Polinukleotydy: Jakie Dają Efekty i Skutki Uboczne?

Polinukleotydy: Jakie Dają Efekty i Skutki Uboczne?

Spis treści

    Polinukleotydy to stymulator tkankowy, który sprawia, że skóra produkuje kolagen. To ważne, bo odkąd skończysz 25 lat, to każdego roku tracisz aż 1,5% kolagenu ze swojej skóry! To oznacza, że mając 80 lat zostaje Ci zaledwie 50% Twojego wyjściowego kolagenu.

     

    Możemy to zaakceptować ALBO odpowiednio wcześnie zacząć dbać o odbudowanie tego, co tracimy. W jaki sposób? Z tym mogą pomóc polinukleotydy! W tym artykule opowiem Ci, jakie efekty dają polinukleotydy, czy warto je stosować pod oczy i jakie są skutki uboczne.

    polinukleotydy pod oczy

    Zabieg przed i po: polinukleotydy pod oczy

    Polinukleotydy co to jest?

     

    Polinukleotydy są to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA. To co ważne, to że gdy znajdują się poza komórką dają sygnał do “regeneracji”. Działają na wiele sposobów, dzięki czemu możemy wykorzystać je na różne problemy estetyczne. Pierwszym zastosowaniem polinukleotydów jest przyspieszenie gojenia się ran. Dzięki neowaskularyzacji, czyli tworzeniu nowych naczyń krwionośnych możemy uzyskać lepsze i szybsze gojenie sie ran.

     

    Naukowcy wykorzystali te właściwości i spróbowali je wprowadzić typowo do medycyny anti-aging. Okazuje się, że to była bardzo dobra decyzja. Okazuje się, że polinukleotydy naprawiają także uszkodzone przez promieniowanie UV fibroblasty. Dlatego zdecydowanie możemy zakwalifikować je do grupy stymulatorów tkankowych.

     

    Jak działają polinukleotydy?

     

    Swoim działaniem polinukleotydy przyspieszają do wzrostu oraz napędzają i aktywują fibroblasty. Dzięki temu uzyskujemy produkcję kolagenu typu I i III. Jednak uwaga – sposób stymulacji skóry przez polinukleotydy jest INNY niż to, co typowo znajdziecie w stymulatorach tkankowych.

     

    W przypadku wielu stymulatorów, jak np. mocnego kwasu polimlekowego, uzyskujemy zmuszamy skórę do produkcji kolagenu przez wytworzenie mikro kontrolowanego stanu zapalnego w skórze. W odpowiedzi fibroblasty produkują kolagen.

     

    W przypadku polinukleotydów jest inaczej – zabiegiem uzyskujemy aktywację receptorową komórek. Receptor to taki odbiornik informacji przesyłanych pomiędzy komórkami w naszym organizmie. Preparat z polinukleotydami “zachęca” komórki do produkcji kolagenu właśnie przez te receptory.

    • Sprawdź dostępne terminy do mojego gabinetu w Krakowie

    • Zarezerwuj wizytę spotkaj się z doświadczonym lekarzem

    • Zadbaj mądrze o jakość skóry wspólnie ustalimy plan działania i wykonamy zabieg

    ZAREZERWUJ WIZYTĘ

    Dlaczego to takie fajne? Chodzi o to, że taki sposób stymulacji jest dla naszego organizmu bardzo bezpieczny. To ważne w przypadku Pacjentów, którzy cierpią na różne choroby przewlekłe i nie mogą skorzystać z innych stymulatorów.

     

    Powiem więcej Dodatkowe działanie opiera się na działaniu PRZECIWzapalnym, poprzez wydzielanie cytokin, które sa białkami, odpowiedzialnymi za nasz układ odpornościowy. Dzięki polinukleotydom wpływamy także na zwiększone wydzielanie czynników wzrostu, takich, jakie mamy na przykład przy zabiegu z osoczem na twarz.

     

    Poza tym polinukleotydy wykazują działanie przeciwutleniające, czyli zwalczają stres oksydacyjny, który wytwarza się w naszym organizmie każdego dnia. I na koniec, ale oczywiście nie najmniej ważne – mają dużą zdolność do wiązania wody. Czyli, działają jak magnes względem cząsteczek wody w skórze. Dzięki czemu ich podanie do skóry przynosi jej efekt nawilżenia.

