Medycyna estetyczna – jak przygotować się do zabiegu

Medycyna estetyczna – jak przygotować się do zabiegu

Spis treści

  Medycyna estetyczna to od dawna było coś, czego chciałaś spróbować. “Najtrudniejszy pierwszy krok” już za Tobą – klinika już wybrana, a wizyta umówiona. Pozostaje tylko dobrze się do niej przygotować, żeby maksymalnie wykorzystać czas konsultacji. Czas, który zarezerwowałaś tylko dla siebie.

  W swojej karierze miewam pacjentów bardziej i mniej przygotowanych. U obu tych grup konsultacja może pójść doskonale (to przede wszystkim obowiązek nas – lekarzy!). Zauważyłam jednak, że bardziej przygotowanym pacjentom łatwiej jest opisać swoje potrzeby i przejść przez zabieg bez stresu. Dlatego też ostatecznie to oni szybciej cieszą się z uzyskanych efektów.

  Postanowiłam zebrać dla Was kilka punktów ważnych zarówno z perspektywy lekarza jak i pacjenta, żeby dobrze rozpocząć współpracę oraz odpowiednio dobrać zabiegi medycyny estetycznej.

  1. Medycyna estetyczna vs. precyzyjne oczekiwania

  Sprecyzuj swoje oczekiwania – co dokładnie chcesz zmienić? Dlaczego chcesz to zmienić? Jakiego efektu końcowego oczekujesz?

  To ważne żeby odpowiedzieć sobie na te pytania, ponieważ wtedy lekarz medycyny estetycznej wie jak Ci pomóc. Jeśli masz w planach przyjęcie/bankiet/wesele za kilka dni i chcesz dobrze wyglądać na tą konkretną okoliczność to koniecznie uprzedź lekarza o takim wydarzeniu. Wtedy będziecie mogli razem zdecydować się zabieg, który poprawi kondycję i wygląd skóry na ten dzień, ale nie zostawi np. śladów po nakłuciach.

  Z drugiej strony, jeżeli Twoje plany są raczej długoterminowe, to wtedy metody dochodzenia do celu mogą być inne i bardziej rozłożone w czasie. A jeszcze nie wiesz jaki zabieg wybrać to zajrzyj do tego artykułu.

  2. Medycyna estetyczna vs. Twój budżet

  Zastanów się jaki przewidujesz koszt zabiegów – jaką kwotę możesz (i chcesz) wydać na poprawę swojego wyglądu?

  Nie bój się otwarcie powiedzieć już na pierwszej wizycie jaką kwotą dysponujesz na zabieg. Przed rozpoczęciem leczenia dobrze jest zaplanować cały proces i podliczyć koszty kolejnych zabiegów. Na pewno wtedy (w razie konieczności) łatwiej będzie zmodyfikować plan, aby pasował do budżetu. Wiele zabiegów medycyny estetycznej powinno być powtarzanych min. 2-3 razy dla osiągnięcia pełnego efektu, a inne dają efekty już po pierwszym razie. Lekarz nie będzie chciał Cię „naciągnąć” na kolejne zabiegi, a znając Twój budżet pomoże Ci wybrać najlepszą ścieżkę leczenia.

  3. Medycyna estetyczna vs. historia zabiegów

  Przygotuj informacje na temat wcześniejszych zabiegów medycyny estetycznej – jakie produkty/urządzenia były stosowane? Czy wystąpiły wówczas jakieś powikłania lub reakcje niepożądane? Jakie były efekty po zabiegu? Czy byłaś zadowolona z uzyskanego efektu?

  To szczególnie ważne podczas pierwszej wizyty w nowym miejscu. Jeśli nie posiadasz tych informacji, dobrze jest skontaktować się z kliniką, która robiła wcześniejsze zabiegi. Zdecydowanie ułatwi to konsultację i dobór odpowiedniego zabiegu w nowym miejscu.

  4. Medycyna estetyczna vs. lista przyjmowanych leków

  Weź ze sobą listę zażywanych leków – to ważne, ponieważ zdarza się że dane schorzenie/stosowany lek jest przeciwwskazaniem do wykonania konkretnego zabiegu medycyny estetycznej. Przygotuj też informacje na temat przebytych zabiegów chirurgicznych, szczególnie w obrębie twarzy –każdy przebyty zabieg zmienia strukturę anatomiczną, co wiąże się z podwyższonym ryzykiem zabiegu!

  Inna sprawa to uczulenia, o które zostaniesz zapytana przed zabiegiem. Przykład? Lekarz nie poda Ci wybranych preparatów toksyny botulinowej (m.in. Botox i Azzalure), jeżeli jesteś uczulona na białko jaja kurzego…

  5. Medycyna estetyczna vs. pytania do lekarza

  Bardzo często spotykam się u pacjenta ze zdaniem „chciałam jeszcze o coś zapytać, ale zapomniałam o co…”. Dlatego jeśli zapiszesz sobie wcześniej pytania na kartce lub telefonie to nie tylko nie zapomnisz zapytać o nurtującą Cię rzecz, ale pokazujesz lekarzowi że dobrze przemyślałaś decyzję o poddaniu się zabiegowi i jesteś do niego przygotowana. A to z kolei zwiększy komfort i Twój i lekarza 😉

  Maksymalna satysfakcja z zabiegów

  Podsumowując, te 5 rzeczy, które powinnaś zrobić przed (pierwszym) pójściem do gabinetu medycyny estetycznej tylko wyglądają na bardzo rozbudowane. Tak naprawdę przygotowanie się i odpowiedzenie sobie na te pytania zajmie Ci tylko chwilę (to doskonały pomysł na wykorzystanie czasu spędzonego w kolejce w sklepie czy podczas jazdy samochodem). Pamiętanie o tej liście na pewno poprawi komfort i jakość Twojego spotkania z lekarzem. To Twoje pieniądze i Twoja uroda, a my – lekarze, staramy się z całych sił o Twoje zadowolenie!

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Medycyna estetyczna – jak przygotować się do zabiegu

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Jeśli zamierzasz zrobić sobie botoks, to z tego artykułu dowiesz się czego nie należy robić przed botoksem i jakie są zalecenia przed zabiegiem. Koniecznie przeczytaj!

    23.04.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Kilka tygodni temu publikowałam wpis, gdzie omawiałam kolejne etapy zabiegu laserowego. Robiłam to na swoim przykładzie, siadając na chwilę na fotelu lekarskim :) Dzisiaj przyszła...

    05.05.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Zależy mi, żeby medycyna estetyczna była jak najbliżej Was.Często zadaję sobie pytanie: "co zrobić, żeby skrócić dystans między lekarzem w gabinecie, a Wami?" Dlatego wpadłam...

    08.04.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".