Zalecenia PRZED powiększaniem ust – jak przygotować się do modelowania ust?

Zalecenia PRZED powiększaniem ust – jak przygotować się do modelowania ust?

Spis treści

  Jest kilka rzeczy, których NIE MOŻESZ robić przed zabiegiem modelowania ust. Są też zalecenia przed powiększaniem ust, do których trzeba się stosować żeby zabieg był jak najlepszy. W tym artykule wyjaśniam krok po kroku jak przygotować się do powiększania ust.

  Jak przygotować się do powiększania ust

  Do powiększania ust powinnaś zacząć się przygotowywać już na kilka dni przed wizytą u lekarza na zabiegu. Oto, co robić przed powiększaniem ust:

  1. Na 3 dni przed zabiegiem zażywaj Rutinoscorbin lub witaminę C – nawet 10 tabletek po 100mg witaminy C dziennie*
  2. Nawet na 3 dni przed zabiegiem zacznij zażywać Heviran (200mg, 4 pastylki dziennie)*
  3. Pij 2-3 litry wody przez przynajmniej 3-5 dni przed zabiegiem

  Co robić przed powiększaniem ust

  Rutinoscorbin zawiera w sobie witaminę C i rutynę, czyli substancję która pozwoli wzmocnić Wasze ścianki naczyń krwionośnych. Sprawi ona, że naczynka będą mniej kruche i łamliwe, co zmniejszy ryzyko powstawania siniaków po zabiegu powiększania ust.

  Heviran to lek, który służy pokonaniu i przeciwdziałaniu opryszczki. Jeśli masz tendencję do opryszczek, dobrym pomysłem jest przyjmowanie Heviranu nawet na 3 dni przed zabiegiem. Dawkowanie, które zalecam moim Pacjentom to pastylki 200mg, cztery razy dziennie. Zmniejszy to szansę na powstanie opryszczek po zabiegu modelowania ust.

  Picie 2-3 litrów wody wydaje się najłatwiejszym punktem na Twojej liście przygotowań, ale nie warto go bagatelizować. Żeby usta zagoiły się szybko i były nawilżone, w Twoim organizmie musi być odpowiednio dobre nawodnienie. Kwas hialuronowy, który podajemy w usta faktycznie nawilża je w długim terminie, jednak w krótkim terminie będzie je… wysuszał. Picie wody pozwala na to, że kwas hialuronowy lepiej i szybciej zintegruje się z tkankami. Dlatego przygotuj się dobrze i na kilka dni przed powiększaniem ust pij tej wody bardzo dużo.

   

  Rutinoscorbin, Heviran i woda to nie są wszystkie rzeczy, o których powinnaś pamiętać przed powiększaniem ust. W tym artykule przygotowałam zestawienie najważniejszych informacji, o których musisz wiedzieć zanim powiększysz usta u siebie.

  *Przed spożyciem jakiegokolwiek leku skonsultuj to ze swoim lekarzem. Każdy Pacjent jest inny, a każdy lek niewłaściwie stosowany może być dla Ciebie szkodliwy.

  Czego NIE robić przed ustami

  Jest aż 6 rzeczy, których nie można robić przed ustami, czyli:

  1. Nie pij alkoholu na minimum dzień przed zabiegiem – alkohol na niedługo przed zabiegiem upośledzi procesy gojenia się tkanek i zwiększy ryzyko komplikacji po zabiegu. Powiększanie ust na krótko po imprezie stanowczo odradzam.
  2. Nie jedz pikantnych potraw w dniu zabiegu – jedzenie pikantnych rzeczy powoduje sporo zamieszania w jamie ustnej i na ustach. Uczucie pikantności to nic innego jak mikro stan zapalny, którego podczas zabiegu powiększania ust zdecydowanie nie potrzebujemy.
  3. Nie pij gorących napojów ani kawy w dniu zabiegu – gorące napoje także powodują mikro urazy na śluzówce w jamie ustnej i na ustach. Do zabiegu modelowania ust śluzówka i skóra powinny być w jak najlepszej kondycji i nawet gorące napoje mogą negatywnie wpływać na to, jak będzie przebiegał zabieg. Odstaw także kawę – kofeina w niej zawarta nie będzie korzystnie wpływać na stres przed zabiegiem oraz na ciśnienie krwi.
  4. Nie bierz antybiotyków na minimum 14 dni przed zabiegiem – nawet jeśli czujesz się (już) dobrze, to od zakończenia przyjmowania antybiotyku do zabiegu na usta powinien minąć przynajmniej tydzień.
  5. Nie chodź do dentysty 14 dni przed i 14 dni po zabiegu – dentysta pracuje w jamie ustnej i nie może sobie “wchodzić w drogę” z lekarzem, który będzie modelował usta
  6. COVID – od szczepienia lub przechorowania COVID powinno upłynąć minimum miesiąc czasu do zabiegu.

