Stymulatory Tkankowe – Co To Jest? | Efekty, Opinie, Cena

Stymulatory Tkankowe – Co To Jest? | Efekty, Opinie, Cena

Spis treści

  Stymulatory tkankowe są jak Bitcoin 5 lat temu. Mało kto znał to słowo – Ci, którzy nie znali teraz żałują. Ci, którzy znali, dzisiaj odnoszą ogromne korzyści. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o tych preparatach i dlaczego już teraz warto postawić na nie wszystkie karty.

  Stymulatory tkankowe co to jest?

  Stymulatory tkankowe to specjalna grupa preparatów w medycynie estetycznej. Podawane są w skórę przy pomocy igły, ale nie wypełniają zmarszczek jak np. kwas hialuronowy. Dają niezwykle naturalne efekty na długi czas. Stymulatory pozwalają dłużej cieszyć się młodym i naturalnym wyglądem i zdecydowanie warto je rozważyć do zastosowania u siebie. W dalszej części artykułu zebrałam wszystkie „za” i „przeciw” zastosowania stymulatorów tkankowych.

  No dobrze, skoro tą pochwałę dla tych preparatów mamy już za sobą, to przejdźmy teraz do szczegółów 🙂 . Najczęściej gabinety medycyny estetycznej posługują się markami preparatów, więc zamiast „stymulatory tkankowe” mogłeś kiedyś usłyszeć takie nazwy jak: Sculptra, Crystalys, Radiesse, Linerase czy Nucleofill. To wszystko właśnie stymulatory tkankowe, o których będziemy dzisiaj rozmawiać.

  O co jednak ten cały raban? Czy to kolejny „chłyt marketingowy”, że firmy farmaceutyczne wkładają stary produkt do nowego opakowania, zmieniają nazwę i podwajają cenę, a efekt jest ten sam? Zdecydowanie NIE – i postaram się to udowodnić w tym artykule.

  Stymulatory tkankowe vs. wypełniacze

  Biostymulatory (inna nazwa na stymulatory tkankowe) są na rynku jeszcze nie bardzo popularne. Powiem więcej – obecnie są w ofercie naprawę niewielu gabinetów medycyny estetycznej, nawet w dużych miastach.

  W ramach kontrastu, taki kwas hialuronowy do wypełnienia zmarszczek istnieje aktywnie na rynku w Polsce przynajmniej od kilkunastu lat. Zabiegi z jego użyciem są wykonywane właściwie wszędzie, przez lekarzy i kosmetyczki. Kwas hialuronowy jest tak popularny, że czasami boję się, że jak pomylę drzwi i wejdę nie tam, gdzie trzeba, to ktoś mnie ostrzyknie kwasem bez pytania 😉 .

  Odkładając głupie żarty na bok – często porównujemy ze sobą stymulatory tkankowe i kwas hialuronowy. Moim zdaniem całkiem niepotrzebnie. Dlaczego?

  Jak działają biostymulatory

  Stymulatory tkankowe mają zupełnie inne zadanie. Ich rolą NIE jest wypełnianie zmarszczek. Podane igłą w skórę (np. twarzy, ale także innych obszarów ciała) mają za zadanie wywołać kontrolowany stan zapalny.

  „Ale Monika… przecież stan zapalny to coś złego! To po co go celowo wywoływać?” – jeśli tak pomyślałeś, to już wyjaśniam.

  Taki stan zapalny wywołany przez stymulator tkankowy powoduje, że nasza skóra zaczyna wytwarzać kolagen i elastynę. Czyli dwa super-wartościowe składniki dla młodego wyglądu. Niestety, kiedy mamy więcej niż 25 lat ilość produkowanego kolagenu spada, o ile skóry nie „zmotywujemy” do działania – na przykład w sposób opisany powyżej.

  No dobra, ale czy nie ma obaw, że ten stan zapalny wymknie nam się spod kontroli? -Nie, jeśli nie wykonaliśmy tego zabiegu u kogoś, kto miał przeciwwskazania (o tym w dalszej części artykułu).

  Dla porównania, kwas hialuronowy ma zupełnie inną rolę. To żel, który podany w skórę zostaje w środku na rok lub dłużej. Usuwa on zmarszczki w taki sposób, jak… łatana jest dziura na drodze. Czyli jest problem – jest szybkie rozwiązanie. Z biostymulatorami sprawa jest zupełnie inna.

   

  Stymulatory tkankowe efekty

  Stymulatory tkankowe dają spektakularne efekty. Zobaczcie na zdjęcia poniżej. Od razu mówię, że nie jest to Photoshop, a podobne rezultaty jak na poniższych zdjęciach widuję regularnie na żywo:

  *Pamiętaj, że zdjęcia efektów przed i po z Internetu nie są obietnicą, że tak samo preparat zadziała u Ciebie. Każdy z nas jest inny.

  stymulatory tkankowe przed i po

  Źródło: newvisagenc.com

  stymulatory tkankowe efekty

  Źródło: thesharmaclinic.com

  Nieźle, prawda? Oceniając efekty biostymulatorów mogę powiedzieć tak: rysy twarzy są tak samo naturalne i się nie zmieniają, podczas gdy twarz wygląda… młodziej. Zgodzicie się?

  Patrząc z perspektywy bardziej „naukowej”: dzięki produkcji kolagenu i elastyny, na przestrzeni miesięcy skóra wzmacniała się i wzmacniała. Stała się grubsza i jędrniejsza – tak jak było to u Pacjentów kilka lat wcześniej. Procesy odnowy skóry, które były do tej pory domeną tylko osób bardzo młodych, zadziałały tutaj u osób bardziej dojrzałych. Stąd właśnie te naturalne i cieszące oko efekty.

  Słowem-klucz w powyższym akapicie był zwrot: „na przestrzeni miesięcy”. To kolejna różnica między stymulatorami tkankowymi, a kwasem hialuronowym. W przypadku tego drugiego efekt wypełnienia jest natychmiastowy. Bohater dzisiejszego artykułu potrzebuje na to dużo więcej czasu. Coś za coś, prawda?

  Dlatego jeśli oczekujesz, że wyjdziesz po zabiegu z gabinetu medycyny estetycznej od razu młodszy i piękniejszy – to stymulatory tkankowe NIE są dla Ciebie. W innych przypadkach, jeśli jesteś gotowy poczekać na efekty kilka miesięcy, to czytaj dalej 🙂

  Jak długo utrzymuje się efekt po stymulatorach tkankowych?

  Wiesz już ile trzeba czekać na efekty zabiegu. Drugą parą kaloszy jest to, jak długo ten efekt się utrzymuje. Mam Ci tutaj wiele do wyjaśnienia.

  Po pierwsze, efekty zabiegów ze stymulatorami tkankowymi utrzymują się dłużej niż myślisz. Dwa, a nawet dwa i pół roku stymulacji skóry po zabiegach jest zdecydowanie do osiągnięcia.

  Po drugie, utworzony kolagen zostaje w skórze na DŁUGO. Jak długo? Nawet na 20 lat!

  Oczywiście jest jeszcze punkt trzeci. A brzmi on: nawet jeśli robisz sobie zabiegi medycyny estetycznej, to i tak się starzejesz. Już tłumaczę co mam na myśli.

  Wspomniane dwa czy nawet dwa i pół roku to dużo czasu dla Twojej skóry. Więc z jednej strony w tym okresie po zabiegu kolagen w Twojej skórze będzie budowany od preparatu, ale tak samo w tym czasie będziesz się starzeć. W różnych miejscach na twarzy starzenie się będzie się pokazywać.

  Dlatego też to, jak będzie zmieniać się Twoja skóra po zabiegu zawsze będzie pewną wypadkową korzystnego działania preparatu i negatywnego działania upływu czasu. Życie 🙂 Jednak zdecydowanie lepiej mieć to wsparcie od zabiegów estetycznych niż nie robić nic i dać czasowi działać przeciwko Tobie, prawda?

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Jaki stymulator wybrać? Preparaty na polskim rynku

  Jak wspomniałam na początku artykułu, na rynku w Polsce dostępnych jest kilka rodzajów stymulatorów tkanek. Nie chodzi o to, że jest to ten sam preparat o różnych nazwach handlowych. To substancje, które różnią się między sobą strukturą i tym, jak działają.

  Zebrałam te informacje dla Was, żeby łatwo porównać który biostymulator jest dobrym pomysłem do rozważenia u Ciebie 🙂 Posegregowałam te preparaty w kolejności od najsłabszego – co nie znaczy wcale, że od najgorszego!

  Preparat  1-  Polinukleotydy Nucleofill

  Nucleofill to nazwa handlowa stymulatora tkankowego, który zawiera w sobie specjalne składniki – polinukleotydy. Właśnie te polinukleotydy, podane w skórę, zapewniają stymulację skóry do odbudowy. Dzieje się to niejako na trzech poziomach:

  • Pobudzane są receptory na fibroblastach w skórze, dzięki czemu powstają miofibroblasty
  • Zmiatanie wolnych rodników i działanie oksydacyjne
  • Wiązanie wody w skórze, co ułatwia nawodnienie macierzy pozakomórkowej

  Jednym słowem – jest dobrze 🙂 . Ja lubię stosować u moich Pacjentów polinukleotydy tam, gdzie nie ma dużych ubytków w tkankach i nie jest potrzebne uniesie twarzy.

