Osocze bogatopłytkowe – naturalny sposób na młodość

Osocze bogatopłytkowe – naturalny sposób na młodość

Spis treści

  Jeśli medycyna estetyczna kojarzy Ci się tylko ze „sztucznym” poprawianiem wyglądu to ten artykuł jest dla Ciebie. Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są w ofercie większości gabinetów medycyny estetycznej, a lista problemów, które można rozwiązać przy jego pomocy jest naprawdę długa. Dlaczego ta forma poprawiania urody jest aż tak popularna? Czy warto pójść do gabinetu na osocze bogatopłytkowe? O tym dowiecie się w tym artykule.

  Osocze bogatopłytkowe – płynne złoto

  Nasza krew składa się z osocza i elementów morfotycznych – krwinek białych, czerwonych i płytek krwi. Podczas zabiegu z pobranej od pacjenta krwi, za pomocą specjalnej wirówki odseparowujemy białe i czerwone krwinki, uzyskując w ten sposób nasz eliksir – osocze bogate w płytki krwi.

  Te właśnie płytki, które pozostały wraz z osoczem, są bardzo istotne jeśli chodzi o sukces terapeutyczny zabiegu, ponieważ wraz z osoczem zawierają liczne czynniki wzrostu. A czynniki wzrostu mają natomiast ogromny wpływ na regenerację i stymulację tkanek, syntezę i przebudowę kolagenu. Dlatego wykonując ten zabieg dajemy w ten sposób naszej skórze ekstra paliwo, a w zamian otrzymujemy poprawę jakości i kondycji skóry, jej rewitalizację, wzrost elastyczności i napięcia. To wszystko daje nam szeroką gamę zastosowań nie tylko w medycynie estetycznej, ale także regeneracyjnej.

  Osocze bogatopłytkowe – jak wygląda zabieg?

  Ponieważ osocze to składnik naszej krwi to nie powinno nas dziwić, że do wykonania zabiegu potrzebne jest pobranie krwi. Wszystko ma miejsce w gabinecie, w ciągu jednej wizyty i trwa dosłownie chwilę. Po pobraniu krwi przez lekarza lub pielęgniarkę, następuje jej odwirowanie w specjalnym urządzeniu (tzw. wirówce) żeby odseparować krwinki czerwone i białe pozyskać osocze bogatopłytkowe. Już po kilku minutach wirowania mamy gotowy preparat i możemy przystąpić do zabiegu. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu osocza w rejony, które wymagają interwencji, na przykład w skórę twarzy, w okolice blizn i rostępów, w skórę głowy, dłonie, szyję, dekolt… you name it ?

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Co wyróżnia ten zabieg?

  Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego ma jedną, bardzo ważną zaletę, wyróżniającą go spośród innych – jest to substancja w 100% naturalna, pochodząca z nas samych. Nie dochodzi tu do alergii czy nietolerancji. To wspaniałe, że organizm ludzki posiada w sobie naturalnie takie substancje – naszym zadaniem jako lekarzy jest tylko zaaplikowanie ich w odpowiednie miejsca, a reszta dzieje się sama.

  Często osocze jest dla pacjentów pierwszym krokiem w medycynie estetycznej – idealnie wpasuje się gdy chcemy pomóc skórze w walce z pierwszymi oznakami starzenia, ale nie jesteśmy jeszcze gotowi na bardziej stanowcze kroki. Sama często sugeruję rozpoczęcie przygody z zabiegami medycyny estetycznej właśnie od osocza ? Ten zabieg doskonale sprawdzi się także u młodszych pacjentów w ramach profilaktyki, o czym pisałam w tym artykule.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Efekty zabiegów z osoczem bogatopłytkowym

   Czy zabiegi z osoczem bogatopłytkowym dają widoczne rezultaty? Zdecydowanie tak! Zabiegi takie nie zmieniają kształtu twarzy pacjenta, ale dobrze dają sobie radę z głębokim odżywieniem skóry. W szczególności efekty są widoczne po kilku (min. 3) podaniach w odstępie kilku tygodni, ale różnicę z reguły widać już po pierwszym razie. Osocze bogatopłytkowe doskonale działa na zmarszczki, blizny, rozstępy, słabe włosy czy zmiany trądzikowe. W połączeniu z praktycznie zerowym ryzykiem powikłań i naturalnym pochodzeniem to zabieg, który z pewnością mogę polecić każdemu.  

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Osocze bogatopłytkowe – naturalny sposób na młodość

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Kilka tygodni temu publikowałam wpis, gdzie omawiałam kolejne etapy zabiegu laserowego. Robiłam to na swoim przykładzie, siadając na chwilę na fotelu lekarskim :) Dzisiaj przyszła...

    05.05.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Podobno mężczyźni starzeją się ładniej niż kobiety. Jednak nawet u mężczyzn nie zawsze starszy równa się lepszy, a w tym wypadku – ładniejszy.Czasy kiedy mężczyzna...

    13.03.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Modelowanie nosa kwasem hialuronowym to zabieg, który w 20 minut pozwala pokonać kompleksy, które masz od 20 lat. Brzmi zachęcająco? No jasne, ale jest też...

    30.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

    "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

    Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

    Dziękuję.

    Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".