Powiększanie ust nieudane – jak to NAPRAWIĆ?

Powiększanie ust nieudane – jak to NAPRAWIĆ?

Spis treści

  Powiększanie ust nieudane to rzadko poruszany temat w branży medycyny estetycznej. Ani osoba wykonująca zabieg, ani tym bardziej Pacjentka, nie chce publicznie rozgłaszać ani pokazywać nieudanego powiększenia ust. Takie rzeczy jednak się zdarzają i o nich chciałam dzisiaj porozmawiać.

  Powiększanie ust nieudane – czyli JAKIE?

  Pewnie Cię zdziwię, ale powiększanie ust nieudane zdarza się częściej niż myślisz. Co więcej, nie zawsze jest od razu zauważone przez Pacjentkę lub przez osobę wykonującą zabieg. Ale po kolei.

  Powiększanie ust nieudane jest wtedy, gdy:

  • Pojawią się komplikacje po zabiegu
  • Kształt ust nie jest korzystny dla Pacjentki

  Komplikacje po zabiegu

  O komplikacjach po powiększaniu ust kwasem hialuronowym pisałam dużo TUTAJ. W skrócie – przy zabiegach zawsze jest ryzyko komplikacji, nawet jeśli jest ono minimalne. Jeśli zabieg wykonuje doświadczony specjalista, który pracuje na najwyższej jakości preparatach to z pewnością to ryzyko jest „opanowane” i nie musisz się nim martwić.

  Do komplikacji, które sprawiają, że powiększanie ust jest nieudane należy przede wszystkim migracja kwasu hialuronowego poza czerwień wargową. Powoduje to, że usta wyglądają „dziwnie”.

  Dość często właśnie migracja kwasu jest powodem, dla którego Pacjentki chcą odwrócić efekty powiększania.

  Kształt ust nie jest korzystny dla Pacjentki

  Właśnie O TYM chciałam dzisiaj z Wami porozmawiać 🙂 Kiedy po powiększaniu ust nie jesteś zadowolona z ich kształtu, albo usta są za duże, albo z czasem doszło do migracji kwasu (powikłania, o którym pisałam powyżej) to z pewnością można uznać, że powiększanie ust było nieudane.

  Na szczęście nie jest to „wyrok” i można się z tym uporać. Opisuję to w dalszej części tego artykułu 🙂

  Kwas hialuronowy usta nieudane

  Wpisując do wyszukiwarki hasło: „kwas hialuronowy usta nieudane” możesz w 2 sekundy znaleźć wiele drastycznych obrazków jak źle może pójść powiększanie ust. Na szczęście są to ekstremalne przypadki, które w „realnym świecie” praktycznie się nie zdarzają.

  To, co najczęściej może pójść źle to:

  1. Asymetria – lewa strona jest delikatnie większa, a usta sprawiają wrażenie nierównych
  2. Nieprawidłowy kształt – usta są zbyt duże, a wargi wyglądają na „napompowane”.

  Jak widzicie kiedy myślicie „kwas hialuronowy usta nieudane” to prawdopodobnie nie przychodzi Wam na myśl to, co opisałam powyżej, a bardziej “drastyczne” obrazy. Jednak zapewniam Was – znaczna większość nieudanego powiększania ust kwasem hialuronowym oznacza właśnie coś takiego, a nie zdjęcia które znajdziecie w Internecie 🙂

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Jak naprawić źle powiększone usta?

  Źle powiększone usta da się szybko naprawić. Szybko to nie zawsze znaczy „łatwo”, dlatego oczywiście w pierwszej kolejności warto zadbać o dobrze wykonany zabieg 🙂

  Jednak jeśli dopiero rozważasz ten zabieg i powiększanie ust nieudane jako ewentualność wstrzymuje Cię przed wykonaniem tego zabiegu, to być może wcale nie powinno. To dlatego, że kwas hialuronowy można rozpuścić specjalnym enzymem – hialuronidazą.

  O rozpuszczaniu kwasu hialuronowego szczegółowo pisałam TUTAJ. Taki zabieg zajmuje kilkanaście minut, a w ciągu kilku dni hialuronidaza rozpuszcza kwas z ust. Jeśli kwasu w ustach było dużo (kilkukrotne powiększanie), to może być potrzebny więcej niż jeden zabieg rozpuszczania.

  Na temat hialuronidazy nagrałam także film na YouTube, który możecie zobaczyć poniżej:

   

  Powiększanie ust nieudane – czy ryzyko jest duże?

  Czy wiecie DLACZEGO piszę artykuł jak wygląda powiększanie ust nieudane? Dlatego, żeby porozmawiać z Wami o RYZYKU.

  Całkiem często mówiąc o ryzyku podczas wykonywania zabiegów estetycznych posługuję się przykładem jazdy samochodem. Kiedy wychodzisz z domu i wsiadasz do auta żeby gdzieś dojechać, to podejmujesz ryzyko, że weźmiesz udział w wypadku samochodowym. Jednak mimo tego korzystasz z samochodu, bo inaczej siedziałbyś w domu całe życie 🙂 .

  Ryzyko, nie tylko w zakresie transportu, podejmujemy na każdym kroku i każdego dnia.

  Jeśli chodzi o usta, to powiększanie ust nieudane jest ryzykiem, ale bardzo małym. Jeśli przyłożycie się do wybrania dobrego specjalisty do tego zabiegu, upewnicie się że korzysta on z dobrych preparatów, to ograniczycie to ryzyko do minimum. Tak jak np. zapinając pasy w samochodzie 😉 .

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Czy warto powiększać usta po raz pierwszy?

   Moim zdaniem powiększania ust nie należy się bać. Jak próbowałam pokazać Wam w tym artykule, powiększanie ust to bezpieczny zabieg medycyny estetycznej.

   Jednak nie odpowiem za Was na pytanie czy WARTO powiększać usta po raz pierwszy. Wiele razy na własne oczy widziałam radość u Pacjentek po zabiegu, kiedy małe i wąskie usta przekształcały się w takie, które wyglądają naturalnie, korzystnie i pasują do twarzy lepiej niż te „stare”.

   Zawsze jednak decyzja musi leżeć po stronie Pacjentki. Mam nadzieję, że w tym artykule udało mi się pokazać Wam jak naprawdę wygląda sprawa nieudanego powiększenia ust. Mam także nadzieję, że pomoże Wam to podjąć decyzję – jakakolwiek by ona nie była 🙂 . Buziaki!

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Powiększanie ust nieudane – jak to NAPRAWIĆ?

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Usta po kwasie hialuronowym nie są takie, jak się spodziewałaś? Powiększanie ust często prowadzi do wielu problemów. Zobacz jak je rozwiązać!

    13.02.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Jeśli zastanawiasz się czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, to dobrze trafiłeś. Są zakazy, których musimy BEZWZGLĘDNIE się trzymać.

    04.02.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Cześć Kochani! Miło mi poinformować, że napisałam książkę o medycynie estetycznej! W tym wpisie dowiesz się DLACZEGO to książka dla Ciebie.

    08.07.2023 Monika Łyżwa

    Kategoria: Problemy estetyczne

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".