  czego nie robić przed powiększaniem ust

  Jak widzicie, lista tego co można, a czego nie można robić przed powiększaniem ust coraz bardziej się rozszerza. A to jeszcze nie koniec! Do tej pory omówiliśmy zalecenia przed powiększaniem ust. Teraz pora na przeciwwskazania przed zabiegiem modelowania ust – czyli kategoryczne zakazy kiedy nie możesz zrobić tego zabiegu u siebie.

  Kiedy nie można powiększać ust?

  Są sytuacje, kiedy pod żadnym pozorem nie można powiększać ust. Te przeciwwskazania do powiększania ust mogą być czasowe lub na stałe i należą do nich:

  • Choroby autoimmunologiczne
  • Cukrzyca typu I
  • Uczulenie na jad osy i pszczoły
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Stany zapalne organizmu i infekcje
  • Antybiotyki
  • Opryszczka

  Jak przygotować się do powiększania ust

  Choroby autoimmunologiczne, cukrzyca i uczulenie na jad osy i pszczoły to przeciwwskazania stałe – to znaczy, że mając któreś z nich nigdy nie będziesz mogła wykonać u siebie powiększania ust.

  Są także przeciwwskazania czasowe, czyli takie, które prędzej czy później przeminą. Należą do nich: ciąża, karmienie piersią, przyjmowanie antybiotyków, stany zapalne organizmu, infekcje, przyjmowanie antybiotyków i opryszczka. Na szczęście tych przeciwwskazań czasowych jest więcej 😉

  Jeśli chcesz wiedzieć DLACZEGO te wymienione rzeczy są kategorycznymi zakazami do powiększania ust, to zajrzyj do filmiku, który przygotowałam specjalnie na ten temat:

  Powiększanie ust a wysiłek fizyczny

  Przed powiększaniem ust bez żadnego problemu możesz mieć wysiłek fizyczny. Aktywności takie jak np.: bieganie, siłownia, podnoszenie ciężarów, zajęcia fitness czy inny sport możesz robić przed modelowaniem ust – nawet w dniu samego zabiegu. ALE!

  Ale ta cała aktywność musi się „na chwilę” zakończyć po powiększaniu ust. Na przynajmniej 3 dni po zabiegu nie należy wykonywać żadnej ciężkiej aktywności fizycznej lub takiej, po której możesz się spocić.

  Dlatego zaplanuj wysiłek fizyczny tak, żeby zrobić trening przed powiększaniem ust – bo po zabiegu nie będzie takiej możliwości 🙂

  Wysiłek fizyczny przed powiększaniem ust jest OK, jednak po zabiegu musimy odpuścić na minimum 3 dni.

  Zobacz nagranie zabiegu z gabinetu

  Uwaga: na tym filmiku możesz zobaczyć jak krok po kroku wykonuję zabieg powiększania ust. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czego możesz się spodziewać w gabinecie 🙂

  Powiększanie ust a alkohol

  Alkohol nie jest wskazany ani przed, ani po powiększaniu ust. Kiedy pijemy alkohol, nasz organizm się przed nim broni. Skupia swoje wysiłki w tym celu, żeby jak najszybciej usunąć go z organizmu. Dlatego na minimum dwa dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu nie należy spożywać żadnego alkoholu.