  Idealny Pacjent na Nucleofill: 30-latka, która chce utrzymać dobrą jakość swojej skóry.

  Preparat 2 – Atelokolagen Linerase

  Nie raz w tym artykule pisałam dlaczego produkcja kolagenu jest ważna. Tym lepiej, że w medycynie estetycznej nauczyliśmy się wytwarzać preparaty o zbliżonej strukturze do tego, czego Twojej skórze akurat zaczyna brakować 🙂 .

  Preparat o nazwie Atelokolagen Linerase bardzo dobrze stymuluje skórę do wytwarzania nowych fibroblastów i włókien kolagenowych. Wybieram ten preparat tam, gdzie miejscowo potrzebujemy poprawić wygląd danego obszaru. Czyli: mała powierzchnia = duża skuteczność.

  Idealny Pacjent na Linerase: osoba 40+ o wiotkiej skórze wokół oczu, a także Pacjent z bliznami.

  Preparat 3 – Hydroksyapatyt wapnia Radiesse, Crystalys

  Hydroksyapatyt wapnia to preparat naturalnie występujący w skórze człowieka. Radiesse i Crystalys to nazwy mojego chyba ulubionego preparatu w medycynie estetycznej w ogóle.

  Radiesse to jeden z mocniejszych stymulatorów tkankowych dostępnych na rynku. Podany w skórę zapewnia mocną stymulację produkcji elastyny i kolagenu nawet na półtora roku. To „wygodny” preparat, bo wystarczy wykonać jeden zabieg i dać skórze pracować 🙂

  Poza tym, Radiesse zapewnia skórze delikatny efekt liftingu. Jest on dużo łagodniejszy niż po kwasie hialuronowym, jednak na tyle widoczny, żeby prosto po wyjściu z gabinetu zobaczyć od razu jakieś efekty 😉 Stymulacja do produkcji kolagenu zaczyna się (jak w innych przypadkach) dopiero po kilku tygodniach.

  Idealny Pacjent na Radiesse: osoba w wieku 30-55 lat, która oczekuje naturalnych, ale widocznych efektów w długim terminie.

  Preparat 4 –  Sculptra: najmocniejszy stymulator tkankowy

  Sculptra (kwas polimlekowy) to ostatni i najmocniejszy biostymulator tkankowy z mojej listy. Broń zdecydowanie największego kalibru jeśli chodzi o stymulację skóry 🙂

  Przebieg zabiegu i pierwsze efekty pokrywają się z tym, co oferuje Radiesse. Poza tą wspólną rzeczą, te dwa preparaty bardzo się od siebie różnią.

  Po pierwsze dlatego, że Sculptra jest preparatem mocniejszym, który może dawać efekty nawet dłużej – do 2,5 roku. Korzystne efekty zależą także od tego, ile razy wykonamy zabieg. Bowiem Sculptra może być powtarzana w serii 2 lub 3 zabiegów.

  Po drugie, Sculptra wymaga specjalnego podejścia od Pacjenta. Po wykonanym zabiegu Pacjent przez dwa tygodnie musi masować swoją twarz w sposób pokazany przez lekarza.

  To tylko 2 razy po 5 minut dziennie (rano i wieczorem), jednak jest niezwykle istotne do tego, żeby po zabiegu nie pojawiły się grudki. W sytuacji zaniedbania Pacjenta, w skórze mogą zrobić się twarde grudki, których nie będzie dało nigdy się usunąć!

  Idealny Pacjent na Sculptra: osoba 40+, która jest gotowa sumiennie przestrzegać zaleceń po zabiegu.

  Alternatywa – zabiegi laserowe

  Co prawda w tym rozdziale opisywałam preparaty pobudzające skórę, to często ich bardzo dobrą alternatywą są zabiegi laserowe. Rzadko się o tym mówi, ale lasery są mocnymi stymulatorami skóry – w żadnym wypadku nie są „gorsze” czy słabsze niż wyżej wymienione możliwości. Są inne. A to dobrze!

  To dlatego, że lasery daje się zastosować tam, gdzie nie każdy biostymulator dosięgnie 😉 Na przykład na boczną stronę oka, w okolicę kurzych łapek, która jest bardzo wrażliwa i delikatna.

  Poza tym, że lasery są alternatywą, to także mogą służyć jako uzupełnienie do całego planu leczenia. Czyli: wybieramy preparat z grupy 1-4 i przeplatamy zabiegi iniekcyjne ze stymulacją laserową. W takich sytuacjach często 1 + 1 = 3.

  O stymulatorach tkankowych nagrałam film na moim YouTube – zobacz poniżej, choć to jeszcze nie koniec artykułu 😉

  Stymulatory tkankowe pod oczy – czy warto?

  Stymulatory tkankowe pod oczy zdecydowanie warto wykonywać. Spośród stymulatorów tkankowych moim pierwszym wyborem jest Nucleofill. Uważam, że ten preparat jest dobry na okolicę oka. Szczególnie w konktekście jego niewielkiej objętości i mniejszego ryzyka opuchlizn po zabiegu.

  Jednak nie każdy stymulator tkankowy będzie nadawał się na tą okolicę. Na przykład – hydroksyapatyt wapnia i kwas polimlekowy nie są tam stosowane.  Nie zmienia to faktu, że zdecydowanie warto szukać odpowiednich preparatów pod oczy. Dlaczego?

  Dlatego, że okolica oka jest… szczególna. Skóra pod oczami jest niezwykle cienka i delikatna. Bardzo łatwo ją zaniedbać. W efekcie starzenie się bardzo często zaczyna pojawiać się właśnie od okolicy pod oczami. A stymulatory tkankowe doskonale są w stanie sobie z tym poradzić 🙂

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Przeciwwskazania do stymulatorów tkankowych

   Przeciwwskazania do stymulatorów tkankowych to przede wszystkim:

   • Choroby autoimmunologiczne
   • Skłonność do przerostów i bliznowców
   • Ciąża i karmienie piersią
   • Stany zapalne organizmu
   • Opryszczka

   W szczegółach chciałabym omówić temat chorób autoimmunologicznych, które jeśli nie są uregulowane, w każdym przypadku są silnym przeciwwskazaniem dla biostymulatorów.

   Jak pamiętacie z poprzednich części artykułu, stymulatory tkankowe tworzą celowy stan zapalny w skórze. Oczywiście w skali organizmu jest on niewielki i nie przekłada się w żadnym stopniu na zdrowie czy komfort Pacjenta. O ile nie mamy chorób autoimmunologicznych!

   Jeśli Pacjent cierpi na choroby autoimmunologiczne, to organizm reaguje na nawet najmniejsze stany zapalne w przesadzony sposób. To tak, jak byś chciał zabić komara przy użyciu pistoletu. Dlatego rozważając zabiegi medycyny estetycznej w kontekście chorób autoimmunologicznych, stymulatorom tkankowym mówimy zdecydowane NIE.

   Powikłania po stymulatorach

   Stymulatory tkankowe mają także swoje skutki uboczne. Najpopularniejsze powikłania po stymulatorach tkankowych to:

   • Siniaki od nakłuć i krwiaki – co technicznie nie jest powikłaniem 😉
   • Obrzęk po zabiegu – jak wyżej
   • Grudki po podaniu preparatu – w przypadku nieprawidłowej techniki wykonania zabiegu lub nie stosowania się do zaleceń pozabiegowych (w szczególności opisywany przypadek kwasu polimlekowego i masaży)

   Jak widzicie, w teorii skutków ubocznych nie ma wiele. Jednak w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, stymulatorów tkankowych nie możemy rozpuścić!

   Jeśli byłaby potrzeba rozpuszczania kwasu, zawsze możemy wykorzystać hialuronidazę. Jednak stymulatory tkankowe nie są takie „wygodne”. To znaczy, że ich rozpuszczenie nie jest możliwe.

   Wspomniałam jednak, że stymulatory tkankowe nie zostają w skórze tak długo jak kwas. Zwykle jest to kilka tygodni – więc jeśli np. pojawi się grudka czy nierówność to zniknie ona dość szybko. Wyjątkiem jest oczywiście kwas polimlekowy, który opisywałam w poprzednim akapicie.

   Z powodu „większej odpowiedzialności” i tego, że biostymulatorów nie możemy rozpuścić, dużo bardziej liczy się tutaj odpowiednia i jednostajna technika podawania tych preparatów. Dlatego udając się na zabieg tego typu zdecydowanie warto sprawdzić lekarza i gabinet w zakresie tego konkretnego zabiegu. Wtedy (zawsze możliwe) ryzyko powikłań będzie ograniczone do minimum.

   Ile kosztują stymulatory tkankowe?

   Stymulatory tkankowe są droższe niż typowe wypełniacze, jak kwas hialuronowy. To dlatego, że są trudniejsze w uzyskaniu, a konkurencja na rynku tych preparatów jest mniejsza. Dość powiedzieć, że w Polsce jest kilka firm, które produkują stymulatory tkankowe, a tych od kwasu hialuronowego – kilkadziesiąt.

