Powiększanie ust w znieczuleniu dentystycznym – za i przeciw

Powiększanie ust w znieczuleniu dentystycznym – za i przeciw

Spis treści

  90% gabinetów medycyny estetycznej powiększa usta używając znieczulenia w kremie. Można jednak skorzystać ze znieczulenia dentystycznego, które GWARANTUJE brak bólu. Dowiedz się więcej z tego artykułu!

   

  Usta można powiększać w mocnym znieczuleniu dentystycznym. Daje to 100% pewności, że modelowanie ust nie będzie bolało. Większość gabinetów używa kremu z lidokainą, a znieczulenie dentystyczne jest stosowane rzadko. Nie bez powodu – w tym artykule zebrałam dla Was wszystkie za i przeciw takiego podejścia.

  modelowanie ust znieczulenie stomatologiczne

  Znieczulenie przy powiększaniu ust jest koniecznością.

  Czy powiększanie ust boli – opinia setek Pacjentek

  Wiecie jaka jest opinia setek Pacjentek, z którymi miałam do czynienia jeśli chodzi o ból przy powiększaniu ust? Taka, że powiększanie ust NIE boli. Jest jednak jeden warunek. Trzeba zapytać Pacjentek o to już po zabiegu 🙂 .

   

  Chodzi o to, że często boimy się bólu. Właśnie ten strach powoduje więcej dyskomfortu niż sam zabieg. A kiedy już poczujemy jak to wygląda „w realu”, uspokajamy się i nie czujemy bólu. Więcej w tym temacie przeczytasz w osobnym artykule TUTAJ. A teraz wracamy do tematu znieczulenia dentystycznego.

   

  Dlaczego warto użyć znieczulenia stomatologicznego

  Są dwa główne powody dlaczego warto użyć znieczulenia dentystycznego:

   

  1.     Gwarancja że nie będzie bolało

  Używając tego rodzaju znieczulenia macie w 100% gwarancję, że zabieg nie będzie bolał. Jeśli więc obawa przed bólem powstrzymuje Cię przed realizacją marzeń, to warto rozważyć ten rodzaj znieczulenia. Przy zabiegu będziesz czuć nacisk igły, ale nic poza tym.

  2.     Spokój psychiczny

  Spokój psychiczny to kolejny argument dlaczego warto zdecydować się na znieczulenie stomatologiczne. Wiesz, że kiedy zacznie działać, to NIC nie będziesz czuć. Równie dobrze będziesz mogła myśleć o jutrzejszym obiedzie kiedy lekarz będzie powiększał Ci usta 🙂 .

   

  Zbyt piękne żeby było prawdziwe? Niestety… tak. Dlatego przejdźmy do minusów tego rodzaju znieczulenia.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Znieczulenie dentystyczne – PRZECIW

  Minusów znieczulenia dentystycznego jest niestety więcej niż plusów. Zobaczcie sami.

  Ilość minusów przy znieczuleniu na usta przeważa nad plusami.

  1.     Nakłucie jednak boli

  Po pierwsze – powiększanie ust w znieczuleniu stomatologicznym nie boli… ale boli samo znieczulenie! Rzadko kiedy myślimy o tym w ten sposób, ale przecież żeby znieczulić się w ten sposób musimy właśnie wykonać nakłucie.

   

  Jeśli teraz zapytacie: „Ale Monika… przecież możemy użyć znieczulenia w kremie żeby zrobić znieczulenie dentystyczne”. Odpowiadam: Nie, nie możemy. Znieczulenie dentystyczne podaje się od wewnątrz jamy ustnej, czyli w miejsce, którego nie da się nakremować.

   

  2.     Gorsze efekty?

  Znieczulenie dentystyczne przy powiększaniu ust może oznaczać, że usta nie wyjdą tak ładnie jak mogłyby. Dlaczego tak się dzieje?

   

  Chodzi o to, że ten rodzaj znieczulenia zupełnie paraliżuje dany obszar. Wargi stają się wiotkie i opadają. Usta w momencie przestają układać się tak, jak na co dzień.

   

  To trochę tak, jak byś poszła do fryzjera na strzyżenie z rozczochraną fryzurą. Prawdziwa szopa na głowie. Fryzjer musiałby ostrzyc Cię bez czesania. Brzmi jak wyzwanie, prawda?

