Przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym – 4 ZAKAZY które musisz znać

Przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym – 4 ZAKAZY które musisz znać

Spis treści

  Przeciwwskazania do powiększania ust kwasem to coś, co musisz znać. Najlepiej zanim jeszcze pojawisz się w gabinecie. Warto żebyś poznała wszystkie zakazy. Uwaga – jeśli nie znajdziesz tam nic, co dotyczy Ciebie, to droga wolna i można powiększać. Co nie zabronione to dozwolone, prawda?

  Lista przeciwwskazań do powiększania ust

  Przejdźmy od razu do rzeczy. Jeśli rozważasz powiększanie ust, przeciwwskazania są następujące:

  • Choroby autoimmunologiczne
  • Aktywne stany zapalne organizmu i infekcje (w tym opryszczka)
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych (np. osy i pszczoły)

  Sprawa jest prosta – jeśli nie widzisz tutaj niczego, co dotyczy Ciebie, przeciwwskazania do powiększania ust na 99% nie mają dla Ciebie znaczenia i możesz umawiać się na zabieg 🙂 .

  W tym artykule opisuję szczegółowo DLACZEGO te przeciwwskazania faktycznie wykluczają Cię z zabiegu powiększania ust.

  Dowiesz się przy okazji dlaczego uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych znalazło się na tej liście. A także co to są owady błonkoskrzydłe #biologiazmoniką 🙂

  Zanim wczytasz się na dobre, zobacz także filmik jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym – prosto z mojego gabinetu 🙂

  [1/4] Przeciwwskazania do powiększania ust – choroby autoimmunologiczne

  Czym są choroby autoimmunologiczne i dlaczego są przeciwwskazaniem do powiększania ust?

  Żeby nie przynudzać, ujmę to tak: jeżeli cierpisz na taką chorobę, to prawdopodobnie wiesz o tym aż za dobrze. Z pewnością „powiększać czy nie powiększać” to nie jest punkt na szczycie listy Twoich problemów zdrowotnych…

  Dla wszystkich innych wyjaśniam – choroby autoimmunologiczne to takie, gdy system obronny (immunologiczny) Twojego organizmu zajmuje się jak… nadopiekuńcza mama.

  Znasz to?: „czapkę załóż”, „nie zimno Ci”, „jadłaś?”, „zjedz!”, „uważaj!” i inne warianty pod tytułem: „ochronię Cię, czy tego potrzebujesz, czy nie”.

  Dokładnie tak samo zajmuje się układ immunologiczny organizmu, kiedy cierpimy na chorobę autoimmunologiczną.

  Omówię to na przykładzie jednej z tych bardziej popularnych, czyli Miastenia Gravis.

  W przypadku tej choroby, organizm atakuje receptory mięśniowe, jak gdyby były one wrogiem organizmu. Powoduje to ich niszczenie, przez co mięśnie chorego słabną. Główne objawy to przewlekłe zmęczenie, opadające powieki czy zaburzenia oddychania.

  Tak jak mówiłam – jeśli cierpicie na jedną z takich chorób, to prawdopodobnie doskonale zdajecie sobie z tego sprawę, bo nie są to przelewki.

  Do innych popularnych chorób autoimmunologicznych należą: Hashimoto (jeśli jest uregulowane to zabieg można wykonać), łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane czy choroba Leśniowskiego-Cronha. Wszystkie te choroby stanowią przeciwwskazania do powiększania ust.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  [2/4] Przeciwwskazania do powiększania ust – aktywne stany zapalne (infekcje)

  Najpopularniejszym przeciwwskazaniem do powiększania ust są aktywne infekcje bakteryjne i wirusy. Pewnie nie jesteś zaskoczona, prawda?

  Wytłumaczę Ci teraz DLACZEGO to ma takie znaczenie, żebyś w sytuacji choroby przełożyła wizytę i została w domu.

  Wyobraź sobie, że Twój organizm to… popcorn w torebce. Kiedy jest zdrowy, to można go porównać do torebki popcornu na półce w sklepie. Kiedy łapiesz infekcję, to w środku w Twoim organizmie dzieje się to samo, co z popcornem kiedy zaczniesz go podgrzewać w mikrofalówce.

  Nie ma znaczenia, że czujesz się całkiem dobrze i np. możesz pracować przy biurku. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym wiąże się z dużą ilością nakłuć, podawaniem preparatu w skórę, gojeniem, obrzękiem, (czasami) siniakami i być może nawet bólem.

  Zdecydowanie na takie „atrakcje” powinnaś być w jak najlepszej formie. Inaczej, wykonując zabieg u Pacjenta z infekcją, rośnie ryzyko że igłą rozprzestrzenimy chorobę. Albo, że gojenie się po kwasie hialuronowym nie będzie przebiegać zgodnie z planem, ale znacznie się wydłuży.

