Kwas polimlekowy – najmocniejszy biostymulator | Efekty, przeciwwskazania, cena

Kwas polimlekowy – najmocniejszy biostymulator | Efekty, przeciwwskazania, cena

Spis treści

  Kwas polimlekowy to zabieg, o którym powinieneś wiedzieć jak najwięcej. Jest duża szansa, że przyda Ci się już teraz. A to, że przyda Ci się w przyszłości jest praktycznie pewne. W tym artykule dowiesz się dlaczego kwas polimlekowy zmienia oblicze medycyny estetycznej, jaką znasz.

  Na czym polega zabieg

  Zabieg polega na podaniu w skórę, za pomocą igły lub kaniuli, specjalnego preparatu – kwasu polimlekowego. To biostymulator, który zamiast wypełniać zmarszczki, BARDZO mocno stymuluje skórę do naturalnej produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg trwa ok. 45 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym przy pomocy kremu. Zebrałam dla Was wszystkie potrzebne informacje, które powinniście wiedzieć przed zabiegiem.

  Co to jest kwas polimlekowy?

  Napisałam powyżej, że kwas polimlekowy należy do grupy preparatów – stymulatorów tkankowych. Zasadniczo medycyna estetyczna ma kilka rodzajów terapii, wśród których oferowane są różne marki (nazwy handlowe) substancji. Ten podział mógłby wyglądać tak:

  1. Biostymulatory (stymulatory tkankowe) – takie jak kwas polimlekowy, ale też np. hydroksyapatyt wapnia
  2. Kwasy hialuronowe – mnóstwo rodzajów preparatów na różne okazje (np. wolumetrię twarzy, powiększanie ust)
  3. Osocze, fibryna, lipotransfer – preparaty pochodzące bezpośrednio od Pacjenta (z krwi, tkanki tłuszczowej)
  4. Botoks – na zmarszczki mimiczne
  5. Nici liftingujące – na lifting twarzy bez skalpela
  6. Zabiegi laserowe – gdy na samą myśl igły robi nam się słabo 😉 I na mnóstwo innych okazji!

  Ten szybki podział miał na celu uświadomić Wam, że rodzaje zabiegów medycyny estetycznej nie są takie skomplikowane, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka 🙂 Dzisiaj zajmiemy się grupą 1, czyli biostymulatorami. A w szczególności tym najmocniejszym – czyli kwasem polimlekowym.

  Nie bez powodu stymulatory tkankowe umieściłam na pierwszym miejscu. To dlatego, że w mojej opinii to preparaty najbardziej „kompletne”, które warto rozważyć u wielu Pacjentów.

  Preparaty takie jak kwas polimlekowy dają ogromnie dużo korzyści. Należą do nich:

  • Naturalne efekty, bez sztucznego wypełnienia zmarszczek
  • Stymulacja skóry do samodzielnej produkcji kolagenu i elastyny
  • Brak dodawania objętości, co czyni ten preparat uniwersalnym
  • Rezultaty, które utrzymują się nawet 2x dłużej niż przy kwasie hialurnowym

  Zdaję sobie sprawę, że nie każda z powyższych korzyści jest dla Was przejrzysta na pierwszy rzut oka 🙂 Dlatego o biostymulatorach napisałam dedykowany artykuł, gdzie wszystko to omawiam w szczegółach – przeczytasz go TUTAJ. W skrócie – stymulatory tkankowe są super 🙂 . Tutaj skupimy się tylko na kwasie polimlekowym.

  Preparaty takie jak kwas polimlekowy dają ogromnie dużo korzyści.

  Kwas polimlekowy efekty

  Kwas polimlekowy daje zauważalne efekty w długim terminie. Po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej nie będziesz mieć od razu efektu WOW. Pierwszą różnicę możesz zobaczyć najwcześniej po kilku tygodniach. Najlepiej jednak jest oceniać efekty w odstępie miesięcy.

