Usta po kwasie hialuronowym – 4 PROBLEMY, które mogą się zdarzyć u Ciebie

Usta po kwasie hialuronowym – 4 PROBLEMY, które mogą się zdarzyć u Ciebie

Spis treści

  Usta po kwasie hialuronowym nie są takie, jak się spodziewałaś? Nic dziwnego. Powiększanie ust to często wiele problemów, które mogą Cię zdziwić po zabiegu. Sprawdź jakie to rzeczy i co zrobić, żeby się ich pozbyć.

  Usta po kwasie hialuronowym – czyli jakie?

  Usta po kwasie hialuronowym będą zmieniały się z czasem – to najważniejsza informacja. Co to dokładnie znaczy?

  Wyobraź sobie swoje usta i zabieg powiększania. W ciągu krótkiego czasu, lekarz wykonuje na małym obszarze bardzo dużo nakłuć igłą. Igła przebija skórę, jest krew. Lekarz podaje kwas hialuronowy (żel), który wypełnia tkanki w ustach. Później usta są nierzadko masowane, uciskane i układane.

  Brzmi dość drastycznie, prawda? Oczywiście kiedy jesteś na fotelu to na połowę z tych rzeczy nawet nie zwracasz uwagi, a sam zabieg jest komfortowy i wykonywany w znieczuleniu. Ale Twoje usta doznają naprawdę WIELU wrażeń w krótkim czasie!

  Jedno jest pewne – usta po kwasie hialuronowym będą się zmieniały z czasem, w trakcie gojenia.

  Usta po kwasie hialuronowym – objawy w ciągu pierwszej doby

  Wiecie, kiedy dostaję najwięcej zapytań od Pacjentek, które powiększały sobie usta w moim gabinecie? Na kilka godzin po wyjściu z gabinetu. I jest na to proste wytłumaczenie.

  Chodzi o to, że usta po kwasie hialuronowym zaczynają być bardziej tkliwe i bolesne nie od razu po zabiegu, ale właśnie kilka godzin później. Znieczulenie schodzi, kwas hialuronowy zaczyna wiązać wodę, a u Pacjentek mija stres po zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej. To wszystko przekłada się na łatwiejsze odczuwanie bólu.

  To, czego możesz się spodziewać, to przede wszystkim:

  • Nierówne usta
  • Suche usta
  • Twarde usta
  • Spuchnięte usta
  • (a nawet) Krzywe usta

  Wszystkie te problemy omówię w dalszej części tego artykułu.

  Jeżeli powiększyłaś sobie usta i jesteś właśnie w TYM momencie, to zachęcam Cię do tego, aby cierpliwie przeczekać tą pierwszą dobę. Niewygodne i bolesne objawy mogą się wtedy zwiększać, ale później powinny ustępować.

  Zobacz poniżej na zdjęcie zaraz po powiększaniu ust u mojej Pacjentki. Nie ma tu żadnego “stylizowania” pod Instagrama czy ukrywania prawdziwego koloru. Usta mają bardzo ładny kształt, jednak ponieważ właśnie zostały wiele razy nakłute to ich koloryt jest nierówny. Zwróćcie uwagę na zaczerwienienie po jednej stronie i ślady po nakłuciach:

  usta po kwasie hialuronowym siniaki

  Źródło: materiały własne, za zgodą Pacjentki

  Pokazuję Wam to, zebyście wiedzieli, że od po zabiegu powiększania ust to nie zawsze wygląda tak, jak chce Wam wmówić Instagram. Zdecydowanie trzeba dać czas ustom do wygojenia zanim będziemy oceniać efekty.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Usta po kwasie – druga i kolejne doby od zabiegu

  Dobra wiadomość jest taka, że po pierwszej, z reguły gorszej, dobie, wiele z nieprzyjemnych objawów zaczyna powoli ustępować. Jednak z reguły dzieje się to nieco wolniej niż by się chciało 🙂 .

  Wiem, wiem – pewnie chciałabyś żebym dokładnie określiła ile dni potrzeba, żeby ból, obrzęk czy spuchnięte usta po kwasie hialuronowym wróciły do normy. Niestety, nie jest to możliwe, bo każdy Pacjent jest inny.

