Za co UWIELBIAM hydroksyapatyt wapnia [4 rzeczy]

Za co UWIELBIAM hydroksyapatyt wapnia [4 rzeczy]

Spis treści

  Hydroksyapatyt wapnia omawiałam już kiedyś TUTAJ. Był to jednak wpis typowo informacyjny, gdzie wyjaśniałam zasady działania tego preparatu. Teraz, kiedy ten zabieg jest już Wam znany, chciałabym wyjaśnić Wam za co tak kocham tą substancję.

  Ogromnie dużo radości daje mi spotkanie z Pacjentami, którzy czytają mojego bloga. Z tego miejsca serdecznie Wam dziękuję i gorąco pozdrawiam! Zaskakuje mnie, że te osoby, które dobrze znają moje wpisy, czują, że sama szczególnie lubię korzystać przy zabiegach z hydroksyapatytu wapnia. I mają w tym rużo racji. Dzisiaj wymienię kilka zalet, które – szczególnie dla Was – dają ogromne korzyści.

  Hydroksyapatyt wapnia jest jak… perła

  Rozmawiając o tym zabiegu z Pacjentami w gabinecie, tłumaczę jego działanie w taki sposób. Wyobraź sobie… małżę, która tworzy perłę. Żeby perła mogła zacząć się robić potrzeba ziarenka piasku – stymulatora, który wymusi na małży pracę i będzie zaczątkiem do powstawania czegoś pięknego.

  W tym przykładzie hydroksyapatyt jest takim ziarenkiem piasku, a małżą – nasza skóra. Podanie tego preparatu wymusza na skórze produkcję cennych składników, dzięki którym wygląda ona lepiej i młodziej. I tak samo jak z tworzeniem się perły – wzbogacanie skóry jest to proces, który trwa w czasie. A z pewnością warto poczekać!

  Po pierwsze – długie efekty działania

  Jak wiecie z wielu poprzednich wpisów, zabiegi estetyczne nie działają w nieskończoność. Mimo tego, hydroksyapatyt wapnia działa naprawdę długo. Na korzystne efekty możecie liczyć przez nawet dwa lata. To bardzo długi czas – przypomnij sobie siebie dwa lata temu, brzmi jak szmat czasu, prawda? 🙂

  Dzięki tak długim efektom działania Pacjent ma spokój na dłuższy czas. Hydroksyapatyt podany raz, zapewnia paliwo skórze i niczym nie trzeba się martwić 😉

  Po drugie – naturalność

  Bezpośrednim „konkurentem” hydroksyapatytu wapnia jest kwas hialuronowy. W porównaniu do kwasu, ten preparat daje mniejsze wypełnienie zmarszczek, nie dodaje tak dużo objętości naszej twarzy.

  W działaniu ważniejsza jest tutaj odbudowa skóry, niż wypełnianie już powstałych ubytków. Oczywiście kwas hialuronowy również daje naturalne efekty. Szczególnie, że są miejsca na twarzy, gdzie hydroksyapatytu nie podajemy – kwas jest na pewno bardziej uniwersalny.

  Pisałam jednak w osobnym artykule o efektach które wyglądają nienaturalnie. Wniosek był prosty – jeżeli zbyt często stosuje się ten sam zabieg i preparat to po latach łatwo o nienaturalność. Po prostu skóra jest stymulowana zawsze w ten sam sposób.

  Dlatego, wśród Pacjentów, którzy regularnie korzystają z kwasu hialuronowego, zdecydowanie warto jest zainteresować się hydroksyapatytem. Da on skórze nieco innego stymulantu, a całościowy efekt będzie naturalniejszy.

  Nie da się określić czy hydroksyapatyt jest lepszy niż kwas hialuronowy. Działają one na innej zasadzie, a także nieco inny jest cel podania. Natomiast w drodze do naturalnego wyglądu, na pewno warto rozważyć który z preparatów wybrać w konkretnej sytuacji.

