Podniesienie kącików ust – 2 sposoby na opadające kąciki ust

Podniesienie kącików ust – 2 sposoby na opadające kąciki ust

Spis treści

    Podniesienie kącików ust to coś, o czym niewiele osób myśli dopóki nie jest za późno. Dowiedz się z tego artykułu kiedy powinieneś rozważyć podniesienie kącików ust oraz jak to zrobić.

    Podniesienie kącików ust – sytuacja z życia

    Wyobraź sobie, że jedziesz tramwajem w pochmurny, listopadowy dzień. Jest godzina 8 rano, wszyscy śpieszą do pracy i trudno o cokolwiek pozytywnego.

    Kilka siedzeń obok widzisz panią 55+, która ma smutny i pesymistyczny wyraz twarzy. Zaczynasz się zastanawiać czy ta smutna mina, którą ma ta pani to coś tylko na dzisiaj czy raczej mina, którą ma na stałe.

    I wiesz co? Prawdopodobnie ta „smutna twarz” to u niej chleb powszedni. Teraz Cię zaskoczę – taki wygląd twarzy wcale nie musi oznaczać, że pani z tramwaju jest smutna lub nieszczęśliwa. Odpowiedzialne za to mogą być kąciki ust.

    Nawet nie wiecie jak często obraz osoby „smutnej na zewnątrz i wesołej w środku” przewija się w naszym społeczeństwie. Związane jest to z tym, jak się starzejemy. Jeśli w odpowiednim momencie nie zadbamy o podniesienie kącików ust to możemy stać się właśnie kimś takim.

    podniesienie kącików ust kwasem

    Tak wyglądają typowe opadające kąciki ust i ich podniesienie kwasem. Źródło: federalwaylasersurgeons.com

    Podniesienie kącików ust – po co je robimy

    Dobrze, koniec straszenia i więcej faktów 🙂 Dlaczego podniesienie kącików ust jest takie ważne?

    Część z nas ma predyspozycje genetyczne do tego, że kąciki ust opadają. Wynika to z nierównowagi pomiędzy mięśniami odpowiedzialnymi za podniesienie kącików ust oraz mięśniami, które odpowiadają za ich opuszczanie.

    Inaczej mówiąc, u części z nas Z NATURY kąciki ust będą opadać. Niekoniecznie będzie to dla Ciebie problemem „na początku” czyli kiedy jesteś 20- czy 30- latkiem. Ba, w tym wieku możesz samodzielnie nawet nie zobaczyć tego w lustrze. I to jest właśnie NAJWIĘKSZY problem.

    O opadających kącikach ust nagrałam także filmik na moim Youtube, który możesz zobaczyć poniżej:

     

    • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

    • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

    • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

    SPRAWDŹ MOJĄ KSIĄŻKĘ

    Podniesienie kącików ust – czy może być za późno?

    Każdy z nas się starzeje – to fakt. Każdy z nas starzeje się INACZEJ – to także fakt. W przypadku kącików ust sprawa jest o tyle podchwytliwa, że mało kto rozpozna ten problem samodzielnie w lustrze.

    Ja w swoim gabinecie przy okazji robienia zabiegów z botoksem zawsze zwracam uwagę u swoich Pacjentów właśnie na tą okolicę. To paradoks, że mało kto zapisuje wizytę na podniesienie kącików ust, ale naprawdę wielu Pacjentów go potrzebuje.

    Najczęściej zgłaszacie się z problemami, które opadające kąciki ust spowodowały już na Waszych twarzach. Są to: linie marionetki, obwisła skóra w dolnej części twarzy i zmiana kształtu ust. Wtedy (jak się zapewne domyślacie) potrzeba jest rozwiązać wszystkie te problemy, które kąciki ust spowodowały.

    Jak wygląda zabieg na kąciki ust?

    Wszystkich tych konsekwencji można uniknąć. Jak? Zabiegiem z botoksem!

    Jeśli masz podejrzenia, że opadające kąciki ust to może być Twój problem – zacznij działać. Zwróć się do lekarza medycyny estetycznej (na przykład w ramach konsultacji), żeby dowiedzieć się czy Twoje przeczucia były uzasadnione.

    Jeśli tak, nie martw się 🙂 Podniesienie kącików ust to zabieg bardzo szybki i właściwie bezbolesny. To tylko dwa ukłucia (po jednym na stronę), podczas których podaję botoks w mięśnie mimiczne twarzy, które ściągają kąciki ust ku dołowi. Botoks spowoduje, że te mięśnie się osłabią, a równowaga między „górą” i „dołem” zostanie przywrócona.

