Mięśnie twarzy – niech Twoja twarz będzie FIT!

Mięśnie twarzy – niech Twoja twarz będzie FIT!

Spis treści

  Po latach nawoływań z każdej strony  „ruch to zdrowie!”, „w zdrowym ciele, zdrowy duch!” – nareszcie uprawianie sportu stało się modne. Różnorodność dyscyplin sportowych jest tak duża, że każdy może znaleźć coś pasującego dla siebie. Coś, dzięki temu znacznie łatwiej jest wygospodarować trochę czasu i zmobilizować nas do podjęcia aktywności fizycznej. Szczególnie widać to latem, kiedy stoisz w korku na ścieżce rowerowej, a w parku nie ma ani jednej osoby ubranej w coś innego niż legginsy. No dobrze – dbamy o kondycję i wydolność organizmu, walczymy o dobre samopoczucie, wysmuklamy nogi, rzeźbimy pośladki, wzmacniamy mięśnie brzucha i pleców… Czy czegoś tu nie brakuje? Ach tak! Mięśni twarzy! Zadbanie o mięśnie twarzy to doskonały pomysł na spowolnienie procesu starzenia, a w tym artykule dowiesz się dlaczego.

  Gimnastyka twarzy – trochę teorii

  Mięśnie mimiczne może nie są tak duże czy silne, ale również wymagają naszego zaangażowania w pielęgnację i profilaktykę starzenia.

  Z upływem lat masa mięśniowa zmniejsza się, a aktywność mięśni słabnie. Dotyczy to każdej części ciała, nie tylko ramion czy pośladków. W przypadku mięśni mimicznych sytuacja jest o tyle ciekawa, że wraz z osłabieniem siły mięśni wzrasta ich napięcie spoczynkowe. Wtedy właśnie zaczynają się pojawiać zmarszczki i fałdy, które wcześniej dostrzegaliśmy jedynie podczas wymuszonej przez nas pracy mięśni. Dlatego te mięśnie też powinniśmy aktywizować!

  Trochę praktyki – gimnastyka i ćwiczenia na mięśnie twarzy

  Na ćwiczenia mięśni mimicznych nie potrzebujesz ani dużo czasu ani sprzętu za pół wypłaty 😉 W związku z tym możesz je wykonywać w przerwie w pracy, w samochodzie czy gotując obiad.

  Poniżej przedstawiam (na swoim przykładzie 🙂 ) najbardziej optymalny zestaw ćwiczeń. Musisz dać mięśniom okazję żeby się zmęczyły. Ze względu na to pamiętaj o utrzymaniu napięcia mięśni w każdej pozycji przez parę sekund.

  • Zbadam Twoją skórę sprawdzę czego jej potrzeba, żeby wyglądała lepiej

  • Ustalimy plan leczenia wybierzemy zabieg najlepszy dla Ciebie

  • Wykonamy zabieg jeśli zechcesz, po konsultacji od razu zrobimy zabieg

  Umawiam konsultację

  Nabieranie powietrza w usta oraz powolne wypuszczanie

    Ćwiczenia twarzy 1 Otwieranie szeroko oczu (bez marszczenia czoła) Ćwiczenia twarzy 2 Wywijanie ust do środka i szerokie otwarcie Ćwiczenia twarzy 3 Wysunięcie i uniesienie podbródka dotykając językiem podniebienia Ćwiczenia twarzy 4 Silne zaciskanie i otwieranie powiek Ćwiczenia twarzy 5

  Są jeszcze dwa (równie skuteczne) ćwiczenia, które polecam z całego serca, ale nie wiedziałam jak je pokazać na zdjęciach 🙂 To:

  – kreślenie ósemek za pomocą gałek ocznych – wypowiadanie na głos samogłosek AEIOU w przesadnie wyraźny sposób PS. Pamiętaj też o mięśniach szyi! Najlepsze będą krążenia czy przyciągnięcie głowy do klatki piersiowej oraz na boki.

  Ćwiczenia twarzy 6

   Pobierz darmowy poradnik
   12 kroków do młodego wyglądu
   Poradnik-monika

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Mięśnie twarzy – niech Twoja twarz będzie FIT!

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Czy wiesz, że szukając na Znanym Lekarzu specjalisty od medycyny estetycznej możesz liczyć na ponad 200 wyników - i to w samym KRAKOWIE? Mimo tego,...

    29.01.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Rozstępy na skórze mogą występować w każdym miejscu, w każdym czasie i w różnej sytuacji. Na każdą z tych sytuacji medycyna estetyczna przygotowała rozwiązanie. Jeśli...

    19.06.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Kwas hialuronowy w ciąży, czy to dobry pomysł? Ciąża i karmienie piersią to szczególny okres w życiu kobiety, kiedy więcej rzeczy NIE MOŻESZ niż możesz...

    24.10.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Pobierz darmowy poradnik

    12 kroków do młodego wyglądu

    Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".