Dolina Łez

Kategoria: Twarz

Spis treści

  Dolina łez – kwas hialuronowy i alternatywy

  Dolina łez to bruzdy (zagłębienia), które idą od wewnętrznego kącika oka po skosie w dół naszej twarzy. Jest to jeden z najczęstszych problemów estetycznych, z którym zwracają się do mnie Pacjenci. To dlatego, że ze względu na swoją naturę, dolina łez uwidacznia się naprawdę na wielu twarzach.

  Obszar wokół oczu jest bardzo ważny na naszej twarzy. Kiedy z kimś rozmawiamy, z reguły patrzymy sobie w oczy. Ze zdrowego i pewnego spojrzenia bierze się masa pewności siebie. Dlatego jeśli coś na tym obszarze wizualnie „nie gra”, to dobrze jest zająć się tym problemem.

  Dolina łez, która pojawia się na Twojej twarzy już od 25 r.ż. potrafi zrobić tam niezłe spustoszenie. Wraz z pojawiającymi się zagłębieniami możesz spodziewać się następujących efektów:

  • Cienie pod oczami
  • Gorszy stan skóry i zasinienia w obrębie oczodołu
  • Zmęczony i mniej zapraszający wygląd – nawet, kiedy nie jesteś zmęczony
  • Zmniejszenie atrakcyjności twarzy

  Nawet jeśli z początku te rzeczy nie wydają się najważniejsze, to pogorszenie jakości skóry w okolicy doliny łez prowadzi do pogorszenia atrakcyjności całej twarzy. A tego przecież nie chcemy, prawda? 🙂 .

  Na szczęście, można powiedzieć, że medycyna estetyczna została STWORZONA po to, żeby rozwiązywać takie problemy! Dlatego w dalszej części artykułu opowiem Ci jak poprawić dolinę łez. SPOILER: to dużo prostsze niż myślisz 🙂 .

  Dolina łez przyczyny – skąd masz dolinę łez?

  Największym winowajcą dlaczego powstaje widoczna dolina łez jest… grawitacja. Mówiąc dokładniej, grawitacja połączona z utratą jakości skóry. Co dokładnie mam na myśli?

  Wyobraź sobie, że trzymasz w ręku reklamówkę z zakupami. Taką ciężką siatkę jesteś w stanie utrzymać przez max kilka minut. Taką lżejszą – może kilkanaście, ale w końcu na pewno się zmęczysz. A ile jesteś w stanie utrzymać bardzo lekką reklamówkę?

  Pytam dlatego, że na Twoją skórę na twarzy działają siły grawitacji. Z pozoru może się wydawać, że to „normalne”. Jednak kiedy przez lata działa na Twoją skórę siła w tym samym kierunku (w dół) to serio jest to problem. Szczególnie, że do tego argumentu dokłada się jeszcze jeden, bardzo ważny czynnik.

  Chodzi mi o utratę jakości skóry. Dolina łez uwidacznia się wtedy, gdy skóra pogarsza się. Dzieje się tak od ok. 25 r.ż., choć oczywiście dolina łez może pojawić się dużo później. Dochodzi także do zaniku tkanki tłuszczowej. Grubość tkanki tłuszczowej maleje z wiekiem. Pogarsza się jędrność skóry i dochodzi do pogorszenia wyglądu twarzy w obrębie oczodołu. Właśnie w takim wspomnianym okresie nasza skóra przestaje produkować kolagen w dużych ilościach.

  Kolagen to taki „dopalacz” dla skóry. Dzięki niemu skóra szybko odbudowuje się, jest jędrna oraz goją się blizny. Domyślasz się pewnie co się dzieje, gdy kolagenu zaczyna brakować, prawda?…

  Na szczęście nie jest tak, że kiedy dolina łez pojawi się u Ciebie, to musisz się z tym pogodzić. Powiem więcej – lepiej tego nie robić. W zamian za to warto wesprzeć skórę w odbudowie i pokazać jej, że na efekt grawitacji w Twoim przypadku jeszcze za wcześnie 🙂

  Omówmy więc zabiegi, które można wykonać na ten problem i spowolnić proces starzenia.

