Ból głowy

Spis treści

  Ból głowy – to skomplikowane

  Ból głowy to chyba najpopularniejsza dolegliwość, z którą każdy z nas mierzy się na co dzień. Czy zastanawiałeś się jednak SKĄD bierze się ból głowy? I co ma do tego wszystkiego medycyna estetyczna?

  Na razie pytań jest więcej niż odpowiedzi, ale spokojnie 🙂 . W tym wpisie chciałabym opisać dla Was różne rodzaje bólów głowy, określić przyczyny i powiedzieć Wam co możecie zrobić na ten problem. Zaczynajmy!

  Przede wszystkim, rodzajów bólów głowy jest BARDZO wiele. Są trzy główne rodzaje tego problemu:

  • Migrenowe bóle głowy – czyli popularne migreny
  • Napięciowe bóle głowy – czyli powiązane z napięciami wokół głowy
  • Klasterowe bóle głowy – występują w okolicach skroni i oczodołów

  Wiecie co jest najdziwniejsze? Że szukając przyczyn na te przewlekłe bóle głowy nie zawsze da się je znaleźć. Mówiąc prościej – bardzo często kiedy boli Cię głowa, to dzieje się to bez wyraźnego powodu.

  Jeśli jednak ból głowy jest powiązany z napięciami mięśni w okolicach głowy (tzw. napięciowy ból głowy) – to z tym akurat medycyna estetyczna NAPRAWDĘ może pomóc! Z mojego doświadczenia to całkiem częsta sytuacja, dlatego być może mam rozwiązanie na Twój problem 🙂 .

  Przewlekłe bóle głowy przyczyny

  Jakie są najczęstsze przyczyny bólu głowy? Mimo tego, że ból głowy często pojawia się znikąd, to jest wiele sytuacji, kiedy jest on zupełnie uzasadniony. Na przykład:

  • Bóle głowy spowodowane urazami
  • Stany zapalne
  • Bóle głowy jako objaw innych chorób
  • Ból głowy spowodowany przeziębieniem
  • Nerwobóle
  • Bóle głowy spowodowane od zaburzeń psychicznych

  Mówiąc prosto – opcji jest tak wiele, że bez zbadania symptomów towarzyszących u Pacjenta, nie da się dojść do tego, co ten ból głowy powoduje. Jednak nie zostawiam Cię tylko z tą informacją! Są takie przyczyny bólu głowy, z których niewielu z nas zdaje sobie sprawę. A są bardzo popularne!

  Słyszałeś kiedyś o bruksiźmie? To inna nazwa na zaciskanie szczęk. Bruksizm jest wtedy, kiedy mięsień żwacz (ten przy szczęce) jest zbyt silny. Kiedy często zaciskamy szczęki, to mięsień ten staje się jeszcze silniejszy, a to prowadzi do jeszcze większych napięć w obrębie głowy i bólów. I tak błędne koło się zamyka.

  Bruksizm to także szumy uszne, ból szczęk, ścieranie zębów czy nawet zwyrodnienie stawu skroniowo-żuchwowego. To wszystko przez nadaktywność jednego, małego mięśnia. Ten problem naprawiamy w gabinetach medycyny estetycznej.

  Inną przyczyną bólu głowy, którą da się stosunkowo łatwo usunąć są migreny. Zdziwiło Cię to, co właśnie napisałam? „Migreny” i „łatwo usunąć” w jednym zdaniu? TAK. Co więcej, taką przyjemność również możesz zafundować sobie w gabinecie medycyny estetycznej! I to wszystko w świecie, gdzie takie miejsce jest kojarzone tylko z powiększaniem ust 🙂 .

  Napięciowy ból głowy i bruksizm – leczenie

  Zarówno bruksizm, jak i migrenowe bóle głowy można wyleczyć. Objawy już opisałam, to teraz przyszła pora na opis zabiegu. Oba te problemy zdrowotne daje się wyleczyć przy pomocy… botoksu.

  Tak, chodzi o ten sam preparat, który wykorzystujemy na zmarszczki. Tak naprawdę botoks ma dużo szersze zastosowanie niż tylko zmarszczki, o czym zaraz się przekonasz. Wynika to z jego znakomitych właściwości. Więc co tak naprawdę robi botoks?

  Jego głównym efektem jest osłabienie połączenia między nerwami i mięśniami. To znaczy, że jeśli impuls nerwowy mówi mięśniowi „napnij się na 100%!”, to po botoksie ten sam impuls mówi mięśniowi „napnij się na 50%!”. Dzięki temu mięśnie nie pracują tak mocno, jak by mogły.

  Dlatego botoks jest tak przydatny przy bólach głowy, które są powiązane z napięciami. Właśnie do takiej kategorii należy bruksizm i migreny. W przypadku bruksizmu botoks jest podawany w mięsień żwacz, żeby go osłabić. Jeśli leczymy migreny to podajemy botoks w kilka miejsc w obszarze głowy (np. czoło, skronie, kark). W efekcie te mięśnie nie napinają się tak mocno. Dzięki temu objawy napięciowego bólu głowy odchodzą całkowicie, albo są znacznie zredukowane.

  Podsumowując, ból głowy to temat szeroki jak Wisła przy swoim ujściu 🙂 Jeśli cierpisz na migreny lub zaciskanie szczęk i nigdy nie robiłeś botoksu, to zachęcam Cię do zbadania tego tematu. Jest spora szansa, że pomoże to na Twój problem. I tego z całego serca Ci życzę 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  12.11.2021 Alicja

  Dziękuję Pani Doktor za wizytę w wyjątkowo przyjemnej, przemiłej i przyjaznej atmosferze. Bardzo pozytywne doświadczenie, a efekty niesamowicie zadowalające. Do zobaczenia w nowym gabinecie:)

  11.06.2021 Weronika

  Bardzo personalne podejście, zrozumienie i piękny efekt! Osobiście byłam na powiekszaniu ust i bardzo sie ciesze ze trafilam na Panią Monike! Bardzo polecam!

  25.08.2021 Monika

  Szczególnie polecam Panią doktor Monike. Jest fachowcem w swej dziedzinie. Dokładnie wyjaśnia i wprowadza w dobry nastrój pacjenta. Bałam się bardzo ale Pani doktor sprawiła ze wizytę u niej mogę porównać do wizyty w SPA. Polecam w 100%

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".