  Alkohol przyjmowany przez Pacjenta na niedługo przed zabiegiem może sprawić, że z pozoru niewielka procedura jak powiększanie ust będzie naszpikowana problemami. Przy okazji – modelowanie ust to zabieg, który wielu osobom wydaje się czymś mało inwazyjnym, bo jest szybki i bezbolesny. Prawda jest jednak inna. Jest to zabieg medyczny, który należy traktować z największą powagą.

   

  Powiększanie ust a aparat ortodontyczny

  Posiadanie aparatu ortodontycznego nie jest przeciwwskazaniem do powiększania ust. Inaczej mówiąc, jeśli masz aparat ortodontyczny, to spokojnie możesz powiększyć usta. Jednak ja w niektórych przypadkach swoim Pacjentom to ODRADZAM. Zalecam poczekać do momentu, kiedy aparat będzie już zdjęty. Dlaczego?

  Chodzi o to, że kiedy mamy aparat ortodontyczny w jamie ustnej, to usta układają się inaczej na twarzy. Wiem to, bo sama nosiłam taki aparat 😉 Dzięki temu na własnej twarzy widziałam jak mocno zmienia on wygląd ust i całego tego obszaru na twarzy.

  Jeśli więc jesteś np. na miesiąc przed zdjęciem aparatu ortodontycznego, to lepiej jest poczekać na zdjęcie i zrobić zabieg na twarzy bez aparatu. Także jeśli aparat ortodontyczny jest świeżo założony i są jeszcze uszkodzenia w jamie ustnej, to nie możemy wykonać tego zabiegu zanim wszystko się nie zagoi. 

   

  Powiększanie ust a leki przeciwbólowe

  Na 48h zabiegiem powiększania ust możesz stosować leki przeciwbólowe zawierające paracetamol, ale nie ibuprofen (który rozrzedza krew). Nie bierz jednak środków przeciwbólowych na okoliczność bólu, którego spodziewasz się podczas zabiegu. Do tego służy znieczulenie w kremie podane przez lekarza, które „zrobi robotę” 😉 . W przypadku gdy z innych powodów wzięłaś leki w dniu zabiegu lub wcześniej, koniecznie poinformuj o tym lekarza na wizycie.

  Inaczej ma się sprawa z lekami przeciwbólowymi po powiększaniu ust. Jeśli np. boli Cię głowa (chociażby ze stresu po całym zabiegu), to możesz stosować paracetamol. Jednak w pierwszych 48h od zabiegu nie możesz spożywać leków zawierających ibuprofen (np. Ibuprom).

  Jeśli przyjmujesz jakieś leki (nie tylko przeciwbólowe) to koniecznie poinformuj o tym lekarza przed zabiegiem modelowania ust.

  Czy można powiększyć usta z opryszczką?

  Zdecydowanie nie można powiększyć ust z opryszczką. Jeśli masz opryszczkę (która jest infekcją na twarzy) to nie tylko nie możesz wykonać zabiegu modelowania, ale musisz odczekać minimum dwa tygodnie od tego, aż problem zniknie z Twojej twarzy.

  Dlaczego nie można zrobić modelowania ust, kiedy chorujesz na opryszczkę? Bo zabieg może spowodować, że infekcja “rozsieje się” na twarzy i ustach oraz, że będzie się dłużej goić. Zamiast cieszyć się z nowych ust, będziesz walczyć z okropną opryszczką…

  Kwas hialuronowy jako preparat jest swego rodzaju „implantem”, który jest podawany w skórę. Substancja ta zostanie w Twoich ustach przed około rok czasu. Dlatego musimy być absolutnie pewni, że jest ona podawana wtedy, gdy Twój organizm nie przechodzi infekcji.

  Inaczej bardzo łatwo może dojść do zakażenia i może być potrzebne rozpuszczanie kwasu hialuronowego przy pomocy hialuronidazy. A to z kolei oznacza stratę pieniędzy, więcej nakłuć, więcej bólu i szybki powrót do efektu sprzed powiększania. Naprawdę nie warto ryzykować.

