Czerwona twarz

Kategoria: Rumień

Spis treści

  Uczucie gorąca i czerwona twarz

  Jeżeli uczucie gorąca i czerwona twarz są dla Ciebie tożsame, to jest to wpis dla Ciebie. Właściwie to nie tylko uczucie gorąca. Zastanów się teraz czy czerwona twarz pojawia się u Ciebie gdy zjesz coś pikantnego, napijesz się alkoholu, wyjdziesz na zimno lub jesteś pod wpływem silnych emocji. Jeśli tak to mam dla Ciebie SEKRET: to nie zniknie samo.

  Czerwona twarz objawia się wtedy, gdy jakiś czynnik zewnętrzny wpływa na nasz organizm. Tak jak te wspomniane wyżej. Wtedy właśnie naczynia krwionośne rozszerzają się i pojawia się czerwony kolor. Jeśli jednak dostrzegasz, że powrót do normalności trwa dłużej niż kiedyś, to niestety prawdopodobnie masz problem.

  Oczywiście czerwona twarz może mieć tez objawy stowarzyszone z czymś innym niż rzeczami, o których wspomniałam powyżej. Często nasza skóra jest takim pośrednikiem między tym, co dzieje się z nami w środku, a światem zewnętrznym. Jeśli jest tak w Twoim przypadku – skończ czytać ten artykuł i udaj się do dermatologa. Jeśli jednak coś, z tego co mówię dotyczy Cię, to czytaj dalej.

  Czerwona twarz przyczyny

  Przyczyny, dla których czerwona twarz to Twój problem możemy podzielić na dwie grupy:

  1. Przyczyny związane z Twoją skórą
  2. Impulsy z zewnątrz

  Jeśli chodzi o przyczyny związane z Twoją skórą, to mam tutaj na myśli przede wszystkim tzw. cerę naczynkową. Taka cera objawia się naczyniami krwionośnymi, które znajdują się płytko w skórze. Taką cerę poznamy po tym, że widzimy niekiedy naczynka gołym okiem. To bardzo sprzyjające warunki, żeby czerwona twarz dotyczyła Ciebie.

  Tym samym, główną przyczyną czerwonej twarzy są właśnie naczynka krwionośne. Jeśli twarz zrobiła się czerwona i nie chce wrócić do normalności – to prawdopodobnie delikatne ściany naczyń krwionośny, które sprawiają, że naczynka nie działają prawidłowo. To właśnie jest tzw. cera naczynkowa – kwintesencja skóry wrażliwej.

  Druga grupa przyczyn to impulsy z zewnątrz. Chodzi o to, że nawet cera z istotnymi problemami z naczyniami krwionośnymi potrzebuje impulsu, żeby się uaktywnić. Jak wspomniałam w pierwszej części artykułu, te impulsy to wszystkie rzeczy, które nie są wskazane dla skóry wrażliwej. Na przykład: alkohol. silne emocje, gwałtowne zmiany temperatur, pikantne potrawy, sauna. Właśnie tych impulsów należy unikać, żeby czerwona twarz pojawiała się jak najrzadziej.

  Niestety, nie wyleczy to problemu z naczynkami na dłużej. W tym celu stosujemy m.in. zabiegi medycyny estetycznej.

  Czerwone plamy i zaczerwienienie twarzy – zabiegi

  Dobra wiadomość jest taka, że medycyna estetyczna ma skuteczne zabiegi laserowe, dzięki którym czerwona twarz staje się przeszłością. Chodzi tutaj o specjalne lasery medyczne, które powodują zamykanie naczynek. Na czym to dokładnie polega?

  Cóż, zamykanie naczynek to tak naprawdę…. ich likwidacja. Ale nie bójcie się, zostanie Wam sporo innych, zdrowych 😉 . Jak wspomniałam, zaczerwienienie cery i czerwona twarz są wtedy, gdy naczynia krwionośne otwierają się, ale są za słabe żeby z powrotem się skurczyć. Takie naczynka redukujemy laserem.

  Wiązka lasera wnika głęboko w skórę i dociera do warstwy, gdzie znajdują się naczynka. Impuls lasera jest na tyle silny, że niszczy ścianki naczynka. Dzięki temu czerwona twarz znika, ale oczywiście nie od razu. Zanim naczynie wchłonie się w skórę, musi upłynąć ok. 10-14 dni.

  Zabiegi laserowe mają wiele zalet na ten problem. Nie jest wymagany okres rekonwalescencji, ani tym bardziej chirurgiczne cięcia. Do tego sam zabieg jest szybki i ma dużą skuteczność. Skuteczność zabiegów na czerwoną twarz jest tym większa, im wcześniej zajmiesz się tym problemem. Dlatego – gdy masz czerwone plamy nie czekaj i udaj się do gabinetu medycyny estetycznej!

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  14.05.2021 Agnieszka

  "Pani Monika to osoba bardzo ale to bardzo profesjonalna, sympatyczna, która stara się pomóc
  i wysłuchać pacjenta. Prawie taki psycholog gdybym mogła to bym nie wychodziła z jej gabinetu. Widac że kompetencja i doświadczenie robią dobrą robotę, wyglądam pieknie dzięki Pani Monice Polecam i to bardzo."

  01.10.2021 Katalin

  Pani Doktor Monika to bardzo sympatyczna, dokładna i kompetentna osoba. Wszytko zostało dokładnie wytłumaczone i przeprowadzone. Serdecznie polecam!

  11.04.2021 Anna

  "Witam.
  Z wizyty u Pani Doktor jestem bardzo zadowolona. Pani Doktor przemiła i przesympatyczna. Cierpliwie odpowiadała na moje pytania i wątpliwości. Swoim stoickim spokojem rozwiała wszelkie moje obawy. Spokojnie wytłumaczyła na czym będzie polegał zabieg, jakie są zalecenia i czego mogę się spodziewać po zabiegu. Z efektów jestem bardzo zadowolona. Była to moja pierwsza wizyta ale z pewnością nie ostatnia."

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".