wypełniaczy, ale czy byłby dobrym rozwiązaniem na chomiki i bardzo opadającą dolną część twarzy, poloczków przy żuchwie i czy naprawdę byłaby widoczna różnica?:)

    • Magda / 01.11.2022 01:31:05

     Dzien dobry Pani Doktor. Czy hydroksyapatyt wapnia można stosować krótko przed nićmi z innym stymulatorem? Czy należy rozdzielać znacząco w czasie te dwa zabiegi. I czy w trakcie jednego zabiegu z hydroksyapatytem można opracować okolicę oka kwasem hialuronowym?
     Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 01.11.2022 13:32:00

      Pani Magdo, należy rozdzielić zabieg z nićmi od hydroksyapatytu wapnia – najlepiej jest zachować minimum 3 miesiące odstępu. Odpowiadając na drugie pytanie – tak, można w ramach jednej wizyty w gabinecie opracować okolicę oka i zrobić hydroksyapatyt 🙂 Pozdrowienia!

    • Małgorzata / 25.10.2022 13:11:05

     W przypadku zabiegu na dłonie, trzeba użyć 2 fiolki preparatu (po jednej fiolce na każdą dłoń) czy wystarczy 1 fiolka?
     Czy w przypadku wypełnienia policzków i niewielkiego wypełnienia bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym przed 1 miesiącem, można aktualnie bezpiecznie użyć hydroksyapatytu wapnia, na okolicę bruzd nosowo-wargowych gdzie kw.hialuronowy nie dał efektu?

     • Monika Łyżwa / 26.10.2022 11:44:01

      Pani Małgosiu, w przypadku dłoni wystarczy jedna ampułka na obie dłonie 🙂 Jeśli chodzi o użycie hydroksyapatytu wapnia na twarz to można go użyć, jednak warto jest pamiętać, że ten preparat nie jest wypełniaczem. Jeśli więc zależy Pani na zwiększeniu efektu wypełnienia, to być może warto jeszcze pomyśleć ze swoim lekarzem o dodaniu kwasu hialuronowego. Wszystko jest do ustalenia na żywo 🙂 Pozdrowienia!

    • Małgorzata / 30.09.2022 23:46:02

     Dzień dobry, P. Doktor czy hydroksyapatyt można podać bezpiecznie na szyję i dekolt? Czy w przypadku dłoni, na których są widoczne żyłki da dobry efekt? Z góry dziękuje za odpowiedź.

     • Monika Łyżwa / 01.10.2022 08:55:33

      Pani Małgosiu, jak najbardziej Radiesse można bezpiecznie podawać na szyję, dłonie i ciało i daje to super efekty 🙂 Pokazuję jak wygląda taki zabieg na szyję w gabinecie na moim filmiku na YouTube: https://youtu.be/YeIHkBwPN5Y Pozdrowienia!

    • Oliwia / 27.07.2022 10:07:24

     Witam chciałam się dowiedzieć czy można ten zabieg stosować na zmarszczki wzdłuż czoła i lwią zmarszczkę? mam 25 lat

     • Monika Łyżwa / 27.07.2022 10:09:26

      Pani Oliwio, dziękuję za komentarz. Hydroksyapatytu wapnia nie robimy na czoło. Na ten obszar pierwszym kierunkiem działania jest botoks 🙂 Pozdrowienia!

    • Aleksandra / 07.07.2022 16:45:35

     Dzień dobry czy preparat nadaje się pod oczy? Mam sińce oraz bardzo głęboko osadzone oczy? Z góry dziękuje za odpowiedź

     • Monika Łyżwa / 07.07.2022 16:51:19

      Dzień dobry Pani Olu, niestety hydroksyapatytu nie podajemy pod oczy. Jako stymulator do rozważenia jest NucleoFILL. W zależności od problemu można też pomyśleć o wypełnieniu kwasem hialuronowym lub o mezoterapii. Więcej o okolicy oka opowiadam w moim filmiku na YouTube: https://youtu.be/pFDzOwoJVew . Pozdrowienia!

    • Elżbieta / 18.05.2022 09:28:29

     Czy hydroksyapatyt wapnia można stosować u osób z chorobą Hashimoto? Czy nadaje się on na okolice oka? Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 18.05.2022 10:00:32

      Pani Elo, dziękuję za komentarz. Hydroksyapatyt można stosować jeśli choroba Hashimoto jest uregulowana i badania są w porządku. Ten preparat jednak nie nadaje się na okolicę oka – na ten obszar z grupy stymulatorów tkankowych możemy wykorzystać NucleoFILL, o którym także piszę na blogu 🙂 O tutaj: https://doktormonika.pl/blog/nucleofill-zabieg/

    • Anna / 07.05.2022 23:02:46

     Chciałam zapytać czy hydroksyapatyt wapnia można podać w doły skroniowe?

     • Monika Łyżwa / 08.05.2022 09:52:29

      Pani Aniu, niestety nie można użyć hydroksyapatytu do dołów skroniowych. Można NucleoFILL albo Sculptrę w odpowiednim podaniu, ale w Polsce mało kto to robi 😉 Naturalnym kierunkiem numer 1 jest wypełnienie kwasem hialuronowym, odpowiednie dla zdecydowanej większości przypadków. Pozdrowienia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Czy powiększanie ust boli – jeśli zadajesz sobie to pytanie, to znaczy, że nigdy wcześniej nie miałaś tego zabiegu :) W tym wpisie opowiadam na...

    27.10.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Zmarszczki palacza zdecydowanie należą do kategorii tych gorszych problemów estetycznych. Gorszych dlatego, że nawet niewielkie zmarszczki palacza bardzo postarzają. I wcale nie dotyczą tylko palaczy.

    20.05.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Przed Toba najważniejszy, najpiękniejszy dzień w Twoim życiu – dzień ślubu... Ach, nie! Przecież to miał być post dla mężczyzn ? Większość Panów odbiera dzień...

    04.06.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".