   Cena zabiegów ze stymulatorami jest zależna od wielu czynników, m.in.:

   • Miasta, w którym wykonywany jest zabieg
   • Renomy lekarza
   • Gabinetu
   • Rodzaju podawanego stymulatora

   Z reguły za jeden zabieg z biostymulatorami trzeba zapłacić ok. 1500-2000zł. Niektóre zabiegi wykonujemy tylko raz, ale większość wymaga powtórzenia zabiegu w serii trzech.

   Gorąca prośba ode mnie – nie sugerujcie się ceną. Wybierzcie miejsce, które Wam odpowiada i preparat, który zaleca Wam lekarz akurat dla Waszego, konkretnego przypadku. Dzięki temu będziecie maksymalnie zadowoleni z zabiegu i efektów 🙂 .

   Stymulatory tkankowe opinie – plusy i minusy

   Pewnie domyślacie się, że opinie o stymulatorach tkankowych są zdecydowanie pozytywne. Pacjenci, bardzo chwalą sobie efekty w czasie – szczególnie ci, którym nie zależało na szybkiej metamorfozie.

   Opinie wśród lekarzy też są bardzo dobre, choć… nie jest ich jeszcze tak wiele jak bym chciała 🙂 To dlatego, że nie każdy gabinet medycyny estetycznej takie zabiegi jeszcze u siebie wykonuje. Oczywiście popularność stymulatorów tkankowych rośnie i będzie rosła. W mojej opinii za kilka lat mało kto będzie mówił o kwasie hialuronowym, a wszyscy będą pokazywać efekty biostymulatorów. No, może za wyjątkiem powiększania ust, gdzie kwas hialuronowy na pewno będzie niezastąpiony 🙂 .

   A jaka jest moja opinia o stymulatorach tkankowych? To zdecydowanie moje ulubione preparaty do podawania Pacjentom w moim gabinecie. Ja jestem silnym zwolennikiem podejścia anti-aging i naturalnego wyglądu. Zależy mi, żeby moi Pacjenci wyglądali dobrze teraz, ale przede wszystkim za 10 lat. Dlatego właśnie tak bardzo lubię stymulatory tkankowe 🙂 .

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Stymulatory Tkankowe – Co To Jest? | Efekty, Opinie, Cena

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Ewa / 15.06.2024 19:30:22

     Dzień dobry.
     Czy można po zabiegu stymulatorów korzystać z masażu kobido?

     • Monika Łyżwa / 12.07.2024 11:20:14

      Tak, można 🙂 Pozdrowienia! ????

    • Ewa / 05.06.2024 20:23:30

     Witam. Czy można łączyć kwas hialuronowy ze symulatorem tkankowym, aby efekt był szybciej widoczny , czy trzeba zrobić przerwę między zabiegami?
     Pięć lat temu miałam wolumetrie policzków (nie pamiętam jakim preparatem) czy po takiej przerwie można bezpiecznie zastosować stymulator tkankowy? Pozdrawiam serdecznie

     • Monika Łyżwa / 09.06.2024 16:15:10

      Pani Ewo, tak, wystarczy 4 tygodnie od zabiegu z kwasem żeby móc zrobić stymulatory tkankowe w podobnym obszarze twarzy. Pozdrowienia! ????

    • Emilia / 07.05.2024 20:12:15

     Witam Pani doktor.
     Czy bezpieczne jest podanie stymulatorów,gdy ma się problemy z odpornością?
     Pozdrawiam.

     • Monika Łyżwa / 15.05.2024 13:54:30

      Pani Emilio, to zależy jakie dokładnie problemy z odpornością występują. Na pewno warto skonsultować swoją sytuację z lekarzem na wizycie konsultacyjnej. Pozdrowienia! ????

    • Kinga / 26.04.2024 13:56:55

     Dzień dobry Pani Moniko,
     Mam pytanie odnośnie preparatów. Napisała Pani, że jest kilka na rynku: Sculptra, Crystalys, Radiesse, Linerase czy Nucleofill. W miejscu gdzie wykonuje zabiegi Pani używa dwóch : WAC eyes i HP CELL VITARAN chodzi konkretnie o zabieg pod oczy. Co Pani myśli o tych preparatach czy warto?

     • Monika Łyżwa / 28.04.2024 13:33:55

      Pani Kingo, niestety ze względu na ustawę o wyrobach medycznych nie mogę wypowiadać się na temat pojedycznych preparatów, żeby nie zostało to potraktowane jako reklama. Pozdrowienia! ????

    • Magdalena Kapelko / 20.04.2024 02:09:12

     Szanowna Pani Doktor, czy zna Pani stymulator bio oxy firmy Natinuel? Wyszły mi po nim straszne grudki i zastanawiam się czy to w ogóle kiedyś zniknie????

     • Monika Łyżwa / 28.04.2024 13:35:16

      Pani Magdo, nigdy nie pracowałam z tym preparatem. Pozdrowienia! ????

    • Renata / 27.02.2024 10:39:44

     Dzień dobry, Pani Doktor rozpoczął się okres pylenia i przyjmuje tabletki na alergię (uczulenie na pyłki drzew) oraz steryd donosowy. Miałam wykonany zabieg z użyciem LINERASE 2 tygodnie temu, gdy jeszcze nic nie pyliło i nie przyjmowałam leków. Czy można wykonać u mnie teraz zabieg z użyciem LINERASE stymulatora kolagenu?

     • Monika Łyżwa / 03.03.2024 18:36:03

      Pani Renato, tak, można. Pozdrowienia! ????

    • Monika / 16.02.2024 09:23:57

     Mam pytanie, czy po zabiegu necleofil mogę się w tym samym cyklu starać o ciążę czy powinnam odczekać.

     • Monika Łyżwa / 20.02.2024 11:13:34

      Pani Moniko, tak, może Pani ????

    • Monika / 31.01.2024 18:58:31

     Jakie typy laserów używa się do takiej biostymulacji skory? Szczególnie interesuje mnie okolica oka i szyja? Dziękuję

     • Monika Łyżwa / 08.02.2024 13:30:30

      Pani Moniko, takich laserów jest bardzo wiele. Ważne jest także dobranie odpowiednich parametrów zabiegowych. Na okolicę oka mam dobre doświadczenia z laserem CO2, ale nie jest to jedyna opcja. Najlepiej jest skupić się na wybraniu dobrego lekarza, który później zasugeruje najlepsze rozwiązanie 🙂 Pozdrowienia!

    • Ewelina / 26.01.2024 18:27:24

     Pani doktor, rozważam zabieg ashanti colagen, czy to dobry wybór (40+)

     • Monika Łyżwa / 08.02.2024 13:32:00

      Pani Ewelino, aby rzetelnie móc odpowiedzieć jaki preparat czy zabieg byłyby odpowiednie dla Pani skóry, zawsze konieczne jest spotkanie na żywo i zbadanie jak skóra “pracuje” podczas mówienia, mimiki itp.. Dlatego zachęcam do spotkania się z lekarzem medycyny estetycznej w swoim mieście i wspólnego ustalenia planu działania w oparciu o Pani indywidualną sytuację ????

    • monika / 15.01.2024 22:23:43

     Mam pytanie czy grudki po użyciu stymulatora Ashanti mogą się długo utrzymywać. Minęły już 3 dni od zabiegu i w dalszym ciągu je mam

     • Monika Łyżwa / 22.01.2024 18:25:59

      To zależy od wielu rzeczy i trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć. Zachęcam, żeby zadać to pytanie osobie, która wykonywała zabieg. Pozdrowienia! 🙂

    • Karolina / 26.12.2023 22:23:47

     Pani Doktor! jak zwykle swietny artykul 🙂 ile dni moga utrzymywac sie grudki po kolagenie linarese? minely 4 dni a nadal sa jeszcze widoczne.

     • Monika Łyżwa / 30.12.2023 09:53:42

      Pani Karolino, to zależy od skóry i obszaru zabiegowego, ale tydzień jest możliwy ???? Pozdrowienia!

    • Magda / 20.11.2023 15:45:52

     A ja chciałam dopytać o choroby autoimmunologiczne. Mam niedoczynność tarczycy ale cały czas pod kontrolą. Biorę leki i wyniki mam idealne. Robiąc inne zabiegi powiedziane mi było, że jak wyniki mam dobre i wszystko jest kontrolowane to nie ma przeciwwskazań. Jak Pani to widzi?

    • Natalia / 28.10.2023 18:28:55

     Mam bardzo pozytywne doświadczenia z Nucleofill w wieku 30+. Miałam to szczęście, że trafiłam do gabinetu, który polecił stymulatory zamiast wypełniaczy. Efekt super. Znajome od razu zauważyły zmianę i pytały co zrobiłam ze skórą (same chodziły na wypełniacze). Namówiłam je żeby spróbowały i wszystkie jesteśmy zadowolone. Efekt WOW pojawił się po około trzech tygodniach po drugim zabiegu.

     • Monika Łyżwa / 05.11.2023 08:00:56

      Pani Natalio, dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami 🙂 Pozdrowienia!

