Aura migrenowa

Spis treści

  Aura migrenowa – zapowiedź migrenowych bólów głowy

  Aura migrenowa to szereg symptomów, które dzieją się w organizmie zaraz przed migreną. U części chorych na bóle migrenowe, po aurze od razu następuje migrena. Nie musi jednak wcale tak być. Odstęp między jednym a drugim może trwać nawet kilka godzin!

  Skoro czytasz ten wpis, to prawdopodobnie wiesz jak to jest w Twoim przypadku. Możemy powiedzieć, że aura migrenowa to zapowiedź większych problemów. Dlaczego? Bo o ile sama aura jest nieprzyjemna, to kolejny rozdział tej przypadłości jest jeszcze gorszy. Kiedy nadchodzi migrena, prawdopodobnie będziesz musiał odłożyć WSZYSTKO czym się obecnie zajmujesz, bo na cały dzień będziesz wyłączony z życia.

  Ponieważ z bólami migrenowymi zmaga się wielu Polaków, to nikogo nie dziwi, kiedy ktoś cierpi na tą chorobę. Aura migrenowa pojawia się już rzadziej, bo tylko w ok. 20-25% przypadków bólów migrenowych. Mimo swojej mało przyjemnej formy, aura migrenowa może czasami się przydać.

  Chodzi mi o to, że po pewnym czasie występowania migren zauważysz pewną powtarzalność. Objawy aury migrenowej (które opisuję poniżej) są bardzo szerokie, jednak często powtarzają się u tych samych osób. Dlatego mając np. szumy uszne będziesz wiedzieć, że niebawem przekształcą się one w coś poważniejszego.

  To by było na tyle, jeśli chodzi o jakiekolwiek plusy aury migrenowej. Zdecydowany minus jest taki, że aura migrenowa w ogóle JEST 🙂 . Poza tym, wydłuża ona cały atak migreny i paraliżuje Twoje życie na jeszcze dłużej. A przecież wiesz, że migrena nie kończy się tam, gdzie kończy się ból głowy. Po wszystkim również czujesz się nie najlepiej – nawet przez cały kolejny dzień.

  Dlatego w dalszej części wpisu chciałabym przedstawić skuteczną metodę na aurę migrenową i migrenę. Czytaj dalej!

  Aura migrenowa objawy

  Jak wspomniałam wcześniej, aura migrenowa ma bardzo szerokie objawy w postaci różnych zaburzeń neurologicznych. Należą do nich:

  • Błyski światła
  • Ograniczenie pola widzenia
  • Zaburzenia widzenia
  • Szumy uszne
  • Pojawiające się przed oczami linie lub plamy
  • Kolorowe światło, migawki
  • Zaburzenia ostrości widzenia
  • Światłowstręt
  • Drętwienie kończyn, zaburzenia czucia
  • Zaburzenia mowy
  • Pomniejszenie widzianych przedmiotów

  Mimo szerokiej listy objawów, to z pewnością nie są wszystkie możliwości. Aura migrenowa może przybierać różne formy i dla każdego z nas wyglądać trochę inaczej. Bezpośrednio lub kilka godzin po aurze pojawiają się migrenowe bóle. Wraz z silnymi bólami głowy mogą iść w parze także nudności i wymioty.

  Zanim jednak jednoznacznie ocenisz, czy to co dolega Tobie to właśnie aura migrenowa i migreny, to zdecydowanie warto udać się na badania do neurologa. Prawda jest taka, że wymienione powyżej objawy mogą, ale wcale nie muszą dotyczyć właśnie tego problemu. Jeżeli coś zaburza Twoje widzenie, powoduje bóle głowy, to może być spowodowane innymi chorobami. Na pewno warto to zbadać przed podjęciem leczenia.

  Druga sprawa jest taka, że nieleczone napady migreny mogą się nasilać. W poważniejszych przypadkach w ciągu miesiąca możesz mieć więcej dni z migreną niż bez. Oczywiście nikt tego nie chce, dlatego warto zacząć działać.

  W skutecznym leczeniu aury migrenowej i bólów pomoże botoks i gabinet medycyny estetycznej.

  Aura migrenowa leczenie bólu głowy

  Jak wygląda leczenie migreny? Aura migrenowa może być wyleczona lub ograniczona botoksem. Ta substancja osłabia połączenia między nerwami i mięśniami. W przypadku aury, podanie preparatu w strategiczne miejsca (czoło, kark, skronie i okolice głowy) spowoduje, że migrenowe bóle głowy zostaną osłabione.

  Dzieje się tak dlatego, że często takie bóle nasilają się z powodu dużego napięcia mięśni właśnie w okolicach głowy. Kiedy ograniczymy to napięcie, to aura i ból nie będą takie dotkliwe. Zabieg z botoksem to skuteczna, bezpieczna i dobrze przebadana metoda na walkę z tym problemem.

  Sam zabieg trwa tylko kilka-kilkanaście minut i nie wymaga nawet znieczulenia. Lekarz podaje preparat igłą w wymienione miejsca na głowie. Pierwsze efekty działania można zaobserwować po ok. 3 dniach, a pełnie – po ok. 14 dniach. Od razu po zabiegu Pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków.

  Podsumowując, aura migrenowa daje się ograniczyć lub całkowicie wyleczyć przy pomocy botoksu. Jeżeli doskwierają CI takie problemy, to naprawdę nie musisz cierpieć kilka dni w miesiącu. Zdecydowanie warto rozważyć taki zabieg w gabinecie medycyny estetycznej.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  02.01.2022 Maciej

  Pani Doktor jest bardzo sympatyczna, troskliwa i dokladna. Polecam również ze sprawami medycznymi, nie tylko estetycznymi. Duży plus za miejsce, punktulanosc i dobry system przypomnień o wizycie. Pozdrawiam serdecznie :)

  13.07.2021 Izabela

  Pani doktor zna się doskonale na tym co robi . Cierpliwie wszystko wyjaśnia i co ważne doradza czy to co chce zrobić pacjent ma rację bytu i jaki może przynieść efekt. Jestem bardzo zadowolona przebiegiem wizyty

  29.09.2021 Szymon

  Doktor Monika to profesjonalistka pod każdym względem. W prosty i rzeczowy sposób odpowiedziala na moje pytania i rozwiała wątpliwości, a przede wszystkich doradziła odpowiedni zabieg. Wszystko w bardzo milej atmosferze. Duzy plus za dostępność i szybki konktat przez FB. Gorąco polecam!

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".