  Popatrz teraz na kilka wybranych przeze mnie zdjęć efektów „przed i po” zabiegu. Zanim jednak je zobaczysz, krótkie wytłumaczenie z mojej strony:

  1. Poniższe efekty są osiągalne i wiele razy widziałam taką różnicę na własne oczy
  2. Mimo tego, nie da się zagwarantować, że takie efekty będą też u Ciebie. Każdy Pacjent jest inny, zmiennych jest ogromnie dużo – dlatego potraktuj te efekty informacyjnie, a nie jako „obietnicę”. Dotyczy to właściwie każdego zabiegu medycyny estetycznej 🙂

  A teraz, popatrzcie jakie kwas polimlekowy daje efekty:

  sculptra efekty

  Źródło: www.galdermaaesthetics.com

  sculptra przed i po

  Źródło: www.galdermaaesthetics.com

  Jeśli zdjęcia efektów, które zobaczyłeś podobają Ci się – to dobrze. Nie znaczy to jeszcze, że kwas polimlekowy będzie najlepszym wyborem właśnie dla Ciebie! Wyjaśniam to w dalszej części artykułu.

  Co to jest kwas polimlekowy?

  Kwas polimekowy (formalnie: kwas L-polimlekowy) należy do grupy stymulatorów tkankowych. Jest najsilniejszym reprezentantem tej grupy. To substancja chemiczna – polimer – który istnieje naturalnie w organizmie, oczywiście w mniejszym stężeniu niż to, co w strzykawce 🙂 .

  Kwas polimlekowy, tak jak większość preparatów medycyny estetycznej, został przygotowany w formie produktu żeby poprawić jakość skóry. Domyślasz się pewnie, że ten cel można osiągnąć na wiele sposobów – w przypadku tego preparatu dzieje się to w sposób najbardziej kompleksowy i „solidny”. Jak konkretnie?

  Preparat, który jest podany w skórę, wywołuje w niej niewielki i kontrolowany stan zapalny. Oczywiście nie jest to coś widocznego gołym okiem czy wpływającego na samopoczucie Pacjenta 🙂 . Taki stan zapalny to działanie celowe, które ma „wymusić” na Twojej skórze szereg reakcji chemicznych.

  Skóra, broniąc się, zaczyna produkować kolagen i elastynę. To dwie substancje, na których bardzo nam zależy. Właśnie elastyna i kolagen odpowiadają za regenerację i jędrność skóry. Te wszystkie zmarszczki, zwisy i wiotkość widzisz u siebie dlatego, że brakuje Ci właśnie takich składników.

  Wiecie, co jest najfajniejsze? To, że preparat usuwa się z Twojego organizmu w ciągu kilku tygodni. Nie jest więc jak kwas hialuronowy, który potrafi utrzymywać się w skórze latami. To zmniejsza ryzyko powikłań w przyszłości.

  Jednak fakt, że np. 3 miesiące po zabiegu nie będzie go już w Twojej skórze nie znaczy, że okres stymulacji się skończył. Wręcz przeciwnie! Potrwa on nawet 2,5 roku, co jak na medycynę estetyczną jest spektakularnym wynikiem.

  Kwas polimlekowy jak wygląda zabieg krok po kroku

  Zabieg w gabinecie trwa ok. 30-45 minut. Nie znaczy to jednak, że tak długo trwa wbijanie igieł 🙂 . Oto, jak wygląda ten zabieg krok po kroku:

  1. Konsultacja przed zabiegiem i znieczulenie (15 minut) – w dniu zabiegu lekarz sprawdza stan Twojej skóry i wspólnie ustalacie plan leczenia. Upewniacie się, że kwas polimlekowy jest najlepszym wyborem. Sprawdzane są przeciwwskazania i to, czy taki zabieg możesz wykonać. Później lekarz nakłada znieczulenie w formie kremu, które musi zacząć działać.
  2. Zgody i informacje (10 minut) – przed zabiegiem lekarz informuje Cię o tym jak będzie wyglądał zabieg, o odczuciach i wszystkim tym, co za chwile się stanie. Później podpisujesz niezbędne zgody do wykonania zabiegu.
  3. Zabieg (10 minut) – kiedy wszystko jest już gotowe, a Ty jesteś znieczulony, przechodzicie do zabiegu. Same nakłucia i podanie preparatu w odpowiednie części twarzy to dosłownie kilka minut. W tym czasie relaksujesz się na fotelu – czujesz, że coś się dzieje, ale nie powinno to być w żadnym stopniu bolesne.
  4. Wskazówki po zabiegu (5min) – na koniec lekarz upewnia się, że wszystko jest w porządku. Jako Pacjent otrzymujesz wskazówki co i jak robić po zabiegu. W przypadku tego zabiegu konieczne są masaże twarzy, które lekarz dokładnie Ci wyjaśnia. Umawiacie wizytę kontrolną ok. 2 tygodnie po, żeby mieć pewność, że wszystko goi się prawidłowo.

  Po zabiegu należy odpuścić aktywność fizyczną na 3 dni. Dodatkowo, powinniśmy unikać narażenia skóry na infekcję i bardzo dbać o higienę twarzy. Czas gojenia to nawet 2 tygodnie. W tym okresie skóra może być tkliwa przy dotykaniu, a początkowo Pacjent może czuć uczucie „rozpierania”. Nie jest to jednak dyskomfort, który utrudniałby codzienne funkcjonowanie. Spokojne można wrócić do zwykłych obowiązków 🙂

  Patrząc na twarz Pacjenta „od zewnątrz” po zabiegu, z pewnością będą widoczne ślady po nakłuciach. Jeśli Pacjent ma do tego tendencje, to może pojawić się niewielki obrzęk od nakłuć, który zniknie po kilku dniach. Nakłucia mogą też spowodować siniaki, które także się wchłoną.

  W dużej części przypadków po prostu… nic nie widać 🙂 . Nie da się poznać, ze jakieś nakłucia były wykonywane. Jednak umawiając wizytę, szczególnie po raz pierwszy, warto mieć na uwadze wszystkie powyższe możliwości i po prostu nie planować sobie nic szczególnego zaraz po zabiegu.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Kwas polimlekowy przeciwwskazania

  Przeciwwskazania do zabiegu są następujące:

  • Choroby autoimmunologiczne
  • Skłonność do przerostów i bliznowców
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Stany zapalne organizmu i infekcje
  • Opryszczka

  Jeśli żadne z przeciwwskazań nie dotyczy Ciebie, to… i tak trzeba potwierdzić swoją sytuację z lekarzem przed samym zabiegiem. Każdy Pacjent jest inny i może mieć swoje, specyficzne przeciwwskazania.

  Z drugiej strony, jeśli chodzi o przeciwwskazania to „co nie zabronione to dozwolone”. Więc jeśli to nie są Twoje przeciwwskazania, to na 90% będziesz mógł wykonać ten zabieg u siebie. Poza tym, część z nich jest czasowe (np. ciąża), czyli jeśli nie możesz wykonać zabiegu w tym momencie, to nie znaczy jeszcze, że nie możesz go wykonać w ogóle 🙂

  Zwracam też uwagę, że preparat ma stosunkowo mało przeciwwskazań. Z pewnością mniej niż kwas hialuronowy. Poza tym, preparat w ciągu kilku tygodni znika z organizmu, co generalnie obniża ryzyko, w porównaniu do np. wypełnień kwasem.

  Dla kogo kwas polimlekowy jest najlepszym wyborem?

  Kwas polimlekowy jest warty rozważenia dla osób, które sumiennie będą stosować się do zaleceń po zabiegu.