   

  Co brać przed powiększeniem ust

  Jeśli chodzi o to, co powinnaś brać przed powiększaniem ust, to najlepiej jest brać… duże łyki wody 🙂 . Wiem, że to brzmi raczej śmiesznie, ale kiedy będziesz przez kilka dni przed zabiegiem pić te 3 litry wody, to nie tylko efekty zabiegu będą lepsze, ale będą też SZYBCIEJ.

  Ponieważ wykonuję dużo zabiegów powiększania ust w swoim gabinecie, to na pierwszy rzut oka w trakcie i zaraz po zabiegu widzę, kto potraktował to zalecenie przed zabiegiem na serio, a kto nie. Lepiej jeśli będziesz należeć do tej pierwszej grupy 😉 .

  Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy poza wodą, co brać przed powiększaniem ust to:

  • Heviran – 3 dni przed zabiegiem (200mg, 4 tabletki dziennie) – kiedy masz tendencję do opryszczek
  • Rutinoscorbin / Witaminę C – 3 dni przed zabiegiem – żeby zmniejszyć ryzyko powstawania siniaków od nakłuć igłą.

   

  Czego nie jeść przed powiększaniem ust

  Przed powiększaniem ust unikaj jedzenia potraw:

  • Pikantnych
  • Gorących

  Nie ma dodatkowych restrykcji w zakresie konkretnych produktów, które możesz lub nie możesz spożywać. Jeśli tylko ich temperatura nie podrażni Twoich ust, to jest w porządku. No i jeśli nie mają w sobie alkoholu! 😉

  Kawa przed powiększaniem ust

  Moim zdaniem przed powiększaniem ust powinniśmy unikać picia kawy i napojów zawierających kofeinę (także napojów energetycznych). Po pierwsze dlatego, że kawa jest gorąca i może podrażniać skórę. Po drugie, kofeina w niej zawarta może zwiększać poziom stresu i ciśnienie w naszym organizmie.

  Wiem, wiem – poziom stresu ciężko jest zmierzyć i niektórzy mają go na wyższym poziomie bez kawy niż inni po trzech espresso 😉 Warto jednak nie dokładać sobie dodatkowej zmiennej do całego (już skomplikowanego) równania. Dlatego w moim gabinecie recepcja jest poinformowana, żeby kawy przed zabiegiem nawet nie proponować.

   

  Powiększanie ust a przeziębienie i katar

  Jeśli jesteś przeziębiona albo nawet masz katar, to przełóż zabieg powiększania ust na inny termin. Wiem, że w okresie jesienno-zimowym pół Polski ma cały czas katar, jednak przeziębienie, nawet lekkie, jest wystarczającym powodem żeby zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym w ogóle się nie odbył.

  Dobra reguła jest taka – jeśli Twój organizm wykazuje jakiekolwiek objawy infekcji lub przeziębienia, to odpuść.

   

  Witamina C przed powiększaniem ust

  Witamina C przed powiększaniem ust to dobry pomysł. Dzięki niej zmniejszymy ryzyko powstania siniaków. Zacznij brać witaminę C na 3 dni przed zabiegiem po 10-15 tabletek (100mg każda). Nie, nie przejęzyczyłam się 😉

  Jeszcze lepszy niż witamina C jest Rutinoscorbin, czyli połączenie witaminy C z rutyną, która nawet bardziej poprawi jakość naczyń krwionośnych przed zabiegiem.

  Powiększanie ust a okres

  Podczas okresu możesz wykonać zabieg powiększania ust. Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do tego, żeby powiększyć sobie usta. Jednak teoretycznie podczas miesiączki istnieje zwiększone ryzyko siniaków, ze względu na zmiany w procesie krzepnięcia krwi.

  Sama tego zjawiska nie zauważyłam wśród moich Pacjentek. To prawdopodobnie dlatego, że inne czynniki, takie jak: indywidualne predyspozycje Pacjenta, nawodnienie, stres (i wszystko inne, o czym mówię w tym artykule) mają większy wpływ na siniaki niż miesiączka. Moim zdaniem okres nie powinien wpływać na termin zabiegu powiększania ust.

