Kwas hialuronowy, czyli eliksir młodości

Kwas hialuronowy, czyli eliksir młodości

Spis treści

  Kwas hialuronowy to substancja tak popularna w medycynie estetycznej jak bawełna w przemyśle odzieżowym ? Preparat ten pomaga wypełniać zmarszczki oraz modelować kształt twarzy, ust i nosa. Kwas hialuronowy znajdziecie także w dobrych kosmetykach.

  Dzisiaj opowiem Wam skąd wzięła się taka popularność tego preparatu i czy jest ona uzasadniona.

  Kwas hialuronowy – specjalne właściwości

  Kwas hialuronowy to naturalna substancja znajdująca się w skórze. Jego główną właściwością jest zdolność do wiązania wody, czyli przyswajania jej w tkankach. Co nam to daje? Nawilżenie, jędrność, elastyczność. Jednym słowem – młodość. Wraz z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego maleje, a wraz z jej spadkiem skóra traci swoje zdolności regeneracyjne i elastyczność – staje się bardziej wiotka i podatna na mikro-urazy, zaczynają się pojawiać pierwsze zagięcia i zmarszczki.  

  Jak nawilżać skórę?

  Tu mała dygresja i może będę się powtarzać, ale to naprawdę ważne, dlatego napiszę po raz kolejny – nawadnianie skóry zaczyna się od środka! Nawet jeśli będziemy codziennie stosować zabiegi nawilżające skórę od zewnątrz, bez utrzymania prawidłowego nawodnienia nie będziemy w stanie uzyskać pożądanego efektu. Dlatego zwykłe picie wody jest najprostszym zabiegiem kosmetycznym jaki możecie wykonać ?

  Naskórek vs skóra właściwa

  Na półkach drogeryjnych możemy znaleźć całą gamę kosmetyków nawilżających zawierających w swoim składzie kwas hialuronowy. Musimy jednak mieć na uwadze, że substancja po zastosowaniu na skórę działa jedynie w warstwie naskórkowej, głębsza warstwa – skóra właściwa – nie dostaje z tego nic. I tutaj wkraczamy my – lekarze, z igłami i zabiegami inwazyjnymi, wprowadzając kwas głęboko pod skórę – przede wszystkim celem nawilżenia od środka, zredukowania zmarszczek i nadania objętości.

  
  

  Kwas hialuronowy usieciowany czy nieusieciowany?

  Kwas hialuronowy nieusieciowany to jego naturalna forma, czyli taka jak występuje w naszych ciałach. Sięgamy po niego przy łagodniejszych zabiegach odżywiających (np. mezoterapii), gdy chcemy poprawić kondycję skóry, nawilżyć ją i zastymulować do odbudowy. Efekt takiego zabiegu (choć widoczny szybko) nie utrzymuje się długo, ponieważ mamy w sobie naturalne enzymy, które metabolizują kwas hialuronowy. Dlatego w tego typu zabiegach ważna jest systematyczność i wykonanie serii zabiegów aby efekt był trwały. Porównam to do picia wody – wypijając jedną szklankę wody się napijemy ale się nie nawodnimy.

  • Zbadam Twoją skórę sprawdzę czego jej potrzeba, żeby wyglądała lepiej

  • Ustalimy plan leczenia wybierzemy zabieg najlepszy dla Ciebie

  • Wykonamy zabieg jeśli zechcesz, po konsultacji od razu zrobimy zabieg

  Umawiam konsultację

  
  

  Usieciowanie – co to oznacza?

  Kwas hialuronowy usieciowany jest zmodyfikowany chemicznie po to, żeby był bardziej odporny na działanie enzymów go rozkładających i tym samym dłużej utrzymywał się w naszym organizmie w miejscu podania. Dlatego dzięki temu możemy używać go jako wypełniacz – do modelowania i przywracania utraconych z czasem objętości twarzy, ale także do powiększania ust czy poprawy kształtu nosa. Nie znaczy to jednak, że raz podany kwas hialuronowy zostaje w miejscu podania przez całe nasze życie – jest on metabolizowany, tyle że znacznie wolniej. Efekt wypełnienia utrzymuje ok. 9-12 miesięcy.

  Nie tylko wypełnienie zmarszczek

  Zadaniem usieciowanego kwasu (hialuronianu) jest nie tylko działanie wolumetryczne. Będąc w tkankach doskonale stymuluje rewitalizację skóry, produkcję kolagenu, przebudowę i zagęszczenie skóry. Przez cały czas pracuje w naszych tkankach, dlatego dzięki nawet gdy już fizycznie go nie ma – skóra będzie wyglądała zdrowiej, pełniej i lepiej na długo po tym jak efekt wypełnienia zniknie. Dlatego zabiegi z kwasem hialuronowym w różnych formach polecam osobom w różnych przedziałach wiekowych.

   Pobierz darmowy poradnik
   12 kroków do młodego wyglądu
   Poradnik-monika

   Podsumowując, kwas hialuronowy obecnie jest złotym standardem wśród wypełniaczy. Jest dobrze przebadany, ma bardzo szeroką gamę wskazań leczniczych, a osiągane rezultaty są bardzo naturalne. Dużym komfortem jest możliwość kontrolowanego rozpuszczenia substancji, co ma znaczenie nie tylko pod kątem bezpieczeństwa, ale również wygody pacjenta. Ale o tym innym razem 😉

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Kwas hialuronowy, czyli eliksir młodości

   Oceń

                 

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Na Facebooku widzieliście już krótką relację kiedy stałam się na chwilę Pacjentką i zrobiłam sobie laser Fotona. Dostałam od was dużo zapytań odnośnie zabiegu, dlatego...

    07.07.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Przeciwnie do trendów z Instagrama, w tym artykule opisuję dlaczego wolumetria szczęki nie zawsze jest wskazana. Przeczytaj zanim rozważysz wolumetrię kwasem hialuronowym!

    07.06.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Kwas hialuronowy a botoks, czy w tym POJEDYNKU będzie zwycięzca? Kiedy chcesz w końcu „coś” zrobić ze swoją twarzą i zaczynasz szukać informacji w Internecie,...

    09.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Pobierz darmowy poradnik

    12 kroków do młodego wyglądu

    Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".