Cienie pod oczami

Spis treści

  Cienie pod oczami i podkrążone oczy

  Cienie pod oczami momentalnie dodają Ci niekorzystnego wyglądu. Mając cienie pod oczami wygląda się na ciągle zmęczonego i smutnego. Ten siny obszar przebiega najczęściej od kącika oka, a następnie w dół i po skosie. Ponieważ cienie pod oczami mogą być oznaką choroby, to momentalnie kojarzą nam się ze złym stanem zdrowia. Dlatego tak bardzo warto z nimi walczyć!

  Przede wszystkim warto odróżnić cienie pod oczami od worków pod oczami. Kolokwialnie często używa się tych zwrotów na zmianę. Jednak mimo podobnego efektu, oba te problemy wyglądają zgoła inaczej.

  Cienie pod oczami to po prostu siny (lub sino-fioletowy) obszar pod okiem. Wygląda jak gdybyśmy właśnie skończyli nieudaną walkę bokserską 😉 Worki pod oczami natomiast to większe nagromadzenie się skóry w tej okolicy, spowodowane ubytkiem tkanki podskórnej. Czyli, takie zmarszczki pod okiem.

  Skoro wiemy już jak wygląda ten problem, to zastanówmy się jakie są przyczyny cieni po oczami. A później pokażę Wam jak rozwiązać ten problem skutecznie i w kilka minut!

  Przyczyny słabej skóry wokół oczu

  Jeśli masz cienie pod oczami, to przyczyny mogą być różne:

  • Zła dieta
  • Zdiagnozowane (lub niezdiagnozowane) choroby
  • Niedobory witamin i minerałów
  • Starzenie się i ubytki w tkance podskórnej
  • Uwarunkowania genetyczne

  Jeżeli domyślasz się, że cienie pod oczami są powiązane z Twoim złym stanem zdrowia i mogą być objawem choroby, skontaktuj się z lekarzem i wykonaj odpowiednie badania. Na przykład warto to zrobić wtedy, gdy widzisz u siebie jakieś inne symptomy.

  Większa część z nas ma jednak cienie pod oczami bez wyraźnego powodu. Mam tutaj w szczególności na myśli oznaki starzenia się oraz uwarunkowania genetyczne. Wraz z wiekiem, twoja skóra staje się coraz cieńsza. Obszar pod okiem charakteryzuje się szczególnie cienką skórą. Jeżeli na skutek starzenia się, dodatkowo tej skóry ubędzie na grubości, to pojawią się cienie pod oczami. Takie cienie to nic innego jak prześwitujące naczynia krwionośne. Ich kolor (siny, fioletowy) jest widoczny przez bardzo cienką skórę. Kiedy prześwitują, stan skóry wokół oczu wygląda gorzej.

  Cienie w okolicy oczu mogą być także uwarunkowane genetycznie. Rozpoznasz je łatwo, na przykład obserwując twarze swoich rodziców czy dziadków. Szczególnie polecam zdjęcia z przeszłości 🙂 Jeśli na takich zdjęciach zauważysz, że cienie pod oczami były mocno widoczne już w młodym wieku, to znasz swój powód.

  Niezależnie od przyczyny powstawania cieni pod oczami, w gabinecie medycyny estetycznej mamy na to odpowiednie zabiegi.

  Cienie pod oczami zabiegi

  Jak zlikwidować cienie pod oczami? Medycyna estetyczna oferuje dwie skuteczne możliwości jak poradzić sobie z poprawieniem tej wrażliwej okolicy

  Po pierwsze – specjalna dedykowana mezoterapia na cienie pod oczami – Light Eyes. Taki zabieg polega na podaniu w skórę pod oczami odżywczego preparatu. Taki mezokoktajl ma dwie funkcje do wykonania. Jest od bogaty w witaminę C, która doraźnie rozjaśnia skórę w leczonej okolicy. Poza tym, wzmacnia i nawilża tą cienką skórę od środka. Efekt? Jaśniejsze oczy już po pierwszym zabiegu. Taki zabieg na cienie pod oczami najlepiej wykonać w serii (min. 3 zabiegi). Cena jednego zabiegu to ok. 400zł.

  Po drugie – osocze bogatopłytkowe i fibryna. Zabieg z osoczem ma jeden, bardzo duży plus. Jest w 100% naturalny, przez co nie wywołuje reakcji alergicznych i jest dobry praktycznie dla wszystkich – nawet dla kobiet w ciąży. Polega na podaniu przy pomocy igły osocza, które wcześniej pozyskaliśmy z krwi Pacjenta. Takie osocze bogatopłykowe jest BOGATE 😉 w czynniki wzrostu, które wzmacniają i rozjaśniają okolicę oczu. Poprawi się jej jędrność, a sam zabieg nie powoduje uczuleń. Zabieg należy wykonać w serii min. 3 zabiegów.

  Korzystając z dobrodziejstw medycyny estetycznej możemy skutecznie usunąć cienie pod oczami. Polecam i zapraszam! 🙂

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  04.05.2021 Mateusz

  Wszystko super, polecam!

  26.09.2021 Agnieszka

  To była moja pierwsza wizyta u lekarza medycyny estetycznej i pierwsza styczność z botoksem. Planowałam zrobić botoks lwiej zmarszczki. Pani doktor wszystko wyjaśniła. Odpowiadała na moje dodatkowe pytania cierpliwie i z uśmiechem. Ostatecznie miałam robiony botoks lwiej zmarszczki + czoło. Warto rozumieć, że czasem zabieg na całe czoło ma sens, żeby efekt był lepszy. Doktor Monika mi to logicznie wyjaśniła :). Sam zabieg przebiegł bardzo sprawnie. Pierwsze efekty zaczęły się pojawiać od 3 dnia po zabiegu. Dla osób, które rozważają botoks, polecam Dr Monikę!

  11.08.2021 LR

  To juz moja kolejna wizyta u Pani Doktor Moniki. Swietny specjalista z zaangazowaniem i swietnym podejsciem do pacjenta. Dziekuje i polecam:-)

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".