    Efekty zabiegu zaczną być widoczne do 14 dni od zabiegu i będą utrzymywać się przez ok. 4-5 miesięcy. Później zabieg można powtórzyć – ale wcale nie trzeba 🙂 Po prostu siła mięśni wraca wtedy do swojej wyjściowej normy.

    Aha, jeszcze jedno – zabieg z botoksem na podniesienie kącików ust nie będzie powodował u Ciebie nienaturalnego uczucia. Nie wpłynie także istotnie na mimikę Twojej twarzy. Skąd to wiem? Cóż, nie tylko dlatego, że takie zabiegi wykonuję, ale także dlatego, że sama mam ten problem 🙂

      Sprawdź moją książkę i wyglądaj lepiej!
      "W Drodze Do Młodego Wyglądu. Porady Doktor Moniki"
      Poradnik-monika

      Moje zmagania z opadającymi kącikami ust

      Dobrze czytacie  – opadające kąciki ust to także mój problem estetyczny. Gdybyście popatrzyli na moich rodziców, wujków, dziadków – wszyscy mają to samo. W młodości nie było to widoczne (patrząc po zdjęciach), jednak teraz problem odciska swoje piętno w smutnych i złych wyrazach twarzy. A rodzinę mam bardzo wesołą 🙂

      W moim przypadku dostępu do medycyny estetycznej, zabieg na podniesienie kącików ust był jednym z pierwszych, które wykonałam na sobie. Jeszcze na studiach podyplomowych, na jednych zajęciach instruktor zwrócił u mnie uwagę na ten problem i od razu zrobił szybki zabieg. I tak już zostało!

      Obecnie regularnie wykonuję sobie zabieg na kąciki ust. Oczywiście głównym powodem jest profilaktyka. Jednak już teraz dostrzegam OGROMNĄ różnicę w tym jak łatwo mi się uśmiechać! To znaczy, kiedy chce mi się śmiać albo zrobić uśmiechniętą minę, to dużo prościej jest mi to zrobić.

      Być może czytając o tym wydaje Ci się to błahostką, ale wierzcie mi – teraz uśmiecham się jeszcze więcej, a to daje dużo więcej radości w życiu. Widzicie teraz jak dwa ukłucia dają radość, prawda? 🙂

      Podniesienie kącików ust kwasem hialuronowym – zobacz zabieg!

      Alternatywą do zabiegu z botoksem jest podniesienie kącików ust kwasem hialuronowym. Choć „alternatywa” to być może nie jest do końca dobre słowo. To dlatego, że nad kącikami ust przy pomocy kwasu możemy popracować wtedy, gdy powiększamy usta.

      Zobacz na video jak wygląda podniesienie kącików ust wraz z ich modelowaniem – krok po kroku, z mojego gabinetu:

      Tak więc jeśli masz w głowie zabieg powiększania ust, to warto wspomnieć lekarzowi także o kącikach. Pamiętaj jednak, że przyczyna problemu – czyli zbyt silne mięśnie ściągające kąciki ust – daje się usunąć właśnie botoksem, a nie kwasem.

      Podniesienie kącików ust – rezerwacja zabiegu w moim gabinecie: kliknij TUTAJ.

      Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

      5
      Oceń ten artykuł

      Oceń: Podniesienie kącików ust – 2 sposoby na opadające kąciki ust

      Oceń

        Podobał Ci się ten artykuł?

        Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

        Komentarze
        • Jola / 09.07.2022 10:42:01

          Tak tak tylko z kat wiadomo ze mam silne mięśnie

          • Monika Łyżwa / 09.07.2022 11:04:17

            Pani Jolu, lekarz na konsultacji będzie w stanie to ocenić 🙂 Pozdrowienia!

        • Dominik / 29.04.2022 08:51:05

          Świetny wpis, dziękuję 🙂

        Dodaj komentarz

        Może Ci się spodobać także

        Jeśli zastanawiasz się czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, to dobrze trafiłeś. Są zakazy, których musimy BEZWZGLĘDNIE się trzymać.

        04.02.2022 Monika Łyżwa

        Kategoria: Problemy estetyczne

        Zagadka: Co to jest - zupełnie naturalne i dotyczy każdego, ale odbiera pewność siebie w każdej trudnej sytuacji? Tak, to pocenie się. A gdyby tak...

        31.07.2020 Monika Łyżwa

        Kategoria: Problemy estetyczne

        Nawet jeśli drugi podbródek towarzyszy Ci od lat, to medycyna estetyczna ma na to rozwiązanie. To wspaniałe, że człowiek ma dwie ręce, dwie nogi czy...

        18.05.2021 Monika Łyżwa

        Kategoria: Problemy estetyczne

        Sprawdź moją książkę i wyglądaj lepiej!

        "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

        Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

        Dziękuję.

        Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".