Bóle głowy i migreny u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Spis treści

  Migreny i bóle głowy u mężczyzn

  Co kilka dni boli Cię głowa? Jako facet nie masz prawa narzekać. Bierzesz więc kolejny raz tabletkę i działasz dalej. Bo nie masz prawa na chwilę słabości i opuszczenie gardy. A gdy Pani w aptece pyta się czy podać coś jeszcze, to zawsze mówisz: „Ibuprom. Duże opakowanie”.

  Jeśli ten opis brzmi choć po części znajomo, to mam dla Ciebie dobrą informację. Nie jesteś sam. Z przewlekłymi bólami głowy i migrenami zmaga się wielu mężczyzn. Niestety, łykanie tabletek jak landrynek to średnio dobry pomysł na dłuższą metę.

  Druga wiadomość jest taka, że chroniczne bóle głowy nie mają tendencji do znikania same z siebie. Wydaje nam się, że wzięły się znikąd, natomiast nigdy nie chcą odejść tak szybko jak się pojawiły.

  Jeśli jesteś facetem, to pewnie zgodzisz się, że życie nie pyta nigdy czy chciałbyś sobie zrobić przerwę. W natłoku obowiązków musisz cały czas funkcjonować na wysokich obrotach. Często to tempo życia jest na tyle duże, że nawet nie masz kiedy zastanowić się co z tym fantem zrobisz. Albo nawet nie wiesz, że bólów głowy da się pozbyć na dobre.

  Da się i zamierzam Ci o tym opowiedzieć w tym artykule. Omówimy także sobie przyczyny skąd biorą się bóle głowy u mężczyzn. Później wyjaśnię jakie są metody leczenia migren i co ma z tym wszystkim wspólnego medycyna estetyczna 🙂

  Migreny i bóle głowy u mężczyzn – przyczyny

  Domyślasz się pewnie, że może być wiele przyczyn bólów głowy. Najgorsze z nich to ciężkie choroby. Dlatego od razu proszę – jeśli  bóle głowy pojawiły się niedawno, nigdy wcześniej ich nie miałeś i towarzyszą im jakiekolwiek inne objawy – udaj się do lekarza na badania. Zdrowie jest najważniejsze. W tym artykule skupimy się na leczeniu objawowym (które jest w większości przypadków adekwatne i wystraczające).

  Oto najpopularniejsze przyczyny bólów głowy u mężczyzn:

  • Stres
  • Nieprawidłowa dieta
  • Używki i niezdrowy tryb życia
  • Przepracowanie
  • Zmiany pogody i rytmu snu
  • Bóle karku
  • Napięcia w obszarze głowy
  • Zaciskanie szczęk i zgrzytanie zębami
  • Uwarunkowania genetyczne
  • Choroby
  • Przyjmowane leki

  Jak widzisz, przyczyn jest całe mnóstwo. Bardzo często jest tak, że w przypadku bólów głowy i migren jest to wypadkowa wszystkich tych przyczyn powyżej. Na przykład połączenie dwóch lub trzech takich przyczyn. Dlatego jeśli dostrzegasz u siebie powiązanie między bólami głowy, a którymiś przyczynami – warto rozważyć zmiany.

  Nie zawsze jednak możesz cokolwiek zmienić. Przykład? Uwarunkowania genetyczne to uwarunkowania genetyczne. Możesz zwyczajnie mieć predyspozycję do tego problemu i usunięcie przyczyn jest po prostu niemożliwe.

  Mam jednak dobrą wiadomość. Zamiast usuwania przyczyn możemy także usunąć objawy. Właśnie w tym pomoże Ci medycyna estetyczna i …botoks. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej?

  Botoks vs. napięciowe bóle głowy i migrena

  Bardzo często migrenowe bóle głowy są powiązane z dużym napięciem w okolicy głowy. Kiedy zaczynasz odczuwać dyskomfort i pierwsze bóle, organizm reaguje napięciami karku, skroni, szczęk czy mięśni mimicznych twarzy. To tworzy błędne koło, ponieważ powoduje kolejne fale i wzrost bólu.

  Dodatkowo, opisanym reakcjom może towarzyszyć także bruksizm, czyli nadmierne zaciskanie szczęk – i to nie tylko wtedy, gdy boli Cię głowa! Zaciskanie szczęk i zgrzytanie zębami to dość popularny problem u mężczyzn, którzy mają mocne rozwinięte mięśnie szczęki (mięśnie żwacze). Może to wywoływać bóle głowy, ścieranie się zębów, szumy uszne i właśnie nasilenia objawów migren.

  W obu sytuacjach, najlepszym rozwiązaniem jest botoks. Preparat ten działa na zasadzie osłabiania impulsów nerwowo-mięśniowych. W efekcie dochodzi do delikatnego osłabienia/rozluźnienia mięśni. Ta cecha zabiegu z botoksem przydaje się BARDZO na wszystkie objawy wymienione poniżej.

  Podczas zabiegu lekarz podaje preparat tam, gdzie mięśnie napinają się zbyt mocno. Czyli w: skórę głowy, czoło, skronie, kark, czy mięśnie szczęki. Prowadzi to do ogólnego zmniejszenia napięć w tej okolicy. Z perspektywy Pacjenta wrażenia są jednak zupełnie naturalne – nie czuć, że coś się zmieniło.

  Jednak z perspektywy bólów głowy zmienia się bardzo dużo! W sytuacjach, gdy normalnie pojawia się ból i dochodzi do wzmagania go przez napięcia, to przestaje to mieć miejsce. Dzięki temu bóle głowy i migreny redukują się bądź całkowicie ustępują. Leczenie botoksem to jedna z najskuteczniejszych terapii na przewlekłe migreny.

  Podsumowując, jeśli cierpisz z powodów bólów głowy, to warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej w celu sprawdzenia tego problemu. Jeśli nie byłeś nigdy w takim miejscu to nic się nie martw – lekarze przyjmują także mężczyzn i to częściej niż myślisz 🙂 Powodzenia!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  27.11.2021 Paulina

  Gorąco polecam, fantastyczne i profesjonalne podejście do pacjenta :)

  22.05.2021 BG

  Cieszę się że trafiłam do DoktorMoniki :)
  Cierpliwość, zaangażowanie i pewna ręka przy wykonywanym zabiegu sprawiły ze czekam z niecierpliwością na drugi zabieg mimo ze nie należy do przyjemnych
  Po pierwszej wizycie jestem bardzo zadowolona.

  21.07.2021 Ivanka

  Jestem kilka dni po zabiegu, efekt od którego widać nie odrazu. Jestem zadowolona! Ale dużo wcześniej już mogłam napisać, że to miejsce , kabinet Pani Moniki, jest udane dla rozpoczęcia fajnego dnia i temu sprzyja miłe i zaangażowane podejście tej osoby do klienta. Dziękuję! Dalej będzie

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".