Nadmierna potliwość przyczyny – jak powstrzymać nadmierne pocenie się?

Nadmierna potliwość przyczyny – jak powstrzymać nadmierne pocenie się?

Spis treści

  Nadmierna potliwość przyczyny ma w naszym organizmie. Wszystkie z nich omówimy w tym artykule. Już teraz wiedz jedno. Nadmierne pocenie się jest dla Ciebie jak kryptonit dla Supermana. Dlatego wyjaśnię także co zrobić żeby skutecznie jej się pozbyć i przywrócić pewność siebie do Twojego życia.

  Co to znaczy, że pocisz się ZA BARDZO?

  Nadmierne pocenie się – co to w ogóle znaczy? Mówiąc w skrócie… nikt tego dokładnie nie wie.

  Dlatego najpierw wyjaśnię jak ustalić, że nadmierna potliwość naprawdę dotyczy Ciebie.

  Wykonaj prosty test. Czy jesteś w stanie przypomnieć sobie TRZY sytuacje z ostatniego miesiąca, kiedy pociłeś się, ale nie było ku temu szczególnego powodu?

  Na przykład: siedziałeś biurze w optymalnej temperaturze, nie stresowałeś się zbytnio, a jednak Twoje dłonie lub pachy postanowiły zalać się potem?

  Albo: kiedy podajesz rękę żeby się przywitać, zawsze zastanawiasz się czy nie jest ona za bardzo spocona?

  Albo: nie podnosisz ramion do góry, bo boisz się widocznych śladów pod pachami?

  Te „drobne” sytuacje z życia codziennego zdecydowanie mogą wskazywać na nadmierną potliwość Twojego organizmu. Co więcej, mogę one brzmieć jak coś niewielkiego, ale pomyśl przez chwilę jaki mają wpływ na Twoje poczucie pewności siebie. Jestem gotowa zaryzykować i powiedzieć: OGROMNY.

  Dlatego ustalmy sobie teraz jakie nadmierna potliwość ma przyczyny i co możesz z tym zrobić. A możesz dużo!

  Nadmierna potliwość przyczyny

  Przyczyny nadmiernego pocenia się to m.in.:

  1. Geny – najpopularniejsza przyczyna, o której opowiadam oddzielnie poniżej
  2. Stres – pocimy się w sytuacji zagrożenia. Stres to nic innego jak zagrożenie, które pochodzi z Twojej głowy
  3. Temperatura otoczenia – im cieplej jest na zewnątrz, tym łatwiej o pocenie się (u każdego!)
  4. Choroby przewlekłe – (np. nadczynność tarczycy, gruźlica, cukrzyca i inne)
  5. Menopauza – pocenie się w nocy, napady gorąca i inne „fajerwerki” nią wywołane
  6. Otyłość– osoby z nadwagą łatwiej się pocą, a organizm trudniej się schładza
  7. Dieta – ostre, ciężkie i tłuste potrawy sprawiają, że pocimy się łatwiej
  8. Infekcje z gorączką – kiedy masz gorączkę, rośnie temperatura ciała i zaczynasz się pocić

  No dobrze, ALE… na pewno nie czytasz tego artykułu bo jesteś przeziębiony, masz gorączkę i to jest przyczyna nadmiernego pocenia się, prawda? No właśnie.

  Powyższa lista nie jest wiele warta, jeśli nie ustalimy sobie priorytetów. Zdecydowanie nie chciałabym żebyś teraz przestał czytać ten artykuł z wnioskiem, że powód nadmiernej potliwości u Ciebie to ostre jedzenie. Dlaczego? Bo prawdopodobnie tak NIE JEST.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Nadmierna potliwość przyczyna NUMER 1 – najważniejsza

  Gdy ktoś zapyta „nadmierna potliwość przyczyny?” możecie w ciemno odpowiedzieć: GENY. I wiecie co? W większości przypadków będziecie mieli rację.

  Jak to jest, że Ty pocisz się od siedzenia, a niektórzy z Twoich znajomych (ci z nadwagą, mający stresującą pracę i zajadający się pikantnym jedzeniem) zupełnie się nie pocą? Chodzi właśnie o geny.

  Zwróćcie uwagę jeszcze raz na 8 przyczyn nadmiernej potliwości, które wypisałam. Jeśli masz „dobre” geny, to prawdopodobnie nie będziesz się pocić w większości tych sytuacji. Jeśli masz „złe” geny, to żadna dieta tego nie zmieni.

  Przyczyny pierwotne i wtórne – co robić?

  Nie piszę o znaczeniu genów w poceniu się dlatego, żeby teraz smucić się, że jesteś „skazany” na nadmierną potliwość. Bo nie jesteś!

  Warto jednak zdawać sobie sprawę z priorytetów. Nadmierne pocenie się wynikające z genów jest określane jako pierwotna przyczyna pocenia się. Na rozwikłanie przyczyn pierwotnego pocenia się nie mamy za bardzo wpływu (choć możemy usunąć objawy – o tym za chwilę).