     

    Jak widzicie, wachlarz możliwości i działania w skórze jest ogromny. Na pewno listą zadań specjalnych zmiecie na bok niejeden stymulator tkankowy. Jednak polinukleotydy NIE SĄ takie idealne, jak mówiłam do tej pory. Dlatego omówimy sobie teraz co robią, ale też czego NIE robią polinukleotydy.

    polinukleotydy jak podać

    Polinukleotydy efekty na szyję

    Polinukleotydy jak podać?

    Gdzie możemy podać polinukleotydy? Odpowiedż wydaje się prosta, bo w zasadzie wszędzie. Możemy je wykrozystać tam gdzie widzimy, że skóra jest potrzebująca. Przede wszystkim – w kontekscie leczenia blizn i poprawy gojenia skóry, możemy je zastosować na kazdym obszarze, także na błonach śluzowych. Z uwagi na to że rozstępy są w zasadzie blizną, tutaj także polinukleotydy znajda swoją przestrzeń. 

     

    Co ciekawe, polinukleotydy przynoszą także dobre rezultaty w leczeniu wypadania włosów – po pierwsze poprawiają kondycję skóry głowy a tym samym rosnących w niej włosów, poprzez poprawę ukrwienia a także nawilżenia, działają antyrodnikowo, ale także poprzez stymulację receptorową mogą przeciwdziałać łysieniu androgenowemu. Oczywiscie do typowego leczenia łysienia androgenowego mamy dedykowana inne forme leczenia, ale zdeycodowanie możemy uznac mezoterapię polinukleotydami jako terapia wspomagająca.

     

    Polinukleotydy efekty przed i po

    jak działają polinukleotydy?

    Tak działają polinukleotydy pod oczy

    Na te 3 efekty możesz liczyć stosując polinukleotydy:

     

    1. Poprawa jakości skóry. będziemy widzieć lepsze napięcie skóry, tak jakbyśmy byli wypoczęci, wyspani, po urlopie
    2. Zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek, głównie tych które pojawiaja się w okolicy oka czy na dekolcie
    3. Ujednolicony koloryt skóry, także promienność i zmniejszenie szarego kolorytu

     

    Czego więc ten zabieg na pewno Ci NIE da?

    Polinukleotydy: do czego się NIE nadają?

     

    Polinukleotydy się NIE nadają się w tych sytuacjach:

    • Nie dadzą efektu liftingu i podniesienia tkanek; to znaczy że jeśli stajesz przed lustrem i podciągasz sobie policzki i skórę do góry i do tyłu (pokazać) to nie będzie to zabieg dla Ciebie
    • Nie spowodują zlikwidowania chomików – to znaczy że jeśli zauważasz nawis skóry w tym miejscu (pokazac) i nie chcesz tego widzieć, to nie będzie to zabieg dla Ciebie.
    • Nie uzyskamy nimi efektu wypełnienia czy dodania objętości – to znaczy, że jeśli zauważasz u siebie miejsca z ubytkami, jak na przykład dolina łez, to zastosowanie polinukleotydów nie da nam efektu objętości i wypełnienia. uzyskamy poprawę jakości skory, zmniejszenie zmarszczek, zagęszczenie skóry i większą elasktyczność, ale dolina jak była tak będzie
    • Nie usunie nam drugiego podbródka – to znaczy, że jeśli okolica drugiego podbórka spędza ci sen z powiek, zauważasz nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej, to zdecydowanie wybierz inny zabieg, dlatego że po tym nie zauważysz zadowalającego rezultatu.
    polinukleotydy zabieg

    Polinukleotydy zabieg na dłonie

     

    Efekty po tym zabiegu NIE są spektakularne. Nie będziemy mieć tu efektu metamorfozy czy liftingu. Po zastosowaniu polinukleotydów skóra będzie bardziej napięta, jednak nie możemy porównywać ich do mocnych stymulatorów, jakimi są kwas polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia, polikaprolakton czy technologia urządzeń wysokoenergetycznych.