   

  Powiększanie ust a solarium

  Solarium przed zabiegiem powiększania ust jest dopuszczalne. Lepiej jednak odpuścić solarium w dniu zabiegu. Po powiększaniu ust odpuszczamy solarium (a także saunę i basen) przez dwa tygodnie.

  Wyłączając modelowanie ust, solarium planuję odpuścić nie tylko po zabiegu, ale… w ogóle. Bardzo przyśpiesza ono starzenie się skóry i w długim terminie korzystając z solarium wyglądamy mniej korzystnie.

  Powiększanie ust a łuszczyca

  Jeśli masz łuszczycę to nie możesz wykonać zabiegu powiększania ust. Łuszczyca to autoimmunologiczna choroba skóry, która znacząco zwiększa ryzyko zabiegu i to nie tylko w trakcie podawania kwasu hialuronowego, ale także tygodnie i miesiące po tym, jak opuścisz gabinet lekarski.

  Niezależnie na którą odmianę chorujesz (łuszczyca zwyczajna, łuszczyca paznokci, łuszczycowe zapalenie stawów) to nie możesz wykonać u siebie zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym.

   

  Powiększanie ust a Hashimoto

  Zaskoczę Cię – Hashimoto nie zawsze dyskwalifikuje Cię do powiększania ust. W czasach, gdy chorobę Hashimoto możemy spotkać (niestety) na każdym kroku warto jest powiedzieć, że może ona przybierać różne formy i intensywność.

  Jeśli choroba Hashimoto jest uregulowana, czyli wyniki badań są konsekwentnie dobre w czasie, to wykonanie takiego zabiegu może być możliwe. Jednak w takim przypadku zawsze należy udać się do lekarza w ramach konsultacji, najlepiej od razu z badaniami, po to żeby ocenić konkretny przypadek Pacjenta i podjąć decyzje ważąc wszystkie ryzyka. Badania, które warto zrobić przed wizytą konsultacyjną u lekarza to: TSH,FT4, Anty-TPO (najlepiej w porównaniu ze starymi odczytami, jeśli takie są dostępne).

  Hashimoto nie zawsze musi być kategorycznym przeciwwskazaniem do powiększania ust. Jeśli wyniki badań są w normie, a lekarz zakwalifikuje Cię do zabiegu, to powiększanie ust może być możliwe.

  Rutinoscorbin przed powiększeniem ust

  Przed powiększaniem ust warto wziąć Rutinoscorbin. Zawarta w nim rutyna i witamina C wzmocnią naczynia krwionośne, co już wyjaśniałam. Jedna tabletka Rutinoscorbinu ma 100mg witaminy C oraz 25mg rutozydu. Na trzy dni przed zabiegiem możesz przyjmować 10-15 takich tabletek dziennie.

  Zmniejszy to ryzyko powstawania siniaków, ale zdecydowanie nie jest konieczne dla powodzenia zabiegu i ładnych ust 😉 .

   

  Heviran przed powiększaniem ust

  Heviran przed powiększaniem ust warto zacząć brać na 3 dni przed zabiegiem. Zalecam go Pacjentom wtedy, gdy mają skłonność do opryszczek. Jeśli nie wiesz co to opryszczka, to nie musisz zażywać Heviranu przed tym zabiegiem.

  Standardowa jedna dawka heviranu to 200mg. Na opryszczkę przed zabiegiem na usta stosuje się 4 takie tabletki dziennie.

  Zalecenia przed powiększeniem ust – podsumowanie

  Wyszedł mi bardzo długi artykuł, ale mam nadzieję, że wiedza tutaj zawarta okazała się dla Ciebie przydatna. Jeśli chcesz dowiedzieć się co robić PO powiększaniu ust, żeby utrzymać dobre efekty zajrzyj do TEGO artykułu.

  I jeszcze jedno! Czy wiesz że powiększanie ust możesz wykonać w moim gabinecie w Krakowie? Więcej informacji i rezerwacja online dostępna jest TUTAJ.

