Osocze bogatopłytkowe – naturalny sposób na młodość

Osocze bogatopłytkowe – naturalny sposób na młodość

Spis treści

  Jeśli medycyna estetyczna kojarzy Ci się tylko ze „sztucznym” poprawianiem wyglądu to ten artykuł jest dla Ciebie. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są w ofercie większości gabinetów medycyny estetycznej, a lista problemów, które można rozwiązać przy jego pomocy jest naprawdę długa. Dlaczego ta forma poprawiania urody jest aż tak popularna? Czy warto pójść do gabinetu na osocze bogatopłytkowe? O tym dowiecie się w tym artykule.

  Osocze bogatopłytkowe – płynne złoto

  Nasza krew składa się z osocza i elementów morfotycznych – krwinek białych, czerwonych i płytek krwi. Podczas zabiegu z pobranej od pacjenta krwi, za pomocą specjalnej wirówki odseparowujemy białe i czerwone krwinki, uzyskując w ten sposób nasz eliksir – osocze bogate w płytki krwi.

  Te właśnie płytki, które pozostały wraz z osoczem, są bardzo istotne jeśli chodzi o sukces terapeutyczny zabiegu, ponieważ wraz z osoczem zawierają liczne czynniki wzrostu. A czynniki wzrostu mają natomiast ogromny wpływ na regenerację i stymulację tkanek, syntezę i przebudowę kolagenu. Dlatego wykonując ten zabieg dajemy w ten sposób naszej skórze ekstra paliwo, a w zamian otrzymujemy poprawę jakości i kondycji skóry, jej rewitalizację, wzrost elastyczności i napięcia. To wszystko daje nam szeroką gamę zastosowań nie tylko w medycynie estetycznej, ale także regeneracyjnej.

  Osocze bogatopłytkowe – jak wygląda zabieg?

  Ponieważ osocze to składnik naszej krwi to nie powinno nas dziwić, że do wykonania zabiegu potrzebne jest pobranie krwi. Wszystko ma miejsce w gabinecie, w ciągu jednej wizyty i trwa dosłownie chwilę. Po pobraniu krwi przez lekarza lub pielęgniarkę, następuje jej odwirowanie w specjalnym urządzeniu (tzw. wirówce) żeby odseparować krwinki czerwone i białe pozyskać osocze bogatopłytkowe. Już po kilku minutach wirowania mamy gotowy preparat i możemy przystąpić do zabiegu. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu osocza w rejony, które wymagają interwencji, na przykład w skórę twarzy, w okolice blizn i rostępów, w skórę głowy, dłonie, szyję, dekolt… you name it 😊

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Co wyróżnia ten zabieg?

  Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego ma jedną, bardzo ważną zaletę, wyróżniającą go spośród innych – jest to substancja w 100% naturalna, pochodząca z nas samych. Nie dochodzi tu do alergii czy nietolerancji. To wspaniałe, że organizm ludzki posiada w sobie naturalnie takie substancje – naszym zadaniem jako lekarzy jest tylko zaaplikowanie ich w odpowiednie miejsca, a reszta dzieje się sama.

  Często osocze jest dla pacjentów pierwszym krokiem w medycynie estetycznej – idealnie wpasuje się gdy chcemy pomóc skórze w walce z pierwszymi oznakami starzenia, ale nie jesteśmy jeszcze gotowi na bardziej stanowcze kroki. Sama często sugeruję rozpoczęcie przygody z zabiegami medycyny estetycznej właśnie od osocza 😊 Ten zabieg doskonale sprawdzi się także u młodszych pacjentów w ramach profilaktyki, o czym pisałam w tym artykule.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Efekty zabiegów z osoczem bogatopłytkowym

   Czy zabiegi z osoczem bogatopłytkowym dają widoczne rezultaty? Zdecydowanie tak! Zabiegi takie nie zmieniają kształtu twarzy pacjenta, ale dobrze dają sobie radę z głębokim odżywieniem skóry. W szczególności efekty są widoczne po kilku (min. 3) podaniach w odstępie kilku tygodni, ale różnicę z reguły widać już po pierwszym razie. Osocze bogatopłytkowe doskonale działa na zmarszczki, blizny, rozstępy, słabe włosy czy zmiany trądzikowe. W połączeniu z praktycznie zerowym ryzykiem powikłań i naturalnym pochodzeniem to zabieg, który z pewnością mogę polecić każdemu.  

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Osocze bogatopłytkowe – naturalny sposób na młodość

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Powiększanie ust nieudane to rzadko poruszany temat w branży medycyny estetycznej. Nikt nie chce publicznie rozgłaszać i pokazywać nieudanego powiększenia ust.

    31.01.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Bruksizm to nadmierna, mimowolna aktywność mięśni żwaczy. Ten kto o tej chorobie tylko słyszał, kojarzy ją ze zgrzytaniem zębami i ich zaciskaniem. Ale osoba, którą...

    09.06.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Botoks efekty po botoksie + botoks efekty uboczne, czyli jak dobre i złe może iść ze sobą w parze :) Zdecydowałam się napisać taki „łączony”...

    06.12.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".