Blizny po trądziku

Kategoria: Blizny

Spis treści

  Blizny po trądziku – wstęp

  Blizny po trądziku momentalnie sprawiają, że wyglądasz mniej korzystnie. Twoi rozmówcy, zamiast skupiać się na Twoich oczach czy pięknej twarzy, mimowolnie zwracają uwagę na blizny po trądziku. Szczególnie, jeśli znajdują się one na twarzy. Czy musisz się pogodzić z takim stanem rzeczy? Wcale NIE!

  Przede wszystkim, blizny po trądziku mogą doskwierać Ci równie bardzo, co sam trądzik. W zależności od tego, w jakim momencie leczenia tej choroby jesteś, możesz mieć na skórze świeży trądzik, lub blizny potrądzikowe. Same blizny mogą mieć różny wygląd, czyli:

  • Zanikowe – wtedy, gdy na skórze pojawiają się wgłębienia
  • Przerostowe – wtedy, gdy na skórze pojawiają się wypukłości
  • Przebarwienia spowodowane bliznami

  Dlatego na początku warto ustalić (samodzielnie lub z lekarzem) na jakim etapie są Twoje blizny oraz jak bardzo zaawansowane są zmiany. To pozwoli żeby określić jak powinno wyglądać leczenie blizn.

  Nowoczesna medycyna estetyczna zna sposoby jak uporać się z bliznami po trądziku. Są to przede wszystkim lasery medyczne, o których powiem w dalszej części tego wpisu. Zanim jednak o metodach gabinetowych, to pewnie chcesz dowiedzieć się jakie są DOMOWE sposoby na blizny po trądziku?

  Domowe sposoby na blizny po trądziku

  Zastanawiasz się jakie są domowe sposoby na blizny po trądziku? Zapomnij. Przynajmniej w 90% przypadków domowy sposób, jak np. okład z cebuli który pomaga na stany zapalne zrobi tyle, co nic.

  Prawda jest taka, że jeżeli masz blizny po trądziku, to powinieneś potraktować je… jak blizny. Czyli, czy na bliznę po skaleczeniu stosowałbyś domowe sposoby licząc, że blizna zniknie? No właśnie.

  Są preparaty, które można zastosować przy leczeniu bardzo łagodnych blizn po trądziku. Dlatego jeśli kwalifikujesz się do tej najlżejszej grupy problemu, to warto zwrócić się do lekarza dermatologa z pytaniem np. o retinoidy czy kwas salicylowy. Lekarz dobierze odpowiedni preparat.

  Jeżeli natomiast Twoje blinzy wcale nie są łagodne, to posmarowanie ich czymkolwiek niestety niewiele zmieni.

  Leczenie blizn po trądziku

  Blizny po trądziku powstają w ten sposób. Trądzikowi towarzyszą stany zapalne skóry w okolicach zmian. Ponieważ skóra w tych miejscach uszkadza się i dochodzi do mikro-zakażeń, to „dobra” skóra jest zastępowana tkanką włóknistą. Dokładając do tego nieprawidłową pielęgnację, brak leczenia problemu i długotrwałe zaniedbanie – mamy receptę na blizny po trądziku. Dlatego, leczenie blizn może różnić się w zależności od przypadku.

  Jeżeli zależy Ci na jak najlepszym usunięciu blizn po trądziku, to nie powinieneś pomijać zabiegów medycyny estetycznej. To właśnie one dają najlepsze rezultaty w leczeniu najtrudniejszych przypadków. Uprzedzam jednak, że pokonywanie blizn po trądziku nie skończy się na jednym szybkim zabiegu. Będzie to proces, który jednak zdecydowanie warto rozpocząć!

  Zastanawiając się jak pozbyć się blizn po trądziku, odpowiadam: laser medyczny. Takie lasery mają specjalne właściwości, które mocno działają na skórę od środka. To jedne z bardziej inwazyjnych rozwiązań w medycynie estetycznej, co w tym przypadku jest bardzo dobrą wiadomością.

  Chcąc wyleczyć blizny po trądziku możesz myśleć o laserach frakcyjnych. Są dwa rodzaje takich laserów: ablacyjny i nieablacyjny. Oba są bardzo skuteczne i działają w podobny (choć różny) sposób. Docierają one swoją wiązką głęboko w skórę. Laser ablacyjny momentalnie podgrzewa wodę znajdującą się w tkankach, co USZKADZA okoliczne komórki. To dobra wiadomość, bowiem dzięki temu, w kontrolowany sposób, skóra uruchamia procesy naprawcze. A kiedy te procesy naprawcze znajdują się w rejonie Twojej blizny po trądziku, to ta blizna również dostaje zastrzyk energii.

  Laser nieablacyjny działa nieco inaczej. Wiązka angażuję skórę do produkcji kolagenu, który również pomaga w odnowie i rewitalizacji skóry. Dzięki takiemu kolagenowi łatwiej jest skórze poradzić sobie z bliznami po trądziku. Jak wspomniałam wcześniej, leczenie blizn to proces, który potrwa. Warto jednak się na niego zdecydować, bo czas i tak upłynie 😉

  Podsumowując, w leczeniu blizn po trądziku najlepiej sprawdzą się lasery frakcyjne. Jeśli dołożysz do tego leczenie dermatologiczne i prawidłową pielęgnację, to usuwanie blizn potrądzikowych jest jak najbardziej realne! 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  10.12.2021 Krystian

  Polecam zabiegi u Pani Doktor Moniki. Olbrzymia wiedza, pełen profesjonalizm, piękny, stylowy gabinet, świetna atmosfera i co najważniejsze: - 10 lat młodszy po zabiegu :) Pozdrowienia !

  25.06.2021 Aleksandra

  Bardzo polecam Panią Doktor! :) Fach w ręku, wszystko dokładnie wyjaśnia, odpowiada na każde pytanie, bardzo precyzyjna i dokładna. Wizyta przebiegła w przyjaznej atmosferze. Efekty są widoczne niemalże od razu po zabiegu - w moim przypadku laser z fibryną. Jeszcze raz bardzo dziękuję :)

  05.02.2021 Agnieszka

  Jak zwykle bardzo profesjonalnie. Panią Doktor znam od lat i tylko jej ufam. Pozdrawiam serdecznie jeżeli widzi Pani mój komentarz :)

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".