  Kwas polimlekowy poleciłabym do rozważenia w następujących sytuacjach:

  • Dla osób, które nie oczekują metamorfozy „tu i teraz” – bo pierwsze efekty przyjdą po kilku tygodniach
  • Dla osób dojrzałych (umownie 40+) – gdzie jest potrzebna silniejsza stymulacja skóry
  • Dla osób, które już robiły kwas hialuronowy – bo warto działać na skórę wielopłaszczyznowo
  • Dla sportowców i osób aktywnych fizycznie – zabieg będzie dawał korzyści dużo dłużej niż kwas
  • Dla Pacjentów, którzy sumiennie będą stosować się do zaleceń po zabiegu – przez dwa tygodnie po wizycie trzeba masować skórę twarzy 5 razy po 5 minut dziennie, żeby nie było grudek

  Kwas polimlekowy jest najmocniejszym spośród biostymulatorów. To dobrze i niedobrze 🙂 Dobrze dlatego, że może zrobić dużą różnicę nawet u osób, które mają skórę dojrzałą, która potrzebuje dużo wsparcia. Jednak nie zawsze musimy i powinniśmy sięgać po największy kaliber. Dlatego do sklepu po bułki idziemy pieszo, a nie latamy samolotem 😀

  Zmierzam do tego, że najmocniejszy nie znaczy najlepszy. Jeśli w moim gabinecie odwiedza mnie Pacjent, który bardziej „pasuje” do innych stymulatorów tkankowych to nie waham się sięgnąć np. po hydroksyapatyt wapnia. KAŻDY zabieg musimy wybrać nie tylko pod danego Pacjenta, ale pod danego Pacjenta w tym, konkretnym momencie.

  Czy kwas polimlekowy jest najlepszym wyborem dla Ciebie? Najbardziej uczciwa odpowiedź to – nie wiadomo 🙂 .

  Jeśli czytanie Cię już zmęczyło, to informacje o stymulatorach tkankowych, w tym omawianym kwasie, znajdziesz w moim video na YouTube poniżej:

  Kwas polimlekowy kiedy efekty?

  Efekty zabiegu z kwasem polimlekowym są rozłożone w czasie. Pisałam wyżej, że efekty przyjdą one po kilku tygodniach, ale sprawa jest bardziej skomplikowana. Przede wszystkim dlatego, że efektów prawdopodobnie nie zauważysz od razu wtedy!

  Stymulacja skóry do produkcji kolagenu zaczyna się tak naprawdę już od pierwszego dnia od zabiegu. Jednak ze względu na sposób działania kolagenu, pierwsze widoczne efekty powinny się pojawić po kilku tygodniach. Cała ta „stymulacja” może trwać nawet 2,5 roku.

  Pamiętajcie jednak, że rezultaty tego zabiegu są trochę jak… rosnące włosy. Czyli: włosy rosną i nie możemy temu zaprzeczyć, jednak z dnia na dzień nie widać różnicy. Efekty trzeba oceniać z tygodnia na tydzień, a w przypadku kwasu polimlekowego – najlepiej z miesiąca na miesiąc.

  Ten zabieg to z pewnością preparat dla osób cierpliwych, którym zależy na dobrych efektach w długim terminie. Dlatego, że w krótkim terminie ich po prostu nie będzie 🙂 .

  Kwas polimlekowy to zabieg dla osób cierpliwych, którym zależy na dobrych efektach w długim terminie.

  Ile kosztuje zabieg z kwasem polimlekowym?

  Przeglądnęłam kilka stron gabinetów medycyny estetycznej w Polsce i średnio jest to ok. 1800-2000 zł za jeden zabieg (stan na marzec 2022, pozdrawiam inflację). W cenie takiego zabiegu powinna być wliczona wizyta kontrolna, żeby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

  Cena zabiegu nie odbiega od innych, podobnych preparatów tej kategorii, czyli hydroksyapatytu wapnia czy kwasu hialuronowego. Obecną cenę zabiegu moim gabinecie sprawdzisz tutaj.

  Zachęcam Was jednak do nie patrzenia na zabiegi estetyczne wyłącznie przez pryzmat ceny. Najlepiej, moim zdaniem, skupić się na efektach – bo to efekty zostaną z nami na dłużej.

