Cienkie włosy

Kategoria: Włosy

Spis treści

  Cienkie włosy – jak je wzmocnić?

  Cienkie włosy nie stają się cienkie bez powodu. Stan Twoich włosów odzwierciedla kondycję Twojego ciała, ale także ducha. Kiedy organizm jest w lepszej kondycji i jest silniejszy, włosy też takie będą. I odwrotnie: wraz z pogorszeniem zdrowia i siły organizmu, możesz spodziewać się słabszych i cieńszych włosów.

  Cienkie włosy to także rezultat tego jak się czujemy psychicznie. Im więcej stresu w ciągu dnia, tym większa szansa na pogorszenie struktury włosa.

  I wreszcie – z cienkimi włosami możemy się po prostu urodzić. Jeżeli zbadalibyśmy pod mikroskopem grubość włosów, to u różnych ludzi będzie ona inna. Jednak ten czynnik genetyczny nie ma dużego wpływu na to, jak Ty odczuwasz grubość swoich włosów. Dlaczego?

  Najpewniej znalazłeś się tutaj, bo zdałeś sobie sprawę, że Twoje włosy stały się cienkie. Jeśli tak, to prawdopodobnie w przeszłości nie miałeś lub nie widziałeś tego problemu. A to znaczy, że nie miałeś cienkich włosów od urodzenia, ale zostało to nabyte. To zupełnie możliwe, że na skutek różnych czynników, Twoje już delikatne włosy stały się jeszcze cieńsze.

  Dodatkowo, „cienkie włosy” to może być tylko wrażenie spowodowane utratą GĘSTOŚCI, a nie grubości włosów. Czyli, wydaje Ci się, że są cienkie bo tak czuć pod palcami, podczas gdy w rzeczywistości są po prostu rzadsze.

  Tak czy inaczej, cel jest ten sam – wzmocnić skórę głowy, żeby włosy były mocniejsze i gęstsze.

  Przyczyny cienkich włosów

  Cienkie włosy mają różne przyczyny, na przykład:

  • Zła dieta (brak potrzebnych witamin i tłuszczy)
  • Przyjmowane leki (np. antykoncepcyjne, antydepresyjne, na nadciśnienie)
  • Stres
  • Zaburzenia hormonalne (np. łysienie androgenowe)
  • Uwarunkowania genetyczne
  • Zła pielęgnacja (złej jakości kosmetyki, osłabianie włosów suszeniem i prostowaniem)

  Jednym słowem – przyczyn cienkich włosów jest wiele. Nie na wszystkie z nich mamy bezpośredni wpływ. Mimo tego, zawsze warto poszukiwać przyczyn problemu i konsultować się z lekarzem.

  W obszarze medycyny estetycznej możemy walczyć z objawami i wzmacniać rzadkie włosy na różne sposoby. Chcecie dowiedzieć się więcej? 🙂

  Cienkie włosy zabiegi medycyny estetycznej

  Są 3 sposoby na cienkie włosy, które oferuje medycyna estetyczna. Każdy z nich jest równie skuteczny. Podczas leczenia skupiamy się na wzmocnieniu skóry głowy. To właśnie ona decyduje jakiej jakości będzie wyprodukowany włos. Co więcej, zdrowa skóra głowy oznacza dobre krążenie – czyli przepływ substancji odżywczych do struktury włosa. Tylko wtedy można liczyć, że cienkie włosy nie będą już takie cienkie 🙂

  Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ten problem. Podczas zabiegu podaję w skórę specjalny koktajl składający się z substancji odżywczych. Same nakłucia igłą (których jest sporo), także pozytywnie wpływają na wzmocnienie leczonego obszaru. W efekcie skóra jest nawilżona, a włosy mają dobre warunki aby pozostać silne. Zabieg mezoterapii na cienkie włosy należy wykonywać w serii min. 10 spotkań. Uwaga – do mezoterapii na włosy wykorzystujemy specjalne dedykowane preparaty na ten problem. Dlatego „zwykła” mezoterapia nie będzie tutaj wskazana.

  Osocze bogatopłytkowe to druga propozycja medycyny estetycznej i naturalny sposób dla dobrej kondycji włosów. Tak naprawdę jest to forma mezoterapii, a zabieg przebiega bardzo podobnie. Zabieg z osoczem różni się jednak preparatem, który podajemy Pacjentowi. W tym przypadku będzie to osocze z własnej krwi Pacjenta. Pozyskamy je zaraz na początku zabiegu, pobierając niewielką ilość krwi. Takie osocze jest w 100% naturalnym produktem, który doskonale nadaje się do wzmocnienia i nawilżenia skóry głowy. Poprawi również objętość włosów i ich strukturę.

  Laser frakcyjny jest trzecią opcją, którą możemy zastosować na cienkie włosy. To, czym wyróżnia się laser to brak igieł 🙂 Nie jest to jednak jego jedyna zaleta. Siła lasera leży w jego… inwazyjności. To znaczy, że odpowiednio ustawiona wiązka lasera potrafi dotrzeć głęboko w skórę. Dzięki temu działa nas skórze głowy, stymulując ją na różnych głębokościach. To bardzo korzystna sytuacja, bowiem skóra jest dużo grubsza niż się wydaje – także ta na głowie.

  Na zakończenie dodam, że chcąc wzmocnić cienkie włosy doskonałym pomysłem jest połączenie wszystkich trzech rodzajów zabiegów. Ponieważ każdy z nich działa na włosy nieco inaczej, to nie ma problemu żeby zabiegi wykonywać na zmianę. Nie będą one ze sobą kolidowały – wręcz przeciwnie. Stymulując skórę na różne sposoby szybciej osiągniemy pożądane efekty (grube włosy), poprawiając ich kondycję. Taka terapia łączona jest z pewnością warta rozważenia z lekarzem prowadzącym.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  14.05.2021 Agnieszka

  "Pani Monika to osoba bardzo ale to bardzo profesjonalna, sympatyczna, która stara się pomóc
  i wysłuchać pacjenta. Prawie taki psycholog gdybym mogła to bym nie wychodziła z jej gabinetu. Widac że kompetencja i doświadczenie robią dobrą robotę, wyglądam pieknie dzięki Pani Monice Polecam i to bardzo."

  14.07.2021 KZ

  Zabieg dobrany indywidualnie, wykonany z zaangażowaniem, efekty są widoczne. Miła atmosfera panująca w gabinecie. Polecam z całego serca!

  02.01.2022 Maciej

  Pani Doktor jest bardzo sympatyczna, troskliwa i dokladna. Polecam również ze sprawami medycznymi, nie tylko estetycznymi. Duży plus za miejsce, punktulanosc i dobry system przypomnień o wizycie. Pozdrawiam serdecznie :)

  Kup moją książkę i wyglądaj lepiej!

  "W drodze do młodego wyglądu. Porady Doktor Moniki"

  Zadbaj o wygląd z pomocą profesjonalisty

  Dziękuję.

  Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".