   

  Powiększanie ust w znieczuleniu dentystycznym jest wyzwaniem dla każdego, nawet najlepszego lekarza. Po prostu jest trudniej. Efekty końcowe cały czas mogą być świetne, ale obiektywne ryzyko, że lekarz będzie musiał „zgadywać” jak ułożą się usta, gdy znieczulenie zejdzie jest większe.

   

  Dlatego jeśli jesteście na 100 procent zdecydowani na ten rodzaj znieczulenia, upewnijcie się, że lekarz jest doświadczony w tego rodzaju zabiegach.

   

  3.     Mniejsza radość z zabiegu

  Nawet jeśli usta wyjdą idealnie, to po znieczuleniu stomatologicznym nie będziesz mieć tyle radości z zabiegu. Już tłumaczę.

   

  Wyobraź sobie, że modelowanie ust właśnie się skończyło. Lekarz daje Ci lusterko żebyś przejrzała się i popatrzyła na efekty. Łapiesz za lusterko, patrzysz… i usta są sflaczałe, a Ty nie możesz nawet się uśmiechnąć.

   

  Jest duża szansa, że tak będzie to wyglądać w Twoim przypadku. Dokładnie tak jak po wyjściu od dentysty, nie będziesz mogła normalnie ruszać ustami. Efekty od razu po zabiegu będą „zaburzone”.

   

  Po kilku godzinach oczywiście wszystko wróci do normy, ale nici z radości po samym zabiegu.

  Znieczulenie stomatologiczne może oznaczać mniejszą radość z zabiegu, a przecież po to go robimy.

  4.     Więcej dyskomfortu

  Po znieczuleniu stomatologicznym będziesz odczuwać dyskomfort. Przez kilka godzin od zabiegu będzie ciężko jeść i mówić. Poza tym, będzie to dziwne uczucie jak gdyby nowe usta były… nie Twoje.

   

  Jeśli rozważasz powiększanie ust po raz pierwszy, to moim zdaniem warto jest postarać się, żeby zabieg był jak najbardziej komfortowy. Pierwsze modelowanie ust samo w sobie jest stresujące i w mojej opinii nie warto dokładać sobie dodatkowych „wrażeń”, o których tu wspominam.

   

  Jak uśmierzyć ból po powiększaniu ust

  Możesz mi uwierzyć lub nie, ale jako Pacjent masz realny wpływ na ból po powiększaniu ust, a także podczas samego zabiegu. I nie mówię tutaj o wyborze znieczulenia do zabiegu.

   

  Dlatego przygotowałam dla Was filmik, na którym opowiadam co robić jako Pacjent przed i po powiększaniu ust, żeby radość z zabiegu była jak największa! Zobaczcie poniżej:

   

   

  Znieczulenie w formie kremu

  Standardowym znieczuleniem, którego używamy w zdecydowanej większości zabiegów jest znieczulenie w formie kremu. Niech nie zmyli Was jednak to, że to „tylko” krem i że nie zadziała!

   

  Powiem więcej – nawet jeśli słyszałaś z pierwszej ręki, że kremy nie działają, to sprawa jest bardziej skomplikowana. Przede wszystkim dlatego, że kremy są różne.

   

  Chodzi o zawartość substancji aktywnej, czyli lidokainy. Stężenie tego preparatu może wynosić od kilku procent (np. 5-7%) aż do około 20%. Teoretycznie im większe stężenie lidokainy, tym mocniejsze znieczulenie.

  Krem znieczulający praktycznie zawsze wystarcza, żeby zabieg był przeprowadzony komfortowo i bez bólu. Krem kremowi jest nie równy.

  Jednak żeby krem znieczulający zadziałał, nie tylko zawartość lidokainy ma znaczenie. Po pierwsze, sama testowałam rożne kremy i najlepsze znieczulenie nie zawsze dają te, które tej lidokainy mają najwięcej. Poza samą lidokainą, kremy są złożone z innych substancji znieczulających, które wspomagają cały efekt – na przykład tetrakainy.

   

  Po drugie – krem musi mieć czas zadziałać. Trzeba cierpliwie poczekać, minimum 20 minut (a nawet dłużej), żeby znieczulenie chwyciło. Niestety, często w pośpiechu w gabinetach skraca się ten czas, a później Pacjenci obwiniają krem 😉

  powiększanie ust w znieczuleniu dentystycznym

  Dobry krem + dobre jego użycie to klucz do sukcesu.

