Blizny potrądzikowe

Kategoria: Blizny

Spis treści

  Jak poradzić sobie z bliznami potrądzikowymi?

  Blizny potrądzikowe to taki bokser, który dobija Cię kiedy już jesteś na deskach. Trądzik nie tylko oferuje Ci problemy skórne na lata, ale kiedy już masz wszystkiego dość, to na odchodne zostawia blizny potrądzikowe. To problem, który jak żaden inny obniża Twoją pewność siebie…

  Ale Ty jesteś ponad to! A przynajmniej – możesz być. Blizny potrądzikowe wcale nie muszą zostać z Tobą do końca życia. W tym wpisie chciałabym opowiedzieć Ci co warto robić na ten problem, a czego NIE WARTO.

  Przede wszystkim, blizny potrądzikowe to BLIZNY. Masło maślane? Niekoniecznie. Co dokładnie mam na myśli?

  Z jakiegoś powodu blizny potrądzikowe nie są traktowane przez społeczeństwo jak prawdziwe blizny. Szukając inspiracji do tego artykułu znalazłam takie metody jak np. rumianek. Chyba już wiecie o czym mówię.

  Blizny potrądzikowe powstają właściwie jak każde inne. To znaczy, żeby powstała blizna, twoja skóra musi być uszkadzana. W tym przypadku powoduje to trądzik i towarzyszące mu stany zapalne. Jeśli do tego dołożymy brak terapii u dermatologa oraz manualną ingerencję (próby usuwania krost itp.) to stany zapalne pogłębiają się. Kiedy tak źle dzieje się z Twoją skórą, to organizm reaguje i zastępuje uszkodzoną tkankę „tańszym zamiennikiem” – tkanką włóknistą. Właśnie to tworzy blizny potrądzikowe.

  Usuwanie blizn potrądzikowych – to ZALEŻY

  Rozważając zabieg na blizny potrądzikowe warto rozróżnić świeży trądzik, od już powstałych blizn. Jeżeli dotyczy Cię świeży trądzik, to proces leczenia będzie inny. Udaj się do dermatologa po preparaty, maści i aby określić plan terapii.

  Jeżeli natomiast blizny po trądziku to Twoja rzecz to mam jedną ważną informację. Zapomnij o domowych sposobach. Niestety, jeśli chodzi o ten problem to wyleczenie go ruimankiem czy wyciągiem z cebuli nie jest możliwe.

  Blizny potrądzikowe (i każde inne) to dość poważny problem z punktu widzenia medycyny estetycznej. Jako lekarz, który na co dzień poprawia wygląd swoich Pacjentów ujmę to tak. Dużo łatwiej jest usunąć zmarszczkę niż usunąć bliznę. Oczywiście nie znaczy to, że się nie da. Da się, ale potrzebujemy dużo wytrwałości.

  Gdybym miała wybrać jeden, najlepszy zabieg na blizny potrądzikowe to byłby to laser frakcyjny. Ogólnie jest kilka metod z zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologicznych, które mogą pomóc w tym przypadku. Jeżeli jednak chcesz zająć się sprawą jak najlepiej – laser frakcyjny to ten kierunek.

  Chcesz dowiedzieć się więcej o tym zabiegu? Czytaj dalej 🙂

  Leczenie blizn potrądzikowych laserami frakcyjnymi

  Lasery na blizny potrądzikowe (te frakcyjne) możemy podzielić na dwie grupy: ablacyjne i nieablacyjne. Szczególnie silne i inwazyjne są te pierwsze. Laser frakcyjny dociera głęboko w skórę reagując z wodą, która w niej się znajduje. Kiedy na skutek wiązki lasera woda momentalnie wyparuje, to komórki w okolicy niszczą się. TO DOBRZE, bo wywołuje to całą lawinę procesów w naszym organizmie, żeby to naprawić.

  Lasery na blizny potrądzikowe działają w kontrolowany sposób. To znaczy, że lekarz może kontrolować siłę wiązki lasera tak, żeby zastymulować, a nie przynieść Pacjentowi szkody. Działając w odpowiedni sposób może to przynieść naprawdę dobre efekty.

  Jeden zabieg z laserem frakcyjnym to koszt kilkuset złotych. Przed wybraniem się na zabieg warto zbadać opinie o konkretnych laserach. Jest kilka nazw szczególnie godnych uwagi jeśli chodzi o zabiegi laserowe (itp. Alma, Fotona, Discovery Pico), których warto się trzymać. Lasery na blizny potrądzikowe nie zadziałają jednak od razu po pierwszym zabiegu. Powinieneś nastawić się na serię.

  Podsumowując, mimo tego, że usuwanie blizn potrądzikowych to niełatwa sprawa, to warto działać. Mam nadzieję, że w tym wpisie dowiedziałeś się, co działa, a co nie działa na ten problem. Teraz pozostaje tylko wybrać gabinet i lekarza i można działać 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  02.06.2021 Paulina

  "Pełen profesjonalizm i zrozumienie Pani Doktor przewyższyła moje oczekiwania. Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze.
  Na pewno będę wracać.

  12.11.2021 Alicja

  Dziękuję Pani Doktor za wizytę w wyjątkowo przyjemnej, przemiłej i przyjaznej atmosferze. Bardzo pozytywne doświadczenie, a efekty niesamowicie zadowalające. Do zobaczenia w nowym gabinecie:)

  18.10.2021 Anna

  Bardzo dziękuję Pani Moniko za profesjonalną pomoc i sympatyczne spotkania :) do zobaczenia

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".