Na czym polega modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym – efekty przed i po, cena, opinie

Na czym polega modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym – efekty przed i po, cena, opinie

Spis treści

  Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym z pewnością wielu z Was mogłoby pomoc, ale nie zawsze o tym wiecie. Na czym polega modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym? Jakie daje efekty? Ile kosztuje wolumetria żuchwy? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu, zapraszam!

  Na czym polega modelowanie żuchwy?

  Modelowanie żuchwy to zabieg, który polega na podaniu wypełniacza (np. kwasu hialuronowego) w okolicę żuchwy. Robimy to po to, żeby nadać twarzy atrakcyjne rysy. Wraz z modelowaniem żuchwy pracujemy najczęściej także nad obszarem policzków czy wolumetrii brody. W tym artykule zbieram dla Was najważniejsze informacje, o których musicie wiedzieć zanim zdecydujecie się na zabieg wolumetrii żuchwy.

  Modelowanie żuchwy to rodzaj zabiegu związany z modelowaniem twarzy. Samo słowo „wolumetria” wzięło się od angielskiego „volume” – czyli objętości. Właśnie o objętość tutaj chodzi.

  W medycynie estetycznej, kiedy mówimy o modelowaniu, to chodzi nam o przywrócenie utraconej objętości. Starzejąc się mamy coraz mniej tkanki podskórnej, a jej braki powodują zmarszczki. Zabieg wolumetrii przy użyciu wypełniaczy ma rozwiązać ten problem.

  Z wolumetrią żuchwy jest nieco inaczej. Cały czas mówimy o „dodawaniu objętości”, jednak nie tylko wtedy, gdy kształt linii żuchwy nie jest korzystny z powodu starzenia się.

  Oto sytuacje, wolumetria żuchwy jest zabiegiem godnym rozważenia:

  • Niewyraźna, niezarysowana linia żuchwy
  • Okrągła twarz, bez dobrze zarysowanych rysów
  • Linia żuchwy niebędąca prostą linią (załamania linii żuchwy)
  • Linie marionetki i obwisła skóra
  • U mężczyzn – brak „silnego” wyglądu i pożądanych, ostrych rysów twarzy

  Zabieg wolumetrii żuchwy jest wskazany wtedy, gdy dół twarzy zmienił się niekorzystnie z wiekiem. Albo wtedy, gdy nigdy nie był naszą mocną stroną 🙂 .

  Modelowanie żuchwy przed i po (efekty)

  Zobaczcie na efekty modelowania żuchwy kwasem hialuronowym:

  modelowanie żuchwy przed i po

  Źródło: m1-beauty.com.au

  modelowanie żuchwy efekty

  Źródło: castleknockcosmetics.ie

  Pewnie już widzicie na zdjęciach jak bardzo wolumetria żuchwy może poprawić atrakcyjność twarzy. Oto, na co można liczyć tym zabiegiem jeśli chodzi o efekty:

  • Szczuplej wyglądająca twarz
  • Zmniejszenie linii marionetek
  • Bardziej zdefiniowane i atrakcyjne rysy twarzy
  • Przywrócenie naturalnych konturów twarzy sprzed kilku lat

  Fajnie? No pewnie, że fajnie! 🙂

  Pamiętajcie też, że efekty przed i po wolumetrii żuchwy wcale nie muszą przypominać tego, co widzieliście powyżej. Przede wszystkim dlatego, że w Waszym przypadku cel zabiegu może być zupełnie inny niż u modelek na zdjęciach. Każda twarz i każdy Pacjent ma inne potrzeby, mimo, że zabieg cały czas nazywa się tak samo 😉 .

  Dlatego jeśli chcecie osiągnąć jak najlepsze efekty przed i po modelowania żuchwy – znajdźcie specjalistę, któremu będziecie skłonni zaufać. W przypadku zabiegów wolumetrycznych niezwykle ważne jest wyczucie proporcji i to, żeby popatrzeć na twarz Pacjenta całościowo, nie myśląc tylko o jednym obszarze.

  Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym cena. Czy 1 ml wystarczy?

  Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym kosztuje średnio od 1300 zł do 1500 zł za 1ml preparatu. Cena zabiegu będzie wahać się w zależności od miejsca, w którym wykonujesz zabieg, a także jakości podawanego preparatu. Mam nadzieję, że nie muszę mówić, że na jakości nie należy oszczędzać, prawda? 😉

  Czy 1ml kwasu na modelowanie żuchwy wystarczy? To zależy. Napisałam nawet o tym dedykowany artykuł, do którego link znajdziesz TUTAJ.

  W ogromnym skrócie – bardzo często ten 1 mililitr i ta (szacunkowa) cena absolutnie wystarczy do tego, żebyś zobaczył wyraźne efekty modelowania żuchwy kwasem. Wszystko tak naprawdę zależy od Twojego wieku i tego jak przebiega proces starzenia się na różnych obszarach twarzy (od policzków licząc).

  Są jednak sytuacje, kiedy do osiągnięcia korzystnego efektu potrzebne są 2 mililitry preparatu. Wtedy należy taki zabieg wykonać właśnie przy użyciu dwóch mililitrów, bo 1 ml zwyczajnie nie będzie miał sensu.

  Podsumowując temat ceny wolumetrii żuchwy – w mojej opinii priorytetem powinna być przede wszystkim potrzeba wykonania zabiegu. Jeśli jest potrzeba, to myślimy o jakości. A na szarym końcu – o cenie 🙂 .

  Wolumetria żuchwy zalecenia po zabiegu

  Zalecenia po zabiegu modelowania żuchwy kwasem hialuronowym:

  • Zachowaj bezwzględną czystość w okolicy zabiegowej, żeby uniknąć infekcji
  • Pij dużo wody, min. 2-3 litry dziennie, bo to przyśpieszy gojenie
  • Zmień ręcznik i poduszkę na świeże
  • Nie przykładaj kostek lodu na obrzęk po zabiegu
  • Nie dotykaj okolicy zabiegowej przez 24h
  • Przez 2 tygodnie od zabiegu nie chodź do sauny, na basen, ani do solarium
  • Nie pij alkoholu przez 48h od zabiegu

  Jednym słowem – dbaj o czystość obszaru zabiegowego i oszczędzaj się. Najlepiej jak na dwie doby w ogóle zapomnisz o tym, że był robiony zabieg 😉 . Także w zakresie oceny efektów, które powinny być oceniane dopiero kilkanaście dni po zabiegu, gdy całkowicie pozbędziesz się obrzęku od nakłuć.

  Co może się dziać po zabiegu wolumetrii:

  • Obrzęk, siniaki i krwiaki są czymś normalnym od nakłuć. Mogą się nasilać do 1 doby od zabiegu
  • Całkowity czas gojenia się żuchwy po zabiegu to nawet 4 tygodnie, dlatego daj sobie czas
  • Obrzęk może być niesymetryczny. Jeśli coś jest „nierówno” to prawdopodobnie z tego właśnie powodu. Dlatego – daj sobie czas 😉
  • Ból i nadwrażliwość przy dotyku – może być odczuwalna do 14 dni po zabiegu. Daj sobie czas żeby te objawy ustąpiły

  Jak widzisz, po zabiegu warto dać sobie czas 😉 . Natomiast – jeśli dostrzegasz u siebie niepokojące objawy i nasilanie się bólu (nie tylko przy dotyku) to od razu zwróć się do lekarza, który wykonywał zabieg.

   

  Modelowanie żuchwy kwasem – wskazania:

  Wskazania do zabiegu modelowania żuchwy kwasem hialuronowym to m.in.:

  • Obwisła i opadająca skóra w dolnej części twarzy
  • Brak wyraźnych rysów twarzy
  • Linie marionetki
  • Zły stan skóry w tej okolicy
  • Niesymetryczna twarz

  Jak wspomniałam wcześniej, potrzeba do wykonania zabiegów wolumetrycznych to absolutna podstawa. Wiadomo, że jako Pacjent jesteś pierwszą osobą, która taką potrzebę zauważy. Natomiast dopiero później udasz się z tą potrzebą do lekarza medycyny estetycznej… i możesz się zdziwić! Dlaczego?