  Powiększanie ust pod narkozą

  Czy przejechanie z Polski do USA samochodem jest możliwe? Teoretycznie tak, ale w praktyce tak nie robimy. Dokładnie tak samo jest z powiększaniem ust pod narkozą.

   

  Narkoza, czyli znieczulenie ogólne, to zdecydowanie za duży „kaliber” do zabiegu modelowania ust. Z reguły gabinety medycyny estetycznej nie są nawet przygotowane (formalnie i praktycznie) na stosowanie narkozy. Nie jest to także wskazane z powodów zdrowotnych i kwalifikacji do uśpienia.

   

  Jednym słowem: powiększanie ust pod narkozą to zdecydowane NIE. Jeśli kiedykolwiek o tym słyszałaś, to pewnie dlatego, że nadal (niestety) krąży taki stereotyp o tym zabiegu i konieczności wykonania go pod narkozą.

   

  Powiększanie ust bez znieczulenia

  Czy powiększanie ust bez znieczulenia jest praktykowane? NIE. Obszar ust jest jednym z najbardziej wrażliwych na naszej twarzy i w każdym przypadku stosuje się znieczulenie. Z resztą, skoro jesteś na tej stronie to prawdopodobnie powiększanie ust bez znieczulenia nie jest czymś, co faktycznie rozważasz, prawda? 😉

   

  W teorii jednak jest to możliwe. Tak samo jak jechanie autem do z Polski do USA!

   

  Kwas hialuronowy a znieczulenie dentystyczne

  Czy kwas hialuronowy da się użyć w znieczuleniu dentystycznym na inne obszary niż na usta? Nie jest to nigdzie praktykowane i zwyczajnie nie ma sensu.

   

  To dlatego, że na twarzy najbardziej wrażliwe są usta. Skoro więc krem znieczulający zdecydowanie wystarcza na usta, to tym bardziej na inne obszary. Poza tym, wszelkie problemy ze znieczuleniem stomatologicznym, które wymieniłam, dotyczyłyby także innych obszarów na twarzy.

   

  W zabiegach z kwasem hialuronowym najbardziej boli pierwsze ukłucie. Samo podanie preparatu i praca „w tkankach”, na przykład przy pomocy kaniuli, nie boli w ogóle, bo nie ma tam receptorów bólowych. Dlatego znieczulenie dentystyczne po prostu nie jest potrzebne.

   

  Jakie znieczulenie najlepsze na powiększenie ust? Moja opinia

  Zapewne wiecie już jaka jest moja opinia odnośnie najlepszego znieczulenia na powiększanie ust. Zdecydowanie polecam wybrać znieczulenie w formie kremu. ALE…

   

  Wasz komfort jako Pacjentów jest zawsze najważniejszy. Znieczulenie dentystyczne ma także swoje miejsce przy powiększaniu ust. Jest to wtedy, gdy absolutnie nie ma możliwości żeby Pacjent zdecydował się na krem.

   

  W takiej sytuacji rada ode mnie – jeśli jest szansa, że będziecie musieli wybrać znieczulenie dentystyczne, wybierzcie się do miejsca, gdzie jest możliwy zabieg z jego użyciem. Pozostańcie jednak otwarci na alternatywę w formie kremu, która prawie zawsze jest lepszym wyborem.  

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  4
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Powiększanie ust w znieczuleniu dentystycznym – za i przeciw

  Oceń

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

    

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Daria / 18.02.2024 14:54:09

     Dzien dobry. Miałam modelowane usta w znieczuleniu dentystycznym oraz w znieczuleniu kremem. Obie Techniki podania kwasu były zupełnie inne. W znieczuleniu dentystycznym kwas został podany od strony dzionseł. Z tej metody byłam bardzo zadowolona. Efekt był bardzo naturalny i moje usta bardzo szybko sie wygoiľy.

    • Kasia / 18.01.2024 13:49:28

     Moim zdaniem niestety jest to bardzo bolesny zabieg… Ja wręcz przeciwnie, nastawiłam się że nie będzie tak bardzo boleć, przez informacje na stronach różnych salonów i było strasznie, mimo maści i czekania 🙁

     • Monika Łyżwa / 22.01.2024 18:24:26

      Dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami Pani Kasiu 🙂 Pozdrowienia!

