Wolumetria szczęki – dlaczego NIE WARTO? Opinie, efekty, cena

Wolumetria szczęki – dlaczego NIE WARTO? Opinie, efekty, cena

Spis treści

  Przeciwnie do trendów z Instagrama, w tym artykule opisuję dlaczego wolumetria szczęki nie zawsze jest wskazana. Przeczytaj zanim rozważysz wolumetrię kwasem hialuronowym!

  Wolumetria szczęki co to jest

  Wolumetria szczęki to zabieg z kwasem hialuronowym, który polega na podaniu wypełniacza na obszar żuchwy i brody. Dzięki temu możemy nadać korzystniejsze rysy twarzy i podkreślić urodę Pacjenta. Sam zabieg jest krótki, a efekty utrzymują się nawet przez rok, przy okazji wzmacniając skórę twarzy.

   

  To jednak tylko jedna strona wolumetrii szczęki. Druga strona (ta gorsza) to coś, z czego warto zdawać sobie sprawę zanim zdecydujecie się na zabieg. Zebrałam w jednym miejscu wady i zalety tego zabiegu żebyście wiedzieli kiedy warto się zdecydować.

  Wolumetria szczęki efekty (zdjęcia)

  Na początek popatrzmy na efekty jakie daje wolumetria szczęki na zdjęciach:

  wolumetria szczęki co to jest

  Źródło: Reflectionscenter.com

  wolumetria szczęki przed i po

  Źródło: aestheticsjournal.com

  Jak widzicie, efekty przed i po, jakie daje wolumetria szczęki potrafią na zdjęciach wyglądać spektakularnie. Twarz potrafi nabrać bardziej wyrazistych rysów, przez co można podkreślić najładniejsze cechy urody Pacjenta. Kobiety mogą wyglądać seksowniej, a faceci (bo oni także mogą robić ten zabieg) mogą uzyskać bardziej męskie rysy twarzy.

  Wolumetria szczęki opinie – dlaczego NIE polecam?

  Jednak mimo wymienionych zalet, wolumetria szczęki NIE jest zabiegiem, który otwarcie wszystkim polecam. Mam ku temu kilka powodów:

  Powód 1: Wygląd od przodu

  Pierwszy powód, dlaczego wolumetria szczęki może nie być dla Ciebie, to „szeroki wygląd” od przodu.

   

  Zwróciliście uwagę, że na Instagramie wiele efektów „przed i po” pokazuje szczękę jedynie z profilu? To dlatego, że kwas hialuronowy to wypełniacz, a wolumetria szczęki nadaje objętości. Jasne – udaje się uzyskać piękny efekt z profilu, ale niestety może rzutować to na proporcje twarzy od przodu.

   

  Twarz z przodu może wyjść na bardzo szeroką, dlatego wolumetria szczęki w pierwszej kolejności nie jest wskazana dla osób, które z natury mają szeroką twarz.

  Ładny wygląd po wolumetrii szczęki z profilu, nie musi oznaczać ładnego wyglądu od przodu.

  Powód 2: Zagęszczenie skóry

  Drugi powód jest powiązany z samym kwasem hialuronowym. Wolumetria szczęki oznacza, że podajemy z reguły 1-2 ml kwasu hialuronowego na jeden zabieg. Jeśli Pacjentowi zależy na utrzymaniu efektu wolumetrii, to powtarza ten zabieg regularnie, co rok lub częściej.

   

  Niestety, regularne powtarzanie tego samego rodzaju zabiegu, w tej samej okolicy, przez długi czas to NIE jest dobre rozwiązanie. Nie prowadzi to do naturalnych efektów. Wolumetria szczęki kwasem hialuronowym po kilku (np. 4-5 zabiegach) powtarzanych często może przyczynić się do zagęszczenia skóry w Tej okolicy.

   

  Spowoduje to „usztywnienie” tej części twarzy w wyniku niepotrzebnej nadprodukcji kolagenu. Szczególnie, że wolumetria szczęki często jest robiona u osób młodych (20-30 lat), które tego nowego kolagenu aż tak dużo nie potrzebują.