  Podana wyżej cena nie znaczy jednak, że tyle zapłacisz za całą terapię tym preparatem. Koszt całej terapii preparatem może być 2 lub nawet 3 razy większy. Wynika to z ilości zabiegów, którą powinniśmy wykonać.

  Kwas polimlekowy ile zabiegów trzeba wykonać

  Zabieg z kwasem polimlekowym być może trzeba będzie powtórzyć. To wszystko zależy od sytuacji Pacjenta. Zdarza się, że zabieg wykonujemy raz, a później powtarzamy ją po kilku miesiącach. To kolejna różnica między tym zabiegiem, a np. hydroksyapatytem wapnia.

  Jeśli skóra jest w lepszej kondycji to można pozostać przy jednym zabiegu i nie trzeba wykonywać serii dwóch lub trzech. Jednak znając wady i zalety tego preparatu, częściej jednak wykonujemy kilka zabiegów, a w przypadku gdy tyle nie potrzeba – wybieramy inny biostymulator, na przykład hydroksyapatyt wapnia.

  Kwas polimlekowy powikłania – czy kwas polimlekowy jest bezpieczny?

  Tak, kwas polimlekowy jest bezpieczny. Ale… 🙂 Jak przy każdym zabiegu medycyny estetycznej mogą pojawić się skutki uboczne i powikłania, z których powinieneś zdawać sobie sprawę przed zabiegiem.

  Zanim jeszcze opowiem o powikłaniach, to chciałabym zrobić krótki wstęp. Każde nasze działanie w życiu generuje pewne ryzyko. Wychodząc z domu ryzykujesz, że się potkniesz. Ba, nawet zostając w domu ryzykujesz, że spadniesz z łóżka 🙂 Sztuką nie jest odpuszczać każdego ryzyka, ale skutecznie je ograniczać.

  Tak, zabieg z kwasem hialuronowym generuje dodatkowe ryzyko. Ponieważ zabieg polega na nakłuciach i podawaniu preparatu w skórę, to mogą pojawić się komplikacje. Należą do nich:

  1. Siniaki po zabiegu – które znikną po kilku, kilkunastu dniach
  2. Obrzęk – jest duża szansa, że powstanie w wyniku nakłuć i ingerencji w tkanki
  3. Grudki, nierówności – mogą powstać jeśli Pacjent nie wykonywał potrzebnych masażów twarzy lub preparat był nieprawidłowo podany przez lekarza

  Powtórzę jeszcze raz – kwas polimlekowy jest bezpieczny. Taki zabieg jest jednak ingerencją w tkanki żywe i dla powodzenia zabiegu ważny jest dobry lekarz i… dobry Pacjent 😉 czyli bez przeciwwskazań. Wtedy wszystko będzie dobrze, a ryzyko będzie ograniczone do absolutnego minimum.

  Kwas polimlekowy – opinie i podsumowanie

  Nie jestem osobą, która czyta opinie o preparatach do medycyny estetycznej w Internecie. Na szczęście dlatego, że nie muszę, bo mam bardziej rzetelne źródła. Należą do nich inni lekarze i (przede wszystkim) Pacjenci.

  W polskim środowisku lekarzy medycyny estetycznej, biostymulatory są coraz bardziej popularne. Z pewnością nie każdy lekarz ma ten zabieg w swoim portfolio, jednak wydaje mi się, że jest to kwestią czasu. Zdecydowanie w branży panuje zgodność co do tego, że biostymulatory i kwas polimlekowy to przyszłość medycyny estetycznej. Ze wszystkich powodów, które opisywałam w tym artykule.

  A opinie Pacjentów? Także są jak najbardziej pozytywne! Myślę, że najbardziej doceniana jest naturalność płynąca ze stymulacji skóry do produkcji kolagenu. Dla wielu osób to stopniowe (a nie gwałtowne) tempo zmian jest lepsze. Dzięki temu mogą tydzień po tygodniu obserwować jak widok w ich lustrze zmienia się na lepsze. I to jest w mojej opinii kwintesencja dobrej medycyny estetycznej 🙂 .

