Kwas hialuronowy a botoks – 4 najważniejsze różnice!

Kwas hialuronowy a botoks – 4 najważniejsze różnice!

Spis treści

  Kwas hialuronowy a botoks, czy w tym POJEDYNKU będzie zwycięzca? Kiedy chcesz w końcu „coś” zrobić ze swoją twarzą i zaczynasz szukać informacji w Internecie, to na końcu wszystko sprowadza się do jednej decyzji: Kwas hialuronowy czy botoks? Dzisiaj odpowiem na to pytanie raz, a porządnie!

  Kwas hialuronowy a botoks – podstawowe różnice

  Wyobraź sobie, że jesteś w laboratorium i na stole widzisz dwie substancje:

  1. Po Twojej lewej: gęsty żel, w konsystencji przypominający maść z apteki. Przezroczysty, trochę lepki. To kwas hialuronowy.
  2. Po Twojej prawej: przezroczystą ciecz, która z wyglądu wygląda tak samo jak woda. To rozpuszczony botoks, czyli toksyna botuliunowa.

  Chciałam zacząć od takiego „namacalnego” porównania w naszym pojedynku pt. „kwas hialuronowy a botoks”, żebyś łatwiej zrozumiał dlaczego wykorzystujemy je do różnych rzeczy – bo tak właśnie jest.

  Zanim o różnicach, oto jakie są podobieństwa w zestawieniu botoks a kwas hialuronowy. Oba preparaty podajemy igłą w skórę. Obu używamy żeby wyglądać lepiej i wpłynąć na zmarszczki na twarzy. Oba są bezpieczne, przetestowane i warte rozważenia kiedy chcesz wyglądać lepiej.

  Kwas hialuronowy – ze względu na swoją żelową konsystencję wykorzystamy w sytuacji, gdzie na Twojej twarzy są widoczne zmarszczki (bruzdy), szczególnie jeśli są widoczne także w spoczynku. Kwas hialuronowy podany igłą w skórę wypełnia zmarszczki i zostaje tam na długo – do 12 miesięcy lub nawet dłużej.

  Botoks – znika z organizmu bardzo szybko od wstrzyknięcia (max. kilkanaście dni). nie wypełnia zmarszczek, ale osłabia działanie mięśni mimicznych twarzy. Czyli: chcesz zmarszczyć czoło, ale nie możesz zrobić tego tak mocno jak wcześniej. To dobra rzecz, ponieważ dzięki temu Twoja skóra nie będzie się zaginać, a nowe zmarszczki nie będą powstawać.

  Skoro nudne podobieństwa mamy już za sobą, to przejdźmy do POJEDYNKU – kwas hialuronowy czy botoks: co wybrać dla siebie? Wyjaśniam poniżej.

  Botoks a kwas hialuronowy – co wybrać dla siebie

  Na szczęście wybór jest prosty i zależy od problemu, który posiadasz. Nigdy nie jest tak, że w konkretnej sytuacji możesz wybrać jedno albo drugie. Nigdy też nie jest tak, że na wszystko możesz stosować kwas hialuronowy a botoks zupełnie zignorować.

  Dlatego najlepiej jeśli chcesz dowiedzieć się czy wybrać kwas hialuronowy czy botoks, najlepiej jeśli pokrótce omówimy najpopularniejsze problemy estetyczne i do nich dopasujemy preparat. Zaczynajmy!

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Zmarszczki mimiczne wybierz botox

  Zmarszczki mimiczne, czyli m.in.:

  • lwia zmarszczka (zmarszczka między brwiami)
  • zmarszczki poprzeczne czoła (długie zmarszczki idące w poprzek czoła)
  • kurze łapki (zmarszczki wokół oczu)

  Na wszystkie te problemy wybierzemy BOTOKS. Dlaczego?

  Ponieważ zmarszczki mimiczne to w 100% nasza wina. A konkretniej – naszych mięśni na twarzy. Im są one mocniejsze, tym łatwiej nam zmarszczyć skórę. Kiedy powtarzamy to marszczenie się tysiące razy, dzień po dniu, to w pewnym momencie skóra zaczyna się poddawać.