  Dolina lez zabiegi – wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym

  Są trzy zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym można poprawić dolinę łez. Zanim jednak o zabiegach to słowo komentarza z mojej strony. Jak już wiecie, dolinę łez nabywamy wtedy, gdy na tym obszarze powstają bruzdy. Czyli z czasem tracimy kolagen i gęstość skóry w tej okolicy. Żeby to naprawić wzmacniamy skórę – to jasne. Jednak bardzo często ubytki są tak duże, że istnieje potrzeba wypełnienia tych bruzd. Dlatego najpopularniejszy zabieg to wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym. Zabiegami, które wzmacniają skórę, ale nie wypełniają bruzd są mezoterapia i fibryna bogatopłytkowa.

  Kwas hialuronowy to wypełniacz, który potrafi przywrócić utraconą objętość i poprawić dolinę łez. Z wyglądu przypomina miękki i elastyczny żel, który podawany jest w leczony obszar. Pozwala to wyrównać dolinę lez (czyli nie ma już takich zagłębień jak wcześniej). Dzięki temu pod oczami nie tworzą się dołki, a promienie słonecznie nie tworzą cieni pod oczami. Ponadto, podanie kwasu hialuronowego wspaniale nawilża od środka i wzmacnia skórę. To sprawia, że w przyszłości ubytki w tym miejscu będą tworzyły się dużo wolniej. Efekty takiego wypełnienia mogą utrzymywać się nawet rok! Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym to rozwiązanie, po które sięgam najczęściej w swoim gabinecie.

  Mezoterapia na cienie pod oczami to inne, choć bardzo ciekawe rozwiązanie na dolinę łez. Nie jest to wypełniacz, więc nie uzupełni ubytków tkanki podskórnej w tej okolicy. Za to, podawany igłą preparat ma konkretne zadanie – rozjaśnić i wzmocnić skórę pod oczami. Czyli w sytuacji występujących cieni i worków pod oczami, mezoterapia może okazać się najlepszym wyborem.

  Fibryna bogatopłytkowa to trzecia możliwość z naszego menu 🙂 . Ten zabieg, podobnie jak w poprzednich przypadkach, polega na podaniu igłą preparatu w okolicę doliny łez. W tym przypadku jednak podajemy fibrynę, czyli jeden ze składników krwi Pacjenta. Taką fibrynę uzyskujemy z niewielkiej ilości krwi pobranej na początku zabiegu. Jest to gęsty preparat, który doskonale sprawdza się na mniejszych obszarach – takich jak dolina łez. W porównaniu do siostrzanego osocza bogatopłytkowego, fibryna jest bardziej skoncentrowana w tzw. czynniki wzrostu. A to bardzo dobrze! 🙂 Dzięki temu zadziała silnie na ten obszar, rewitalizując i wzmacniając go. Fibryna nie wypełni bruzd, ale poprawi jakość okolicy pod oczami. Przy okazji jest w 100% naturalna i odpowiednia dla praktycznie wszystkich – nawet kobiet w ciąży i alergików 🙂 .

  Dolina łez – jak usunąć dolinę łez – podsumowanie

  Podsumowując, jest wiele możliwości jak Twoja dolina łez może być poprawiona. Kwas hialuronowy, mezoterapia, fibryna – you name it. Chciałabym, żebyś po tym wpisie zapamiętał, że ten obszar nie musi wyglądać źle, a skutecznych możliwości poprawy jest dużo. Nadal możesz oczarowywać promiennym spojrzeniem i mieć wypoczęty wygląd. Jeśli jesteś zainteresowany, a nie wiesz który z tych zabiegów jest dla Ciebie, warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej w Twoim mieście 🙂 .

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  09.08.2021 Weronika

  Pani Doktor bardzo sympatyczna, profesjonalna, wszystko dokładnie wyjaśniła przed zabiegiem. Z przyjemnością wrócę do tego gabinetu. Polecam!

  13.07.2021 Izabela

  Pani doktor zna się doskonale na tym co robi . Cierpliwie wszystko wyjaśnia i co ważne doradza czy to co chce zrobić pacjent ma rację bytu i jaki może przynieść efekt. Jestem bardzo zadowolona przebiegiem wizyty

  21.05.2021 Klaudia

  Bardzo polecam! Pani doktor wszystko wytłumaczyła, była bardzo miła i pomocna, a przy tym konkretna, natomiast sam zabieg trwał moment i był mało bolesny, teraz czekamy na efekty ;)

  Dołącz do mojego WYZWANIA!

  "5 Dni Do Lepszej Skóry"

  Otrzymuj wskazówki jak poprawić wygląd w domu. Codziennie przekażę Ci cenne porady co zrobić, żeby wyglądać lepiej BEZ zabiegów!

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".