  Dla wielu osób to stopniowe (a nie gwałtowne) tempo zmian jest lepsze.

  Kwas polimlekowy Kraków

  Kraków ma wiele gabinetów medycyny estetycznej – to jest fakt. Wybór miejsca dla siebie z pewnością nie jest prosty, ale na szczęście jesteś w dobrym miejscu 🙂 .

  Zabieg wykonasz w Krakowie w moim gabinecie Doktor Monika – Medycyna Estetyczna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i zarezerwować wizytę, to kliknij tutaj.

  Pracuję także z innymi biostymulatorami, które zawsze warto dobrać dla konkretnego Pacjenta, żeby efekty były jak najlepsze. O wszystkim porozmawiamy na żywo, bo… medycyna estetyczna lepiej działa na żywo! Buziaki 🙂

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Kwas polimlekowy – najmocniejszy biostymulator | Efekty, przeciwwskazania, cena

  Oceń

   Podobał Ci się ten artykuł?


   Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

   Komentarze
   • Iza / 20.03.2024 07:24:06

    Dzień dobry .Pani Moniko mam 56 lat .W zeszłym roku w kwietniu miałam podany kwas polimlekowy ponieważ uważam że moja skóra jest wiotka i cienka i było widać już linie zmarszczek ale i tak do tej pory wszyscy mówili mi że wyglądam o wiele młodziej .Dziś po pół roku od podania kwasy sytuacja się zmienia Zmarszczki się pogłębiły ilość zmarszczek jest o wiele większą w dodatku są one głębokie powiększyły się pory i skóra zrobiła się taka męska ,skóra na policzkach w srodkowym obszarze wygląda o 100 procent gorzej i to nie jest tylko moja opinia ale też znajomych .Teraz wyglądam na starszą niż jestem .Dodam że miałam podany kwas w renomowanym gabinecie .Wiem że każdy mi pani iść do lekarza który wykonywał zabieg ale ja tylko informacyjnie chciałam wiedzieć czy taki efekt jest możliwy czyli że jest gorzej o wiele gorzej bo nigdzie o tym nie czytałam a Panią bardzo cenię

   • Wioletta / 16.02.2024 12:08:55

    Witam,
    Chciałam zapytać o ilość podanego kwasu polimlekowego na 1 zabiegu, ile podaje się mil. standardowo? Czy po podaniu preparatu kaniulą też trzeba wykonywać masaże później w domu?

    • Monika Łyżwa / 20.02.2024 11:13:23

     Pani Wioletto, jest to ok. 4,5ml w zależności od rozcieńczenia preparatu. Tak, trzeba wykonywać masaże przy podaniu kaniulą. Pozdrowienia! ????

   • Ona / 14.02.2024 21:38:07

    Czy można zmienić kolor czcionki na czarny, żeby było łatwiej czytać?

    • Monika Łyżwa / 20.02.2024 11:14:12

     Zwrócę się z tym do mojego grafika ???? Pozdrowienia!

   • Kasia / 03.02.2024 21:09:58

    Witam miałam podany kwas polimlekowy pod oczy …po jakim czasie można zrobić botoks w tych okolicach

    • Monika Łyżwa / 08.02.2024 13:22:18

     Pani Kasiu, po minimum 2 tygodniach. Pozdrowienia!

   • Marzena / 31.01.2024 21:04:00

    Witam mam grudy na twarzy po kwasie polimlekowym ,jak się tego pozbyć ?

    • Monika Łyżwa / 08.02.2024 13:24:45

     Pani Marzeno, najlepiej jest porozmawiać o tym z lekarzem, który wykonywał zabieg. Taka osoba zna Pani indywidualną sytuację i będzie w stanie konkretnie zasugerować działania. Pozdrowienia!

