Usta po kwasie hialuronowym – 4 PROBLEMY, które mogą się zdarzyć u Ciebie

Usta po kwasie hialuronowym – 4 PROBLEMY, które mogą się zdarzyć u Ciebie

Spis treści

  Usta po kwasie hialuronowym nie są takie, jak się spodziewałaś? Nic dziwnego. Powiększanie ust to często wiele problemów, które mogą Cię zdziwić po zabiegu. Sprawdź jakie to rzeczy i co zrobić, żeby się ich pozbyć.

  Usta po kwasie hialuronowym – czyli jakie?

  Usta po kwasie hialuronowym będą zmieniały się z czasem – to najważniejsza informacja. Co to dokładnie znaczy?

  Wyobraź sobie swoje usta i zabieg powiększania. W ciągu krótkiego czasu, lekarz wykonuje na małym obszarze bardzo dużo nakłuć igłą. Igła przebija skórę, jest krew. Lekarz podaje kwas hialuronowy (żel), który wypełnia tkanki w ustach. Później usta są nierzadko masowane, uciskane i układane.

  Brzmi dość drastycznie, prawda? Oczywiście kiedy jesteś na fotelu to na połowę z tych rzeczy nawet nie zwracasz uwagi, a sam zabieg jest komfortowy i wykonywany w znieczuleniu. Ale Twoje usta doznają naprawdę WIELU wrażeń w krótkim czasie!

  Jedno jest pewne – usta po kwasie hialuronowym będą się zmieniały z czasem, w trakcie gojenia.

  Usta po kwasie hialuronowym – objawy w ciągu pierwszej doby

  Wiecie, kiedy dostaję najwięcej zapytań od Pacjentek, które powiększały sobie usta w moim gabinecie? Na kilka godzin po wyjściu z gabinetu. I jest na to proste wytłumaczenie.

  Chodzi o to, że usta po kwasie hialuronowym zaczynają być bardziej tkliwe i bolesne nie od razu po zabiegu, ale właśnie kilka godzin później. Znieczulenie schodzi, kwas hialuronowy zaczyna wiązać wodę, a u Pacjentek mija stres po zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej. To wszystko przekłada się na łatwiejsze odczuwanie bólu.

  To, czego możesz się spodziewać, to przede wszystkim:

  • Nierówne usta
  • Suche usta
  • Twarde usta
  • Spuchnięte usta
  • (a nawet) Krzywe usta

  Wszystkie te problemy omówię w dalszej części tego artykułu.

  Jeżeli powiększyłaś sobie usta i jesteś właśnie w TYM momencie, to zachęcam Cię do tego, aby cierpliwie przeczekać tą pierwszą dobę. Niewygodne i bolesne objawy mogą się wtedy zwiększać, ale później powinny ustępować.

  Zobacz poniżej na zdjęcie zaraz po powiększaniu ust u mojej Pacjentki. Nie ma tu żadnego „stylizowania” pod Instagrama czy ukrywania prawdziwego koloru. Usta mają bardzo ładny kształt, jednak ponieważ właśnie zostały wiele razy nakłute to ich koloryt jest nierówny. Zwróćcie uwagę na zaczerwienienie po jednej stronie i ślady po nakłuciach:

  usta po kwasie hialuronowym siniaki

  Źródło: materiały własne, za zgodą Pacjentki

  Pokazuję Wam to, zebyście wiedzieli, że od po zabiegu powiększania ust to nie zawsze wygląda tak, jak chce Wam wmówić Instagram. Zdecydowanie trzeba dać czas ustom do wygojenia zanim będziemy oceniać efekty.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  SPRAWDŹ MOJĄ KSIĄŻKĘ

  Usta po kwasie – druga i kolejne doby od zabiegu

  Dobra wiadomość jest taka, że po pierwszej, z reguły gorszej, dobie, wiele z nieprzyjemnych objawów zaczyna powoli ustępować. Jednak z reguły dzieje się to nieco wolniej niż by się chciało 🙂 .

  Wiem, wiem – pewnie chciałabyś żebym dokładnie określiła ile dni potrzeba, żeby ból, obrzęk czy spuchnięte usta po kwasie hialuronowym wróciły do normy. Niestety, nie jest to możliwe, bo każdy Pacjent jest inny.