  Do takich infekcji i przeciwwskazań zaliczamy także opryszczkę. Nie dość, że jest ona tym wszystkim, co powyżej to jeszcze znajduje się bezpośrednio w obszarze zabiegowym. Czyli tutaj stanowczo 2x NIE 🙂 .

  Podsumowując, infekcje to przeciwwskazania do powiększania ust nie bez powodu. Wiecie jednak jaka jest dobra wiadomość? Infekcje przemijają z czasem, więc nie przekreślają Twoich marzeń o pięknych i pełnych ustach, a tylko opóźniają je w czasie 🙂 .

  [3/4] Przeciwwskazania do powiększania ust – ciąża i karmienie piersią

  Wiecie dlaczego ciąża jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią?

  Zaskoczę Was, ale sprawa nie jest taka oczywista. Nie jest tak, że powiększając usta w ciąży na 100% i w każdym wypadku stanie się coś złego Tobie lub Twojemu dziecku. ALE…

  …ciąża i karmienie piersią są w 100% słusznie zakwalifikowanie jako przeciwwskazania do powiększania ust. Szeroko komentowałam ten wątek w (nie chwaląc się) ciekawym artykule TUTAJ (link).

  W dużym skrócie: ciąża i karmienie piersią są na liście przeciwwskazań do powiększania ust dlatego, że… nikt nie zrobił badań na ten temat. To po pierwsze. A po drugie dlatego, że w sytuacji ryzykownej (powikłania, alergie na kwas) poziom ryzyka rośnie i lepiej jest się nie narażać.

  Mimo tego zachęcam do przeczytania powyższego artykułu, bo zakaz powiększania ust w ciąży wcale nie oznacza zakazu na kwas hialuronowy. Skomplikowane, prawda?

  Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, tutaj także mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Kiedyś, w przyszłości, sytuacja się zmieni i to przeciwwskazanie u Ciebie zniknie 🙂 .

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   [4/4] Przeciwwskazania do powiększania ust – uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych

   Uważajcie, bo teraz zrobi się NAPRAWDĘ ciekawie. Czy wiecie dlaczego uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych to przeciwwskazanie do powiększania ust?

   To na wypadek kiedy wiele rzeczy w trakcie zabiegu pójdzie nie tak. Oto, co musi się zdarzyć, żeby faktycznie to przeciwwskazanie dało Ci w kość:

   1. Po pierwsze – musisz być uczulona. Owady błonkoskrzydłe to na przykład osa, czy pszczoła, ale w Polsce żyje ich kilka TYSIĘCY gatunków. Jeśli jednak jesteś dorosła to prawdopodobnie wiesz dobrze, czy jesteś uczulona czy nie.
   2. Po drugie – zabieg musi się nie udać. Mam tutaj na myśli powikłania w trakcie lub po wykonanym zabiegu. Do najpoważniejszego należy podanie kwasu igłą do naczynia krwionośnego. To niesie za sobą ryzyko martwicy tkanek, dlatego kwas trzeba będzie natychmiast rozpuścić.
   3. Po trzecie – nie będzie czasu na wykonanie tzw. próby uczuleniowej. W sytuacji tak poważnej jak podanie kwasu do naczynia krwionośnego, rozpuszczanie jest koniecznością. Nie ma czasu na sprawdzenie czy jesteś uczulona. Jeśli jednak to, co poszło nie tak to np. „tylko” nierówne podanie, to jest czas na zrobienie próby uczuleniowej. Wtedy w ciągu kilkunastu minut przekonujemy się czy jesteś uczulona czy nie.

   Dopiero kiedy wszystkie trzy rzeczy spełnią się w takim czarnym scenariuszu, to jest POWAŻNY problem. Jak poważny? Na przykład spore ryzyko wstrząsu anafilaktycznego i wszystkie konsekwencje za tym idące.

   Dlatego jeśli chodzi o przeciwwskazania do powiększania ust to uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych zdecydowanie i słusznie powinno znaleźć się na tej liście.

   Powiększanie ust przeciwwskazania – podsumowanie

   Podsumowując, ten artykuł mógł zająć 10% swojej obecnej długości. Takie właśnie podejście można znaleźć w wielu miejscach w Internecie. Mnie jednak zależało żebyście dokładnie poznali dlaczego przeciwwskazania do powiększania ust są takie, a nie inne i po co podpisuje się te wszystkie zgody przed zabiegiem.

   Jeśli chcielibyście dowiedzieć się nieco więcej o technikach powiększania ust, to zapraszam do mojego filmiku poniżej:

    

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

    KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

    Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
    Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

    Poradnik-monika

    5
    Oceń ten artykuł

    Oceń: Przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym – 4 ZAKAZY które musisz znać

    Oceń

     Podobał Ci się ten artykuł?


     Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

     Komentarze
     • Agnieszka / 19.02.2024 07:47:49

      Pani Moniki, czy po leczeniu chemią i radioterapia – leczenie zakończone lipiec 2022 rozpoznanie rak plaskonablonkowy. Czy można wykonywać jakieś zabiegi? Mam wrażenie że po leczeniu przybyło mi kilka lat na twarzy i chciałabym zrobić wolumetria twarzy

      • Monika Łyżwa / 20.02.2024 10:58:37

       Pani Agnieszko, wszystko należy ocenić indywidualnie na podstawie Pani badań, samopoczucia, wyników i rozważanych zabiegów. Myślę, że warto zacząć od konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej w swoim mieście.

     • Estera / 30.11.2023 09:35:45

      Dzień dobry, mam jutro zabieg i zauważyłam dziś rano że pojawiła mi się mała ranka na wardze od środka (przegryzienie) czy w takim przypadku mogę podjeść do zabiegu czy go przełożyć?

      • Monika Łyżwa / 04.12.2023 20:29:14

       Pani Estero, lepiej jest przełożyć ten zabieg – w porozumieniu z lekarzem, który miał go wykonywać. Pozdrowienia!

     • Karolina / 25.11.2023 21:30:01

      Dzień dobry, czy można powiększyć usta, kilka godzin po badaniu rezonans magnetyczny z podaniem kontrastu? Pozdrawiam.

      • Monika Łyżwa / 28.11.2023 13:20:22

       Pani Karolino, lepiej jest poczekać min. 3 dni od rezonansu. Pozdrowienia!

     • Alicja / 03.07.2023 23:24:21

      Witam 🙂 Czy jeśli cały czas zażywam żeńszeń to nie mogę skorzystać z powiększania ust?

      • Monika Łyżwa / 04.07.2023 16:53:48

       Pani Alicjo, nie jest to przeciwwskazanie ???? Pozdrowienia!

     • Tatiana / 22.05.2023 20:52:50

      Witam. Mam uczulenie na jad pszczeli. Czy to już wyrok czy może jest jakaś alternatywa, żeby jednak wykonać badanie?

      • Monika Łyżwa / 24.05.2023 08:54:10

       Pani Tatiano, można udać się do gabinetu na próbę uczuleniową, żeby to ustalić. Alternatywą do zabiegu z kwasem hialuronowym jest lipotransfer i to bym rozważała jeśli okaże się, że jest Pani uczulona na hialuronidazę. Pozdrowienia! 🙂

     • Maria / 08.05.2023 16:03:57

      Czy miesiączka jest przeciwwskazaniem do powiększania ust?

      • Monika Łyżwa / 12.05.2023 10:16:57

       Pani Mario, nie, nie jest 🙂 Pozdrowienia!

     • Oliwia / 28.04.2023 15:03:55

      Dzień dobry, a jeśli choruje na Objawy Reynouda – Twardzina układowa, to czy również może powiększyć usta? Zaznaczam, że moje wyniki są super a narządy nie są zajęte. Moim jedynym objawem jest zespół Reynouda. 🙂
      Czy w takiej sytuacji można wykonać taki zabieg?
      Pozdrawiam ????

      • Monika Łyżwa / 28.04.2023 17:17:20

       Pani Oliwio, tak, w tej sytuacji można powiększyć usta 🙂 Pozdrowienia!

     • Claudia / 19.03.2023 20:48:42

      Dzień dobry, mam pytanie . Od kilku dni zaostrzyła mi się astma. Czy podczas brania leków – wziewy mogę zrobić usta ? Pozdrawiam

      • Monika Łyżwa / 23.03.2023 08:47:55

       Pani Claudio, jeśli sytuacja jest wyregulowana i czuje się Pani dobrze, to mając astmę można wykonać zabieg na usta 🙂 Pozdrowienia!

     • Claudia / 18.02.2023 10:03:30

      Mam pytanie. Czy zapalenie żołądka i dwunastnicy spowodowanym zakażeniem helikobakter pylori jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu powiększenia ust? Czy mogę bez problemu przejść zabieg??

      • Monika Łyżwa / 19.02.2023 14:29:17

       Pani Claudio, dwa tygodnie po zakończeniu leczenia antybiotykami można udać się na zabieg 🙂 Pozdrowienia!

     • Claudia / 18.02.2023 00:52:04

      Mam pytanie.Czy przy zapaleniu żołądka i dwunastnicy spowodowanym zakażeniem helikobakter pylori mogę mieć wykonany zabieg powiększenia ust?

      • Monika Łyżwa / 19.02.2023 14:29:28

       Pani Claudio, dwa tygodnie po zakończeniu leczenia antybiotykami można udać się na zabieg ? Pozdrowienia!

