Cienie i worki pod oczami u mężczyzn

Kategoria: Strefa mężczyzny

Spis treści

  Najpopularniejszy męski problem estetyczny?

  Cienie pod oczami są chyba najpopularniejszym problemem estetycznym u mężczyzn. To dlatego, że większość facetów zwraca uwagę na tą okolicę. Każdy chciałby, żeby jego spojrzenie pokazywało siłę i pewność siebie. Jeśli masz cienie i wory pod oczami – to jest dokładnie odwrotnie.

  Dlaczego? Szara i sina skóra pod oczami podświadomie oznacza, że jesteś zmęczony. Są także choroby, które tworzą cienie. Dlatego, jeśli masz tak po prostu (najczęstszy przypadek) to od razu jesteś kojarzony z takimi problemami. Z pewnego siebie i silnego spojrzenia robi się spojrzenie smutne i zmęczone. A to wszystko przez niewielki obszar ciemnej skóry!

  Dlatego w tym wpisie chciałabym wyjaśnić jakie są przyczyny tego problemu i co medycyna estetyczna może zaproponować mężczyznom w tym zakresie. Zaczynajmy!

  Skąd się wzięły cienie pod oczami?

  Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna. To znaczy, że najszybciej jest narażona na starzenie się i pogorszenie jakości. Ten obszar jest tak wrażliwy, że nie zaleca się tam nawet smarowania kremem, tylko delikatnego wklepywania – bo w długim terminie smarowanie robi zmarszczki. Nieźle, prawda?

  Cienka skóra zwiastuje jedno – to, że wraz z wiekiem stanie się… jeszcze cieńsza. Wtedy zaczynają się pokazywać naczynia krwionośne. Mają one siny kolor i przebijają się przez skórę. Wtedy pod oczami pojawiają się widoczne naczynia limfatyczne.

  Ten problem mogłeś też odziedziczyć. Po rodzicach otrzymujemy często to, jak są rozłożone naczynka w naszym organizmie. Dlatego jeśli Twój tata lub mama mieli od zawsze takie sińce – to masz swoją przyczynę.

  Za cienie pod oczami mogą odpowiadać też różne choroby, np. anemia, cukrzyca, pasożyty, nadciśnienie czy alergie. Jeśli jednak ten problem jest powiązany z chorobami, to prawdopodobnie zobaczysz także inne objawy.

  Podsumujmy więc: cienie pod oczami biorą się z cienkiej i słabej jakości skóry w tym miejscu, co pogarsza się z wiekiem. Jak więc temu zaradzić? Medycyna estetyczna ma swoje sposoby!

  Jak zniwelować cienie i podkrążone oczy?

  Są dwa zabiegi medycyny estetycznej, które skutecznie rozwiązują ten problem i niwelują cienie. O kierunku leczenia  decyduje się z lekarzem na wizycie. Każdy Pacjent jest inny i w zależności od jego sytuacji można zdecydować który zabieg wybrać. Te zabiegi to:

  1. Mezoterapia na cienie pod oczami (Light Eyes) – to zabieg, gdzie jednym nakłuciem igłą wprowadzamy w skórę pod oczami specjalny preparat. Ma on różne składniki (np. witaminę C), które rozjaśniają tą okolicę. Zabieg mezoterapii nie wypełnia zmarszczek. Efekty widać od razu po podaniu, a najlepsze rezultaty – po 3 zabiegach w odstępach miesiąca. To dobra metoda jeśli pod oczami nie ma bruzd (zagłębień), a problemem jest tylko siny kolor
  2. Kwas hialuronowy – to preparat, który ma uzupełnić ubytki w tkance podskórnej. Pod oczy podaje się niewielką ilość preparatu, żeby uzupełnić to, co jeszcze niedawno tam było 😉 . W efekcie skóra pod oczami wyrównuje się. Nie ma bruzd, a cienie pod oczami redukują się. Efekty utrzymują się nawet przez rok.

  Zawsze warto stosować krem pod oczy, jednak w wielu przypadkach nie spowoduje on większej różnicy. To dlatego, że „zwykły” krem nie naprawi ubytków, na które męska skóra pracowała przez lata…

  W przypadku obu wymienionych zabiegów u mężczyzn lekarz dba o to, żeby efekt był naturalny i nie przesadzony. Ja sama bardzo lubię zajmować się tą okolicą u facetów. Dzięki tym zabiegom osiągamy szybko bardzo fajne efekty, które dla mężczyzn działają wyłącznie na plus dla wyglądu 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  16.06.2021 Marcin

  Polecam

  18.03.2021 Anna

  "Pierwsza wizyta u dr Moniki okazała się strzałem w dziesiątkę. Bardzo dużo czasu zajęło mi szukanie odpowiedniej osoby. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jej podejścia do pacjenta i umiejętności.
  Nie wyobrażam sobie, żeby kolejne zabiegi wykonywał ktoś inny."

  16.09.2021 Barbara

  Bardzo polecam Panią Doktor. Pełny profesjonalizm i fantastyczna atmosfera, która budzi zaufanie. Dzięki precyzyjnym informacjom do zabiegu podchodzi się bez obaw. Efekt był naprawdę rewelacyjny!

  Sprawdź moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".