   • Magdalena / 22.01.2024 16:58:48

    Dzień dobry Pani Doktor, czy celiakia na, która choruję dyskwalifikuje mnie do zastosowania kwasu polimlekowego? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Magdalena

    • Monika Łyżwa / 22.01.2024 18:21:42

     Pani Magdaleno, tak, to dyskwalifikuje. Pozdrowienia! 🙂

   • Ania / 17.01.2024 21:26:36

    Dzień dobry 0ani doktor. Byłam modelka u lekarzy na szkoleniu z, kwasu polimpekowego i zostało mi podane w skórę brzucha jakieś 17 ml tej substancji z 2 buteleczek łącznie. Potem chciałam sobie o nim poczytać i trzeba zostawić buteleczkę na 3 godziny, zanim się to wstrzykniexbo ma się rozpuścić. Ale tam był taki przemiał modelek, że rozrabiali kwas polimlekowy na parę minut przed zabiegiem i teraz strasznie się stresuje, czy będę miała zdeformowany brzuch, bo pewnie ten proszek wcale się nie rozpuścił, a podali go po całym brzuchu gdzie są zniszczenia po ciąży. Czy Pani coś na ten temat wie, mam się bać i szykować na dramat, czy będzie wszystko ok?

    • Monika Łyżwa / 22.01.2024 18:25:20

     Pani Aniu, nie trzeba czekać po rozrobieniu kwasu polimlekowego, aby go podać. Jeśli coś Panią niepokoi po zabiegu, to warto jest zwrócić się do lekarza, który wykonywał zabieg. Pozdrowienia!

   • Katarzyna / 05.11.2023 02:41:14

    Mam obawy czy podanie Sculptry w skroń nie może doprowadzić do chorób neurologicznych.

    • Monika Łyżwa / 05.11.2023 07:58:48

     Pani Kasiu, nie ma takich doniesień 🙂 Pozdrowienia!

   • Magda / 01.11.2023 13:10:47

    Pani Doktor, mam RZS i biore Hydroxychoroquine , ktora kontroluje moja chorobe. Czy moge poddac sie zabiegowi z uzyciem kwasu polimlekowego ? Wiem, ze choroby z autoagresji sa przeciwwskazaniem, ale chcialbym zrozumiec dlaczego,? I czy jest inaczej , jezeli choroba jest pod kontrola?
    Chodzi mi glownie o Kwas polilekowy oraz hydroxyapatyt wapnia.

    • Monika Łyżwa / 05.11.2023 07:59:37

     Pani Magdo, nie można wykonać tych zabiegów dlatego, że jest większe ryzyko powikłań pozabiegowych – a nie chcemy ryzykować. Pozdrowienia! 🙂

   • Anna Maria / 10.07.2023 08:49:59

    Czy kwas polimlekowy moze jak kwas hialuronowy doprpwadzic do utraty wzroku..wiem ze w przypadku HA jest to bardzo bardzo rzadkie mimo wzytskie powstrzymuje mnie w 100% od zabiegow na bazie tego kwasu poniewaz nie chce podjac tego ruzyka. Jak z kwasem polimlekowym?

    • Monika Łyżwa / 13.07.2023 08:35:11

     Pani Aniu, tak, w przypadku podania donaczyniowego jest teoretycznie taka możliwość. Jednak kwas polimlekowy ma mniejszą gęstość i jest podawany w inne obszary. Nie podajemy go ryzykowne okolice nosa, oka i czoła. Pozdrowienia!

   • Monika / 17.05.2023 19:38:22

    Dzień dobry ,
    Ja mam do p.dr pytanie czy po podaniu kwasu polimlekowego z kwasem hialuronowym można wykonywać rf? Czy zniweluje to działanie k.polimlekowego ?
    Pozdrawiam
    Serdecznie

    • Monika Łyżwa / 22.05.2023 11:16:01

     Pani Moniko, można wykonywać RF bez obaw o efekty kwasu polimlekowego 🙂 Pozdrowienia!