     

    Nie będziemy mieć tu efektu metamorfozy czy liftingu. Ale zyskamy zdrowo wyglądającą skórę, ktora będzie lepiej przyjmowała składniki odżywcze z kosmetyków, będzie lepiej trzymała makijaż, a także będzie bardziej jednorodna.

    • Sprawdź dostępne terminy do mojego gabinetu w Krakowie

    • Zarezerwuj wizytę spotkaj się z doświadczonym lekarzem

    • Zadbaj mądrze o jakość skóry wspólnie ustalimy plan działania i wykonamy zabieg

    ZAREZERWUJ WIZYTĘ

    Jest jedna SUPER MOC, o której jeszcze nie powiedziałam, a która sprawia, że BARDZO chętnie korzystam z tego zabiegu dla Pacjentów w moim gabinecie.

    Polinukleotydy pod oczy

    Szczególną okolicą, w której ja bardzo lubię stosować polinukleotydy to okolica oka – zarówno dolna jak i górna powieka, a także boczny kąt oka.

    Polinukleotydy pod oczy

    Polinukleotydy pod oczy przed i po

     

    Polinukleotydy pod oczy, dające się bezpiecznie zastosować, to OGROMNA zaleta tego preparatu! Okolica oka jest okolicą trudną, wymagająca, często z wieloma nakładającymi się problemami. Musimy działać w niej ostrożnie, na przykład po to żeby nie nasilić albo nie spowodować obrzęków pod oczami. Polinukloetydy pod oczy będą działałąmy stymulacyjnie to znaczy pogrubią skórę, sprawią że będzie bardziej elastyczna, lepiej odżywiona i nawodniona, zredukujemy drobną siatkę zmarszczek, zmniejszymy cienie pod oczami na skutek poprawy jakości skóry.

     

    Polinukleotydy pod oczy to tylko jedna z wielu możliwości podania tego preparatu. Polinukleotydy możemy podać właściwie WSZĘDZIE. W szczególności użyjemy ich do:

    • Leczenia blizn i poprawy gojenia się skóry – możemy je zastosować na każdym obszarze, także błon śluzowych
    • Redukcji rozstępów, czyli właściwie… też blizn
    • Leczenia wypadania włosów – przez poprawę ukrwienia skóry głowy, działanie antyrodnikowe i do przeciwdziałania łysienia androgenowego
    Polinukleotydy pod oczy efekty

    Polinukleotydy pod oczy efekty

    Czy polinukleotydy są bezpieczne? Skutki uboczne

     

    Zabieg z uzyciem polinukleotydów jest bardzo bezpieczny. Możemy go wykonać przy współistniejących chorobach autoimmunologicznych, takich jak niedoczynność tarczycy, Hashimoto, SIBO,  Crohn i innych. Oczywisćie wyrównanych i kontrolowanych, przy dobrym stanie ogólnym. Możemy go wykonać także przy toarzyszących chorobach onkologicznych, indywidualnie rozpatrując każdą sytuację.

     

    Bardzo rzadko zdarzają się alergie na ten produkt – mogą pojawić się jedynie przy uczuleniu na niektóre ryby, dlatego że to własnie z ryb pozyskiwane są produktu. Jednak polinukleotydy mają kilka poważnych MINUSÓW, o których koniecznie musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg.

    Polinukleotydy skutki uboczne

    Polinukleotydy zabieg przed i po

    Minusy

    .Co zatem na minus? Po pierwsze, stosunkowo lekkie, delikatne działanie stymulacyjne. Jak już wspomniałam, nie uzyskamy tutaj efekt “wow!”.

     

    Po drugie, na efekty cierpliwie też musimy poczekać – pierwsze pojawią się ok 4-6 tygodni po zabiegu, natomiast na pewno będą one stopniowo narastać w czasie, przez co czasem są trudne do zaobserwowania przez siebie, bo widząc się codziennie w lustrze, możemy pominąć tą stopniową zmianę która dzieje się z dnia na dzień.

     

    Kolejnym minusem jest potrzeba wykonania zabiegu w serii. zwykle jest to seria 3x co 3-4 tygodnie. Nastepnie wykonujemy zabiegi przypominające – wszystko w zalezności od sytuacji wyjściowej pacjenta. Mogą to być zabiegi 1x co 3 mce, może co 6 mcy, a może co 9-12.

