Mięśnie twarzy – niech Twoja twarz będzie FIT!

Mięśnie twarzy – niech Twoja twarz będzie FIT!

Spis treści

  Po latach nawoływań z każdej strony  „ruch to zdrowie!”, „w zdrowym ciele, zdrowy duch!” – nareszcie uprawianie sportu stało się modne. Różnorodność dyscyplin sportowych jest tak duża, że każdy może znaleźć coś pasującego dla siebie. Coś, dzięki temu znacznie łatwiej jest wygospodarować trochę czasu i zmobilizować nas do podjęcia aktywności fizycznej. Szczególnie widać to latem, kiedy stoisz w korku na ścieżce rowerowej, a w parku nie ma ani jednej osoby ubranej w coś innego niż legginsy. No dobrze – dbamy o kondycję i wydolność organizmu, walczymy o dobre samopoczucie, wysmuklamy nogi, rzeźbimy pośladki, wzmacniamy mięśnie brzucha i pleców… Czy czegoś tu nie brakuje? Ach tak! Mięśni twarzy! Zadbanie o mięśnie twarzy to doskonały pomysł na spowolnienie procesu starzenia, a w tym artykule dowiesz się dlaczego.

  Gimnastyka twarzy – trochę teorii

  Mięśnie mimiczne może nie są tak duże czy silne, ale również wymagają naszego zaangażowania w pielęgnację i profilaktykę starzenia.

  Z upływem lat masa mięśniowa zmniejsza się, a aktywność mięśni słabnie. Dotyczy to każdej części ciała, nie tylko ramion czy pośladków. W przypadku mięśni mimicznych sytuacja jest o tyle ciekawa, że wraz z osłabieniem siły mięśni wzrasta ich napięcie spoczynkowe. Wtedy właśnie zaczynają się pojawiać zmarszczki i fałdy, które wcześniej dostrzegaliśmy jedynie podczas wymuszonej przez nas pracy mięśni. Dlatego te mięśnie też powinniśmy aktywizować!

  Trochę praktyki – gimnastyka i ćwiczenia na mięśnie twarzy

  Na ćwiczenia mięśni mimicznych nie potrzebujesz ani dużo czasu ani sprzętu za pół wypłaty 😉 W związku z tym możesz je wykonywać w przerwie w pracy, w samochodzie czy gotując obiad.

  Poniżej przedstawiam (na swoim przykładzie 🙂 ) najbardziej optymalny zestaw ćwiczeń. Musisz dać mięśniom okazję żeby się zmęczyły. Ze względu na to pamiętaj o utrzymaniu napięcia mięśni w każdej pozycji przez parę sekund.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Nabieranie powietrza w usta oraz powolne wypuszczanie

    Ćwiczenia twarzy 1 Otwieranie szeroko oczu (bez marszczenia czoła) Ćwiczenia twarzy 2 Wywijanie ust do środka i szerokie otwarcie Ćwiczenia twarzy 3 Wysunięcie i uniesienie podbródka dotykając językiem podniebienia Ćwiczenia twarzy 4 Silne zaciskanie i otwieranie powiek Ćwiczenia twarzy 5

  Są jeszcze dwa (równie skuteczne) ćwiczenia, które polecam z całego serca, ale nie wiedziałam jak je pokazać na zdjęciach 🙂 To:

  – kreślenie ósemek za pomocą gałek ocznych – wypowiadanie na głos samogłosek AEIOU w przesadnie wyraźny sposób PS. Pamiętaj też o mięśniach szyi! Najlepsze będą krążenia czy przyciągnięcie głowy do klatki piersiowej oraz na boki.

  Ćwiczenia twarzy 6

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Mięśnie twarzy – niech Twoja twarz będzie FIT!

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Czy powiększanie ust boli – jeśli zadajesz sobie to pytanie, to znaczy, że nigdy wcześniej nie miałaś tego zabiegu :) W tym wpisie opowiadam na...

    27.10.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Zabiegi medycyny estetycznej są nadal tematem tabu, ale ja uważam że nie powinniśmy się ich wstydzić. Dlatego na filmiku poniżej opowiadam jakie zabiegi wykonałam do...

    03.07.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Wiecie dlaczego większość gabinetów estetycznych pokazuje na swoich stronach efekty przed i po? Dlatego, że Pacjenci BARDZO często o to pytają. Dzisiaj wyjaśnię Wam, dlaczego...

    09.07.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Inne

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".