    • Agata / 23.10.2023 08:03:09

     Pani doktor. Lumi eyes czy ejal 40 , co wybrać na pierwszy raz? Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 05.11.2023 08:04:00

      Dzień dobry Pani Agato, niestety nie da się tego określić bez zbadania skóry i potrzeb Pacjenta 🙁 Każdy wybór preparatu powinien mieć miejsce już w gabinecie podczas konsultacji z lekarzem. Pozdrowienia! 🙂

    • Agata / 23.10.2023 08:00:14

     Super artykuł. Wiele Pani wyjaśniła w prosty sposób!

     • Monika Łyżwa / 05.11.2023 08:04:11

      Cieszę się, że mogłam pomóc 🙂

    • Klaudia / 18.10.2023 22:52:12

     Witam, dziękuję za ogromną dawkę wiedzy.
     Bardzo proszę o podpowiedź – jaki powinien być odstęp pomiędzy laserem frakcyjnym CO2 a stymulatorem Radiesse? Czy rzeczywiście miesiąc wystarczy ? Pozdrawiam!

     • Monika Łyżwa / 30.12.2023 09:58:55

      Pani Klaudio, miesiąc wystarczy 🙂

    • Magdalena / 04.09.2023 14:19:11

     Bardzo spodobał mi się artykuł jednak poleca Pani ten zabieg dla starszych kobiet, a co myśli Pani o podaniu preparatu u osoby 20 kilku letniej pod oczy, żeby pozbyć się cieni i wypełnić dolinę łez? Czy przez to, że naturalnie występują te problemy, a nie są nabyte z wiekiem zabieg nie będzie miał dobrych rezultatów?

     • Monika Łyżwa / 05.09.2023 10:17:39

      Pani Magdo, także wśród osób młodych można rozważać stymulatory na okolicę oka aby pozbyć się cieni. Stymulatory nie wypełnią doliny łez, bo nie zostają w organizmie. W takich sytuacjach lepiej sprawdzi się kwas hialuronowy. Najlepiej jest na żywo zwrócić się do lekarza medycyny estetycznej w swoim mieście na konsultację i wszystko ustalić 🙂 Pozdrowienia!

    • Agnieszka / 25.08.2023 13:10:23

     Czy stymulator Vitaran to dobry produkt?

     • Monika Łyżwa / 05.09.2023 08:53:25

      Pani Agnieszko, niestety nie znam tego preparatu. Pozdrowienia!

    • Dorota / 24.08.2023 23:49:10

     Dziękuję za świetlny artykuł i mam po przeczytaniu, również komentatorzy, pytanie:. co stosować na wiotką skórę nad kolanami (zmarszczki) i brzucha. Mam 55 lat. Czy także stymulatory? Jakie? Pozdrowiam serdecznie????

     • Monika Łyżwa / 05.09.2023 08:54:56

      Pani Doroto, można rozważyć kwas polimlekowy. Pozdrowienia!

    • Ola / 08.08.2023 13:18:49

     Co Pani dr sądzi o stymulatorach na okolicę oka “Ami eyes” czy “Crystal meso” u osoby przed 30 w celu zageszszczniu doliny łez i likwidacji tzw worów pod oczami?

     • Monika Łyżwa / 10.08.2023 09:14:16

      Pani Olu, niestety nie znam tych preparatów 🙁 Pozdrowienia!

    • Paulina / 03.08.2023 06:24:12

     Dzień dobry ???? Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu z zastosowaniem stymulatorów jest ciąża. Po jakim czasie od wykonania zabiegu z zastosowaniem hydroksyapatytu wapnia można rozpocząć starania o ciąże?

     • Monika Łyżwa / 10.08.2023 09:12:01

      Pani Paulino, można od razu po zabiegu rozpocząć starania 🙂 Pozdrowienia!

    • BARBARA / 19.07.2023 09:01:25

     Dzień dobry , co Pani sądzi o preparacie Xela Rederm dla kobiety w wieku 55 lat ?

     • Monika Łyżwa / 23.07.2023 16:15:20

      Dzień dobry Pani Basiu, w zależności co chcemy uzyskać można go rozważać, choć jest to raczej preparat o słabszym działaniu. Myślę, że najlepiej zapytać lekarza na żywo podczas konsultacji 🙂 Pozdrowienia!

    • Aleksandra / 13.07.2023 08:22:05

     Mam pytanie, tydzień temu miałam podany stymulator Naeuwia Hydro Delux na cała twarz szczególnie w policzki i pod okiem i zrobił mi jakby taki worek pod okiem na kości policzkowej. Czy to zejdzie?

     • Monika Łyżwa / 13.07.2023 08:33:47

      Pani Olu, zdecydowanie warto skonsultować to na żywo z lekarzem, który wykonywał zabieg. Może to być np. gojenie się po zabiegu, ale może to być także coś poważniejszego do sprawdzenia przez lekarza. Pozdrowienia i powodzenia!

    • Aleksandra / 13.07.2023 08:09:29

     Mam pytanie, tydzień temu miałam podany stymulator Naeuwia Hydro Delux na cała twórz szczególnie w policzki i pod okiem i zrobił mi jakby taki worek pod okiem na kości policzkowej czy to normalne? Czy to zejdzie?

     • Monika Łyżwa / 13.07.2023 08:33:54

      Pani Olu, zdecydowanie warto skonsultować to na żywo z lekarzem, który wykonywał zabieg. Może to być np. gojenie się po zabiegu, ale może to być także coś poważniejszego do sprawdzenia przez lekarza. Pozdrowienia i powodzenia!

    • Joanna / 02.07.2023 17:55:53

     Dzień dobry. Pani Moniko. Ja miałam podany dwa razy preparat lenisna ( to ostatnio bardzo popularny preparat zawierający kwas polimlekowy)). Od podania pierwszego minęło 4 miesiące, od drugiego 1,5 miesiąca. Nie widzę żadnych rezultatów, nie wiem jak to możliwe, bo wszędzie czytam ( w pani artykułach również)., że to najmocniejszy stymulator. Nie mam żadnych chorób, wiek 50 lat. Czuję się bardzo zawiedziona , niemałe pieniądze wyrzucone w błoto, a lekarz podający preparat zapewniał mnie na 100 % o super efektach u innych pacjentów. Rok wcześniej miałam podawany preparat linerase (3razy) i karisma i tez nie widziałam żadnych efektów. Po tym przykrym doświadczeniu myślę że .stymulatory tkankowe nie działają i te wszystkie zdjęcia w internecie przed i po zabiegach to zwykła ściema.

     • Monika Łyżwa / 04.07.2023 16:56:29

      Pani Asiu, dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Na efekty zabiegu składa się wiele rzeczy. Nie tylko preparat, ale także jego właściwe dobranie do potrzeb Pacjenta, sposób wykonania zabiegu, przestrzeganie zaleceń przed i po, czy same oczekiwania względem tego, co możemy osiągnąć. Stymualtory to wspaniałe preparaty ALE są o tyle “trudnymi” zabiegami, że nie dają efektów na tu i teraz, a zmiany lepiej porównywać z miesiąca na miesiąc niż z dnia na dzień. Myślę, że w Pani przypadku któraś ze wspomnianych rzeczy zawiodła. Mam jednak nadzieję, że kolejne doświadczenia z medycyną estetyczną będą lepsze 🙂 Pozdrowienia!

    • Agnieszka / 09.06.2023 14:56:34

     Dzień dobry .
     Dwa tygodnie temu zrobiłam stymulator tkankowy Karisma ,po jakim czasie mogę zrobić nucleofil Strong?
     Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 12.06.2023 11:20:23

      Pani Agnieszko, min. 6 tygodni odstępu jest tutaj wskazane 🙂 Pozdrowienia!

    • Ewa / 31.05.2023 15:03:12

     Dzień dobry
     czy choroba Hashimoto jest przeciwskazaniem do tego zabiegu?
     Czytając różne artykuły z medycyny estetycznej zwykle jest informacja o słabszym efekcie zabiegów….

     • Monika Łyżwa / 01.06.2023 15:02:15

      Pani Ewo, zapraszam do tego filmiku, gdzie dokładnie opisuję wszystko o Hashimoto w kontekście zabiegów 🙂 Link: https://youtu.be/w9mJamRAdPk Pozdrowienia!

    • agnieszka / 21.05.2023 19:13:24

     Witam, Czy będą po transplantacji wątroby, zawale sera , zażywając cały czas leki immunosupresyjne i sterydy, mogę korzystać z dobrodziejstw stymulatorów tkankowych?

     • Monika Łyżwa / 22.05.2023 11:22:23

      Pani Agnieszko, przy lekach immunosupresyjnych mocne stymulatory nie są dobrym kierunkiem – odpusciłabym więc kwas polimlekowy. Słabsze stymulatory można rozważać, choć jest to do oceny przez lekarza wykonującego zabieg w oparciu o Pani wyniki badań. Dobra wiadomość jest taka, że poza stymulatorami możliwe jest użycie kwasu hialuronowego 🙂 Pozdrowienia!

    • Anna / 20.05.2023 00:52:22

     Dzień dobry,
     chciałam zapytać o Pani opinię- mam 55 lat i największy problem z wiotką skórą na grzbietach dłoni. Stosowałam tam już radiofrekwencję mikroigłową- nie widzę efektu, teraz zaproponowano mi zabieg z użyciem – alternatywnie NucleoFILL, Profhilo i Ejal40. Wszystkie wyżej Pani wymieniała, więc c/a znam opinię Pani, ale czy mogłaby Pani podpowiedzieć, jak one się mają konkretnie do zabiegu na grzbiet dłoni i czy może jakiś inny stymulator na ten obszar i w moim wieku byłby korzystniejszy?

