Czerwona twarz

Kategoria: Rumień

Czerwona twarz
Spis treści

  Uczucie gorąca i czerwona twarz

  Jeżeli uczucie gorąca i czerwona twarz są dla Ciebie tożsame, to jest to wpis dla Ciebie. Właściwie to nie tylko uczucie gorąca. Zastanów się teraz czy czerwona twarz pojawia się u Ciebie gdy zjesz coś pikantnego, napijesz się alkoholu, wyjdziesz na zimno lub jesteś pod wpływem silnych emocji. Jeśli tak to mam dla Ciebie SEKRET: to nie zniknie samo.

  Czerwona twarz objawia się wtedy, gdy jakiś czynnik zewnętrzny wpływa na nasz organizm. Tak jak te wspomniane wyżej. Wtedy właśnie naczynia krwionośne rozszerzają się i pojawia się czerwony kolor. Jeśli jednak dostrzegasz, że powrót do normalności trwa dłużej niż kiedyś, to niestety prawdopodobnie masz problem.

  Oczywiście czerwona twarz może mieć tez objawy stowarzyszone z czymś innym niż rzeczami, o których wspomniałam powyżej. Często nasza skóra jest takim pośrednikiem między tym, co dzieje się z nami w środku, a światem zewnętrznym. Jeśli jest tak w Twoim przypadku – skończ czytać ten artykuł i udaj się do dermatologa. Jeśli jednak coś, z tego co mówię dotyczy Cię, to czytaj dalej.

  Czerwona twarz przyczyny

  Przyczyny, dla których czerwona twarz to Twój problem możemy podzielić na dwie grupy:

  1. Przyczyny związane z Twoją skórą
  2. Impulsy z zewnątrz

  Jeśli chodzi o przyczyny związane z Twoją skórą, to mam tutaj na myśli przede wszystkim tzw. cerę naczynkową. Taka cera objawia się naczyniami krwionośnymi, które znajdują się płytko w skórze. Taką cerę poznamy po tym, że widzimy niekiedy naczynka gołym okiem. To bardzo sprzyjające warunki, żeby czerwona twarz dotyczyła Ciebie.

  Tym samym, główną przyczyną czerwonej twarzy są właśnie naczynka krwionośne. Jeśli twarz zrobiła się czerwona i nie chce wrócić do normalności – to prawdopodobnie delikatne ściany naczyń krwionośny, które sprawiają, że naczynka nie działają prawidłowo. To właśnie jest tzw. cera naczynkowa – kwintesencja skóry wrażliwej.

  Druga grupa przyczyn to impulsy z zewnątrz. Chodzi o to, że nawet cera z istotnymi problemami z naczyniami krwionośnymi potrzebuje impulsu, żeby się uaktywnić. Jak wspomniałam w pierwszej części artykułu, te impulsy to wszystkie rzeczy, które nie są wskazane dla skóry wrażliwej. Na przykład: alkohol. silne emocje, gwałtowne zmiany temperatur, pikantne potrawy, sauna. Właśnie tych impulsów należy unikać, żeby czerwona twarz pojawiała się jak najrzadziej.

  Niestety, nie wyleczy to problemu z naczynkami na dłużej. W tym celu stosujemy m.in. zabiegi medycyny estetycznej.

  Czerwone plamy i zaczerwienienie twarzy – zabiegi

  Dobra wiadomość jest taka, że medycyna estetyczna ma skuteczne zabiegi laserowe, dzięki którym czerwona twarz staje się przeszłością. Chodzi tutaj o specjalne lasery medyczne, które powodują zamykanie naczynek. Na czym to dokładnie polega?

  Cóż, zamykanie naczynek to tak naprawdę…. ich likwidacja. Ale nie bójcie się, zostanie Wam sporo innych, zdrowych 😉 . Jak wspomniałam, zaczerwienienie cery i czerwona twarz są wtedy, gdy naczynia krwionośne otwierają się, ale są za słabe żeby z powrotem się skurczyć. Takie naczynka redukujemy laserem.

  Wiązka lasera wnika głęboko w skórę i dociera do warstwy, gdzie znajdują się naczynka. Impuls lasera jest na tyle silny, że niszczy ścianki naczynka. Dzięki temu czerwona twarz znika, ale oczywiście nie od razu. Zanim naczynie wchłonie się w skórę, musi upłynąć ok. 10-14 dni.

  Zabiegi laserowe mają wiele zalet na ten problem. Nie jest wymagany okres rekonwalescencji, ani tym bardziej chirurgiczne cięcia. Do tego sam zabieg jest szybki i ma dużą skuteczność. Skuteczność zabiegów na czerwoną twarz jest tym większa, im wcześniej zajmiesz się tym problemem. Dlatego – gdy masz czerwone plamy nie czekaj i udaj się do gabinetu medycyny estetycznej!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  21.07.2021 Ivanka

  Jestem kilka dni po zabiegu, efekt od którego widać nie odrazu. Jestem zadowolona! Ale dużo wcześniej już mogłam napisać, że to miejsce , kabinet Pani Moniki, jest udane dla rozpoczęcia fajnego dnia i temu sprzyja miłe i zaangażowane podejście tej osoby do klienta. Dziękuję! Dalej będzie

  25.09.2021 Przemek

  Pani dr. Monika jest świetny specjalistą. Dokładnie tłumaczy krok po kroku czego można się spodziewać i jak wygląda zabieg. Bardzo polecam to miejsce.

  30.01.2021 Izabela

  Pani doktor jest profesjonalistka w kazdym calu. Ma bardzo szeroka wiedze i znajomosc najnowzszych technik i zabiegow. Jest bardzo uwazna i dokladna i widac, ze naprawde zalezy jej na dobru i zadowoleniu pacjentki. Na pewno skorzystam z jej uslug jeszcze nie raz :)

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".