  • Zbadam Twoją skórę sprawdzę czego jej potrzeba, żeby wyglądała lepiej

  • Ustalimy plan leczenia wybierzemy zabieg najlepszy dla Ciebie

  • Wykonamy zabieg jeśli zechcesz, po konsultacji od razu zrobimy zabieg

  Umawiam konsultację

  Po trzecie – hydroksyapatyt można zastosować na całe ciało

  Czy wiedzieliście, że hydroksyapatyt wapnia można podać na przykład w uda lub ramiona?

  Jak pisałam powyżej, ten preparat to coś innego niż kwas hialuronowy. Tak innego, że daje się zastosować w wielu miejscach na ciele. Na przykład, podany w skórę ramion czy ud spowoduje, że te obszary będą wyglądać bardziej jędrnie i młodziej. W końcu zależy nam, żeby wyglądać dobrze całościowo, a nie tylko na twarzy, prawda?

  Dlatego, myśląc o całościowym dobrym wyglądzie nie możemy także pominąć szyi. To niesamowicie ważne, żeby skóra szyi była również dobrze zadbana, tak samo jak skóra na twarzy. W szczególności wśród kobiet, bowiem ich wiek oceniamy także przez pryzmat dekoltu. A zawsze w ciągu roku są takie sytuacje, że kobiecy dekolt powinien wyglądać doskonale, na przykład w połączeniu z olśniewającą suknią 😉

  Skóra szyi może być rewitalizowana przy użyciu hydroksyapatytu wapnia. Podamy go na całym obszarze, żeby zapewnić paliwo do odbudowy w newralgicznych obszarach. Na przykład tam, gdzie obserwujemy pierwsze zmarszczki.

  Po czwarte – korzystna cena

  Myślę, że do tej pory wymieniłam już tyle korzyści z hydroksyapatytu wapnia, że już rozumiecie, dlaczego tak lubię stosować go w swoim gabinecie. Korzyścią dla Was jest to, że cena takiego zabiegu jest atrakcyjna.

  Zabieg z hydroksyapatytem jest porównywalny cenowo do kwasu hialuronowego. Z reguły kosztuje on ok. 1800zł za 1,5ml preparatu, podczas gdy 1ml kwasu kosztuje ok. 1300zł.

  Do jednego zabiegu i tu i tu musimy wykorzystać jedną fiolkę, więc podczas wizyty wychodzi nieco drożej. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę dłuższy czas działania, to cenę hydroksyapatytu możemy uznać za korzystną.

  Hydroksyapatyt wapnia – efekty

  Kilka miesięcy temu wykonywałam zabieg z hydroksyapatytem wapnia na swojej twarzy. Zobaczcie na zdjęcie poniżej:

  hydroksyapatyt

  Moim głównym problemem były lekko opadające policzki. Zaczęły one tworzyć bruzdy nosowo-wargowe. Aparat ortodontyczny, który do niedawna nosiłam, przyśpieszał pojawianie się bruzd i powodował napięcie w tej okolicy.

  Aby zadbać o profilaktykę zdecydowałam się na hydroksyapatyt wapnia. Ponieważ zmiany były jeszcze niewielkie, nie było potrzeby takiego wypełnienia zmarszczek, jakie daje kwas hialuronowy. Chciałam jednak zareagować z wyprzedzeniem, licząc na efekt odżywienia skóry w tych okolicach i bardzo delikatnego wypełnienia.

  Preparat został mi podany w policzki oraz bezpośrednio w bruzdy nosowo-wargowe. Różnice pomiędzy zdjęciami powyżej nie są znaczące, ale o taki delikatny efekt mi chodziło. Policzki nieco uniosły się do góry, a bruzdy zmalały.

  Twarz pozostała naturalnie młoda. Po kilku miesiącach cały czas widzę korzyści, które płyną z zabiegu. Cieszę się z naturalnych efektów i będę cieszyć się jeszcze długo 🙂

  Jeśli macie jakieś pytania odnośnie tego zabiegu – piszcie w komentarzach! Niedawno uruchomiłam opcję komentowania na tym blogu, tym bardziej będzie mi miło jeśli rozpocznie się dyskusja 🙂

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   Pobierz darmowy poradnik
   12 kroków do młodego wyglądu
   Poradnik-monika

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Za co UWIELBIAM hydroksyapatyt wapnia [4 rzeczy]

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Małgorzata / 30.09.2022 23:46:02

     Dzień dobry, P. Doktor czy hydroksyapatyt można podać bezpiecznie na szyję i dekolt? Czy w przypadku dłoni, na których są widoczne żyłki da dobry efekt? Z góry dziękuje za odpowiedź.