   

  Na koniec przypominam główne zalecenia co robić przed powiększaniem ust:

  • Rutinoscorbin i ewentualnie Heviran na 3 dni przed zabiegiem
  • Picie wody w dużych ilościach przez 3-5 dni przed zabiegiem

  Psst! Jeśli podobał Ci się ten artykuł polub moją stronę na Facebooku oraz obserwuj konto na Instagramie aby być na bieżąco <3

  *Pamiętaj – przed spożyciem jakiegokolwiek leku (także witaminy C, Heviranu, Rutinoscorbinu i innych tutaj omawianych) skonsultuj to ze swoim lekarzem. Każdy Pacjent jest inny, a każdy lek niewłaściwie stosowany może być dla Ciebie szkodliwy.

  5
  Oceń ten artykuł

  Oceń: Zalecenia PRZED powiększaniem ust – jak przygotować się do modelowania ust?

  Oceń

   KUP MOJĄ NOWĄ KSIĄŻKĘ

   Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty!
   Dostępny jest Audiobook, Ebook oraz wersja tradycyjna

   Poradnik-monika

    Podobał Ci się ten artykuł?


    Jeśli tak, to podaj swoje imię oraz e-mail, żeby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach. Twoje dane są ze mną bezpieczne.

    Komentarze
    • Anna / 12.03.2024 08:19:59

     Dzień dobry ???? Czy przy kamicy nerkowej mogę przyjmować tyle Wit. C?Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź ????

     • Monika Łyżwa / 20.03.2024 17:32:01

      Pani Anno, warto zapytać o to swojego lekarza, który Panią prowadzi. Pozdrowienia! ????

    • julia / 03.03.2024 18:17:11

     Czy po bardzo delikatnym wymodelowaniu ust mogę po pierwszych paru dobach nosić na noc szynę relaksacyjną ortodontyczną zakładaną na górne zęby? Czy odczekać minimum 2 tygodnie? Załozenie jej nie powoduje jakiś deformacji w układzie ust, jedynie sprawia że nie domykam ich całkiem w nocy i może ewentualnie górna warga jest troszkę bardziej wypukła przez właśnie te pare mm grubosci szyny która jest na górnych zębach. Z góry dziękuję za odpowiedź :))

     • Monika Łyżwa / 03.03.2024 18:34:05

      Pani Julio, tak, można. Pozdrowienia! ????

    • Kamila / 17.02.2024 22:07:25

     Pani Moniko, a co jeśli przed zabiegiem wyskoczył mi mały pryszcz przy ustach (to nie jest opryszczka) czy to dyskwalifikuje mnie do zabiegu?

     • Monika Łyżwa / 20.02.2024 11:11:56

      Może tak być – nie chcemy żadnych zmian na ustach przed zabiegiem. Zachęcam żeby skontaktować się przed wizytą z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg. Pozdrowienia!

    • Agnieszka / 06.02.2024 06:07:08

     Dzień dobry,
     Pani Moniko, mam hashimoto od 18 lat, zawsze marzyło mi się powiększyć choć trochę usta, czy ja mogę to zrobić. Powiem szczerze, trochę się wystraszyła jak Pani mówiła o chorobach autoimmunologicznych. 🙁

     • Monika Łyżwa / 08.02.2024 13:21:14

      Pani Agnieszko, nie mogę ustalić czy Pani może wykonać ten zabieg, ponieważ nie znam Pani badań i stanu zdrowia. Nagrałam jednak filmik, który wyjaśnia, co jest ważne przy Hashimoto i zabiegach z kwasem hialuronowym, zapraszam: https://youtu.be/w9mJamRAdPk?si=CiMMmQaFGt3qMxor Pozdrowienia! 🙂

    • Agnieszka / 17.11.2023 09:36:20

     Bardzo pomocny jest ten artykuł. A czy po powiększeniu ust można zrobić makijaż permanentny i jak długo od zabiegu trzeba czekać …?

     • Monika Łyżwa / 22.11.2023 08:47:41

      Pani Ago, 4 tygodnie 🙂 Pozdrowienia!