  Dokładnie taki sam efekt możesz zaobserwować kiedy kupujesz skórzane buty. Na początku skóra jest zupełnie gładka, ale wraz z kolejnymi pokonanymi kilometrami zaczyna się marszczyć bardziej i bardziej.

  Kwas hialuronowy a botoks – zmarszczki mimiczne – wybierz BOTOKS

  Bruzdy nosowo wargowe i linie marionetki – wybierz kwas hialuronowy

  Zdradzę Ci prostą regułę. Jeżeli Twój problem estetyczny znajduje się poniżej oczu, to kwas hialuronowy jest prawdopodobnie dobrym wyborem.

  To duże uproszczenie, ale ma rację bytu przy najpopularniejszych problemach estetycznych dolnej części twarzy. Należą do nich:

  • bruzdy nosowo wargowe
  • linie marionetki (zmarszczki marionetki)
  • opadające policzki
  • cofnięta broda
  • niekorzystny kształt żuchwy

  Na wszystkie powyższe problemy wybierz kwas hialuronowy. Dlaczego?

  Jak wspomniałam na początku, kwas hialuronowy to żel, który uzupełni ubytki w tkance podskórnej. Ubytki, które pojawiły się u Ciebie wraz z wiekiem. To właśnie z powodu takich ubytków niektóre powyższe problemy dotyczą także Ciebie.

  Kwas hialuronowy pozwoli uzupełnić to, co zostało stracone. Dzięki temu odzyskasz „rusztowanie” dla Twojej skóry, żeby wszystko było na swoim miejscu, tak jak jeszcze kilka lat temu.

  Pamiętaj, że nie chodzi tutaj o sztuczny wygląd, który jest dla Ciebie nowy. Naszym celem jest raczej spowolnienie procesu starzenia. Spowolnienie, bo właśnie za wzmocnienie skóry odpowiedzialny jest kwas hialuronowy a botoks z kolei służy tylko jednemu celowi.

  Z każdym wersem wszystko staje się prostsze, prawda? 🙂 Zostały nam do omówienia dwie rzeczy: usta i zmarszczki palacza. Zaczyna robić się naprawdę ciekawie!

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Usta – wybierz kwas hialuronowy

   Chcesz zrobić usta i zastanawiasz się czy kwas hialuronowy czy botoks jest najlepszy? Nie musisz.

   W przypadku ust, żeby je powiększyć lub wymodelować, podajemy tylko i wyłącznie kwas hialuronowy. Nigdy botoks.

   To chyba największy stereotyp w medycynie estetycznej. Botoksu nigdy, ale to przenigdy, nie podaje się w usta. Myślę, że kiedy przeczytałeś już tak dużo z tego artykułu, to domyślasz się dlaczego.

   Wiesz już, że do wypełniania jest kwas hialuronowy a botoks osłabia mięśnie. Oczywiście w przypadku ust nie zależy nam na osłabianiu mięśni 🙂 . Za to kwas hialuronowy w usta jest doskonałym rozwiązaniem kiedy chcesz:

   • powiększyć usta
   • zlikwidować asymetrię ust
   • nawilżyć okolicę ust

   Nie ma sytuacji, kiedy w okolicę ust podamy botoks. Chyba że… – czytaj poniżej 🙂 .

   Zmarszczki palacza – wybierz jedno i drugie 😉

   Zmarszczki palacza to te, które idą promieniście od ust. Możesz zobaczyć je na swojej twarzy kiedy pijesz przez słomkę, robisz „dzióbek” albo… palisz papierosy.

   Odpowiedzmy sobie teraz wspólnie na pytanie, co wybrać na zmarszczki palacza – kwas hialuronowy czy botoks?

   Spojrzenie fana botoksu: „To zmarszczki mimiczne. Skoro tak, to wybierzmy BOTOKS!”

