Blizny

Kategoria: Blizny

Spis treści

  Blizny – suchar z przekazem

  Wymyśliłam dowcip na blizny. Przychodzi facet do lekarza z blizną na twarzy. Lekarz o nic nie pyta tylko strzela do niego z karabinu. Facet się pyta: – o co chodzi? Lekarz na to: – o SERIĘ zabiegów na blizny.

  Ten dowcip jest może głupi, ale już teraz wiecie jaki będzie motyw przewodni tego wpisu. Blizny są podchwytliwe, ponieważ często myślimy, że uda się je wyleczyć tak szybko jak powstały. Niestety, prawda jest jednak zupełnie inna.

  Dlatego dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć, co możecie zrobić żeby usunąć blizny. SPOILER: jest jedna metoda, która pokonuje wszystkie w przedbiegach 🙂 . Chcesz wiedzieć jaka? Czytaj dalej!

  Blizny – skąd się biorą?

  Jak powstają blizny? Mechanizm na to, skąd biorą się blizny jest dość prosty. Spróbuję go Wam także prosto wytłumaczyć.

  Wyobraź sobie, że Twoja skóra jest jak… jezdnia. Jeżeli na drodze pojawi się dziura, to przyjeżdżają robotnicy, żeby tą dziurę załatać. Jeśli jednak jeździłeś kiedykolwiek po drodze pełnej załatanych dziur, to wiesz, że to nie to samo.

  Blizny działają podobnie. Nawiązując do przykładu, w Twoim organizmie ci „robotnicy” to wszystkie procesy, które prowadzą do wyleczenia rany. Uruchamiają się one od razu, gdy ciągłość skóry jest naruszona. Próbują to załatać, ale nigdy nie wychodzi w 100% idealnie. Po naprawie skóra funkcjonuje dobrze, ale pojawia się znamię. Znamię to komórki tkanki łącznej, które nadbudowały się na zdrowej skórze.

  Niezależnie czy są to blizny potrądzikowe, pooperacyjne, po cesarskim cięciu czy jakiekolwiek inne rodzaje blizn, ten mechanizm działa tak samo. Dobra wiadomość jest taka, że są różne zabiegi medycyny estetycznej, które skutecznie działają wraz z naturalnym procesem gojenia. Jakie? Czytaj dalej 🙂 .

  Zabiegi na blizny – jak przyśpieszyć proces gojenia?

  Są trzy metody, które w ramach medycyny estetycznej skutecznie pomagają wyleczyć widoczne blizny i przyśpieszyć proces gojenia. Jest jeszcze czwarta (którą Wam obiecałam), która bije w leczeniu blizn te trzy pierwsze na głowę.

  Pierwsza metoda to zabieg z użyciem kolagenu. Za naprawianie skóry jest odpowiedzialny właśnie kolagen – który odpowiada za prawidłowy proces gojenia. W naszym przykładzie to właśnie taki pracujący robotnik. Im więcej robotników (więcej kolagenu) to proces gojenia przebiega szybciej. Dlatego w medycynie estetycznej przy pomocy igły podajemy kolagen w blizny, żeby wspomóc ich leczenie. Zabieg jest skuteczny i bezpieczny. Należy go wykonywać w serii – wtedy zobaczymy najlepsze efekty procesu gojenia.

  Druga metoda to fibryna bogatopłytkowa i osocze. To wyjątkowo ciekawy zabieg, który polega na podaniu igłą bezpośrednio w blizny fibryny lub osocza, które pozyskujemy z krwi Pacjenta. Najpierw pobieramy trochę krwi z żyły Pacjenta, później odwirowujemy ją w specjalnym urządzeniu żeby uzyskać gęstą fibrynę. Cel? Mobilizacja blizny w przebiegu procesu gojenia. Fibryna jest bogata w czynniki rewitalizujące. Później ten preparat podajemy w bliznę, żeby ją wyleczyć. Rezultat to przyśpieszenie procesu gojenia i wyrównanie różnic między skórą a blizną.

  Trzecia metoda to laser frakcyjny. Gdybym miała wybrać jedną metodę leczenia, to na prawie wszystkie blizny byłby to właśnie laser. To dlatego, że jest bardzo inwazyjny, a to DOBRZE. Wiązka lasera wnika głęboko w skórę i stymuluje ją, żeby przyprowadziła więcej „robotników”. Dzięki temu przy problemie blizny pracuje ich cała masa 😉 .

  Najlepsza metoda leczenia blizn

  Czwarta i najskuteczniejsza metoda to… TERAPIA ŁĄCZONA. Czyli, żeby wyleczyć blizny najszybciej i najlepiej warto jest połączyć trzy metody, które wymieniłam. Ponieważ kolagenem, fibryną i laserami wpływamy na skórę na różne sposoby to nie ma opcji, że będzie „za dużo”. Akurat w leczeniu blizny umiar nie jest wcale taki potrzebny 😉 . Dlatego, jeśli nie straszne Ci większe zaangażowanie, częste wpadanie do gabinetu i ceny, to warto rozważyć terapię łączoną. Wtedy szanse na wyleczenie blizny są dużo większe.

  Jak widzisz, jest wiele metod żeby wyleczyć blizny na Twojej skórze. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, warto umówić się na konsultację w gabinecie medycyny estetycznej. Dzięki temu dowiesz się która konkretnie metoda jest najlepsza właśnie na Twoje blizny.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  24.09.2021 Mateusz

  Szybko, sprawnie i bezboleśnie, a do tego w przyjemnej atmosferze, polecam!

  04.07.2021 Ewa

  Bardzo polecam Panią doktor. Wizyta przebiegła w przyjaznej atmosferze, Pani doktor chętnie udziela wyczerpujących odpowiedzi na pytania, dokładnie tłumaczy i opisuje każdy wykonywany zabieg. Jestem bardzo zadowolona z wizyty, wiem, że jestem w dobrych rękach.

  11.07.2021 Mariola

  Polecam dr Monikę. Zaangażowanie, wiedza oraz przesympatyczne podejście do Pacjenta budzi zaufanie i chęć powrotu do gabinetu :)
  Zabieg usuwania rumienia prawie bezbolesny, przyniósł oczekiwane rezultaty.

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".