Cera sucha

Spis treści

  Cera sucha starzeje się szybciej

  Czy wiesz, że cera sucha starzeje się szybciej? To dlatego, że kiedy nie ma odpowiedniego nawilżenia, to załamania skóry robią większe spustoszenie. Chcesz się starzeć szybciej? Nie? To przeczytaj ten wpis 🙂

  Cera sucha to jeden z czterech głównych rodzajów cery. Należą do nich:

  • Cera sucha
  • Cera tłusta
  • Cera mieszana
  • I cera normalna – ktokolwiek widział, ktokolwiek wie 😀

  Jeśli zastanawiasz się czy o Twojej skórze możesz mówić, że jest przesuszona – odpowiadam. Objawy skóry suchej to:

  • Szorstkość w dotyku
  • Odczuwalne pieczenie
  • Szybkie pojawianie się nowych zmarszczek
  • Wrażliwość na kosmetyki
  • Podrażnienia przy zmianie temperatur
  • Łatwe uleganie uszkodzeniom (zadrapania, zarysowania)
  • Kremy nawilżające, które „nie działają” u Ciebie

  W społeczeństwie przyjęło się, że brak widocznego łoju na twarzy jest czymś dobrym i estetycznym. To do pewnego stopnia prawda, jednak naturalne nawilżenie skóry odgrywa OGROMNĄ rolę w tym, żeby była zdrowa i silna.

  Jeśli gruczoły łojowe nie pracują u Ciebie wystarczająco mocno – to są tego dobre i złe strony. Dobre są takie, że nie musisz martwić się o świecenie. Złe – to wszystko inne. Czyli podrażnienia, zmarszczki, wrażliwość i uszkodzenia.

  Dlatego w tym wpisie chciałabym wyjaśnić DLACZEGO niektórzy z nas mają suchą skórę oraz jak możemy działać na suchą cerę.

  Cera sucha przyczyny

  Najważniejszą przyczyną dlaczego cera jest narażona na przesuszanie jest genetyka. Za aktywność gruczołów łojowych odpowiadają hormony. Za ich wydzielanie jest w dużej mierze odpowiedzialne to, jak działa Twój organizm. Dlatego jest szansa, że cerę suchą po prostu odziedziczyłeś po rodzicach.

  Drugą, bardzo ważną sprawą jest to, co sami robimy dla swojej skóry. Niestety, nie zawsze są to dobre rzeczy 🙁 . Przyczyny cery suchej, które same u siebie wywołujemy to np.:

  • Źle dobrane kosmetyki (wszystko, co wysusza skórę + słaba jakość)
  • Zbyt częste mycie twarzy
  • Twarda woda
  • Starzenie się – choć to się wywołuje raczej samo 😉

  Z reguły jednak takie czynniki jak twarda woda czy inne wymienione powyżej raczej WZMAGAJĄ przesuszenie skóry niż zmieniają Twój typ cery. Uwierz mi, że gdybyś miał cerę tłustą i twardą wodę w domu to nic by się nie wysuszyło 😉

  Cera sucha zabiegi medycyny estetycznej

  Jeśli cera sucha to Twój problem, z pewnością pierwszym punktem kontaktu powinna być wizyta u kosmetologa. Warto przynajmniej raz udać się do takiego specjalisty. To osoba wykształcona w tym kierunku, żeby mogła polecić odpowiednie kosmetyki i to, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry suchej.

  Podczas takiej wizyty zapytaj o konkretne produkty, które warto stosować. Dowiedz się, co warto robić w Twoim osobistym przypadku. Kosmetolog może także zaproponować zabiegi, które poprawią kondycję Twojej skóry.

  Ja też mogę zaproponować zabiegi na cerę suchą 🙂 Choć w moim przypadku będą to zabiegi z kategorii medycyny estetycznej. W szczególności na ten problem myślę o jednym zabiegu – mezoterapii igłowej.

  Mezoterapia to doskonały sposób na to, żeby nawilżyć cerę suchą… od środka. Dlaczego to robi taką różnice? Przede wszystkim dlatego, że kremy i kosmetyki do twarzy wchłaniają się tylko do pewnej głębokości. Z reguły jest to bardzo płytko. Dlatego też przy pomocy kremów NIE DA się nawilżyć skóry na wszystkich jej warstwach. Stąd pochodzi zapewne znane Ci uczucie, kiedy kremujesz się, ale nic to nie daje…

  Mezoterapia polega na podaniu odżywczego preparatu igłą prosto w skórę. Podawany preparat powinien być najwyższej jakości – żeby efekt był jak najlepszy. Ja korzystam z takich na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Z doświadczenia dają one najlepsze efekty. Poza tym, mezoterapia daje efekty ze względu na same nakłucia igłą. Zaskakująco, są one korzystne dla skóry, bo dzięki temu cera się odnawia 🙂 .

  Podsumowując, cera sucha wymaga od nas pewnego zaangażowania. Dbanie o suchą cerę to nie tylko lepszy komfort życia, ale także wolniejsze powstawanie zmarszczek. Czyli jest o co walczyć, prawda? 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  28.04.2021 Przemysław

  Bardzo miła osoba, szczegółowo tłumaczy, odpowiada na wszystkie pytania. Sam zabieg przebiegał w miłej atmosferze, widoczne są pierwsze efekty. Serdecznie polecam :)

  19.08.2021 Maria

  Pani doktor jest zaangażowana, dokładnie wyjaśnia watpliwości i odpowiada na każde pytanie. Jest faktycznje dostępna telefonicznie. Na wizytach miałam komfortowe wrażenie, że mamy dużo czasu. Zabieg przeprowadzony z dużą dbałością. Efekt bardzo zadowalający. Szczerze polecam.

  14.08.2021 Agnieszka

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty , Pani dr odpowiedziało wyczerpująco na wszystkie moje pytania i pomogła dobrać zabiegi odpowiednie dla skory mojej twarzy .
  Napewno nie będzie to moja ostatnia wizyta .

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".