Blizny na twarzy

Kategoria: Blizny

Spis treści

  Blizny na twarzy

  Jeśli masz blizny na twarzy, to prawdopodobnie codziennie rano widzisz je w lustrze. Prawdopodobnie codziennie rano się na nie złościsz. Czy musi tak być już na zawsze? Zdecydowanie nie. Pomoże w tym medycyna estetyczna.

  Powodów, dla których dzisiaj masz blizny na twarzy może być wiele. Wypadek z dzieciństwa, trądzik, choroby skóry – to tylko niektóre przykłady. Nie ma to jednak aż takiego znaczenia co je spowodowało. Lepiej zastanowić się jak to naprawić!

  Sposobów na usunięcie blizny na twarzy jest przynajmniej kilka. W tym wpisie chciałabym porozmawiać o tych najlepszych. Mam na myśli zabiegi medycyny estetycznej na blizny na twarzy. Jeśli znalazłeś się tutaj po to, żeby przeczytać o domowych i/lub darmowych sposobach na blizny na twarzy, to niestety muszę Cię zmartwić. Ani domowe, ani darmowe sposoby w tej sytuacji będą bardzo mało skuteczne.

  To dlatego, że blizny są dość trudne do wyleczenia. Nawet w gabinecie medycyny estetycznej. Dlatego do ich usunięcia należy podejść „na poważnie”. To znaczy, że w tym celu będzie potrzebne Twoje zaangażowanie. Jeśli połączysz to z dobrym gabinetem estetycznym i odpowiednią dla Ciebie metodą – to szanse na sukces są duże. Medycyna estetyczna ma kilka asów w rękawie! 🙂 .

  Blizny na twarzy – rodzaje

  Blizny na twarzy (i wszędzie indziej) powstają w prosty sposób. Kiedy skóra jest uszkodzona, to organizm dąży do tego, żeby to naprawić. W tym celu skóra zaczyna produkować kolagen, żeby zamknąć te rany. Tkanka włóknista, która się tworzy daje ten rezultat, ale niestety jest to z reguły widoczne.

  Są trzy główne rodzaje blizn na twarzy:

  • Blizny przerostowe (wypukłe)– czyli takie, gdzie tkanka włóknista wychodzi poza obręb zdrowej skóry
  • Blizny zagłębione (wklęsłe) – czyli takie, gdzie są wgłębienia na twarzy
  • Bliznowce (blizny rozlane)– czyli wtedy, gdy blizna jest już zagojona, ale tkanka włóknista nadal się tworzy

  Blizny na twarzy możemy też wymieniać w zależności od ich pochodzenia, a także na różne inne sposoby. Natomiast to, co naprawdę się liczy to sposób ich usunięcia!

  Leczenie blizn na twarzy

  W gabinecie medycyny estetycznej możemy dobrać dla Ciebie jeden z trzech zabiegów na blizny na twarzy. Są to:

  • Zabieg z kolagenem
  • Laseroterapia
  • Fibryna bogatopłytkowa

  Zabieg z kolagenem polega na tym, że lekarz podaje igłą kolagen prosto w skórę. Kolagen to substancja, która nie tylko naturalnie występuje w skórze, ale jest kluczowa żeby skóra była młoda, a blizny na twarzy się goiły. Podczas gojenia się ran, kolagen jest szczególnie potrzebny, a z reguły naturalnej produkcji kolagenu nie wystarczy. Dlatego w gabinecie podajemy go w skórę, tworząc specjalny „zastrzyk energii” 🙂 . Wspiera on proces gojenia, sprzyja regeneracji skóry i redukuje niechciane blizny.

  Drugi wariant to laseroterapia. Żeby wyleczyć blizny na twarzy stosujemy laser frakcyjny. Tego typu laser działa w bardzo interesujący sposób. Wiązka takiego lasera wnika w głąb skóry i odparowuję wodę z leczonej okolicy. Ten proces prowadzi do zniszczenia okolicznych komórek. Kiedy to się dzieje, to w organizmie uruchamia się „tryb leczenia”, co powoduje wygładzanie i redukcję blizn, produkcję kolagenu i pożądany wygląd skóry. Ponieważ laser działa lokalnie i w kontrolowany sposób, to takie kontrolowane zniszczenia są jak najbardziej bezpieczne. Laseroterapia jest doskonałym wyborem jeśli chodzi o usuwanie blizn potrądzikowych.

  Trzecia opcja na blizny na twarzy to fibryna bogatopłytkowa. Fibryna to preparat, który pozyskujemy bezpośrednio z krwi pacjenta przed zabiegiem. Właściwie gwarantuje to brak powikłań i w 100% naturalne podejście. Taka fibryna jest bogata w czynniki wzrostu, które działają na skórę odżywczo i stymulująco. Ponieważ fibryna z natury jest gęsta i skoncentrowana, to jest doskonałym rozwiązaniem na blizny na twarzy.

  To, który zabieg wybrać ostatecznie powinno zależeć od wyniku konsultacji na żywo. Lekarz może także zaproponować terapię łączoną, na którą będą składały się dwie lub nawet trzy wymienione metody. Ponieważ każda działa w nieco inny sposób, to stosowane razem nie kolidują ze sobą. Niezależnie od ustaleń z lekarzem, powinieneś się jednak nastawić na SERIĘ zabiegów. Jeśli zależy Ci na jak najlepszych efektach, to połączenie serii zabiegów i różnych metod powinno przynieść najlepsze rezultaty. Medycyna estetyczna i doświadczony lekarz to właściwy kierunek 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  11.04.2021 Anna

  "Witam.
  Z wizyty u Pani Doktor jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor przemiła i przesympatyczna. Cierpliwie odpowiadała na moje pytania i wątpliwości. Swoim stoickim spokojem rozwiała wszelkie moje obawy. Spokojnie wytłumaczyła na czym będzie polegał zabieg, jakie są zalecenia i czego mogę się spodziewać po zabiegu. Z efektów jestem bardzo zadowolona. Była to moja pierwsza wizyta ale z pewnością nie ostatnia."

  21.04.2021 Paulina

  To była moja pierwsza wizyta u Pani doktor,na którą zdecydowałam po przeczytaniu opinii na ZnanyLekarz.Wizyta przebiegla w miłej atmosferze.Pani doktor Monika to osoba bardzo kompetentna,cierpliwe doradza jaki zabieg można wykonać,przy czym absolutnie nie namawia .Wizyta bardzo profesjonalna i wspaniale podejście do pacjenta.Pani doktor to życzliwa,uśmiechnięta osoba ,a do tego cudowny personel i piękne miejsce.Nie zawiodłam się i napewno wrócę:)Bardzo polecam

  22.05.2021 Renata

  Kolejna udana wizyta, która spełniła moje oczekiwania.

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".