Osocze bogatopłytkowe cena – ile kosztuje ostrzykiwanie osoczem?

Osocze bogatopłytkowe cena – ile kosztuje ostrzykiwanie osoczem?

Spis treści

  Jaka jest cena za osocze bogatopłytkowe? Okazuje się, że trzeba się bardzo namęczyć aby odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje ostrzykiwanie osoczem. Wszystko wyjaśniam Wam w tym artykule!

  Osocze bogatopłytkowe cena

  Zbadałam cenniki ponad 40 gabinetów medycyny estetycznej w Krakowie. Średnia cena za osocze bogatopłytkowe wyniosła 932zł. Ceny za ostrzykiwanie osoczem wahały się od 600zł do nawet 3000zł. W tym artykule wyjaśniam Wam skąd takie różnice i jak nie przepłacić za ostrzykiwanie osoczem.

   

  Do swoich statystyk wykorzystałam Portal Znany Lekarz, który pokazał mi wszystkich lekarzy medycyny estetycznej i ceny za osocze bogatopłytkowe w Krakowie. Niestety, w większości przypadków podane ceny w krakowskich gabinetach były cenami „od”. Można więc założyć, że na wiele okazji ta średnia cena za osocze może wzrosnąć.

  Mililitry mają znaczenie

  Ustalmy w pierwszej kolejności skąd takie duże wahania w różnych gabinetach medycyny estetycznej. Analizując wyłącznie cenniki, czasami… naprawdę trudno to ustalić!

   

  Z pewnością rolę odgrywa prestiż kliniki i lekarza, który wykonuje zabieg. Jednak przypominam, że 600zł (najtańsze zabiegi), a 3000zł (najdroższe zabiegi) to pięciokrotna różnica! Jeśli więc myślicie, że to musi być coś więcej to absolutnie macie rację.

   

  Przede wszystkim, mogę domyślać się, że chodzi o ilość uzyskanego osocza. Chodzi o to, że zabiegi z osoczem wykonywane są z pomocą specjalnego sprzętu, tzw. wirówek do osocza. Wirówka pozwala nam oddzielić z krwi Pacjenta osocze bogatopłytkowe.

   

  Cały szkopuł tkwi w tym, że różne wirówki do osocza mają różną „efektywność”. To znaczy, że w trakcie jednego zabiegu możemy uzyskać mniej lub więcej preparatu, który później podajemy w skórę. Im więcej osocza uzyskamy, tym lepiej dla Pacjenta i efektów po zabiegu.

  cena za osocze bogatopłytkowe

  Tak wygląda wirówka do osocza

  Ile dokładnie to mało, a ile to dużo? Można przyjąć, że 2ml osocza to mało, a np. 5-6ml osocza to dużo. Ponadto, niektóre wirówki i zestawy do osocza mają dodane syntetyczne substancje, np. dla ułatwienia w aplikacji preparatu. Oczywiście lepiej jest jeśli podawana substancja to 100% osocza z krwi, nic poza tym.

   

  Co ciekawe, rozejrzałam się po sklepach z wirówkami do osocza i raczej nikt nie chwali się ilością pozyskanego osocza 🙂 Najlepiej więc dopytać o szczegóły w gabinecie. Mam porównanie ze swoją wirówką Croma Arthrex, która jest w stanie wyprodukować ok. 5ml preparatu, czasem nawet więcej.

  Na cenę może wpływać sprzęt użyty do zabiegu, ale nie tylko on ma znaczenia dla powodzenia zabiegu.

   

  Nie wszystko zależy jednak tylko od sprzętu. Ilość osocza, którą możemy uzyskać podczas zabiegu zależy także od Pacjenta. Może zdarzyć się tak, że przy użyciu nawet najlepszej wirówki (5-6ml na zabieg) otrzymamy mniej preparatu. Szczególnie wtedy, gdy Pacjent nie będzie odpowiednio nawodniony, albo będzie zestresowany zabiegiem.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Dlatego pijcie dużo wody, a przed zabiegiem postarajcie się zrelaksować 🙂 .

  Osocze bogatopłytkowe twarz cena

  Podczas mojego „researchu” zauważyłam, że niektóre gabinety w Krakowie uzależniają cenę za osocze bogatopłytkowe od obszaru, który będzie leczony. Na przykład – jeśli ostrzykiwanie osoczem miałoby dotyczyć całej twarzy, to cena jest większa niż np. w przypadku niewielkiej blizny. Nie do końca to rozumiem, ale każdy ma prawo do ustalania swoich cen, prawda?

   

  Poza wspomnianymi wyjątkami cena za osocze bogatopłytkowe na twarz także oscyluje wokół 900zł za zabieg. Niezależnie czy chcemy po prostu poprawić jakość skóry czy „naprawić” jeden, konkretny obszar.

  Cena za ostrzykiwanie osoczem z reguły nie różni się od leczonego obszaru.

   

  Osocze bogatopłytkowe włosy cena

  Osocze bogatopłytkowe podajemy także na włosy. A mówiąc dokładniej – ostrzykiwanie osoczem robimy na skórę głowy. Po to, żeby poprawić jej ukrwienie i tym samym wzmocnić włosy.