  Niekiedy zdarza się tak, że lekarz może zauważyć coś innego, czego nie dostrzegł Pacjent. Co więcej, ta „nowa rzecz” może być na tyle istotna, że będzie miała wyższy priorytet do naprawy niż wolumetria żuchwy. Co wtedy? W takiej sytuacji polecam zaufać lekarzowi 🙂 . Pamiętajcie, że dbanie o piękny wygląd to maraton, a nie sprint. Jeśli akurat w danej chwili jest coś ważniejszego, bądźmy otwarci na sugestie.

  Modelowanie żuchwy kwasem – przeciwwskazania:

  Przeciwwskazania do modelowania żuchwy to:

  • Choroby autoimmunologiczne
  • Cukrzyca typu I
  • Uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Stany zapalne organizmu
  • Opryszczka

  Przeciwwskazania do modelowania żuchwy są dokładnie takie same jak np. do powiększania ust czy innych zabiegów z kwasem hialuronowym. Do pewnego stopnia można tutaj stosować zasadę „co nie zabronione, to dozwolone”. Jeśli więc nie widzisz swojego problemu na powyższej liście to są bardzo duże szanse, że będziesz mógł wykonać wolumetrię żuchwy u siebie.

  Oczywiście przed zabiegiem potwierdź wszystko w gabinecie z lekarzem, bo każdy z nas ma trochę inną sytuację. I pamiętaj, aby na zabieg przyjść bez przeziębienia, które najczęściej dyskwalifikuje nas do wykonania zabiegu 🙂 .

  Zwykłe przeziębienie najczęściej blokuje nas przed zrobieniem modelowania żuchwy kwasem hialuronowym.

  Wolumetria żuchwy a wolumetria twarzy

  Jak wolumetria żuchwy ma się do wolumetrii twarzy? Okazuje się, że w Internecie niewiele mówi się na temat żuchwy, skupiając swoją komunikację do Pacjentów tylko w kierunku twarzy.

  W cennikach wielu gabinetów estetycznych… nie znajdziesz pozycji pt. „wolumetria żuchwy”. To dlatego, że ten zabieg jest niejako ujęty w zabiegu wolumetrii twarzy.

  O ile jednak formalizmy związane z nazwą nie są ważne, to Twoja wiedza na temat zabiegu już jak najbardziej TAK!

  Statystycznie wygląda to w ten sposób: kiedy Pacjent przychodzi na modelowanie żuchwy lub twarzy kwasem hialuronowym, to bardzo często… kończy się na tym samym. To dlatego, że nie da się (albo nie powinno się) myśleć tylko o jednym obszarze twarzy. Bardzo ważne jest patrzenie całościowe i myślenie o efekcie końcowym.

  Modelowanie żuchwy kwasem często jest powiązane z podawaniem kwasu nie tylko w okolicę szczęki, ale także policzki czy bruzdy nosowo-wargowe. To zupełnie normalne i nie masz się czym przejmować jeśli właśnie takie podejście zostanie Ci zaproponowane w gabinecie 🙂 . Czy wiesz dlaczego?

  Dlatego, że przywracając utracone rysy twarzy (lub nadając nowe), lekarz powinien patrzeć od góry. Zaczynając od policzków – bo właśnie tam najłatwiej o niekorzystne rezultaty utracania tkanki podskórnej. Często podając wypełniacz zaczynamy właśnie od policzków, po to aby tkanki uniosły się i napięły. Wtedy właśnie przywraca się utraconą objętość górnej części twarzy. Możemy mówić na to „lifting bez skalpela” – bo właśnie tak to działa.

  Po tym jak górna część twarzy jest już w porządku, przechodzimy właśnie do modelowania żuchwy kwasem. Zależy nam na tym, żeby linia żuchwy była wyraźna, prosta i widoczna. Dzięki temu twarz nabiera „charakteru” i jej rysy są bardziej zdefiniowane. A przez to – bardziej atrakcyjne.