     • Monikka / 22.01.2023 23:46:49

      Mam pytanie czy chora tarczyca tzn haszimoto i uregulowane ciśnienie krwi przy codziennym podawaniu leków jest przeciwwskazaniem do powiększenia ust?

      • Monika Łyżwa / 26.01.2023 00:07:54

       Pani Moniko, zapraszam do dedykowanego filmiku na ten temat: https://youtu.be/w9mJamRAdPk Pozdrowienia! 🙂

     • Iwona / 05.01.2023 17:01:20

      Witam serdecznie, mam pytanie czy długoletni lekki stan zapalny dziąsła po leczeniu mikroskopowym zeba, przeleczenie na tyle, ile bylo możliwe, monitorowany co pol roku u stomatologa , okolica około zębowa – ząb
      z korona, leczony dwukrotnie antybiotykiem, gdzie na chwilę obecna nie ma ropy, ale nawraca stan zapalny w postaci lekkiej , bez bólu, środki przeciwzapalne doraźne do płukania wg zalecen stomatologa i czestsza higiena i usuwanie kamienia czy to wszystko jest to przeciwskazaniem do powiększenia ust?
      Pozdrawiam

      • Monika Łyżwa / 07.01.2023 10:45:31

       Dzień dobry Pani Iwono, dziękuję za komentarz. Tak, stan zapalny jest przeciwwskazaniem do powiększania ust. Zwiększa on ryzyko samego zabiegu, a także efektów ubocznych po zabiegu (np. na kilka miesięcy po). Dlatego w tej sytuacji nie robiłabym tego zabiegu. Pozdrowienia! 🙂

     • Marlena / 04.01.2023 20:49:34

      Czy można wykonać zabieg powiększania ust oraz botoksu podczas odczulania purethale roztocza i trawy (dzień przed lub po) ?

      • Monika Łyżwa / 05.01.2023 08:50:06

       Pani Marleno, Moim zdaniem najlepiej jest odczekać 2 tygodnie i wykonać te dwie rzeczy (odczulanie i zabiegi) oddzielnie, żeby nie narażać organizmu na dodatkowy stres.

     • Ula / 11.12.2022 01:02:10

      Czy istnieje lista leków których nie można przyjmować przed zabiegam? Czy istnieją jakieś przeciwskazania podczas przyjmowania leku propranolol oraz lamitrin?

      • Monika Łyżwa / 13.12.2022 13:46:04

       Pani Ulo, nie ma takich leków, których nie można przyjmować przed zabiegiem z kwasem hialuronowym. Propranolol oraz lamitrin można brać 🙂 Pozdrowienia!

     • Patrycja / 23.09.2022 15:52:28

      Witam, w nocy zaczęło mnie boleć gardło, jutro mam umówiony zabieg na powiększanie ust. Bolące gardło, bez gorączki. Co w takiej sytuacji?

      • Monika Łyżwa / 23.09.2022 16:02:44

       Pani Patrycjo, w tej sytuacji najlepiej jest odłożyć zabieg. Nie powinno się powiększać ust kiedy boli gardło. Pozdrowienia!

     • Jola / 09.08.2022 18:39:50

      Po jakim czasie od wyleczenia opryszczki można powiększać usta?

      • Monika Łyżwa / 11.08.2022 09:01:57

       Pani Jolu, minimum 2 tygodnie, a jeśli opryszczka zdarza się często i jest uciążliwa to poczekałabym miesiąc. Pozdrowienia!

     • Klaudia / 04.07.2022 10:24:06

      Dzień dobry,
      Czy przeciwskazaniem jest leczenie stomatologiczne? Tzn lekarstwo w zębie?

      • Monika Łyżwa / 04.07.2022 10:45:11

       Pani Klaudio, tak, należy odczekać 4 tygodnie od zakończenia leczenia stomatologicznego 🙂 Pozdrowienia!

     Dodaj komentarz

     Może Ci się spodobać także

     Cześć Kochani! Miło mi poinformować, że napisałam książkę o medycynie estetycznej! W tym wpisie dowiesz się DLACZEGO to książka dla Ciebie.

     08.07.2023 Monika Łyżwa

     Kategoria: Przed zabiegiem

     Medycyna estetyczna, choć z dnia na dzień zyskuje nowych zwolenników, mierzy się cały czas z jednym, bardzo trudnym problemem. NIENATURALNY WYGLĄD. Jest to główny powód,...

     30.10.2020 Monika Łyżwa

     Kategoria: Przed zabiegiem

     Jest kilka rzeczy, których NIE MOŻESZ robić przed zabiegiem modelowania ust. Są też zalecenia przed powiększaniem ust, do których trzeba się stosować żeby zabieg był jak...

     26.04.2022 Monika Łyżwa

     Kategoria: Przed zabiegiem

     Dołącz do mojego WYZWANIA!

     "5 Dni Do Lepszej Skóry"

     Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

      Dziękuję.

      Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".