     • Monika Łyżwa / 22.05.2023 11:18:32

      Pani Aniu, z pewnością każdy zabieg należy dobrać na żywo w gabinecie, badając i znając stan skóry Pacjenta. Na dłonie można rozważyć także hydroksyapatyt wapnia. Nagrałam filmik z tego zabiegu, zapraszam: https://youtu.be/D49sualES8Q Pozdrowienia!

    • Agnieszka / 19.05.2023 10:30:57

     Jaki symulator dobry według pani by był pod oczy mam 49 lat

     • Monika Łyżwa / 22.05.2023 11:16:29

      Pani Agnieszko, pod oczy można stosować stymulatory z polinukleotydami lub własną fibrynę bogatopłytkową 🙂 Pozdrowienia!

    • Iwona / 12.05.2023 09:04:54

     rewelacyjny i wartosciowy artykul, ale chcialabym dopytac, czy w trakcie starania sie o ciaze mozna poddac sie zabiegowi preparatem nucleofill?

     • Monika Łyżwa / 12.05.2023 10:17:43

      Pani Iwono, w trakcie starania się – tak, ale w ciąży już nie 🙂 Pozdrowienia!

    • iwona / 08.05.2023 11:46:29

     Dzien dobry, rewelacyjny artykul, chcialam jednak dopytac czy mozna poddac sie zabiegowi stymulatorem tkankowym w okresie starania sie o ciaze?

     • Monika Łyżwa / 12.05.2023 10:18:22

      Pani Iwono, w trakcie starania się – tak, ale w ciąży już nie ???? Pozdrowienia!

    • Asia / 17.04.2023 19:26:59

     Dzień dobry. Miałam podane pod oczy dwa razy vitaran oraz raz hyaual electri. Czy fakt, że w tym ostatnim jest kwas hialuronowy nieusieciowany mógł spowodować, że pogłębiła mi się dolina łez?

     • Monika Łyżwa / 18.04.2023 09:13:26

      Pani Asiu, istnienie kwasu nieusieciowanego w preparacie nie spowoduje powiększenia doliny łez 🙂 Pozdrowienia!

    • Daria / 10.04.2023 10:57:57

     Witam dwa lata temu miałam wykonany zabieg PROFHILLO prawy policzek jest napompowany i wyglądam na spuchniętą co mogę zrobić jeżeli do tej pory preparat nie zniknął??:(

     • Monika Łyżwa / 13.04.2023 08:53:39

      Pani Dario, najlepiej jest zwrócić się do lekarza, który wykonywał zabieg żeby ustalić przyczynę problemu i asymetrii. Ta osoba najlepiej wie co i jak zostało podane i zna Pani organizm. Pozdrowienia! 🙂

    • Paulina / 03.04.2023 11:27:37

     Proponowano mi iLLUMA PN Booster. Co o nim Pani doktor może powiedzieć? Ma peptydy i usieciowany kwas, czy on będzie dodatkowo m.in. działał jak typowy wypełniacz?

     • Monika Łyżwa / 13.04.2023 08:51:32

      Pani Paulino, niestety nie pracowałam nigdy z tym preparatem i nic o nim nie słyszałam. Pozdrowienia! 🙂

    • Beata / 31.03.2023 11:44:45

     Witam Pani Doktor.Ja z pytaniem …czy prawdą jest że przy trądziku różowatym nie zaleca się stymulatorów?Mam 48 lat nie mam typowego dla trądziku palących polików i grudek raczej kruche i popękane naczynka.Z góry dziękuję za odpowiedź .

     • Monika Łyżwa / 01.04.2023 08:07:29

      Pani Beato, to wszystko zależy od kondycji skóry, ale na pewno nie trzeba od razu skreślać stymulatorów 🙂 Pozdrowienia!

    • Ewa / 25.03.2023 21:27:33

     Witam a co napisze mi pani o stymulatorze re:modeling ? Czy zna go pani ?

     • Monika Łyżwa / 26.03.2023 10:40:11

      Pani Ewo, niestety nie znam tego preparatu. Pozdrowienia! 🙂

    • Małgosia / 22.03.2023 02:51:30

     Witam pani doktor, czym różni się nucleofil od preparatu ashanti ha+rh
     Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 23.03.2023 08:47:20

      Pani Małgosiu, Nucleofill to polinukleotydy, a ten drugi preparat zawiera w sobie kolagen. Oba to stymulatory tkankowe, które działają inaczej i będą lepsze do innych problemów estetycznych. Trochę jakby porównywać gruszki i śliwki 😉 Pozdrowienia!

    • Wioletta / 07.03.2023 10:40:16

     Witam Pani Moniko, jestem po drugim zabiegu mezoterapii igłowej preparatem “skin relax”,będę miała jeszcze jeden. Zastanawiam się nad stymulatorami,po jakim czasie stosować i jakim preparatem? Mam 45lat. Z góry dziękuję 🙂

     • Monika Łyżwa / 11.03.2023 09:16:11

      Pani Wiolu, po mezoterapii można od razu stosować stymulatory 🙂 Jeśli chodzi o wybór preparatu to pozostawłabym to lekarzowi, natomiast zrobiłam porównanie wybranych stymulatorów, do którego zapraszam: https://doktormonika.pl/blog/biostymulator-tkankowy-porownanie/ Pozdrowienia!

    • Agnieszka / 26.02.2023 10:39:43

     Dzień dobry.
     Ciekawy artykuł o stymulatorach tkankowych,ja jednak chciałabym dowiedzieć się coś na temat preparatu polyn strong , czy zna go Pani i czy jest skuteczny
     Dziękuję za odpowiedź
     Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 05.03.2023 15:26:52

      Dzień dobry Pani Agnieszko, niestety nigdy nie słyszałam o tym preparacie. Pozdrowienia 🙂

    • Sylwia / 04.01.2023 23:45:39

     Witam serdecznie Pani Moniko, jaką kolejność zabiegow Pani doradza jesli zarówno biostymulator, jak I wypelniacz będą stosowane? Od czego zacząć? Oraz drugie pytanie-proszę o Pani opinię o stymukatorze Gouri. Dziękuję bardzo

     • Monika Łyżwa / 05.01.2023 08:49:53

      Pani Sylwio, kolejność jest uzależniona od potrzeb skóry i oczekiwań Pacjenta względem tego, co chce osiągnąć najpierw 🙂 Nie ma jednej, stałej strategii. Jeśli chodzi o Gouri to niestety nie znam i nie pracowałam na tym preparacie. Pozdrowienia!

    • Anna / 13.12.2022 17:43:58

     Jestem po 2 podaniach Jalupro i powinnam udać się na 3 zabieg. Skóra wygląda lepiej, ale mam wątpliwiścu czy robić 3 zabieg Jalupro czy skusić się na coś mocniejszego? Mam 40lat i zaczynahą być widoczne marionetki, policzki nieco opadają. Nici z haczykami miałam robione 2.5roku temu. Co Pani o tym myśli? Kontynuować Jalupro czy wybrać coś mocniejszego?
     Ps. Czy na szyję stosuje się te same stymulatory co na twarz?

     • Monika Łyżwa / 28.12.2022 16:04:02

      Pani Aniu, dziękuję za komentarz. Niestety nie sposób jest odpowiedzieć co byłoby lepsze konkretnie dla Pani w takiej formie. Myślę, że najlepiej jest skonsultować swoje wątpliwości i oczekiwania z osobą, która wykonała dwa pierwsze zabiegi – serdecznie do tego zachęcam. Jeśli chodzi o stymulatory na szyję to nie stosujemy niektórych produktów z grupy stymulatorów (np. kwasu polimlekowego). Skinbooster czy hydroksyapatyt wapnia można stosować. Pozdrowienia!

    • Ola / 11.12.2022 11:23:37

     Dzień dobry, rozważam biostymulator Plurial Silk na twarz. Słyszałam bardzo dobre opinie, mam tylko na ramieniu bliznowca poszczpionkowego a czytałam ze to przeciwskazanie. Zastanawiam się czy to ryzyko wynika z kwestii robienia nakłuć na twarzy czy substancji podawanej w biostymulatorze? Miałam robiony botox na czole i nie było żadnych efektów ubocznych. Będę wdzięczna za Pani opinie – nie chciałabym rezygnować z biostymulacji, ale z drugiej strony mam obawy czy nie powstaną blizny.

     • Monika Łyżwa / 13.12.2022 13:45:22

      Pani Olu, dziękuję za komentarz. Ryzyko wynika z substancji podawanej w stymulatorze. Niekoniecznie jednak jeden bliznowiec po szczepionce świadczy o tendencji do powstawania bliznowców. Dlatego Pani konkretną sytuację najlepiej jest skonsultować ze swoim lekarzem na wizycie na żywo. Pozdrowienia! 🙂

    • Sylwia / 05.12.2022 19:13:55

     Dzień dobry. Chciałam Zapytać po ilu dniach od zastosowania stymulatora można poddać się oczyszczaniu wodorowemu?