  Wolumetria żuchwy a linie marionetki

  Jeszcze o liniach marionetki słów kilka. Wolumetria żuchwy to dobry kierunek, żeby sobie z nimi poradzić. Powiedziałabym, że chcąc usunąć linie marionetki 50% efektu uzyskasz dzięki podaniu kwasu w policzki, a pozostałe 50% – w żuchwę.

  Oczywiście każdy Pacjent jest inny i te procenty mogą być inne u Ciebie. Nie ma to jednak większego znaczenia. Ważne, żebyś z tego artykułu zapamiętał, że linie marionetki dają się skutecznie zredukować przy pomocy wypełniaczy. To, gdzie i w jakiej ilości będą one podane leży w gestii lekarza, który będzie wykonywał zabieg. W Twojej gestii jest tylko zrelaksować się na fotelu i obserwować jak linie marionetki znikają 🙂 .

  Modelowanie żuchwy kwasem – moja opinia

  Moja skromna opinia o modelowaniu żuchwy jest następująca: uważam, że to zabieg bardzo potrzebny. Tak jak napisałam na samym początku tego artykułu, wiele osób potrzebuje takiego zabiegu, ale niewiele zdaje sobie z tego sprawę.

  Zauważamy małe usta, opadające policzki czy bruzdy nosowo-wargowe. Jednak zadbanie o ładną linię żuchwy rzadko kiedy jest czymś, o czym myślimy podczas spoglądania w lustro o poranku 🙂 .

  Mam jednak nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu zwrócić uwagę także na ten obszar na swojej twarzy. I tak właściwie… to tylko o to Cię proszę.

  Reszta – to znaczy to JAK wykonać zabieg, ILE preparatu jest potrzeba, oraz CZY wolumetria żuchwy jest wskazana konkretnie w Twoim przypadku – to nie jest Twoja odpowiedzialność 🙂 .

  Tak jak nie musisz umieć naprawiać samochodu aby cieszyć się jego prowadzeniem, tak samo tutaj warto oddać się w ręce specjalisty. Najlepiej osoby z doświadczeniem, która wykonała setki takich zabiegów i będzie dokładnie wiedzieć czego potrzebujesz. Dzięki temu Tobie pozostanie tylko cieszenie się z efektów 🙂

  Najpopularniejsze pytania o modelowanie żuchwy

  Ponieważ wolumetria żuchwy jest zabiegiem bardzo popularnym, wokół niego pojawia się wiele pytań, które zadajecie Wy sami – na wizycie w moim gabinecie lub w Google. Dlatego przeczytajcie krótkie odpowiedzi na najpopularniejsze pytania o modelowanie żuchwy.

  Ile utrzymuje się modelowanie żuchwy?

  Zabieg modelowania żuchwy utrzymuje się dokładnie tyle samo co każdego innego wypełnienia kwasem hialuronowym, czyli do 1 roku. Jeśli to pierwszy tego typu zabieg u Ciebie na ten obszar twarzy, to efekty mogą utrzymywać się nieznacznie krócej.

  Ile kosztuje modelowanie żuchwy?

  Modelowanie żuchwy w specjalistycznym gabinecie, przy użyciu preparatu dobrej jakości kosztuje ok. 1300-1500zł.

  Czy modelować żuchwę?

  Jeśli nie wiesz, czy modelować żuchwę, to warto porozmawiać na ten temat z lekarzem medycyny estetycznej. Jeśli są ku temu wskazania i nie ma przeciwwskazań, to z pewnością jest to warty rozważenia zabieg, który daje bardzo dobre rezultaty dla młodego wyglądu.

  Co daje wolumetria żuchwy?

  Wolumetria żuchwy pozwala przywrócić utracone z wiekiem rysy twarzy, a także „wymodelować” twarz, kiedy jest taka potrzeba. Dzięki temu linia żuchwy stanie się wyraźniejsza, a Twoja twarz – bardziej atrakcyjna.

  Ile trwa wolumetria żuchwy?

  Zabieg trwa ok. 15 minut (same nakłucia i podanie preparatu), podczas gdy taka wizyta w gabinecie medycyny estetycznej może potrwać nawet godzinę. W tym czasie uwzględniona jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, nałożenie znieczulenia w formie kremu i sam zabieg.