  Nie zostawię Cię jednak z niczym. Przede wszystkim warto wiedzieć, że za okres PEŁNEGO gojenia się ust po kwasie hialuronowym przyjmujemy 1 miesiąc. Jeśli teraz spadłaś z krzesła to nie poddawaj się i czytaj dalej 😉 .

  Zdecydowana większość (min. 90%) objawów powinno spokojnie minąć w ciągu dwóch tygodni od zabiegu. Wiele Pacjentek czuje się już zupełnie wygojona w ciągu kilku (ok. 5) dni po zabiegu. Dla bezpieczeństwa i realnych oczekiwań w mojej ocenie należy przyjąć okres 2 tygodni jako czas na wygojenie się ust. Dlatego właśnie w swoim gabinecie wizyty kontrolne po zabiegu ustawiam właśnie 2 tygodnie po zabiegu powiększania.

  Omówmy teraz jakie mogą być usta po kwasie hialuronowym oraz czy te objawy są „normalne” i kiedy mogą odejść.

  Nierówne usta po kwasie hialuronowym

  Nierówne usta po kwasie hialuronowym to coś, co najłatwiej spędza Wam sen z powiek i zmniejsza przyjemność z zabiegu powiększania ust.

  Mogą być dwie przyczyny dlaczego masz nierówne usta po kwasie hialuronowym:

  1. Obrzęk, który powoduje nierówne usta po kwasie hialuronowym
  2. Źle podany preparat

  Obrzęk, który powoduje nierówne usta po kwasie hialuronowym

  Obrzęk, który spowodował u Ciebie wrażenie, że masz nierówne usta po kwasie hialuronowym to zdecydowanie najpopularniejsza przyczyna tego problemu. Taki obrzęk to coś zupełnie normalnego (wiele nakłuć igłą). To może powodować krwiaki, siniaki i właśnie nierówne usta.

  Jeśli nie minęło jeszcze dwa tygodnie pod powiększania ust, a Ty masz nierówne usta po kwasie hialuronowym, to nie musisz się niczym martwić.

  Źle podany preparat

  Jeżeli preparat został podany nieprawidłowo, to w teorii może powodować to nierówne usta po kwasie hialuronowym. To dość rzadkie przypadki, ale wspomnę tutaj jak ważne jest wykonywać takie zabiegi u osoby, która wie, co robi. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko nierównych ust po kwasie.

  W takiej sytuacji również nie musicie się martwić. W najgorszym przypadku usta można rozpuścić, albo uzupełnić aby zniwelować nierówności.

   Sprawdź moją książkę i wyglądaj lepiej!
   "W Drodze Do Młodego Wyglądu. Porady Doktor Moniki"
   Poradnik-monika

   Twarde usta po kwasie hialuronowym

   Twarde usta po kwasie hialuronowym to… norma. Wrażenie, że masz twarde usta po kwasie wynika z kilku rzeczy:

   1. Obrzęku, który powstał od nakłuć
   2. Siniaków i krwiaków, które mogły się wytworzyć w trakcie zabiegu
   3. Kwasu hialuronowego w ustach, który daje wrażenie rozpierania

   Twarde usta po kwasie hialuronowym powinny ustąpić mniej więcej wtedy co obrzęk i nierówne usta. Daj sobie dwa tygodnie jako „normę” i na pewno nie spodziewaj się, że twarde usta po kwasie hialuronowym ustąpią np. już w drugim dniu.

   Suche usta po kwasie hialuronowym

   Suche usta po kwasie to całkiem ciekawy temat. Na pewno czytałaś przed zabiegiem, że kwas hialuronowy podany w usta nie tylko powiększa, ale także nawilża usta. Skąd więc biorą się suche usta po kwasie hialuronowym?

   Powody są dwa – po pierwsze nakłucia i ta cała praca z ustami, którą miałaś podczas zabiegu. Po drugie, kwas hialuronowy na początku wiąże się z wodą, którą przecież musi skądś pozyskać.

   Jakie jest rozwiązanie na suche usta po kwasie hialuronowym? Pij dużo wody (2-3 litry dziennie), a także nawilżaj usta regularnie przez dwa tygodnie od zabiegu. Z czasem suche usta po kwasie staną się bardziej nawilżone i wszystko wróci do normy.