  Nie zostawię Cię jednak z niczym. Przede wszystkim warto wiedzieć, że za okres PEŁNEGO gojenia się ust po kwasie hialuronowym przyjmujemy 1 miesiąc. Jeśli teraz spadłaś z krzesła to nie poddawaj się i czytaj dalej 😉 .

  Zdecydowana większość (min. 90%) objawów powinno spokojnie minąć w ciągu dwóch tygodni od zabiegu. Wiele Pacjentek czuje się już zupełnie wygojona w ciągu kilku (ok. 5) dni po zabiegu. Dla bezpieczeństwa i realnych oczekiwań w mojej ocenie należy przyjąć okres 2 tygodni jako czas na wygojenie się ust. Dlatego właśnie w swoim gabinecie wizyty kontrolne po zabiegu ustawiam właśnie 2 tygodnie po zabiegu powiększania.

  Omówmy teraz jakie mogą być usta po kwasie hialuronowym oraz czy te objawy są „normalne” i kiedy mogą odejść.

  Nierówne usta po kwasie hialuronowym

  Nierówne usta po kwasie hialuronowym to coś, co najłatwiej spędza Wam sen z powiek i zmniejsza przyjemność z zabiegu powiększania ust.

  Mogą być dwie przyczyny dlaczego masz nierówne usta po kwasie hialuronowym:

  1. Obrzęk, który powoduje nierówne usta po kwasie hialuronowym
  2. Źle podany preparat

  Obrzęk, który powoduje nierówne usta po kwasie hialuronowym

  Obrzęk, który spowodował u Ciebie wrażenie, że masz nierówne usta po kwasie hialuronowym to zdecydowanie najpopularniejsza przyczyna tego problemu. Taki obrzęk to coś zupełnie normalnego (wiele nakłuć igłą). To może powodować krwiaki, siniaki i właśnie nierówne usta.

  Jeśli nie minęło jeszcze dwa tygodnie pod powiększania ust, a Ty masz nierówne usta po kwasie hialuronowym, to nie musisz się niczym martwić.

  Źle podany preparat

  Jeżeli preparat został podany nieprawidłowo, to w teorii może powodować to nierówne usta po kwasie hialuronowym. To dość rzadkie przypadki, ale wspomnę tutaj jak ważne jest wykonywać takie zabiegi u osoby, która wie, co robi. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko nierównych ust po kwasie.

  W takiej sytuacji również nie musicie się martwić. W najgorszym przypadku usta można rozpuścić, albo uzupełnić aby zniwelować nierówności.

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

   Twarde usta po kwasie hialuronowym

   Twarde usta po kwasie hialuronowym to… norma. Wrażenie, że masz twarde usta po kwasie wynika z kilku rzeczy:

   1. Obrzęku, który powstał od nakłuć
   2. Siniaków i krwiaków, które mogły się wytworzyć w trakcie zabiegu
   3. Kwasu hialuronowego w ustach, który daje wrażenie rozpierania

   Twarde usta po kwasie hialuronowym powinny ustąpić mniej więcej wtedy co obrzęk i nierówne usta. Daj sobie dwa tygodnie jako „normę” i na pewno nie spodziewaj się, że twarde usta po kwasie hialuronowym ustąpią np. już w drugim dniu.

   Suche usta po kwasie hialuronowym

   Suche usta po kwasie to całkiem ciekawy temat. Na pewno czytałaś przed zabiegiem, że kwas hialuronowy podany w usta nie tylko powiększa, ale także nawilża usta. Skąd więc biorą się suche usta po kwasie hialuronowym?

   Powody są dwa – po pierwsze nakłucia i ta cała praca z ustami, którą miałaś podczas zabiegu. Po drugie, kwas hialuronowy na początku wiąże się z wodą, którą przecież musi skądś pozyskać.