   Spojrzenie fana kwasu hialuronowego: „To zmarszczki poniżej linii oczu. Skoro tak, to wybierzmy KWAS!”

   Która strona będzie miała rację? Obie!

   Specjalnie zostawiłam problem zmarszczek palacza na drugą część artykułu. Dlatego, że wymagają one specjalnego traktowania 🙂

   Otóż przy pomocy botoksu delikatnie osłabiamy mięśnie okrężne ust. Spokojnie, nadal będziesz mógł pić przez słomkę i nie poczujesz żadnej różnicy. Po prostu skóra będzie się trochę mniej marszczyć przy robieniu min.

   Przy pomocy kwasu hialuronowego i tzw. mikrodepozytów (sporej ilości nakłuć), uzupełnimy ubytki, które powstały naokoło ust. Dzięki temu zmarszczki palacza nie będą tak widoczne.

   Kwas hialuronowy czy botoks – komplikacje

   Na koniec artykułu chciałam poruszyć kwestię komplikacji, szczególnie że w Internecie i na forach można natknąć się na sporo nieprawdy w tym zakresie.

   Często panuje przekonanie, że komplikacje, czy też sztuczny wygląd nie powoduje kwas hialuronowy a botoks…

   …prawda jest jednak trochę inna. To właśnie zabiegi z botoksem są mniej inwazyjne i nawet w najgorszych scenariuszach komplikacji nie są tak groźne jak zabiegi z kwasem hialuronowym. To jednak temat na inny artykuł (który już napisałam – link TUTAJ).

   Ważna informacja jest taka, że oba typy zabiegów są bardzo bezpieczne jeśli jesteś w rękach specjalisty. Dlatego zawsze wybieraj mądrze. O tym też napisałam artykuł – zajrzyj TUTAJ.

   Nie ma więc sensu opierać swojej decyzji pt. „kwas hialuronowy a botoks”, ze względu na potencjalne ryzyko przy zabiegu. Jeśli jednak bardzo boisz się medycyny estetycznej, możesz rozważyć przełamanie lodów właśnie przy pomocy botoksu 🙂 .

   Kwas hialuronowy a botoks – który jest LEPSZY (podsumowanie)

   Domyślasz się pewnie jak będzie wyglądało podsumowanie tego artykułu, prawda?

   Kwas hialuronowy a botoks – tytułowe pytanie z tego artykułu to trochę tak, jak by zapytać: „marchewka czy jabłko?”. Do sałatki jarzynowej – marchewka. Do szarlotki – jabłko. A do surówki z jabłka i marchewki? Jedno i drugie 😀

   Żarty na bok. Zarówno kwas hialuronowy i botoks to wspaniałe preparaty, które w dobrych rękach dadzą Ci naturalny wygląd i spowolnią starzenie się skóry. Warto z nich korzystać i warto lubić medycynę estetyczną. Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi polubisz ją nieco bardziej 🙂

   Wybierając kwas hialuronowy a botoks naprawdę nie masz się czym martwić. To wybór między dobrym a lepszym!

   Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o botoksie i zobaczyć zabieg z jego użyciem, to zapraszam do filmiku poniżej:

    

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   4.9
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Kwas hialuronowy a botoks – 4 najważniejsze różnice!

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Russian Lips, czyli jeśli myślisz że powiększysz usta dwoma szybkimi nakłuciami i bez bólu to ten artykuł jest dla Ciebie ;) Opowiadam w nim WSZYSTKO...

    25.10.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Stereotypy

    Botoks czoła już za Tobą – czyli wszystko masz już z głowy? Niestety nie. Jest szereg rzeczy, o których musisz pamiętać po zabiegu. Po to...

    23.10.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Stereotypy

    Często pytacie mnie: Od kiedy zacząć zabiegi medycyny estetycznej? Albo: w jakim wieku zacząć stosować botox? Nie mam prostej odpowiedzi na to pytanie. Niedawno na...

    05.03.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Stereotypy

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".