     • Monika Łyżwa / 01.10.2022 08:55:33

      Pani Małgosiu, jak najbardziej Radiesse można bezpiecznie podawać na szyję, dłonie i ciało i daje to super efekty 🙂 Pokazuję jak wygląda taki zabieg na szyję w gabinecie na moim filmiku na YouTube: https://youtu.be/YeIHkBwPN5Y Pozdrowienia!

    • Oliwia / 27.07.2022 10:07:24

     Witam chciałam się dowiedzieć czy można ten zabieg stosować na zmarszczki wzdłuż czoła i lwią zmarszczkę? mam 25 lat

     • Monika Łyżwa / 27.07.2022 10:09:26

      Pani Oliwio, dziękuję za komentarz. Hydroksyapatytu wapnia nie robimy na czoło. Na ten obszar pierwszym kierunkiem działania jest botoks 🙂 Pozdrowienia!

    • Aleksandra / 07.07.2022 16:45:35

     Dzień dobry czy preparat nadaje się pod oczy? Mam sińce oraz bardzo głęboko osadzone oczy? Z góry dziękuje za odpowiedź

     • Monika Łyżwa / 07.07.2022 16:51:19

      Dzień dobry Pani Olu, niestety hydroksyapatytu nie podajemy pod oczy. Jako stymulator do rozważenia jest NucleoFILL. W zależności od problemu można też pomyśleć o wypełnieniu kwasem hialuronowym lub o mezoterapii. Więcej o okolicy oka opowiadam w moim filmiku na YouTube: https://youtu.be/pFDzOwoJVew . Pozdrowienia!

    • Elżbieta / 18.05.2022 09:28:29

     Czy hydroksyapatyt wapnia można stosować u osób z chorobą Hashimoto? Czy nadaje się on na okolice oka? Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 18.05.2022 10:00:32

      Pani Elo, dziękuję za komentarz. Hydroksyapatyt można stosować jeśli choroba Hashimoto jest uregulowana i badania są w porządku. Ten preparat jednak nie nadaje się na okolicę oka – na ten obszar z grupy stymulatorów tkankowych możemy wykorzystać NucleoFILL, o którym także piszę na blogu 🙂 O tutaj: https://doktormonika.pl/blog/nucleofill-zabieg/

    • Anna / 07.05.2022 23:02:46

     Chciałam zapytać czy hydroksyapatyt wapnia można podać w doły skroniowe?

     • Monika Łyżwa / 08.05.2022 09:52:29

      Pani Aniu, niestety nie można użyć hydroksyapatytu do dołów skroniowych. Można NucleoFILL albo Sculptrę w odpowiednim podaniu, ale w Polsce mało kto to robi 😉 Naturalnym kierunkiem numer 1 jest wypełnienie kwasem hialuronowym, odpowiednie dla zdecydowanej większości przypadków. Pozdrowienia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Jest 5 sytuacji kiedy powinno się wykonać rozpuszczanie ust po zabiegu z kwasem hialuronowym. W tym wpisie opisuję dlaczego i w jakich sytuacjach warto rozpuścić...

    30.07.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Mezobotox to zabieg popularny, na który trzeba BARDZO uważać. Ja go ODRADZAM. Sprawdź moją opinie o mezobotoksie, efekty oraz jaka jest cena takiego zabiegu.

    12.05.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Zależy mi, żeby medycyna estetyczna była jak najbliżej Was.Często zadaję sobie pytanie: "co zrobić, żeby skrócić dystans między lekarzem w gabinecie, a Wami?" Dlatego wpadłam...

    08.04.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Pobierz darmowy poradnik

    12 kroków do młodego wyglądu

    Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".