   Jakie jest rozwiązanie na suche usta po kwasie hialuronowym? Pij dużo wody (2-3 litry dziennie), a także nawilżaj usta regularnie przez dwa tygodnie od zabiegu. Z czasem suche usta po kwasie staną się bardziej nawilżone i wszystko wróci do normy.

   Spuchnięte usta po kwasie hialuronowym

   Dobrnęliśmy do ostatniego z popularnych problemów po zabiegu powiększania ust. Czyli – spuchnięte usta po kwasie hialuronowym.

   Jeśli uważnie przeczytałeś poprzednie akapity z tego artykułu to pewnie domyślasz się, że moją radą na spuchnięte usta po kwasie hialuronowym będzie: „poczekaj dwa tygodnie i wszystko wróci do normy”. Jeśli tak myślisz, to… masz rację 🙂 .

   Od momentu zabiegu do pełnego wygojenia Twoje usta mogą ZMALEĆ nawet o 30%. Nie mówię, że stanie się to konkretnie w Twoim przypadku w takiej skali, ale zawsze po zabiegu jakiś obrzęk jest. Spuchnięte usta to normalna reakcja organizmu na nakłucia i ingerencję w tkanki.

   Skoro więc usta po kwasie hialuronowym są spuchnięte, to kiedy ten problem ustąpi to usta zmaleją. Dlatego jeśli zaraz po zabiegu usta wydają Ci się za duże, nie martw się – to nie jest ostateczny rozmiar.

   Zobacz zabieg powiększania ust

   Zrób sobie chwilę przerwy od czytania i koniecznie zobacz jak wygląda zabieg powiększania ust – prosto z mojego gabinetu:

   Inne problemy po powiększaniu ust

   Na koniec, w ramach podsumowania, chciałabym żebyście zapamiętali jedną rzecz. Jeśli doskwierają Wam takie objawy jak te, które właśnie omówiliśmy w tym artykule, to prawdopodobnie możecie być spokojni. Natomiast jeśli coś wykracza poza opisaną tutaj „normę”, to zdecydowanie warto skontaktować się z osobą, która wykonywała u Was zabieg.

   To dlatego, że kwas hialuronowy może nieść za sobą powikłania. Jeśli ból narasta, kolor tkanek się zmienia lub widzisz znaczne pogorszenie sytuacji – warto dać znać lekarzowi, który robił zabieg. Jeśli powikłanie faktycznie miało miejsce, to czas reakcji jest bardzo ważny.

   W pozostałych przypadkach, usta po kwasie hialuronowym są jak małe dziecko, które bawi się w ciszy same ze sobą. Czyli – lepiej dać im spokój 🙂

   Poniżej znajdziesz jeszcze infografikę o zaleceniach i zakazach po powiększaniu ust:

   usta po kwasie hialuronowym - nakazy usta po kwasie hialuronowym - zakazy usta po kwasie hialuronowym - informacje dodatkowe usta po kwasie hialuronowym - standardowe objawy

   Jeśli chciałabyś się dowiedzieć nieco więcej odnośnie technik powiększania ust, to zajrzyj do mojego filmiku poniżej:

    

   Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

   5
   Oceń ten artykuł

   Oceń: Usta po kwasie hialuronowym – 4 PROBLEMY, które mogą się zdarzyć u Ciebie

   Oceń

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Paulina / 13.06.2024 22:00:50

     Dzień dobry. Miesiąc temu powiększałam usta Revolaxem deep. Od czasu zabiegu usta delikatnie mnie pieką, zwłaszcza na konturach. Ust nie są opuchnięte, ani nie bolą. Czy takie objawy znikną? Czy może to być po prostu wydłużony czas gojenia? Pozdrawiam ????

     • Monika Łyżwa / 12.07.2024 11:20:36

      Pani Paulino, po miesiącu wszystko już powinno być wygojone. Pozdrowienia! ????

    • Aga / 07.05.2024 20:37:44

     Witam. Minął tydzień od wstrzyknięcia kwasu w usta i górna warga jest nadal twarda lekko opuchnięta i mam uczucie ciepła , tylko w górnej wardze . Czy mam się niepokoić?