   

  Tutaj także wyniki moich obserwacji w Krakowie nie były jednoznaczne. Na szczęście większość gabinetów nie rozróżnia obszaru, gdzie będzie podawane osocze bogatopłytkowe. Tak więc jeśli chcesz wykonać osocze bogatopłytkowe na włosy, to powinieneś liczyć się ze średnią ceną ok. 900zł za jeden zabieg.

  ostrzykiwanie osoczem cena

  To w fiolce to właśnie osocze z krwi 🙂

  Osocze bogatopłytkowe wady i zagrożenia

  Osocze bogatopłytkowe wady to przede wszystkim:

  • Brak natychmiastowych efektów – na pierwsze efekty musisz poczekać przynajmniej kilka tygodni
  • Konieczność wykonania kilku zabiegów – zabiegi z osoczem wykonujemy w serii minimum 3 zabiegów lub więcej
  • Efekty uzależnione od warunków fizycznych Pacjenta – nie każdy lubi pobieranie krwi i nie u każdego kończy się to sukcesem 😉
  • Brak „metamorfozy” – ten zabieg nie daje efektu WOW z dnia na dzień jak w przypadku np. kwasu hialuronowego

   

  Na szczęście te wady ostrzykiwania osoczem są „przykryte” jego ogromnymi zaletami. Należą do nich naturalność, brak ryzyka alergii czy ryzyko powikłań bliskie błędowi statystycznemu 😉 . Zawsze jednak warto porozmawiać przed zabiegiem z lekarzem o tym, czy osocze bogatopłytkowe na pewno jest najlepszym cenowo rozwiązaniem na Twój problem.

   

  Osocze bogatopłytkowe jak wygląda zabieg? Efekty po 1 zabiegu

  Na tym filmiku możecie zobaczyć jak wygląda ostrzykiwanie osoczem krok po kroku. Spotkałam się z Weroniką w gabinecie po to, żeby pokazać Wam cały zabieg. Zobaczcie sami:

   

  Osocze bogatpłykowe ile kosztuje cała terapia

  Na cenę zabiegu z osoczem bogatopłytkowym ma także wpływ to, że zabiegi należy wykonywać w serii minimum 3 zabiegów. Podejrzewam, że właśnie z tego powodu w niektórych cennikach w Krakowie widziałam kwoty rzędu 2500-3000 zł. Prawdopodobnie uwzględniały one większą ilość zabiegów pakiecie.

  Jeśli chodzi o ceny pakietów ostrzykiwania osoczem, to prawdopodobnie warto je rozważyć. Zdecydowanie nie polecam wykonywać tego zabiegu tylko raz, bo efekty będą znikome. Dlatego skoro i tak rozważasz całą terapię, to być może w niektórych miejscach cena za kilka zabiegów kupionych na raz będzie niższa niż każdy zabieg oddzielnie

  Jak nie przepłacić za ostrzykiwanie osoczem

  Aby nie przepłacić za ostrzykiwanie osoczem, zastosuj poniższe rady:

   

  1. Porównaj ceny w gabinetach – cena za ostrzykiwanie osoczem może się wahać i warto przejrzeć kilka miejsc
  2. Wybierz kilka miejsc w korzystnej cenie i jakości – na pewno nie warto kierować się tylko ceną (piszę o tym poniżej), dlatego wybierz kilka miejsc, które Ci odpowiadają we wszystkich aspektach
  3. Zadzwoń i dopytaj o mililitry – szukaj miejsca, gdzie osocza na jednym zabiegu będzie jak najwięcej
  4. Dopytaj o lepsze ceny za serię zabiegów – skoro i tak musisz wykonać więcej zabiegów, to może za kilka zabiegów cena będzie lepsza

  Pamiętaj jednak, że udając się do gabinetu medycyny estetycznej cena NIGDY nie powinna być najważniejsza. To, co liczy się dużo bardziej to miejsce, które będzie Ci odpowiadać od początku do końca i lekarz, któremu będziesz w stanie zaufać. O tym, jak wybrać lekarza medycyny estetycznej dla siebie napisałam oddzielny artykuł, który znajdziesz TUTAJ.

  Cena za osocze bogatopłytkowe nie powinna być jedynym kryterium w podejmowaniu decyzji.

  Osocze bogatopłykowe Kraków

  W tym artykule skupiłam się tylko na tym, jaka jest cena za osocze bogatopłytkowe. Na pewno jednak cena to nie jest jedyna rzecz, która Cię interesuje 🙂 Dlatego zajrzyj do całego opisu zabiegu w moim gabinecie TUTAJ. Znajdziesz tam informacje takie jak wskazania i przeciwwskazania, a także będziesz mógł zarezerwować wizytę w moim gabinecie w Krakowie. Zapraszam!

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Osocze bogatopłytkowe cena – ile kosztuje ostrzykiwanie osoczem?

  Oceń

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Henia / 21.11.2023 07:36:25

     Lekarka ortopeda zaproponowała mi leczenie osoczem i fibryną wysokopłytkową – ostrzykiwania w kolana i kręgosłup to ma być zabieg lekarski nie kosmetyczny , proszę osoby które miały o informację jakie są efekty

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Często pytacie mnie: Od kiedy zacząć zabiegi medycyny estetycznej? Albo: w jakim wieku zacząć stosować botox? Nie mam prostej odpowiedzi na to pytanie. Niedawno na...

    05.03.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Jedną z najczęstszych obaw, jakie macie przed zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej jest przesadzony i nienaturalny wygląd. Gdy siadacie na fotelu, regularnie słyszę "tylko proszę...

    16.10.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Na czym polega masaż Kobido i dlaczego warto go wykonywać? W tym artykule dowiesz się co to NAPRAWDĘ jest Kobido oraz otrzymasz WAŻNE informacje o...

    12.08.2023 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".