  Powód 3: Brak podejścia anti-aging

  Brak podejścia „anti-aging” to najbardziej subiektywny powód, dlaczego krytycznie patrzę na wolumetrię szczęki. W swoim gabinecie zawsze patrzę na Pacjenta w perspektywie nie tylko osiągnięcia korzystnego wyglądu teraz, ale i za 10, 20 lat.

   

  Dlatego wolumetria szczęki, gdy mówimy tylko o poprawie już korzystnych proporcji, nie zawsze jest przeze mnie preferowana. Zdecydowanie bardziej wolę naturalne efekty, które wspierają naturalny wygląd Pacjenta, ale go istotnie nie zmieniają.

   

  Oczywiście jest to tylko moja opinia, z którą nie każdy musi się zgadzać. Jednak w swoim gabinecie dokładnie sprawdzam w każdym przypadku czy Pacjent faktycznie takiego zabiegu POTRZEBUJE.

  • Zadbaj o wygląd w domu wprowadź zmiany, które pomogą Ci wyglądać lepiej

  • Świadomie wybieraj zabiegi upewnij się co warto, a czego nie warto robić

  • Osiągnij najlepsze efekty dowiedz się, co naprawdę ma znaczenie

  KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ TUTAJ

  Kiedy warto zrobić ten zabieg?

  Jeśli po tym wszystkim zastanawiasz się czy warto robić wolumetrię to odpowiadam, że WARTO. Zaskoczony? 🙂

   

  Mimo wszystkich „przeciw”, które tutaj wymieniałam, absolutnie są sytuacje kiedy wolumetria szczęki to dobry wybór. W szczególności warto robić wolumetrię, gdy:

   

  • Opadają policzki
  • Pojawiła się wiotkość skóry w dolnej części twarzy
  • Utraciliśmy dawne rysy twarzy
  • Skóra potrzebuje wzmocnienia „od środka”

   

  Wolumetria jest zabiegiem, który pozwala CAŁOŚCIOWO wpłynąć na twarz i w naturalny sposób poprawić jej wygląd. Dlatego nie musi ona dotyczyć wyłącznie szczęki, ale także innych obszarów (np. policzków czy brody). To dobry zabieg i warto go robić, jeśli tylko jest to uzasadnione.

  Jak długo utrzymuje się wolumetria?

  Wolumetria szczęki kwasem hialuronowym utrzymuje się do 1 roku. Po tym czasie usieciowany kwas hialuronowy wchłania się i rysy twarzy wracają do tego, co było wcześniej.

   

  Nie bez znaczenia jest jednak produkcja kolagenu, którą także wywołuje podany wypełniacz. Dzięki czemu skóra wzmacnia się i jest gęstsza, co często bardzo się przydaje. Te efekty produkcji kolagenu utrzymują się znacznie dłużej niż sam wypełniacz.

  Czy wolumetrię trzeba powtarzać?

  Wolumetria szczęki to zabieg, który MOŻNA powtarzać, ale zdecydowanie NIE TRZEBA. Jeśli raz wykonasz u siebie wolumetrię szczęki, to wcale nie ma obowiązku, żeby za rok koniecznie powtórzyć ten zabieg. Wszystko samoistnie wraca po czasie do tego, co było przed zabiegiem.

   

  Wolumetria szczęki może jednak zostać powtórzona. Okres, kiedy można powtarzać ten zabieg to minimum 1 rok. Uczulam jednak, żeby nie robić tego częściej (np. co kilka miesięcy) oraz wielokrotnie w ten sam sposób. W długim terminie skóra będzie miała znacznie lepiej, jeśli będziemy mieszać metody stymulacji, korzystając np. ze stymulatorów tkankowych czy laserów.

  Jak wygląda ten zabieg?

  Wolumetria szczęki to zabieg, który jest „wygodny” dla Pacjentów. To dlatego, że jest szybki i prawie bezbolesny. Zabieg polega na tym, że lekarz przy pomocy igły lub specjalnej rurki – kaniuli – podaje kwas hialuronowy w miejsca, które tego potrzebują. Na przykład na szczękę, brodę, czy w okolice policzków.

  Wolumetria szczęki to zabieg szybki, który nie jest bardzo bolesny.