  Kiedy efekty po wolumetrii żuchwy?

  Efekty po wolumetrii żuchwy będą od razu po zabiegu. Jednak żeby oceniać efekty, trzeba poczekać aż twarz się zagoi, co może zająć nawet 4 tygodnie (średnio 2 tygodnie). W ocenie efektów trzeba więc być cierpliwym.

  Ile ml na żuchwę?

  W większości przypadków 1ml na żuchwę wystarczy. Są sytuacje, kiedy na żuchwę należy podać 2ml kwasu hialuronowego. Bardzo rzadko rozważane jest podanie większej ilości kwasu na ten obszar.

  Modelowanie żuchwy czy boli?

  Modelowanie żuchwy nie jest bolesne, choć dużo zależy od Twojej tolerancji na nakłucia igłą. Ogólnie ból można określić na 2/5. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu w formie kremu, a to, co boli najbardziej to… pierwsze nakłucie igłą. Później pracujemy już w głębszych warstwach skóry, co w ogóle nie jest bolesne. Podczas podawania preparatu możesz czuć tzw. „rozpieranie” tkanek.

  Co to wolumetria żuchwy?

  Wolumetria żuchwy to zabieg, który polega na podaniu kwasu hialuronowego w obszar stawu skroniowo-żuchwowego. Pozwala to delikatnie wpływać na rysy twarzy (lifting twarzy bez skalpela) i poprawić kształt twarzy. Z resztą, jeśli w tym miejscu nadal nie wiesz co to wolumetria żuchwy to wróć do początku tego artykułu i zacznij czytać od nowa 😉 .

  Modelowanie żuchwy Kraków

  Modelowanie żuchwy wykonuję w swoim gabinecie w Krakowie. Żeby dowiedzieć się więcej o cenach i zarezerwować wizytę kliknij TUTAJ.

  Zabieg modelowania żuchwy zobaczysz także na moim filmiku na YouTube, do którego zapraszam poniżej:

   

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Na czym polega modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym – efekty przed i po, cena, opinie

  Oceń

   Podobał Ci się ten artykuł?


   Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

   Komentarze
   • Paulina / 27.11.2023 11:55:30

    Czy kwas z żuchwy może spłynąć po czasie? Tak jak np z okolicy oka?

    • Monika Łyżwa / 28.11.2023 13:25:15

     Pani Paulino, w teorii tak, choć jest to zdecydowanie rzadziej spotykane. Pozdrowienia! 🙂

   • Katarzyna / 08.05.2023 18:05:45

    czy zabieg wolumetrii zuchwy tez moze wplynac na rozluznienie, gdy ktos ma tendencje do sciskania zebów podczas bóli migrenowych? czy tutaj tylko botoks wchodzi w grę?

    • Monika Łyżwa / 12.05.2023 10:17:24

     Pani Kasiu, tylko botoks 🙂 Kwas hialuronowy się nie nada. Alternatywą jest szyna relaksacyjna. Pozdrowienia!

   Dodaj komentarz

   Może Ci się spodobać także

   Powiększanie ust - czy jestem przeciwna? Nic bardziej mylnego :) Na pierwszy rzut oka może Wam się wydawać, że w tym artykule zniechęcam Was do...

   13.05.2021 Monika Łyżwa

   Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

   Nie będę rozpisywać się o tym, że dzień własnego ślubu jest często jednym z najpiękniejszych i najbardziej wyczekiwanych dni w życiu. O tym wszyscy doskonale...

   21.05.2020 Monika Łyżwa

   Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

   Każdy z nas ma jakieś pamiątki z przeszłości. Jednym z rodzajów są pamiątki skórne :) Blizny pourazowe, pooperacyjne, oparzeniowe, potrądzikowe czy rozstępy. Pamiątki te są...

   11.09.2020 Monika Łyżwa

   Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

   Dołącz do mojego WYZWANIA!

   "5 Dni Do Lepszej Skóry"

   Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

    Dziękuję.

    Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".