   Spuchnięte usta po kwasie hialuronowym

   Dobrnęliśmy do ostatniego z popularnych problemów po zabiegu powiększania ust. Czyli – spuchnięte usta po kwasie hialuronowym.

   Jeśli uważnie przeczytałeś poprzednie akapity z tego artykułu to pewnie domyślasz się, że moją radą na spuchnięte usta po kwasie hialuronowym będzie: „poczekaj dwa tygodnie i wszystko wróci do normy”. Jeśli tak myślisz, to… masz rację 🙂 .

   Od momentu zabiegu do pełnego wygojenia Twoje usta mogą ZMALEĆ nawet o 30%. Nie mówię, że stanie się to konkretnie w Twoim przypadku w takiej skali, ale zawsze po zabiegu jakiś obrzęk jest. Spuchnięte usta to normalna reakcja organizmu na nakłucia i ingerencję w tkanki.

   Skoro więc usta po kwasie hialuronowym są spuchnięte, to kiedy ten problem ustąpi to usta zmaleją. Dlatego jeśli zaraz po zabiegu usta wydają Ci się za duże, nie martw się – to nie jest ostateczny rozmiar.

   Zobacz zabieg powiększania ust

   Zrób sobie chwilę przerwy od czytania i koniecznie zobacz jak wygląda zabieg powiększania ust – prosto z mojego gabinetu:

   Inne problemy po powiększaniu ust

   Na koniec, w ramach podsumowania, chciałabym żebyście zapamiętali jedną rzecz. Jeśli doskwierają Wam takie objawy jak te, które właśnie omówiliśmy w tym artykule, to prawdopodobnie możecie być spokojni. Natomiast jeśli coś wykracza poza opisaną tutaj „normę”, to zdecydowanie warto skontaktować się z osobą, która wykonywała u Was zabieg.

   To dlatego, że kwas hialuronowy może nieść za sobą powikłania. Jeśli ból narasta, kolor tkanek się zmienia lub widzisz znaczne pogorszenie sytuacji – warto dać znać lekarzowi, który robił zabieg. Jeśli powikłanie faktycznie miało miejsce, to czas reakcji jest bardzo ważny.

   W pozostałych przypadkach, usta po kwasie hialuronowym są jak małe dziecko, które bawi się w ciszy same ze sobą. Czyli – lepiej dać im spokój 🙂

   Poniżej znajdziesz jeszcze infografikę o zaleceniach i zakazach po powiększaniu ust:

   usta po kwasie hialuronowym - nakazy usta po kwasie hialuronowym - zakazy usta po kwasie hialuronowym - informacje dodatkowe usta po kwasie hialuronowym - standardowe objawy

   Jeśli chciałabyś się dowiedzieć nieco więcej odnośnie technik powiększania ust, to zajrzyj do mojego filmiku poniżej:

    

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Usta po kwasie hialuronowym – 4 PROBLEMY, które mogą się zdarzyć u Ciebie

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Agata / 01.06.2023 08:39:24

     Witam , po drugim razie powiększenia ust gdzie był zachowany odstęp pół roku mam pęknięte naczynka nad ustami i widoczne wyraźnie włosowate naczynia na całych ustach . Czy to normalne ? Co powinnam zrobić ? Od ostatniego razy minęły już 3 miesiące

     • Monika Łyżwa / 01.06.2023 15:00:32

      Pani Agato, myślę że warto zacząć od kontroli u lekarza, który wykonywał u Pani ten zabieg. Przyczyn i kierunków działania może być wiele i z pewnością warto zbadać tą sprawę na żywo. Pozdrowienia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    To, ile trzyma botoks w dużej mierze zależy od Ciebie. Dlatego z tego artykułu dowiesz się co ma wpływ na czas działania botoksu, a przede...

    09.04.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Botoks czola skutki uboczne, czyli od botoksu głowa nie boli. A może jednak boli? Dowiedz się jakie możesz mieć skutki uboczne i działania niepożądane po...

    21.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Lipoliza iniekcyjna zalecenia po zabiegu, czyli co robić i czego nie robić żeby efekty lipolizy były jak najlepsze. Lipoliza należy do zabiegów mniej inwazyjnych i...

    09.01.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Sprawdź moją książkę i wyglądaj lepiej!

    "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

    Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

    Dziękuję.

    Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".