  Całość trwa dosłownie kilka minut. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, choć można go także wykonywać bez znieczulenia jeśli pracujemy kaniulą. Po wszystkim Pacjent może wrócić do codziennego życia, choć możliwe są obrzęki i zaczerwienienia od nakłuć. Więcej o tym zabiegu dowiesz się TUTAJ.

  Wolumetria szczęki przeciwwskazania

  Wolumetria szczęki ma takie same przeciwwskazania jak każdy zabieg z kwasem hialuronowym. Należą do nich:

   

  • Infekcje i opryszczka
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Stany zapalne organizmu
  • Cukrzyca typu I i choroby autoimmunologiczne
  • Uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych

  Czy wolumetria jest bezpieczna

  Wolumetria szczęki to zabieg bezpieczny. Żeby zapewnić sobie jak największe bezpieczeństwo pamiętaj o tych trzech rzeczach.

   

  Po pierwsze – preparat. Niezwykle ważne jest, żeby podawany preparat był wysokiej jakości z wszelkimi atestami, które dopuszczają go do stosowania w Europie i w Polsce. Zanim wykonasz zabieg dopytaj się, jakim preparatem będzie wykonywany i poczytaj na jego temat samodzielnie.

   

  Po drugie – lekarz. Zadbaj o to, żeby zabieg wykonywał dobry specjalista, który zapewni Ci odpowiednio dużo czasu w ramach konsultacji i odpowie na wszystkie pytania. A w razie ew. powikłań będzie mógł Ci pomóc.

   

  Po trzecie – gabinet. Upewnij się, że gabinet ma dobre opinie, jest czysty i sterylny. Ważne, żeby to było miejsce, gdzie łatwo o dobry kontakt. Zapytaj, czy po zabiegu gabinet oferuje wizytę kontrolną, żeby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

  Wolumetria szczęki cena

  Cena za wolumetrię szczęki zależy od ilości mililitrów preparatu, który podajemy. W 90% przypadków wolumetria szczęki wymaga od 1 do 2 mililitrów preparatu. Bardzo rzadko do wykonania zabiegu potrzebne jest 3ml kwasu hialuronowego lub więcej. Cena za 1ml kwasu dobrej marki wacha się od 900 do 1600zł i zależy od miasta, gabinetu i lekarza, który będzie wykonywał zabieg.

  Szukając gabinetu na zabiegi medycyny estetycznej lepiej jest nie sugerować się tylko ceną.

  Po raz kolejny zwracam uwagę, że moim zdaniem cena powinna być ostatnim kryterium wyboru miejsca, gdzie ma być robiona wolumetria szczęki. Jeśli stoisz przed wyborem, to lepiej wybrać miejsce, gdzie jest nieco drożej, ale jesteś w 100% przekonany.

  Podsumowanie

  Jak widzicie, jest wiele powodów, dla których moim zdaniem NIE WARTO wykonywać wolumetrii szczęki. Z drugiej strony, jest wiele sytuacji, gdzie to najlepszy możliwy wybór jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej. Jaki w takim razie powinien być Twój kolejny krok?

   

  Moim zdaniem, żeby na 100% odpowiedzieć na pytanie czy wolumetria szczęki to zabieg dla Ciebie, trzeba to sprawdzić na żywo w ramach konsultacji z medycyny estetycznej.

  Więcej o kwasie hialuronowym dowiesz się z mojego filmiku na YouTube, zapraszam:

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Wolumetria szczęki – dlaczego NIE WARTO? Opinie, efekty, cena

  Oceń

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Patrząc w lustro zauważamy oznaki ubiegającego czasu. I nie mam tu na myśli tylko delikatnie zarysowujących się pierwszych zmarszczek. Szybkie tempo życia i zmęczenie odbija...

    19.06.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Kilka tygodni temu publikowałam wpis, gdzie omawiałam kolejne etapy zabiegu laserowego. Robiłam to na swoim przykładzie, siadając na chwilę na fotelu lekarskim :) Dzisiaj przyszła...

    05.05.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Bruksizm to nadmierna, mimowolna aktywność mięśni żwaczy. Ten kto o tej chorobie tylko słyszał, kojarzy ją ze zgrzytaniem zębami i ich zaciskaniem. Ale osoba, którą...

    09.06.2020 Monika Łyżwa

    Kategoria: Opisy zabiegów estetycznych

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".