     • Monika Łyżwa / 15.05.2024 13:53:53

      Trudno powiedzieć – ale z pewnością warto poinformować o tym lekarza, który wykonywał zabieg. Gojenie się ust po zabiegu może potrwać nawet do 4 tygodni. Pozdrowienia! ????

    • Julia / 06.05.2024 16:06:03

     Dzień dobry, powiększyłam usta 2 tygodnie temu, czy to normalne, ze usta są mocno spierzchnięte, jakby przesuszone, pojawiały się na nich charakterystyczne zmarszczki właśnie jakby od przesuszenia, a od wewnętrznej strony ust widzę, ze skora się łuszczy. Czy może tak jeszcze być?

     • Monika Łyżwa / 15.05.2024 13:56:17

      Tak, jest to możliwe. Pozdrowienia! ????

    • Ilona / 05.05.2024 12:20:17

     Dzień dobry,
     Mam pytanie miesiąc temu miałam powiększane usta i od trzech dni rano puchną usta i bolą.co to może być?

     • Monika Łyżwa / 15.05.2024 13:57:01

      Pani Ilono, przyczyn może być wiele i nie chciałabym tutaj spekulować. Zachęcam do kontaktu z lekarzem, który wykonywał zabieg. Taka osoba najlepiej wie co i jak zostało podane i będzie mogła pomóc. Pozdrowienia! ????

    • Alex / 16.02.2024 18:24:08

     Dzień dobry,
     Jestem dobę po podaniu kwasu hialuronowego, usta są nabrzmiałe to normalne ale przy kąciku pojawiła mi się pionowa zmarszczka…czy ona zniknie bo bardzo się martwię…
     Pozdrawiam ☺️

     • Monika Łyżwa / 20.02.2024 11:12:33

      Dzień dobry, w tak krótkim terminie wszystko się goi, ale jeśli ma Pani jakieś obawy lub wątpliwości to zawsze warto zapytać lekarza, który wykonywał zabieg 🙂 Pozdrowienia!

    • Aga / 09.02.2024 09:03:16

     Dzień dobry, po zabiegu w jednym miejscu- na brzegu górnej wargi, pozostaje mi ślad po wkłuciu. Nie goi się już drugi miesiąc. To taka czerwona kropeczka. Czym można takie miejsce smarować? Może Pani polecić jakąś maść/ krem? Pozdrawiam.

     • Monika Łyżwa / 20.02.2024 11:22:33

      Pani Ago, myślę że przed aplikacją maści warto jest skonsultować tą zmianę z lekarzem, któ®y wykonywał zabieg. Pozdrowienia! 🙂

    • Meg / 25.01.2024 10:20:47

     Witam
     Powiększałam ostatnio usta 7 miesięcy temu od początku miałam jakby pionowe linie w górnych kącikach ust ale to jest najbardziej widoczne rano. Więc zapytałam pani która mi robiła ze za dużo kwasu .Od kilku dni zauważyłam że w górnej wardze w połowie ust jakby nie było tam kwasu mam wnękę taką jakby ale też to jest bardziej widoczne rano. I pytanie czy kwas może znikać nierównomiernie? Bo to już 7 miesięcy i nie było tego
     Z góry dziękuję za odpowiedź

     • Monika Łyżwa / 08.02.2024 13:32:32

      Dzień dobry 🙂 tak, kwas może zanikać nierównomiernie. Pozdrowienia!

    • Maria / 08.12.2023 19:50:00

     Witam,czy odrętwienie ust 3 dni po zabiegu jest czymś co powinno niepokoić? Usta modelowane po raz pierwszy

     • Monika Łyżwa / 16.12.2023 09:45:42

      Pani Mario, z pewnością warto pokazać się na kontroli lekarzowi, który wykonywał zabieg. Pozdrowienia!

