Pocenie się – zatrzymaj je dziś!

Pocenie się – zatrzymaj je dziś!

Spis treści

  Zagadka: Co to jest – zupełnie naturalne i dotyczy każdego, ale odbiera pewność siebie w każdej trudnej sytuacji? Tak, to pocenie się. A gdyby tak pozbyć się go zupełnie i nigdy do niego nie wracać?

  Pocenie się jest sprawą naturalną, dotyczącą każdego z nas. Mimo to jest czymś dla nas krępującym, czymś co odbiera nam komfort danej chwili i zmniejsza pewność siebie.

  Standardowo pocimy się w chwili stresu, gorąca czy intensywnego wysiłku fizycznego. Czasem jednak jest tak, że intensywne pocenie pojawia się niezależnie od bodźców pochodzących z zewnątrz. Albo nawet jeśli jest to odpowiedź na warunki otoczenia, to jest ona nieadekwatna i zbyt mocna. Przykład? Na zewnątrz jest 23 stopnie, a na Twoich stopach i pachach są strużki potu.

  W takich sytuacjach mówimy o nadpotliwości, której skutki są nie tylko estetyczne, ale także społeczne. Powoli tracimy pewność siebie i wycofujemy się z życia społecznego, tracąc przy tym znajomości prywatne albo szansę na awans w pracy. Uczymy się to ukrywać, czasami nawet o tym zapominamy, ale wszystko ma swój koszt.

  Co gorsze, nadpotliwość może prowadzić do chorób skóry. Więc to także problem medyczny. Dlatego w imię dobrego zdrowia powinniśmy ten problem szybko rozwiązać.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Skąd się wzięło pocenie się?

  Nadpotliwosć to nadmierna aktywacja gruczołów potowych. Kiedyś były nam one potrzebne w termoregulacji organizmu. No właśnie – kiedyś. W organizmie mamy sporo takich pozostałości, które we wcześniejszych czasach może i były potrzebne, ale wraz z rozwojem cywilizacyjnym stają się jedynie zbędnym utrapieniem. Nadpotliwość szczególnie dotyka obszar pach, dłoni i stóp (dlatego że tutaj gruczołów potowych jest najwięcej), ale może też występować na skórze głowy, czoła, w pachwinach i innych miejscach.

  Pocenie się – to normalne czy choroba?

  Bardzo często nie udaje nam się znaleźć przyczyny nadpotliwości. Mówimy wtedy o nadpotliwości pierwotnej. Często jej objawy towarzyszą osobie chorej już od okresu pokwitania, a na podobne dolegliwości skarży się przynajmniej jeden z członków rodziny. W mojej dalszej rodzinie rodzinie jest ojciec i syn, którzy są w tej sprawie jak dwie krople… potu 🙂 Mały od urodzenia pocił się tak mocno, że cały czas trzeba było mu zmieniać pościel i ubranka.

  Niekiedy nadmierne pocenie się może być oznaką choroby (tak zwana nadpotliwość wtórna). Wtedy często pojawia się nagle, jest czymś dla nas nowym. Może być objawem przewlekłych infekcji, zaburzeń endokrynologicznych (takich jak na przykład cukrzyca czy nadczynność tarczycy), chorób nowotworowych, chorób serca czy otyłości. Ten wstydliwy problem może także nasilić się w czasie ciąży czy menopauzy.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Użyj botoksu i skończ pocenie się

   W telewizji pokazywane reklamy zwodzą nas, że stosowanie antyperspirantów rozwiąże problem nadmiernego pocenia. NIE MA SZANS. Jedyne w czym one pomoga to niwelowanie nieprzyjemnego zapachu potu. Takie kosmetyki nigdy nie zmniejszą ilości wydzielanego potu.

   Dobra wiadomość jest taka, że z nadpotliwością nie musimy żyć, a za pomocą szybkiego zabiegu jesteśmy w stanie znacznie zredukować ten wstydliwy problem. W jaki sposób? Dzięki botoksowi 🙂

   Podając go pod skórę uzyskujemy efekt zablokowania nerwów, które mają za zadanie stymulować gruczoły potowe do wydzielania potu. Blokada ta jest tymczasowa – efekt zabiegu utrzymuje się od około 6 do 12 miesięcy.

   Korzyści > ból

   Nie będę ukrywać – mimo zastosowania kremu znieczulającego, zabieg nie należy do największych przyjemności jakie nas czekają w życiu (szczególnie jeśli mówimy o “ostrzykiwaniu” stóp). Jednak na plus działa fakt, że jeszcze nikt po wykonanym zabiegu nie żałował, a wręcz przeciwnie – pacjenci chętnie wracają na powtórki 🙂

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Pocenie się – zatrzymaj je dziś!

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Zdziwisz się, ale problem z rumieniem, a konkretniej ze złym funkcjonowaniem naczyń żylnych ma ok. 50% kobiet i 30% mężczyzn. Co więcej, taki rumień to...

    27.05.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Jeśli liczysz, że Twoja blizna po cesarce da się usunąć, to mam złe wiadomości. Blizna po cc zostanie z Tobą do końca życia czy tego...

    27.01.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Na blogu pisałam niedawno o kwasie hialuronowym, wymieniając szereg zalet z jego stosowania. Nie zapominajmy o tym czytając dzisiejszy artykuł. Wszystko to brzmi wspaniale -...

    05.05.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".