  Druga grupa to przyczyny wtórne, czyli takie, które pojawiły się w trakcie trwania Twojego życia. Z nimi często możemy coś zrobić. Na przykład:

  1. Jeśli zacząłeś się pocić kiedy Twoja waga wzrosła – zmniejsz ilość kalorii, które przyjmujesz w ciągu dnia. Nie tylko zmniejszysz pocenie się, ale także poprawisz kondycję. To nie jest łatwe, ale jest proste. 
  2. Jeśli zaczęłaś się pocić w związku z menopauzą – udaj się do lekarza aby dostosować odpowiednie leki i pomóc uregulować ten trudny okres. Ta przyczyna prędzej czy później przeminie
  3. Jeśli pocisz się ze stresu – to sprawa dużo poważniejsza niż mokra koszulka pod pachami. Stres zabija. Zacznij edukować się na ten temat, a jeśli samemu jest zbyt trudno – poszukaj pomocy u psychologa. To absolutnie żadna ujma, tylko zadbanie o siebie od wewnątrz
  4. Jeśli nadmierna potliwość przyczyny ma w CHOROBIE – czytaj dalej 🙂

  Nadmierna potliwość przyczyny chorobowe – co o tym myślę?

  Choroby, z powodu których możesz nadmiernie się pocić to naprawdę ogromna lista. Bruceloza, gruźlica, Hashimoto, cukrzyca, Parkinson, akromelagia – to tylko niektóre przykłady.

  Mimo to, jeśli chodzi o przyczyny nadmiernego pocenia się spowodowane chorobami, to uważam, że… sprawa jest dość prosta!

  Już tłumaczę. Wszystkie z wymienionych wyżej chorób mają (niestety) wiele więcej objawów niż tylko nadmierna potliwość. Powiem więcej, pocenie się np. w przypadku takiego Parkinsona to chyba najmniejszy problem…

  Dlatego jeśli występuje u Ciebie nadmierne pocenie się, ale nie zauważyłeś u siebie żadnych innych, podejrzanych objawów, to prawdopodobnie nie chodzi tutaj o żadną poważną chorobę. Z drugiej strony jednak, jeśli wraz z nadmierną potliwością pojawiły się jeszcze jakieś objawy, KONIECZNIE udaj się do lekarza i zrób zalecone badania.

  Kończąc ten temat, dodam jeszcze jedno – jeśli szukasz przyczyn nadmiernej potliwości u siebie, to po prostu sprawdź co się zmieniło ostatnio w Twoim życiu. Jeśli któryś z punktów, które wymieniłam na górze artykułu jest na tej liście, to być może masz swoją przyczynę.

  A kiedy masz przyczynę – to ja mam dla Ciebie ROZWIĄZANIE 🙂 . Mówiąc krótko, w gabinecie medycyny estetycznej możesz zablokować pocenie się na wiele miesięcy. W 100% skutecznie.

  Zaciekawiłam Cię? Jeśli tak, to czytaj dalej 🙂 .

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Przyczyny pocenia się ukryjesz botoksem

   Przyjmijmy, że przyczyny pocenia się masz już ustalone i nie jest to zagrażająca życiu choroba. W takiej sytuacji możesz rozważyć zabieg z wykorzystaniem botoksu.

   Chodzi o ten sam botoks, który podajemy na przykład na zmarszczki na czole. Preparat ten, odpowiednio podany, pozwala ograniczyć pracę gruczołów potowych. Właśnie ich nadmierna praca powoduje u Ciebie pocenie się.

   Zabieg trwa tylko kilkanaście minut, jest wykonywany przez lekarza i jest zupełnie bezpieczny. Polega na wykonaniu kilkunastu (lub kilkudziesięciu) nakłuć igłą i podaniu botoksu tam, gdzie się pocisz.

   Obszary, które leczymy przy pomocy botoksu to:

   • Pachy
   • Dłonie
   • Stopy
   • Czoło
   • Plecy

   Czyli wszystkie „strategiczne” punkty na mapie nadmiernego pocenia się 🙂 Czy zabieg boli? TAK.

   To dlatego, że nakłuć jest dużo. Ale to nic w porównaniu do efektów, które możesz oczekiwać. W zamian za kilkanaście minut nakłuwania otrzymasz brak pocenia się nawet na 6 miesięcy! I to nie zależnie jak bardzo się stresujesz albo jak bardzo ostre potrawy jadasz 😉

   Podsumowanie – nadmierne pocenie przyczyny

   Nadmierna potliwość przyczyny ma w kilku rzeczach, ale w większości przypadków to geny są największą przyczyną nadmiernego pocenia się.

   O ile myśląc o genach nie możesz zmienić np. swojego wzrostu, to tendencję do pocenia się możesz skutecznie ograniczyć. Korzyść z tego jest jeszcze jedna – wzrost pewności siebie. Właśnie to lepsze samopoczucie i większą swobodę widzę u moich Pacjentów po zabiegu.

   Dzięki temu wiem, że w przypadku leczenia nadmiernej potliwości nie chodzi tylko o pocenie się, a o coś więcej. Tym bardziej zachęcam do zabiegu z botoksem i zapraszam na zabieg. Buziaki! 🙂

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Nadmierna potliwość przyczyny – jak powstrzymać nadmierne pocenie się?

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Powiększanie ust nieudane to rzadko poruszany temat w branży medycyny estetycznej. Nikt nie chce publicznie rozgłaszać i pokazywać nieudanego powiększenia ust.

    31.01.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    NIE WIERZĘ, że jest ktoś, kto będzie czytał ten artykuł i nie ma ani jednej blizny. Niektórzy z Was mają ją w takim miejscu lub...

    22.05.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej cieszy się największą popularnością wśród zabiegów medycyny estetycznej. Dlaczego zatem botoks, z jednej strony tak bardzo lubiany, ma tak złą...

    24.03.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".