     

    Oczywiscie ta pierwsza seria zabiegowa także jest dobierana ondywidualnie, w zależności od potrzeb i historii zabiegowej pacjenta. W sytuacji kiedy terapia, plan leczenia jest w toku, możliwe że będziemy potrzebowali jednego zabiegu, jako uzpełnienie tego, co robilismy dotychczas.

    • Sprawdź dostępne terminy do mojego gabinetu w Krakowie

    • Zarezerwuj wizytę spotkaj się z doświadczonym lekarzem

    • Zadbaj mądrze o jakość skóry wspólnie ustalimy plan działania i wykonamy zabieg

    ZAREZERWUJ WIZYTĘ

    Ile kosztuje zastrzyk polinukleotydu?

    Cena za polinukleotydy w moim gabinecie to 1500zł za zabieg. Cena nie różni się od obszaru, na którym pracujemy (oczy, twarz, szyja, dekolt). W zależności od gabinetu i osoby wykonującej zabieg, cena za polinukleotydy może się różnić.

    To, ile kosztuje zastrzyk polinukleotydu zależy także od samego preparatu. Na rynku mamy przynajmniej kilka-kilkanaście preparatów od różnych producentów, które mają różną jakość i badania. Jeśli stosujecie polinukleotydy pod oczy to pamiętajcie, że użyty preparat powinien mieć wskazania konkretnie na ten obszar. Tym samym, jeśli cena za zabieg jest niska, to warto upewnić się, że ten preparat można podawać pod oczy.

    Pamiętajcie, że cena za zabieg nie powinna być najniższa, bo cena uwzględnia także doświadczenie, wykształcenie i profesjonalizm osoby, która wykonuje zabieg. Dlatego zachęcam, żeby wybierając stymulator dla siebie, przede wszystkim sugerować się nie kosztami, ale jakością. Wybieraj mądrze, bo to Twoje zdrowie.

    Podsumowanie

    Wyobraź sobie duży worek. Jeśli do tego worka wrzucamy wszystkie stymulatory tkankowe dostępne na rynku, to będzie on bardzo pełny. To dlatego, że stymulatorów tkankowych jest bardzo dużo. Jeśli jednak weźmiemy drugi worek i będziemy chcieli wrzucić tam stymulatory, które można użyć na obszar oka, to będzie tam świeciło pustkami. Ale polinukleotydy będą w tym worku 🙂

     

    Jednak jeśli weźmiemy trzeci worek i wrzucimy tam same MOCNE stymulatory, to polinukleotydy się tam NIE znajdą.

     

    Są 3 najmocniejsze stymulatory, które silnie produkują kolagen. Czy wiesz, o których preparatach mówię? Jeśli chcesz dowiedzieć się, które stymulatory są najmocniejsze oraz który z nich może być najlepszy dla Ciebie – to koniecznie zobacz film, w którym porównuje te preparaty!

    Goraco zachecam do obejrzenia, będzie ciekawie!
    A jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz, to zajrzyj na mój Instagram TUTAJ.

    5
    Oceń ten artykuł

    Oceń: Polinukleotydy: Jakie Dają Efekty i Skutki Uboczne?

    Oceń

      Podobał Ci się ten artykuł?


      Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

      Komentarze
      Dodaj komentarz

      Może Ci się spodobać także

      W tym artykule opowiem Ci wszystko, co musisz wiedzieć o przebarwieniach. Wyjaśnię Ci co możesz robić w domu, a także w gabinecie, żeby nie tylko...

      30.09.2024 Monika Łyżwa

      Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

      Lipoliza iniekcyjna jak długo utrzymuje się efekt – odpowiedź jest prosta. BARDZO DŁUGO. Ale co to dokładnie znaczy? I dlaczego w przeciwieństwie do innych zabiegów...

      03.12.2021 Monika Łyżwa

      Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

      Jest 5 sytuacji kiedy powinno się wykonać rozpuszczanie ust po zabiegu z kwasem hialuronowym. W tym wpisie opisuję dlaczego i w jakich sytuacjach warto rozpuścić...

      30.07.2021 Monika Łyżwa

      Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

      Dołącz do mojego WYZWANIA!

      "5 Dni Do Lepszej Skóry"

      Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

        Dziękuję.

        Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".