Mięśnie twarzy – niech Twoja twarz będzie FIT!

Mięśnie twarzy – niech Twoja twarz będzie FIT!

Spis treści

  Po latach nawoływań z każdej strony  „ruch to zdrowie!”, „w zdrowym ciele, zdrowy duch!” – nareszcie uprawianie sportu stało się modne. Różnorodność dyscyplin sportowych jest tak duża, że każdy może znaleźć coś pasującego dla siebie. Coś, dzięki temu znacznie łatwiej jest wygospodarować trochę czasu i zmobilizować nas do podjęcia aktywności fizycznej. Szczególnie widać to latem, kiedy stoisz w korku na ścieżce rowerowej, a w parku nie ma ani jednej osoby ubranej w coś innego niż legginsy. No dobrze – dbamy o kondycję i wydolność organizmu, walczymy o dobre samopoczucie, wysmuklamy nogi, rzeźbimy pośladki, wzmacniamy mięśnie brzucha i pleców… Czy czegoś tu nie brakuje? Ach tak! Mięśni twarzy! Zadbanie o mięśnie twarzy to doskonały pomysł na spowolnienie procesu starzenia, a w tym artykule dowiesz się dlaczego.

  Gimnastyka twarzy – trochę teorii

  Mięśnie mimiczne może nie są tak duże czy silne, ale również wymagają naszego zaangażowania w pielęgnację i profilaktykę starzenia.

  Z upływem lat masa mięśniowa zmniejsza się, a aktywność mięśni słabnie. Dotyczy to każdej części ciała, nie tylko ramion czy pośladków. W przypadku mięśni mimicznych sytuacja jest o tyle ciekawa, że wraz z osłabieniem siły mięśni wzrasta ich napięcie spoczynkowe. Wtedy właśnie zaczynają się pojawiać zmarszczki i fałdy, które wcześniej dostrzegaliśmy jedynie podczas wymuszonej przez nas pracy mięśni. Dlatego te mięśnie też powinniśmy aktywizować!

  Trochę praktyki – gimnastyka i ćwiczenia na mięśnie twarzy

  Na ćwiczenia mięśni mimicznych nie potrzebujesz ani dużo czasu ani sprzętu za pół wypłaty 😉 W związku z tym możesz je wykonywać w przerwie w pracy, w samochodzie czy gotując obiad.

  Poniżej przedstawiam (na swoim przykładzie 🙂 ) najbardziej optymalny zestaw ćwiczeń. Musisz dać mięśniom okazję żeby się zmęczyły. Ze względu na to pamiętaj o utrzymaniu napięcia mięśni w każdej pozycji przez parę sekund.

  • Zbadam Twoją skórę sprawdzę czego jej potrzeba, żeby wyglądała lepiej

  • Ustalimy plan leczenia wybierzemy zabieg najlepszy dla Ciebie

  • Wykonamy zabieg jeśli zechcesz, po konsultacji od razu zrobimy zabieg

  Umawiam konsultację

  Nabieranie powietrza w usta oraz powolne wypuszczanie

    Ćwiczenia twarzy 1 Otwieranie szeroko oczu (bez marszczenia czoła) Ćwiczenia twarzy 2 Wywijanie ust do środka i szerokie otwarcie Ćwiczenia twarzy 3 Wysunięcie i uniesienie podbródka dotykając językiem podniebienia Ćwiczenia twarzy 4 Silne zaciskanie i otwieranie powiek Ćwiczenia twarzy 5

  Są jeszcze dwa (równie skuteczne) ćwiczenia, które polecam z całego serca, ale nie wiedziałam jak je pokazać na zdjęciach 🙂 To:

  – kreślenie ósemek za pomocą gałek ocznych – wypowiadanie na głos samogłosek AEIOU w przesadnie wyraźny sposób PS. Pamiętaj też o mięśniach szyi! Najlepsze będą krążenia czy przyciągnięcie głowy do klatki piersiowej oraz na boki.

  Ćwiczenia twarzy 6

   Pobierz darmowy poradnik

   12 kroków do młodego wyglądu

   Poradnik-monika

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Na blogu pisałam niedawno o kwasie hialuronowym, wymieniając szereg zalet z jego stosowania. Nie zapominajmy o tym czytając dzisiejszy artykuł. Wszystko to brzmi wspaniale -...

    05.05.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Jest 5 sytuacji kiedy powinno się wykonać rozpuszczanie ust po zabiegu z kwasem hialuronowym. W tym wpisie opisuję dlaczego i w jakich sytuacjach warto rozpuścić...

    30.07.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Ten wpis zadowoli największych przeciwników zabiegów estetycznych. Dowiesz się w nim jakie 5 rzeczy musisz robić, żeby korzystać z medycyny estetycznej i wyglądać źle. Zainteresowany?...

    04.06.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Pobierz darmowy poradnik

    12 kroków do młodego wyglądu

    Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".