     • Monika Łyżwa / 08.12.2022 14:57:38

      Pani Sylwio, jak skóra się wygoi, czyli po około tygodniu 🙂 Pozdrowienia!

    • Marta / 04.12.2022 09:10:15

     Pani Moniko, do której grupy stymulatorów przypisalaby Pani produkt Karisma? Miala Pani okazje go zastosować?

     • Monika Łyżwa / 08.12.2022 14:57:14

      Pani Marto, do grupy preparatów z kolagenem 🙂 Sama nie pracowałam na tym preparacie, ale słyszałam o nim dobre rzeczy. Pozdrowienia!

    • Karolina / 13.11.2022 13:55:05

     Witam Pani Moniko:)chciałabym zapytać czy jako osoba która choruje na łysienie plackowate (łagodna wersja;))mogę skorzystać z kwasu polimlekowego?

     • Monika Łyżwa / 14.11.2022 11:32:35

      Pani Karolino, w tej sytuacji nie wykonywałabym tego zabiegu 🙁 Pozdrowienia!

    • Paulina / 07.11.2022 18:31:40

     Dzień dobry. Pani Moniko proszę o poradę po jakim czasie od zabiegu ze stymulatorem tkankowym można (sculptra) można wykonać karboksyterapie na twarz lub mezoterapię igłową z preparatem HyalDew Shine z usieciowany kwasem hialuronowym? Pozdrawiam serdecznie 🙂

     • Monika Łyżwa / 10.11.2022 10:51:01

      Pani Paulino, odczekałabym 6 tygodni między tymi zabiegami 🙂 Pozdrowienia!

    • Dorota / 03.11.2022 14:08:38

     Jaki zabieg poleciłaby Pani osobie 60 letniej z widocznymi zmarszczkami?

     • Monika Łyżwa / 07.11.2022 11:47:07

      Pani Doroto, wyłącznie na podstawie tych informacji niestety nie da się ustalić jaki zabieg jest odpowiedni. Nagrałam filmik o zabiegach dla skóry dojrzałej, zapraszam serdecznie: https://youtu.be/OjhsIxJIkd4

    • Sylwia / 13.10.2022 21:36:20

     Wspaniały wpis. Co sądzi Pani o stymulatorem Geo eyes II ? Czy zniweluje on cienie i worki pod oczami ?

     • Monika Łyżwa / 14.10.2022 13:30:54

      Dzień dobry Pani Sylwio, niestety nie znam tego preparatu i nigdy z nim nie pracowałam. Pozdrowienia, Monika

    • Monika / 10.10.2022 21:31:54

     Serdecznie dziękuję za odpowiedź : )♡

    • Monika / 08.10.2022 22:42:30

     Szanowna Pani Doktor, jako osoba chorująca na SM, ale dzięki leczeniu immunomodulujacemu pozostająca od kilku lat bez rzutów choroby, zaczęłam się z tęsknotą przyglądać możliwości wykonania zabiegu z użyciem stymulatora tkankowego np. Radiesse. Niestety choroby autoimmunologiczne są wszędzie powielane jako przeciwwskazanie, prawdopodobnie z powodu braku badań. Co ma zatem do zaproponowania medycyna anti-aging dla takich jak ja?

     • Monika Łyżwa / 10.10.2022 14:26:49

      Pani Moniko, dziękuję za komentarz. Warto zwrócić uwagę ku zabiegom laserowym, masażom (np. Kobido). Z zabiegów bardziej inwazyjnych, jeśli badania na to pozwalają można myśleć o mezoterapii, Radiesse, a nawet kwasie hialuronowym (może nie od razu, ale z czasem). Wszystko jest jednak do omówienia z lekarzem podczas wizyty. Pozdrowienia i powodzenia!

    • Anna / 03.10.2022 12:52:04

     Stymulatory to wspaniały wynalazek 🙂 niedługo ide na 4 zabieg ( trzeci na twarz, bo jeden miałam typowo pod oczy). Skóra zdecydowanie zdrowsza, gładsza, zmiany na plus sa zauwazalne nawet przez znajomyh. Polecam kazdemu 🙂

     • Monika Łyżwa / 03.10.2022 13:50:24

      Pani Aniu, dziękuję za ten komentarz 🙂 Cieszę sie, że jest Pani zadowolona!

    • Monika / 14.09.2022 09:53:34

     dzien dobry pani Moniko. Cenie pani wiedze i uwazam, ze robi pani super robote 🙂

     chcialabym zapytac o te lasery pod oko. Czy jest jakis konkretny zabieg/laser, ktory moglaby pani polecic na te wymagajaca okolice ?

     • Monika Łyżwa / 14.09.2022 15:48:31

      Dzień dobry Pani Moniko, dziękuję za dobrą energię 🙂 Ja na okolicę oka pracowałam na laserze frakcyjnym CO2 i dawał naprawdę fajne efekty. Pozdrowienia!

    • Bogusława / 13.09.2022 21:10:08

     Dzień dobry, z zaciekawieniem przeczytałam artykuł . Stosowałam karboksyterapię na twarz. Czy to dobry zabieg? Będę wdzięczna za odpowiedź.

     • Monika Łyżwa / 17.09.2022 11:56:17

      Pani Bogusławo, ja nie przepadam za tym zabiegiem. Uważam, że w podobnej cenie można osiągnąć innymi zabiegami, które opisuję szeroko tutaj na blogu 🙂 Pozdrawiam ciepło!

    • Monika / 11.09.2022 19:03:46

     Dzień dobry Pani Moniko!

     Chciałabym zapytać o zabieg „komórki macierzyste”
     Czym ten zabieg różni się od stymulatorów komórkowych? Komórki macierzyste tez stymulują skore do odnowy i odbudowy.

     Dziękuje bardzo

     Monika

     • Monika Łyżwa / 12.09.2022 13:44:12

      Pani Moniko, jest sporo różnic między komórkami macierzystymi, a stymulatorami tkankowymi. Najważniejsza to ta, że stymulatory omawiane w tym wpisie są produktami syntetycznymi, podczas gdy zabiegi oparte na komórkach macierzystych są naturalnego pochodzenia, od nas. Komórki macierzyste mają także bardziej uniwersalne zastosowanie, podczas gdy przy stymulatorach myślimy głownie o twarzy. Z drugiej strony stymulatory mają bardziej przewidywalne i niearzadko mocniejsze efekty. Oba rodzaje zabiegów są jak najbardziej godne rozważenia 🙂 Pozdrowienia!

    • Paula / 04.09.2022 22:15:15

     Dzień dobry, chciałabym zapytać jaki stymulator najlepiej nadaje się na zredukowanie/pozbycie się bruzdy nosowo-wargowej? Mam problem, ponieważ bruzda jest tylko z jednej strony twarzy. Miałam wcześniej podany Ejal40, efekt jest.. jednak bardzo delikatny, a chciałabym całkowicie spłycić te zmarszczkę

     • Monika Łyżwa / 05.09.2022 08:12:31

      Pani Paulo, niestety nie da się powiedzieć który stymulator jest najlepszy bez poznania potrzeb Pacjenta. Myślę, że na problem bruzd nosowo wargowych poza stymulatorami takimi jak hydroksyapatyt wapnia czy kwas polimlekowy rozważyłabym także kwas hialuronowy. Wszystko jest do ustalenia na konsultacji na żywo w gabinecie medycyny estetycznej 🙂 Pozdrowienia!

    • Ela / 27.08.2022 21:00:56

     Co Pani sądzi o zabiegu stymulatorami tkankowymi jako modelka na szkoleniu? Czy jest to bardzo ryzykowne? W artykule jest napisane o powikłaniach związanych z niepoprawnym podaniem, dlatego sie zastanawiam czy warto skorzystać z takiej oferty. Być może na szkoleniach nie podają kwasu polimlekowego?

     • Monika Łyżwa / 28.08.2022 22:55:40

      Pani Elu, to ciekawe pytanie. Na szkoleniach zawsze wśród lekarzy jest osoba, która jest trenerem i kontroluje przebieg zabiegu. W razie czego może ona zareagować. Moim zdaniem jest to w porządku i do rozważenia. Jeśli chodzi o kwas polimlekowy to także są szkolenia z jego udziałem 🙂 Pozdrowienia!

    • Klara / 26.08.2022 14:18:09

     Mam pytanie miałam podany stymulator tkankowy Belviso, mam obrzęk który utrzymuje się już 5 dzień i podpuchnięte oczy. Czy to jest normalna reakcja? Czy po stymulatorze moja twarz wróci do poprzedniego wyglądu czy już zawsze będzie napuchnięta? Stymulator tkankowy wypłukuje się w 100%? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz 🙂

     • Monika Łyżwa / 28.08.2022 22:58:27

      Pani Klaro, ogólnie opuchlizna może zdarzyć się po każdym zabiegu medycyny estetycznej. Oczywiście taka opuchlizna nie jest czymś pożądanym 🙂 Trudno mi określić jak to się ma w Pani sytuacji, dlatego jeśli coś Panią niepokoi to warto jest pokazać się lekarzowi, który wykonuje zabieg. Odnośnie tego, jak wypłukują się stymulatory to zasadniczo tak, jednak zawsze trzeba spojrzeć na dokładny skład podawanego preparatu. Podsumowując, myślę że najlepiej jak zada Pani te pytania osobie, która robiła ten zabieg u Pani i zna kontekst 🙂 Pozdrowienia!