   • Hanna / 05.04.2023 23:10:52

    Pani Moniko, za tydzień mam zabieg korekty powiek, czy lepiej zrobić zabieg kwasem polimlekowym przed czy po zabiegu? I jeszcze jedno pytanie po jakim czasie mogę mieć zabieg dermapen tym zabiegu?

    • Monika Łyżwa / 13.04.2023 08:52:50

     Pani Hanno, lepiej zrobić najpierw korektę powiek i odczekać min. 3 miesiące do kwasu polimlekowego. Z dermapenem po korekcie powiek odczekałabym min. 4 tygodnie. Pozdrowienia! 🙂

   • Monika Łyżwa / 01.04.2023 08:09:30

    Pani Ido, to wszystko zależy od potrzeb skóry i Pacjenta 🙂 Kwas polimlekowy nie zapewni objętości, którą daje kwas hialuronowy. Z kolei dostarczy on stymulację do produkcji kolagenu i elastyny i jest wartym rozważenia długoterminowym rozwiązaniem. Myślę, że warto porozmawiać o możliwościach z lekarzem medycyny estetycznej w swoim mieście, już konkretnie w kontekście potrzeb Pani skóry. Pozdrowienia!

   • Ida / 31.03.2023 20:14:19

    Witam Pani Moniko. Czy lepiej wykonać zabieg samym kwasem polimlekowym czy kwasem polimlekowym z kwasem hialuronowym? Słyszałam o tym drugim, ale czy to bezpieczny preparat i zasadne jest wykonanie takiego zabiegu?

    • Monika Łyżwa / 01.04.2023 08:09:26

     Pani Ido, to wszystko zależy od potrzeb skóry i Pacjenta 🙂 Kwas polimlekowy nie zapewni objętości, którą daje kwas hialuronowy. Z kolei dostarczy on stymulację do produkcji kolagenu i elastyny i jest wartym rozważenia długoterminowym rozwiązaniem. Myślę, że warto porozmawiać o możliwościach z lekarzem medycyny estetycznej w swoim mieście, już konkretnie w kontekście potrzeb Pani skóry. Pozdrowienia!

   • Ola / 18.03.2023 02:13:53

    Dzień dobry, Pani Moniko 🙂 Po jakim czasie od zabiegu kwasem polimlekowym można wykonać mezoterapię mikroigłową ?

    • Monika Łyżwa / 18.03.2023 12:07:39

     Pani Olu, 2 tygodnie odstępu powinno być ok 🙂 Pozdrowienia!

   • Mika / 12.12.2022 10:29:59

    Dzien dobry! Po jakim czasie od podania Radiesse można stosować kwas polimlekowy i odwrotnie? Ktory z tych preparatow bedzie lepszy do zlikwidowania bruzd nosowo-wargowych? Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

    • Monika Łyżwa / 13.12.2022 13:43:15

     Dzień dobry, ten okres to 3 miesiące 🙂 Niestety bez kontekstu Pacjenta i jego potrzeb nie da się wskazać który preparat będzie lepszy. Pozdrowienia!

   Dodaj komentarz

   Może Ci się spodobać także

   Stymulatory tkankowe są jak Bitcoin 5 lat temu. Mało kto znał to słowo – Ci, którzy nie znali teraz żałują. Ci, którzy znali, dzisiaj odnoszą...

   21.03.2022 Monika Łyżwa

   Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

   Jaki biostymulator tkankowy wybrać? Który jest najlepszy dla Ciebie? Spróbuję pomóc Ci odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule. Jak? Poprzez PORÓWNANIE biostymulatorów tkankowych!

   21.05.2022 Monika Łyżwa

   Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

   Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt – odpowiedź jest prosta. BARDZO DŁUGO. Ale co to dokładnie znaczy? I dlaczego w przeciwieństwie do innych zabiegów...

   03.12.2021 Monika Łyżwa

   Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

   Dołącz do mojego WYZWANIA!

   "5 Dni Do Lepszej Skóry"

   Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

    Dziękuję.

    Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".