Garbaty nos

Kategoria: Twarz

Garbaty nos
Spis treści

  Garbaty nos – czy operacja plastyczna nosa to jedyna opcja?

  Garbaty nos to potoczne określenie na nieestetyczny kształt nosa. O garbatym nosie mówimy wtedy, gdy patrząc od boku linia nosa nie jest prosta. Jeżeli w Twoim przypadku ta linia wygląda jak pagórek – to niestety masz garbaty nos.

  Na początku ustalmy jedno – garbaty nos to nie jest problem, który decyduje o życiu i śmierci. To oczywiste. Jednak zdecydowanie jest to problem, który może wpływać na nasz korzystny wygląd. Garbaty nos od razu sprawia wrażenie większego niż jest w rzeczywistości. Przez to twarz wydaje się wychodzić spoza naturalnych proporcji.

  Dlatego, garbaty nos wcale nie musi być ogromny, żeby tak się prezentować. Dodatkowo, im bardziej linia nosa przypomina wygięty łuk, tym bardziej wpływa to na postrzeganie naszej atrakcyjności. Z tego powodu warto rozważyć zabiegi estetyczne, które poprawią tą sytuację.

  Garbaty nos to doskonały przypadek na pokazanie jak medycyna estetyczna może zadziałać całościowo. Drobne poprawki w obrębie linii nosa mogą dać Twojej twarzy OGÓLNIE atrakcyjniejszy wygląd. Mimo, że poprawiamy jedną „drobną” rzecz, to korzysta na tym cały wygląd. A to bardzo dobrze!

  Garbaty nos przyczyny

  Ustalmy najpierw co powoduje, że mamy garbaty nos. Właściwie przyczyna jest jedna i to dość… oczywista. Są to uwarunkowania genetyczne, które przyczyniły się do takiego kształtu nosa w Twoim przypadku.

  Jeśli masz garbaty nos, to prawdopodobnie ktoś z Twojej rodziny też taki ma. Nic w tym złego, bowiem tą sytuację można rozwiązać przy pomocy zabiegów estetycznych lub chirurgicznych.

  Dlatego, w przypadku tego problemu nie trzeba daleko szukać przyczyn. Lepiej skupić się na rozwiązaniach 🙂

  Garbaty nos zabiegi bez skalpela

  Chcąc poprawić garbaty nos masz w zasadzie dwie możliwości. Pierwsza to zabieg korekty nosa u chirurga plastycznego (czyli operacja nosa). Jeśli jesteś zdecydowany, to niewątpliwą zaletą takiego podejścia jest trwałość efektów. Raz wykonany zabieg poprawia kształt nosa na zawsze. Wady? Operacja nosa dużo kosztuje (min. kilka tysięcy zł) i jest inwazyjna. Czas dojścia do siebie jest liczony raczej w tygodniach, jest opuchlizna, szwy i trochę krwi…

  Alternatywą dla zabiegów chirurgicznych są zabiegi na garbaty nos bez skalpela. Mam tutaj w szczególności na myśli zabiegi z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to wypełniacz, który podajemy igłą w skórę.

  Struktura preparatu umożliwia modelowanie kształtu nosa. Możemy starać się ograniczyć garbaty kształt i osiągnąć smukłą i prostszą linię. Dzięki temu nos będzie wyglądał na zgrabniejszy i bardziej pasujący do reszty twarzy. W rękach dobrego specjalisty ten zabieg może naprawdę zmienić to, jak postrzegamy swój garbaty nos.

  Taki zabieg z kwasem hialuronowym kosztuje ok. 1200zł za 1 ml dobrego preparatu. Efekty utrzymują się nawet do roku czasu. Korekcja nosa kwasem trwa tylko kilkanaście minut, a czas dojścia do siebie jest praktycznie natychmiastowy.

  Ostatnia opcja jak poprawić garbaty nos to… botoks. Mam tutaj na myśli jednak wyłącznie uniesienie końcówki nosa. Jeżeli więc to akurat końcówka nosa jest tym problemem, który najbardziej mu doskwiera, to zdecydowanie warto rozważyć ten zabieg.

  Podsumowując, z garbatym nosem można sobie poradzić także bez skalpela. Jeżeli więc nie rozważałeś nigdy operacji chirurgicznej, to zdecydowanie warto zainteresować się zabiegiem z kwasem hialuronowym. Jeśli nie jesteś zadowolony z kształtu swojego nosa – to niechirurgiczny zabieg korekty nosa jest godną rozważenia opcją 🙂 . Z pewnością warto udać się na konsultację do gabinetu medycyny estetycznej w Twoim mieście.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  20.01.2022 Renata

  Moje wizyty u Pani dr Moniki przebiegły bez zastrzeżeń. Bardzo miła osoba, która zna się na swojej pracy. Podczas zabiegów wszystko wyjaśnia, tłumaczy. Cieszę się, że wybrałam Panią doktor i zapewne wrócę jeszcze na zabiegi do Jej gabinetu. Gorąco polecam wszystkim.

  18.02.2021 Marta

  Jestem pod dużym wrażenie dr Moniki. Długo wahałam się i nawet ociągałam przed wizytą. Nic bardziej mylnego. Konsultacja przebiegła sprawnie. Wszystko zostało wyjaśnione. Następnie przeprowadzone. Z efektów jestem bardzo zadowolona. Nie ma możliwości, żebym następnym razem wybrała innego lekarza!!!!!!

  22.09.2021 Karolina

  Doktor Monika to profesjonalistka pełna empatii. Świetne podejście do pacjenta, spokój i opanowanie. Polecam!

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".