    • Edyta / 20.08.2022 14:37:09

     Witam pani Moniko dziękuję za bardzo treściwy i konkretny artykuł 😊 mam pytanie dotyczące stymulatorów i lasera Co2, czy po laserze uzyskam podobny efekt jak po stymulatorach? Zaproponowano mi serię 3 zabiegów nucleofill strong i nucleofill soft plus eyes, mam 42 lata skóra w miarę jeszcze w dobrej kondycji, ale zauważyłam min pojawiające się linie marionetki, zastanawiam się czy jest sens faktycznie isc w stronę stymulatorów czy zdecydować się na laser w połączeniu z osoczem, tak jak pani wspomniała laser jest alternatywa? Nie ukrywam że są to niemałe koszty tak więc chciałabym jak najlepiej wybrać 😊

     • Monika Łyżwa / 20.08.2022 15:27:38

      Pani Edyto, dziękuję za komentarz i miłe słowa 🙂 Tak naprawdę, żeby nie dorabiać zbędnej teorii, to decyzja czy laser czy stymulatory najlepiej jeśli będzie podjęta przez osobę, która będzie wykonywać te zabiegi u Pani. W miejscu, gdzie zaproponowano Pani NucleoFILL można dopytać też o lasery w połączeniu z osoczem. Zasadniczo na problemy, o których Pani wspomina NucleoFILL jest dobrym preparatem, który może “zrobić robotę”. Podsumowując, proszę wybrać to, co rekomenduje lekarz, który widział Panią na żywo – to najlepszy ruch 🙂 Pozdrowienia!

    • Weronika / 09.08.2022 17:37:49

     Dziękuję za bardzo wartościowy artykuł! 🙂
     Czy ma Pani jakaś opinie na temat preparatów Electri oraz Xela Rederm ? (Oba chyba zawierają bursztynian sodu i kwas hialuronowy więc zastanawiam się czy ten kwas przypadkiem nie zadziała bardziej jak wypełniacz) ?

     • Monika Łyżwa / 11.08.2022 09:03:13

      Pani Weroniko, niestety nie mam doświadczenia z tymi preparatami 🙁 Według mnie nie należą one do najpopularniejszych na rynku. Jeśli chodzi o zawartość kwasu hialuronowego, to może on występować w dwóch postaciach – nieusieciowanej i usieciowanej. Tylko ta druga jest wypełniaczem, więc nie jest jeszcze nic przesądzone 🙂 Pozdrowienia!

    • Joanna / 27.07.2022 22:59:37

     Żałuje ze mam tak daleko z Lublina do Krakowa bo na pewno odwiedziłabym pani gabinet ,bardzo ciekawy artykuł

     • Monika Łyżwa / 28.07.2022 08:23:22

      Pani Asiu, dziękuję za komentarz i miłe słowa 🙂 Zapraszam przy okazji 🙂

    • Magdalena / 23.07.2022 22:21:51

     Dziękuję za pełen fachowych informacji artykuł.
     Wiązałam bardzo duże nadzieje na poprawę stanu mojej cery za pomocą stymulatorów, niestety ten artykuł je rozwiał. Choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Obecnie od długiego już czasu choroba znajduje się w remisji. W związku z nią przyjmuję też lek immunosupresyjny ( poziom limfocytów w normie). Rozumiem, że w związku z powyższym nie ma u mnie szans bezpiecznie przeprowadzić terapii stymulatorami ?

     • Monika Łyżwa / 24.07.2022 09:29:01

      Pani Magdaleno, dziękuję za miłe słowa. Niestety ma Pani rację, że przy wrzodziejącym zapaleniu jelita nie można robić stymulatorów. Może Pani za to zrobić mezoterapię igłową, Dermapen albo masaże Kobido 🙂 Pozdrowienia!

    • Agnieszka / 22.07.2022 16:14:27

     Efekty po użyciu biostymulatorów widoczne na zdjęciach nie podobają mi się. Twarz wprawdzie zyskuje na objętości, ale traci swoją subtelność. Niestety użycie biostymulatorów nie daje efektów, takich jak natura w młodości. Jest to oczywiście moje subiektywne odczucie.

     • Monika Łyżwa / 22.07.2022 16:18:40

      Pani Agnieszko, dziękuję za komentarz. Ma Pani rację, że nic nie da takich efektów jak… bycie z powrotem młodym 🙂 Same zdjęcia “przed i po” mają swoje obciążenia i na ich podstawie lepiej jest nie decydować za lub przeciw danemu zabiegowi. Pozdrowienia!

    • Izabella / 20.07.2022 13:02:21

     Witam ,którywymienony ze stymulatorow jest najlepszy? Profhillo, Karisma Ejal 40,Pluryal Silk,Nucleofill Strong?

     • Monika Łyżwa / 21.07.2022 09:03:48

      Pani Izabello, ja pracuję na Nucleofill i jestem zadowolona. Nie ma niestety na rynku badań porównawczych między tymi preparatami. Pozdrowienia!

    • Justyna / 05.07.2022 22:23:30

     Witam, widzę w komentarzu, że stosuje Pani silniejszy preparat od profhilo, moge wiedziec jaki? Myslalam, ze profhilo jest uznawany za jeden z najsilniejszych na rynku.

     • Monika Łyżwa / 06.07.2022 07:58:40

      Pani Justyno, zarówno Sculptra, jak i Radiesse są silniejsze od Profhilo 🙂 Pozdrowienia, Monika

    • Kasia / 01.07.2022 18:40:40

     Jak często powinno się zastosować stymulator tkankowy, w jakim odstępstwie?

     • Monika Łyżwa / 01.07.2022 19:59:31

      Nie ma reguły. Wiele zależy od preparatu, a przede wszystkim od indywidualnej sytuacji Pacjenta. Niekiedy zabiegi ze stymulatorami można/warto powtarzać, a w innych przypadkach jeden zabieg wystarczy. Nie da się bardziej szczegółowo odpowiedzieć na to pytanie 🙂 Pozdrowienia, Monika

    • Jola / 26.06.2022 12:53:55

     Dzień dobry,
     A czy słyszała Pani o preparacie Olidia? Co Pani o nim sądzi?

     • Monika Łyżwa / 26.06.2022 18:47:31

      Pani Jolu, niestety nie znam tego preparatu, co pozwala mi sądzić, że nie jest bardzo popularny w środowisku 🙂 Pozdrowienia!

    • Klaudia / 18.06.2022 17:01:00

     Dzien dobry, czy rzeczywiście stymulatory tkankowe działają czy to jest chwyt reklamowy?Moda ?

     • Monika Łyżwa / 19.06.2022 18:55:32

      Pani Klaudio, tak, zdecydowanie stymulatory tkankowe działają i nie jest to chwyt marketingowy 🙂 Mnóstwo razy widziałam to na własne oczy u swoich Pacjentów, a sama także miałam robiony u siebie Radiesse dwa razy. Pozdrowienia!

    • Ania / 16.06.2022 18:02:46

     Dziękuje za odpowiedź. Pocieszyła mnie pani poniewaz moja kosmetyczka twierdzi, ze przynajmniej przez tydzień nie powinnam cwiczy.c Pozdrawiam

    • ANia / 16.06.2022 12:37:23

     Dzien dobry. Po jakim czasie można ćwiczyc po wykonanym zabiegu Stymulator tkankowy ? pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 16.06.2022 12:42:06

      Pani Aniu, najlepiej zrobić sobie trzy dni przerwy 🙂 Pozdrowienia, Monika

    • Ania / 11.06.2022 09:00:29

     Witam czy spotkała się pani z preparatem lenisma i juvenal – chcialam z niego skorzystać ale mam obawy bo kolezanka go miala ok.4 tygodnie temu i mam wrazenie ze pod oczami wyglada gorzej niz przed ana twarzy chyba żadnej różnicy.sama zastanawia sie czy go powtarzać.Jest on dosyc drogi.prosze o szybką odpowiedz bo jestem juz umowiona ale mam teraz obawy czy to nie beda wyrzucone pieniądze.Obie mamy 50+

     • Monika Łyżwa / 12.06.2022 11:27:59

      Pani Aniu, niestety nie znam tych preparatów, co pozwala mi sądzić, że nie są one bardzo popularne i często stosowane na rynku. Natomiast niezależnie od marki preparatu, stymulatory tkankowe nie dadzą efektu po 4 tygodniach. Pierwsze efekty są widoczne po ok. 6-8 tygodniach, ale przy silnych stymulatorach (Radiesse i w szczególności Sculptra) taka stymulacja trwa miesiącami. Pozdrowienia!