    • Monika / 11.11.2023 09:19:34

     Pani doktor, słyszałam tez, ze powiększanie ust z użyciem znieczulenia stomatologicznego powoduje mniejsze krwawienia i siniaki, czy to prawda?:) ja niestety mam olbrzymia tendencje do siniaków. Modelowalam już usta dwukrotnie

     • Monika Łyżwa / 13.11.2023 07:28:15

      Pani Moniko, w teorii może tak być, ale w praktyce uwarunkowania genetyczne Pacjenta, picie wody przed za1biegiem, skłonność do siniaków oraz sprawność przeprowadzania zabiegu odpowiadają za przynajmniej 95% rezultatów związanych z siniakami 🙂 Pozdrowienia

    • Agnieszka / 08.09.2023 12:16:52

     Pkt 1- nie zgodzę się, jest możliwe zastosowanie znieczulenia powierzchniowego na błony śluzowe, podanie po nim znieczulenia nasiękowego przy odpowiednim podaniu jest nieodczuwalne.

    • Magda / 20.08.2023 01:18:03

     Kompletnie nie rozumiem kiedy w opisach zabiegu powiekszania ust jest napisane, że zabieg jest mało bolesny.
     W moim odczuciu, to najbardziej bolesny zabieg jaki miałam robiony w życiu, koszmarny ból i maść znieczulająca tu nic nie pomaga. Wiele moich koleżanek uważa tak samo, że to bardzo bolesny zabieg. Myślę zatem, że nieuczciwe jest dawanie informacji przy opisie zabiegu powiekszania ust, że jest on mało bolesny.

     • Monika Łyżwa / 05.09.2023 08:56:39

      Pani Magdo, przykro mi, że w przypadku Pani i koleżanek zabieg okazał się bardzo bolesny. Każdy reaguje inaczej na ból i moje doświadczenia dotyczą Pacjentek, z którymi pracuję w swoim gabinecie. Pozdrowienia!

    • Monika / 09.08.2023 22:22:24

     Miałam powiekszane usta po raz pierwszy, miało to miejsce tydzień temu. Urodziłam dwoje dzieci i mam wysoki próg bólu ale to był zdecydowanie największy ból jakiego doświadczyłam w życiu. Wytrzymałam tylko górna wargę. Wyłam z bólu, łzy leciały jak grochy. Chodzę teraz z jedną wargą powiększoną. Nigdy więcej bez znieczulenia.

    • Wioletta / 27.06.2023 15:36:37

     Witam…jestem uczulona na lidokainę ..czy są stosowane inne znieczulenia bez lidokainy w zabiegu modelowania ust?

     • Monika Łyżwa / 02.07.2023 11:37:40

      Pani Wioletto, tak, można skorzystać np. ze znieczulenia stomatologicznego 🙂 Pozdrowienia!

    • Ola / 24.03.2023 23:20:22

     Zdecydowałam się dziś po raz pierwszy na znieczulenie stomatologiczne i zdecydowanie polecam. Zanim dostałam zastrzyki ze znieczuleniem w dziąsło to lekarka psikała te miejsca chwilę wcześniej takim gorzkim płynem znieczulającym więc ukłucia były tylko trochę odczuwalne. Za to podczas zabiegu powiększania mogłam zasnąć. Wcześniej, w moim przypadku, trzymając masc nawet 35-40 minut na ustach uczucie bólu było prawie nie do zniesienia.
     Minusem jest uczucie po zabiegu przy użyciu znieczulenia stomatologicznego. Twarz drętwa, człowiek czuje tylko paraliż, ledwo co można mówić.
     Pomimo to, następny raz zdecyduję się na znieczulenie stomatologiczne

     • Monika Łyżwa / 25.03.2023 08:53:08

      Pani Olu, dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami! 🙂

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Zależy mi, żeby medycyna estetyczna była jak najbliżej Was.Często zadaję sobie pytanie: "co zrobić, żeby skrócić dystans między lekarzem w gabinecie, a Wami?" Dlatego wpadłam...

    08.04.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    W każdym tygodniu dostaję od Was wiele zapytań przez Facebooka (bardzo za nie dziękuję!) o ceny zabiegów. To zmotywowało mnie do napisania dzisiejszego artykułu. Czy...

    21.09.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Jest kilka rzeczy, których NIE MOŻESZ robić przed zabiegiem modelowania ust. Są też zalecenia przed powiększaniem ust, do których trzeba się stosować żeby zabieg był jak...

    26.04.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

    "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

    Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

    Dziękuję.

    Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".