    • Anna / 14.11.2023 14:07:20

     Witam, Mam szóstą dobę od powiększenia ust, usta nadal są twarde, kaczy dzióbek nie znikaw sensie górna warga jest wychylona do przodu. jak dotykam językiem to czujęże są nabrzmiałe i twarde. Czy nie powinno być już w tej dobie lepiej ? Nie wyszły mi siniaki, ale za to od razu po zabiegu spuchłam. Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 22.11.2023 08:52:10

      Pani Anno, szósta doba po zabiegu to cały czas wcześnie. W ciągu pierwszych dwóch tygodni od zabiegu nie ma co wyciągać wniosków na temat kształtu ust czy szybkości gojenia. Zawsze jednak warto być w kontakcie z lekarzem, który wykonywał zabieg na wypadek kontroli. Pozdrowienia!

    • Aa / 25.10.2023 17:43:12

     Czy ogólne osłabienie/ zmęczenie “tak jakby choroba rozbierała” to normalny stan po zabiegu powiększania ust?

     • Monika Łyżwa / 05.11.2023 08:03:05

      Dzień dobry, nie, nie jest to normalne uczucie. Może być powiązane ze stresem w trakcie zabiegu, albo np. z przeziębieniem, które występuje niezależnie. Każdy nietypowy objaw warto zgłosić lekarzowi, który wykonywał zabieg. Pozdrowienia! 🙂

    • Marta / 15.10.2023 21:23:14

     Witam! Nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi na moj problem po powoekszaniu ust. Jester prawie 3 miesiace po, i w miejscach podania mam teraz zolte/Ropne kropelki podskurne. Nic nie boli, nie sa spuchniete, ale czuje miejscowa wyspke I jak nie pomaluje ust, to widac te grudki zolte. Cos jest nie tak. Jutro mam kontrole w miejscu gdzie robilam usta. Potrzebuje niezaleznej opinii. Moge podeslac zdjecia. Z gory dziekuje za odpowiedz!
     Pozdrawiam
     Marta

     • Monika Łyżwa / 19.10.2023 09:44:09

      Pani Marto, w takiej sytuacji trzeba wszystko obejrzeć na żywo. Dlatego zachęcam do spotkania się z lekarzem medycyny estetycznej w swoim mieście i wspólnego ustalenia planu działania w oparciu o Pani indywidualną sytuację ???? Pozdrowienia!

    • Agnieszka / 31.07.2023 22:56:15

     Witam, powiększyłam usta 3 miesiace temu, jednak nadal w górnej wardze po naciśnięciu odczuwam bol, czy to minie? Pani, ktora wykonywała zabieg twierdzi to za normalne, a mnie niepokoi, z gory dziekuje za odpowiedz

     • Monika Łyżwa / 10.08.2023 09:11:45

      Pani Agnieszko, nie jest to normalne. Zabieg modelowania ust nie powinien powodować bólu i dyskomfortu po takim czasie. Zachęcam do wizyty kontrolnej u lekarza, który wykonywał zabieg 🙂 Pozdrowienia!

    • Agata / 01.06.2023 08:39:24

     Witam , po drugim razie powiększenia ust gdzie był zachowany odstęp pół roku mam pęknięte naczynka nad ustami i widoczne wyraźnie włosowate naczynia na całych ustach . Czy to normalne ? Co powinnam zrobić ? Od ostatniego razy minęły już 3 miesiące

     • Monika Łyżwa / 01.06.2023 15:00:32

      Pani Agato, myślę że warto zacząć od kontroli u lekarza, który wykonywał u Pani ten zabieg. Przyczyn i kierunków działania może być wiele i z pewnością warto zbadać tą sprawę na żywo. Pozdrowienia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Cześć Kochani! Miło mi poinformować, że napisałam książkę o medycynie estetycznej! W tym wpisie dowiesz się DLACZEGO to książka dla Ciebie.

    08.07.2023 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Grudki po kwasie hialuronowym są tak niefajne, że potrafią zabrać Pacjentkom radość z zabiegu po powiększaniu ust. Czy grudka po kwasie hialuronowym zniknie sama? Jak...

    31.10.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Botoks czola skutki uboczne, czyli od botoksu głowa nie boli. A może jednak boli? Dowiedz się jakie możesz mieć skutki uboczne i działania niepożądane po...

    21.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Po zabiegu

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".