    • Kasia / 05.06.2022 22:57:35

     Dzień dobry! Bardzo ciekawy artykuł, dziękuję za podzielenie się wiedzą!
     Chciałam zapytać czy preparaty Lumi Eyes lub Vitaran Cell mają szansę pomóc w ukryciu worków pod oczami o podłożu genetycznym u 30letniej osoby? Myślałam też o wypełnieniu kwasem hialuronowym, jednak ryzyko przemieszczenia kwasu mnie odstrasza 🙂

     • Monika Łyżwa / 07.06.2022 12:14:50

      Pani Kasiu, dziękuję za komentarz i miłe słowa 🙂 Ja na tych preparatach nie pracuję, ale słyszałam “w środowisku”, że są one dobre. Czy pomogą u Pani na worki pod oczami? Trudno mi powiedzieć, to wszystko trzeba byłoby zbadać na żywo. Akurat kwas hialuronowy z pewnością NIE jest dobrą opcją – jeśli jest tendencja genetyczna do powstawania worków to nie ma co tam podawać wypełniacza, bo to tylko pogorszy sprawę. Najlepiej jak uda się Pani na konsultację do lekarza medycyny estetycznej w swoim mieście, który oceni Pani sytuację i wskaże sensowny kierunek działania. Pozdrowienia!

    • Anna / 27.05.2022 18:56:33

     Dzień dobry, a jak do tych wymienionych przez Panią mają się Pluryal oraz Karisma? Który dla kobiety lat 50 Pani jednak poleca?

     • Monika Łyżwa / 27.05.2022 19:48:13

      Pani Aniu, słyszałam o Karisma, jest ok 🙂 Natomiast to, który jest najlepszy konkretnie dla Pani można powiedzieć tylko na żywo. Dlatego zachęcam udać się do gabinetu w swoim mieście na taką konsultację. Pozdrowienia!

    • Malwina / 26.05.2022 00:16:20

     Witam, inne mocniejsze preparaty od Profhilo ? Czyli jakie Pani zdaniem najlepsze pod oczy ?na zmarszczki. Pozdrawiam 🙂

     • Monika Łyżwa / 26.05.2022 08:13:46

      Pani Malwino, silniej stymulująco od Profhilo zadziałają wszystkie wymienione tutaj preparaty. Profilhilo również jest preparatem istotnie różnym. W swoim składzie ma kwas hialuronowy nieusieciowany, który nie wypełnia tkanek i bardzo szybko opuszcza nasz organizm. Działa bardziej jak mezoterapia, mając cel nawilżający, a nie stymulujący skórę.

      Na okolicę oczu – do rozważenia jest stymulator NucleoFILL, mezoterapia na cienie pod oczami (np. Light Eyes Ultra) i lasery 🙂 . Pozdrowienia!

    • Izabela / 16.05.2022 21:26:42

     Witam serdecznie, wiem, że Pani nie wykonuje tych zabiegów, ale czy potrafiłaby Pani przeanalizować i ocenić co wybrać stymulatory czy frakcjonowanie mikroigłowe? Liczę na Pani wiedzę, bo o stymulatorach przeczytałam wiele artykułów ale Pani jest szczególnie dobrze dopracowany 🙂

     • Monika Łyżwa / 16.05.2022 22:07:10

      Pani Izo, cieszę się, że mój wpis się podoba 🙂 Zasadniczo nie da się wybrać czy stymulatory czy frakcjonowanie mikroigłowe bez kontekstu Pacjenta i co jest na dany moment najbardziej potrzebne. Oba te podejścia jak najbardziej warto rozważyć – frakcjonowanie też może być pomocne. W długim terminie (bo o to chodzi w medycynie estetycznej anti-aging) warto zrobić jedno i drugie. A co w pierwszej kolejności? Nie wiem 😉 Pozdrowienia!

    • Anna / 09.05.2022 21:53:01

     Dzień dobry, czy stosowała Pani preparat ejal40 ? Czy jest dobry do pierwszego zastosowania tego typu zabiegów względem osoby 39 l. chcącej osiągnąć naturalny lekki lifting policzków i naturalny efekt?

     • Monika Łyżwa / 09.05.2022 23:54:22

      Pani Aniu, ten preparat nie ma silnych właściwości stymulujących skórę. Ja na nim nie pracuję. Myślę, że mógłby nadać się do lekkiego odświeżenia skóry, raczej nie liczyłabym na efekt liftingu. Pozdrowienia!

    • Kasia / 07.05.2022 14:51:54

     Czy mogłabym prosić o opinie dotyczącą produktu Neufound ? Zastanawiam się czy zdecydować się na serie zabiegów tym produktem. Problemem są zmarszczki mimiczne

     • Monika Łyżwa / 07.05.2022 15:00:04

      Dzień dobry Pani Kasiu 🙂 Niestety nie znam tego produktu, z pewnością nie należy do popularnych w branży. Jednak na zmarszczki mimiczne pierwszym krokiem jest botoks.Pozdrowienia!

    • Kasia / 04.05.2022 03:03:08

     Dzień dobry 🙂 Co Pani uważa na temat preparatu o nazwie Peptidyal 2? Czy można go stosować na szyję i pod oczy? Ile najlepiej wykonać zabiegów? Czym się różni Peptidyal 2 od Peptidyal HX? Który ze stymulatorów tkankowych jest najlepszy dla 50 letniej kobiety, której problemem jest wiotka skóra?

     • Monika Łyżwa / 04.05.2022 07:53:41

      Dzień dobry Pani Kasiu 🙂 Zacznę klasycznie… od końca. Zupełnie nie da się wskazać najlepszego preparatu-stymulatora dla kobiety w określonym wieku z problemem wiotkiej skóry. Każdy jest inny i potrzebuje czegoś innego – nawet z grupy kobiet w konkretnym wieku. Skóra, w zależności od tego jak “pracuje” i jaki jest jej stan może potrzebować stymulacji o różnej skali i w różny sposób. W przypadku kobiet w tej grupie wiekowej ja z powodzeniem robiłam… każdy biostymulator 🙂

      Co do preparatów Peptidyal – ja nigdy na nich nie pracowałam, więc nie mam bezpośrednich doświadczeń. Popatrzyłam jednak w Internecie na skład obu i z pewnością są to preparaty bliższe mezoterapii i nawilżeniu skóry niż “prawdziwej”, solidnej sytuacji. Nie znaczy to, że są złe, ale po prostu osobiście nie kwalifikowałabym ich do stymulatorów tkankowych. Pozdrowienia!

    • Emilia / 01.05.2022 07:35:28

     Witam. Co Pani sądzi o stymulatorze Sunecos 1200 i podaniu go na szyję ? Ew. jaki stymulator Pani by proponowała na szyję ? pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 01.05.2022 15:03:33

      Dzień dobry Pani Emilio, Sunecos 1200 na szyję można stosować, jeśli celem jest bardziej delikatne odświeżenie szyi – tak w kierunku mezoterapii. Stymulator, który ja stosuję na szyję najczęściej to Radiesse. Pozdrawiam 🙂

    • Kasia / 16.04.2022 07:20:23

     A czy wie cis Pani nt Peptiform2?

     • Monika Łyżwa / 16.04.2022 07:51:11

      Pani Kasiu, niestety nie pracowałam nigdy z tym preparatem. Takich niszowych wariantów jest na rynku bardzo dużo – warto dopytać w miejscu, które wykonuje ten zabieg o porównanie względem mocnych stymulatorów tkankowych jak Radiesse czy Sculptra. Albo słabszych, jak Nucleofill czy Juvenus – bo nie każdy potrzebuje tych najmocniejszych. Ważne żeby… działały 😉 Pozdrowienia!

    • Iwona / 08.04.2022 13:16:28

     Proszę o opinie o preparacie Jalupro Classic oraz HMW

     • Monika Łyżwa / 08.04.2022 16:20:07

      Pani Iwono, to są solidne preparaty głównie do nawilżenia, a w drugiej kolejności do drobnej rewitalizacji skóry. W tym celu z pewnością się sprawdzą, nie należą jednak do grupy stymulatorów tkankowych omawianych w tym artykule. Pozdrawiam serdecznie 🙂 Monika

    • Grażyna Kowalska / 04.04.2022 17:40:22

     Dzień dobry, czy zna Pani preparat LUCLANE PN+, czy warto go stosować?
     Dziękuję

     • Monika Łyżwa / 04.04.2022 17:43:08

      Dzień dobry Pani Grażyno. Niestety nie znam tego preparatu. Pozdrawiam serdecznie!

    • Bożena Szychowicz / 03.04.2022 16:17:55

     Witam Pani doktor a co Pani sądzi o preparacie Profhilo?

     • Monika Łyżwa / 03.04.2022 16:39:16

      Pani Bożeno, znam ten preparat i osobiście go nie stosuję. Wolę inne, mocniejsze preparaty stymulujące. Pozdrowienia! 🙂

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Ludzi możemy podzielić na dwie grupy. Tych, którzy stosują botoks i tych, którzy JESZCZE tego nie robią ;) Myśląc o tych drugich, zdecydowałam się przygotować...

    12.04.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Lipotransfer (lipofilling) to niesamowicie ciekawy zabieg estetyczny, o którym nie pisałam do tej pory na blogu. Nie mogę doczekać się, żeby podzielić się z Wami...

    06.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Kwas hialuronowy a botoks, czy w tym POJEDYNKU będzie zwycięzca? Kiedy chcesz w końcu „coś” zrobić ze swoją twarzą i zaczynasz szukać informacji w Internecie,...

    09.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".