Jak spać po botoksie? Obalamy popularny stereotyp!

Jak spać po botoksie? Obalamy popularny stereotyp!

Spis treści

  Biorę na warsztat popularny stereotyp o tym, jak spać po botoksie. Gwarantuję, że będziecie pozytywnie zaskoczeni, zapraszam do artykułu!

  Jak spać po botoksie

  Jeśli zastanawiasz się jak spać po botoksie, to od razu uspokajam. Po botoksie możesz iść spać nawet od razu i w dowolnej pozycji. Kilka godzin odstępu między snem, a zabiegiem z botoksem to mit i nie musicie się do tego stosować. W tym artykule wyjaśniam dlaczego możesz spać po botoksie, a także czego NAPRAWDĘ nie możesz robić.

  Dlaczego po botoksie nie można się schylać

  Jak spać po botoksie to tylko jeden z wielu stereotypów o tym zabiegu

  Czego nie wolno robić po zabiegu botox?

  Po botoksie zdecydowanie MOŻNA spać – to już wiesz. Są dwie rzeczy, których jednak nie możesz robić.

  Po pierwsze, przez 3 dni od zabiegu nie rozgrzewaj okolicy zabiegowej, np. czoła. Unikaj suszarki do włosów, sauny, solarium, ciepłego prysznica i intensywnego słońca.

   

  Po drugie, przez minimum dobę unikaj ciężkiego wysiłku fizycznego. Ciężki wysiłek fizyczny to taki, po którym możesz się spocić (np. siłownia, bieganie). Spacer czy rekreacyjna jazda na rowerze są w porządku. Basen NIE – patrz punkt pierwszy 😉 .

   

  Więcej na temat zakazów i nakazów po zabiegu botox znajdziesz w TYM artykule 

  Dlaczego po botoksie nie można się schylać?

  To, że po botoksie nie można się schylać to kolejny MIT. Po zabiegu z botoksem spokojnie możesz się schylać, wiązać buty, podnieść coś z podłogi, itp.

   

  Zakaz schylania się po botoksie to zalecenie z „dawnych lat”, kiedy uważano, że zanim toksyna botulinowa zacznie wpływać na mięśnie to czoło musi być stabilne, żeby preparat nie migrował. Z tego samego powodu Pacjenci do dzisiaj zadają pytania jak spać po botoksie – właśnie z obawy o przemieszczenie się preparatu. Nie ma jednak takiego ryzyka po schylaniu się.

  Zobacz zabieg prosto z gabinetu

  Często dla osób, które chcą zdecydować się na botoks po raz pierwszy, te wszystkie zakazy i nakazy są przytłaczające. Do tego dochodzi strach przed tym, jak taki zabieg faktycznie wygląda w gabinecie.

   

  Dlatego właśnie nagrałam dla Was filmik prosto z mojego gabinetu, gdzie wykonuję taki zabieg u mojej Pacjentki – Weroniki. Pani Weronika zadała mi także wiele pytań (także jak spać po botoksie), dlatego koniecznie zajrzyjcie do filmiku na YouTube:

   

  Czy po botoksie można spać na boku?

  Wbrew obiegowej opinii, po botoksie można spać na boku – także w tym samym dniu zabiegu. Wątek spania na boku jest także powiązany z migracją preparatu. Jednak nawet jeśli zabieg z botoksem miałeś wykonywany wieczorem, to nie ma problemu żeby po zabiegu spać na boku.

  Czy po botoksie można spać na boku

  Po botoksie można spać na boku i nic się nie stanie

  Dawniej zalecano, żeby po podaniu toksyny botulinowej spać wyłącznie na plecach, żeby preparat za bardzo nie poleciał na bok 😉 Możecie być jednak spokojni, że tak się nie stanie.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Ciężkie czoło po botoksie

  Niezależnie od tego, jak śpisz po botoksie, to możesz doświadczyć ciężkiego czoła po botoksie. Dobra wiadomość jest taka, że nie ma to związku ze snem. Zła – że ciężkie czoło po botoksie może oznaczać KOMPLIKACJE. Nie ma jednak związku ze spaniem, lecz z czymś zupełnie innym.

   

  Opadanie czoła po botoksie może mieć miejsce wtedy, gdy podane zostało zbyt dużo preparatu względem potrzeb Pacjenta lub miejsce iniekcji nie było prawidłowe. Wtedy właśnie Pacjent może mieć uczucie ciężkiego czoła. Może mieć to także niekorzystny wpływ na powieki i oczy.

   

  Natomiast bardzo często ciężkie czoło po botoksie jest uczuciem, które pojawia się u Pacjentów, którzy robią ten zabieg po raz pierwszy i nie ma żadnych konsekwencji jak opadanie czoła. Po prostu przez kilka dni od zabiegu, zanim preparat “złapie” na 100% może być takie uczucie ciężkości, które przejdzie samo z siebie.

