Osocze bogatopłytkowe – naturalny sposób na młodość

Osocze bogatopłytkowe – naturalny sposób na młodość

Spis treści

  Jeśli medycyna estetyczna kojarzy Ci się tylko ze „sztucznym” poprawianiem wyglądu to ten artykuł jest dla Ciebie. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są w ofercie większości gabinetów medycyny estetycznej, a lista problemów, które można rozwiązać przy jego pomocy jest naprawdę długa. Dlaczego ta forma poprawiania urody jest aż tak popularna? Czy warto pójść do gabinetu na osocze bogatopłytkowe? O tym dowiecie się w tym artykule.

  Osocze bogatopłytkowe – płynne złoto

  Nasza krew składa się z osocza i elementów morfotycznych – krwinek białych, czerwonych i płytek krwi. Podczas zabiegu z pobranej od pacjenta krwi, za pomocą specjalnej wirówki odseparowujemy białe i czerwone krwinki, uzyskując w ten sposób nasz eliksir – osocze bogate w płytki krwi.

  Te właśnie płytki, które pozostały wraz z osoczem, są bardzo istotne jeśli chodzi o sukces terapeutyczny zabiegu, ponieważ wraz z osoczem zawierają liczne czynniki wzrostu. A czynniki wzrostu mają natomiast ogromny wpływ na regenerację i stymulację tkanek, syntezę i przebudowę kolagenu. Dlatego wykonując ten zabieg dajemy w ten sposób naszej skórze ekstra paliwo, a w zamian otrzymujemy poprawę jakości i kondycji skóry, jej rewitalizację, wzrost elastyczności i napięcia. To wszystko daje nam szeroką gamę zastosowań nie tylko w medycynie estetycznej, ale także regeneracyjnej.

  Osocze bogatopłytkowe – jak wygląda zabieg?

  Ponieważ osocze to składnik naszej krwi to nie powinno nas dziwić, że do wykonania zabiegu potrzebne jest pobranie krwi. Wszystko ma miejsce w gabinecie, w ciągu jednej wizyty i trwa dosłownie chwilę. Po pobraniu krwi przez lekarza lub pielęgniarkę, następuje jej odwirowanie w specjalnym urządzeniu (tzw. wirówce) żeby odseparować krwinki czerwone i białe pozyskać osocze bogatopłytkowe. Już po kilku minutach wirowania mamy gotowy preparat i możemy przystąpić do zabiegu. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu osocza w rejony, które wymagają interwencji, na przykład w skórę twarzy, w okolice blizn i rostępów, w skórę głowy, dłonie, szyję, dekolt… you name it ?

  • Zbadam Twoją skórę sprawdzę czego jej potrzeba, żeby wyglądała lepiej

  • Ustalimy plan leczenia wybierzemy zabieg najlepszy dla Ciebie

  • Wykonamy zabieg jeśli zechcesz, po konsultacji od razu zrobimy zabieg

  Umawiam konsultację

  Co wyróżnia ten zabieg?

  Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego ma jedną, bardzo ważną zaletę, wyróżniającą go spośród innych – jest to substancja w 100% naturalna, pochodząca z nas samych. Nie dochodzi tu do alergii czy nietolerancji. To wspaniałe, że organizm ludzki posiada w sobie naturalnie takie substancje – naszym zadaniem jako lekarzy jest tylko zaaplikowanie ich w odpowiednie miejsca, a reszta dzieje się sama.

  Często osocze jest dla pacjentów pierwszym krokiem w medycynie estetycznej – idealnie wpasuje się gdy chcemy pomóc skórze w walce z pierwszymi oznakami starzenia, ale nie jesteśmy jeszcze gotowi na bardziej stanowcze kroki. Sama często sugeruję rozpoczęcie przygody z zabiegami medycyny estetycznej właśnie od osocza ? Ten zabieg doskonale sprawdzi się także u młodszych pacjentów w ramach profilaktyki, o czym pisałam w tym artykule.

   Pobierz darmowy poradnik
   12 kroków do młodego wyglądu
   Poradnik-monika

   Efekty zabiegów z osoczem bogatopłytkowym

   Czy zabiegi z osoczem bogatopłytkowym dają widoczne rezultaty? Zdecydowanie tak! Zabiegi takie nie zmieniają kształtu twarzy pacjenta, ale dobrze dają sobie radę z głębokim odżywieniem skóry. W szczególności efekty są widoczne po kilku (min. 3) podaniach w odstępie kilku tygodni, ale różnicę z reguły widać już po pierwszym razie. Osocze bogatopłytkowe doskonale działa na zmarszczki, blizny, rozstępy, słabe włosy czy zmiany trądzikowe. W połączeniu z praktycznie zerowym ryzykiem powikłań i naturalnym pochodzeniem to zabieg, który z pewnością mogę polecić każdemu.  

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Osocze bogatopłytkowe – naturalny sposób na młodość

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Przeciwnie do trendów z Instagrama, w tym artykule opisuję dlaczego wolumetria szczęki nie zawsze jest wskazana. Przeczytaj zanim rozważysz wolumetrię kwasem hialuronowym!

    07.06.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Powiększanie ust - czy jestem przeciwna? Nic bardziej mylnego :) Na pierwszy rzut oka może Wam się wydawać, że w tym artykule zniechęcam Was do...

    13.05.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Podobno mężczyźni starzeją się ładniej niż kobiety. Jednak nawet u mężczyzn nie zawsze starszy równa się lepszy, a w tym wypadku – ładniejszy.Czasy kiedy mężczyzna...

    13.03.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Pobierz darmowy poradnik

    12 kroków do młodego wyglądu

    Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".