    • Aleksandra / 13.09.2023 23:38:02

     Czy mogę iść na zabieg oczyszczania twarzy przed zabiegiem powiększania ust

     • Monika Łyżwa / 14.09.2023 08:50:28

      Pani Olu, tak 🙂

    • Elżbieta / 20.08.2023 22:14:02

     Dzień dobry. Wspaniały wpis, dziękuję za tyle informacji. Chciałabym zapytać czy można wykonać zabieg powiększania ust dzień po oddaniu krwi? Pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 05.09.2023 08:56:56

      Pani Elu, można wykonać ten zabieg. Pozdrowienia! 🙂

    • Sabina / 11.08.2023 15:45:39

     Dzień dobry, zastanawiam się czy zabieg pod narkozą na 8-10 dni PO zabiegu powiększania ust moze byc przeciwwskazaniem? Dokładniej to septoplastyka nosa.
     Dziekuje

     • Monika Łyżwa / 17.08.2023 08:58:41

      Pani Sabino, z punktu widzenia możliwych ryzyk lepiej zabieg pod narkozą odłożyć min. 4 tygodnie od zabiegu z kwasem na usta. Pozdrowienia! 🙂

    • Elzbieta / 23.07.2023 00:45:12

     Witam, czy Tamoksyfen jest przeciwskazaniem do powiększenia ust?

     • Monika Łyżwa / 23.07.2023 16:12:32

      Pani Elu, ten lek sam w sobie nie jest przeciwwskazaniem, ale nowotwór tak – dlatego wszystko trzeba skonsultować z onkologiem. Pozdrowienia!

    • patrycja / 20.04.2023 22:24:37

     Dzień dobry, a co z opryszczką która została natychmiast zaleczona (powiedzmy, ze poczułam opryszczkę kilka dni temu, od razu zastosowałam heviran i dzis mam tylko zaczerwienie i delikatna skore w tym miejscu) czy w takim wypadku mogłabym powiększyć usta za dwa dni? dodam ze cały czas przyjmuje heviran.

     • Monika Łyżwa / 22.04.2023 10:23:48

      Pani Patrycjo, od ustąpienia opryszczki powinniśmy odczekać minimum 2 tygodnie, aby nie ryzykować problemów z tym związanych. Pozdrowienia! 🙂

    • Paulina / 16.04.2023 21:32:21

     Witam. W trakcie antybiotyku biseptol powiększyłam usta kwasem hialurynowym nic się dzieje ale dopiero dowiedziałam się ze nie można wykonywać zabiegu podczas antybiotykoterapi. Boje się ze może mi się coś stać ? Bardzo proszę o odpowiedz pozdrawiam

     • Monika Łyżwa / 18.04.2023 09:10:50

      Pani Paulino, jeśli jest już po zabiegu to nie możemy zrobić nic lepszego niż przestać się przejmować tym niefortunnym zbiegiem okoliczności. Jak zawsze warto kontrolować swój organizm i być w kontakcie z lekarzem, który wykonywał zabieg pod kątem kontroli po 2 tygodniach, ale nie trzeba robić nic więcej 😉 Pozdrowienia!

    Dodaj komentarz

    Może Ci się spodobać także

    Jeśli zamierzasz zrobić sobie botoks, to z tego artykułu dowiesz się czego nie należy robić przed botoksem i jakie są zalecenia przed zabiegiem. Koniecznie przeczytaj!

    23.04.2022 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Obecnie Internet i media społecznościowe są PRZEŁADOWANE radami dotyczącymi pielęgnacji skóry w domu. Łatwo się w tym wszystkim pogubić i przede wszystkim – stracić z oczu...

    25.01.2024 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Przeciwwskazania do powiększania ust kwasem to coś, co musisz znać. Najlepiej zanim jeszcze pojawisz się w gabinecie. Warto żebyś poznała wszystkie zakazy. Uwaga – jeśli...

    12.11.2021 Monika Łyżwa

    Kategoria: Przed zabiegiem

    Dołącz do mojego WYZWANIA!

    "5 Dni Do Lepszej Skóry"

    Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

     Dziękuję.

     Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".