  Jak długo po botoksie nie można się kłaść – podsumowanie

  Mam nadzieję, że po tym wpisie wiesz już jak spać po botoksie. Czyli – SMACZNIE 🙂 Nie musisz przejmować się informacjami, które (nadal) łatwo znaleźć w Internecie o tym, jak długo po botoksie nie można się kłaść. Nie ma to po prostu znaczenia.

   

  A, i jeszcze jedno – zabieg z botoksem możesz wykonać w moim gabinecie w Krakowie. Więcej informacji, a także możliwość rezerwacji wizyty online znajdziesz TUTAJ.

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Jak spać po botoksie? Obalamy popularny stereotyp!

  Oceń

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Alicja / 08.03.2024 06:57:49

     Witam, ale skoro po botoksie nie można ani ugniatać, ani rozgrzewać ostrzykniętego miejsca, to teoretycznie nie mowinno się spać na boku, gdyż poduszka może i ugnieść i rozgrzać ostrzykniete miejsce.

    • Ilona / 08.02.2024 05:23:06

     Wyczytałam w internecie ze jednym ze skutków ubocznych po botoksie można stracić wzrok bądź dostać zeza czy to prawda ? Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 08.02.2024 13:18:17

      Pani Ilono, utrata wzroku nie jest możliwa, zez w teorii, jako ekstremalnie rzadki przypadek złego podania toksyny jest możliwy. Pozdrowienia!

    • Laura / 02.10.2023 21:44:44

     Czy posiada Pani jakieś badania naukowe mówiące o schylaniu się po BTX z przyjemnością przeczytam

     • Monika Łyżwa / 06.10.2023 18:07:57

      Dzień dobry Pani Lauro, napisałam na ten temat artykuł naukowy w czasopiśmie AAAAM 2/2023, “Mechanizm działania toksyny botulinowej typu A a zalecenia
      po zabiegu – poskramianie mitów”. Artykuł jest dostępny jedynie w płatnej wersji czasopisma. Inne warte uwagi źródła to: Dover J.S. i wsp., Botulinum toxin in aesthetic medicine: myths and realities, Dermatol. Surg. 2018(2), s. 249–260. ORAZ Colasante C. i wsp., Botulinum neurotoxin type A is inter-
      nalized and translocated from small synaptic vesicles at the neuromuscular junction, Mol. Neurobiol. 2013(1), s. 120–127. Pozdrowienia!

    • Wiola / 01.07.2023 23:58:21

     Czy po botoxie po upływie 72h można wrócić na siłownie ? Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 02.07.2023 11:34:48

      Pani Wiolu, tak, można już następnego dnia 🙂

    • Miła / 10.10.2022 18:03:21

     Czy przy jaskrze można podać do czoła botox?

     • Monika Łyżwa / 11.10.2022 11:06:53

      Tak, można 🙂 Pozdrowienia!

    • Anna / 09.08.2022 13:08:38

     Pani doktor, gdy Pisze Pani o 3 dniach po zabiegu liczymy to jako dzień zabiegu plus dwa dni czy poza dniem zabiegu plus 3 dni? Może mało istotne szczegóły ale przy planach zabiegu w moim przypadku, gdy wszystko mam pod grafik to wolę Panią dopytać 🙂 Pozdrawiam serdecznie, wykonuje Pani wspaniałą pracę uświadamiając ludzi!

     • Monika Łyżwa / 09.08.2022 13:48:49

      Pani Aniu, dziękuję za miłe słowa 🙂 Najlepiej po prostu policzyć 72h od zabiegu. Czyli jeśli zabieg jest we wtorek o 15:00 to do piątku do 15:00 lepiej się powstrzymać od niektórych rzeczy. Oczywiście te 72h to sprawa umowna, ale dobrze jest przyjąć pewne ramy i trzymać się ich. Pozdrowienia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Obecnie Internet i media społecznościowe są PRZEŁADOWANE radami dotyczącymi pielęgnacji skóry w domu. Łatwo się w tym wszystkim pogubić i przede wszystkim – stracić z oczu...

    25.01.2024 Monika Łyżwa

    Kategoria: Stereotypy

    Przed Toba najważniejszy, najpiękniejszy dzień w Twoim życiu – dzień ślubu... Ach, nie! Przecież to miał być post dla mężczyzn ? Większość Panów odbiera dzień...

    04.06.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Stereotypy

    Medycyna estetyczna, choć z dnia na dzień zyskuje nowych zwolenników, mierzy się cały czas z jednym, bardzo trudnym problemem. NIENATURALNY WYGLĄD. Jest to główny powód,...

    30.10.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Stereotypy

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".