Cienie i worki pod oczami u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Spis treści

  Najpopularniejszy męski problem estetyczny?

  Cienie pod oczami są chyba najpopularniejszym problemem estetycznym u mężczyzn. To dlatego, że większość facetów zwraca uwagę na tą okolicę. Każdy chciałby, żeby jego spojrzenie pokazywało siłę i pewność siebie. Jeśli masz cienie i wory pod oczami – to jest dokładnie odwrotnie.

  Dlaczego? Szara i sina skóra pod oczami podświadomie oznacza, że jesteś zmęczony. Są także choroby, które tworzą cienie. Dlatego, jeśli masz tak po prostu (najczęstszy przypadek) to od razu jesteś kojarzony z takimi problemami. Z pewnego siebie i silnego spojrzenia robi się spojrzenie smutne i zmęczone. A to wszystko przez niewielki obszar ciemnej skóry!

  Dlatego w tym wpisie chciałabym wyjaśnić jakie są przyczyny tego problemu i co medycyna estetyczna może zaproponować mężczyznom w tym zakresie. Zaczynajmy!

  Skąd się wzięły cienie pod oczami?

  Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna. To znaczy, że najszybciej jest narażona na starzenie się i pogorszenie jakości. Ten obszar jest tak wrażliwy, że nie zaleca się tam nawet smarowania kremem, tylko delikatnego wklepywania – bo w długim terminie smarowanie robi zmarszczki. Nieźle, prawda?

  Cienka skóra zwiastuje jedno – to, że wraz z wiekiem stanie się… jeszcze cieńsza. Wtedy zaczynają się pokazywać naczynia krwionośne. Mają one siny kolor i przebijają się przez skórę. Wtedy pod oczami pojawiają się widoczne naczynia limfatyczne.

  Ten problem mogłeś też odziedziczyć. Po rodzicach otrzymujemy często to, jak są rozłożone naczynka w naszym organizmie. Dlatego jeśli Twój tata lub mama mieli od zawsze takie sińce – to masz swoją przyczynę.

  Za cienie pod oczami mogą odpowiadać też różne choroby, np. anemia, cukrzyca, pasożyty, nadciśnienie czy alergie. Jeśli jednak ten problem jest powiązany z chorobami, to prawdopodobnie zobaczysz także inne objawy.

  Podsumujmy więc: cienie pod oczami biorą się z cienkiej i słabej jakości skóry w tym miejscu, co pogarsza się z wiekiem. Jak więc temu zaradzić? Medycyna estetyczna ma swoje sposoby!

  Jak zniwelować cienie i podkrążone oczy?

  Są dwa zabiegi medycyny estetycznej, które skutecznie rozwiązują ten problem i niwelują cienie. O kierunku leczenia  decyduje się z lekarzem na wizycie. Każdy Pacjent jest inny i w zależności od jego sytuacji można zdecydować który zabieg wybrać. Te zabiegi to:

  1. Mezoterapia na cienie pod oczami (Light Eyes) – to zabieg, gdzie jednym nakłuciem igłą wprowadzamy w skórę pod oczami specjalny preparat. Ma on różne składniki (np. witaminę C), które rozjaśniają tą okolicę. Zabieg mezoterapii nie wypełnia zmarszczek. Efekty widać od razu po podaniu, a najlepsze rezultaty – po 3 zabiegach w odstępach miesiąca. To dobra metoda jeśli pod oczami nie ma bruzd (zagłębień), a problemem jest tylko siny kolor
  2. Kwas hialuronowy – to preparat, który ma uzupełnić ubytki w tkance podskórnej. Pod oczy podaje się niewielką ilość preparatu, żeby uzupełnić to, co jeszcze niedawno tam było 😉 . W efekcie skóra pod oczami wyrównuje się. Nie ma bruzd, a cienie pod oczami redukują się. Efekty utrzymują się nawet przez rok.

  Zawsze warto stosować krem pod oczy, jednak w wielu przypadkach nie spowoduje on większej różnicy. To dlatego, że „zwykły” krem nie naprawi ubytków, na które męska skóra pracowała przez lata…

  W przypadku obu wymienionych zabiegów u mężczyzn lekarz dba o to, żeby efekt był naturalny i nie przesadzony. Ja sama bardzo lubię zajmować się tą okolicą u facetów. Dzięki tym zabiegom osiągamy szybko bardzo fajne efekty, które dla mężczyzn działają wyłącznie na plus dla wyglądu 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  22.05.2021 Zofia

  Kolejna udana wizyta, która spełniła moje oczekiwania.

  27.08.2021 Bożena

  Do pani Moniki trafiłam przez dostęp do aplikacji Znany Lekarz. Wybierajac lekarza sugerowalam się liczbą pozytywnych komentarzy. Nie bez przyczyny pani Monika ma ich sporo na swoim koncie. I kolejny pozytyw trafia ode mnie. Pani doktor udzieliła mi wyczerpujących informacji o zabiegu którym bylam zainteresowana w efekcie czego przekonała mnie do jego wykonania z czego po kilku dniach po jego wykonaniu widze fajne efekty. Przy okazji wizyty u pani Moniki zapytalam o 2 kompletnie różne zagadnienia medycyny estetycznej na które również otrzymałam fachowe informacje. Wszystkim niezdecydowanym polecam Medicor i pania Monike.

  21.05.2021 Klaudia

  Bardzo polecam! Pani doktor wszystko wytłumaczyła, była bardzo miła i pomocna, a przy tym konkretna, natomiast sam zabieg trwał moment i był mało bolesny, teraz czekamy na efekty ;)

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".