Gummy smile

Kategoria: Twarz

Spis treści

  Gummy smile, czyli uśmiech dziąsłowy

  Gummy smile (uśmiech dziąsłowy) porównałabym do lądowania człowieka na Księżycu, tyle że na odwrót 🙂 . Już tłumaczę. Lądowanie to był mały krok dla człowieka, a duży krok dla ludzkości. Zrobienie sobie gummy smile to mały krok dla ludzkości, ale duży krok dla człowieka 😀

  Chcę przez to powiedzieć, że gummy smile często urasta do rangi problemu, na który nie da się znaleźć sposobu i jesteśmy na niego skazani. Zupełnie tak nie jest i w gabinetach estetycznych ten problem możesz rozwiązać ot tak.

  Gummy smile to nadmierna widoczność dziąseł podczas uśmiechu. To powoduje niezbyt estetyczne i korzystne wrażenie z punktu widzenia estetycznego. Dość powiedzieć, że nieładnie często opisuje się ten problem jako „koński uśmiech”. Szukając informacji o tym problemie w Internecie – na pewno sam doskonale to wiesz.

  Na szczęście, medycyna estetyczna skutecznie radzi sobie z gummy smile przy pomocy botoksu. Chcesz dowiedzieć się co jest przyczyną, że masz uśmiech dziąsłowy i poznać sposoby na jego usunięcie? Czytaj dalej!

  Gummy smile (uśmiech dziąsłowy) – przyczyny uśmiechu dziąsłowego

  Na Twojej twarzy znajdują się różne mięśnie mimiczne. Przyczyną uśmiechu dziąsłowego jest nadaktywność mięśnia dźwigacza wargi górnej. Co to znaczy „nadaktywność”? To, że zamiast unosić wargę do szerokiego uśmiechu, to robi to przesadnie i odsłania całe dziąsła. Wtedy odbiorca zamiast skupiać się na pięknych białych zębach, to widzi czerwone odsłonięte dziąsła…

  Tak naprawdę to nie jest nasza wina, że gummy smile powstaje akurat na naszej twarzy. Problem ten jest uwarunkowany w 100% genetycznie i nie mieliśmy wpływu na jego powstanie. Nie znaczy to jednak, że nie mamy wpływu na jego usunięcie 🙂 . Wręcz przeciwnie. O ile nie usuniemy przyczyny problemu, to możemy radzić sobie ze skutkami.

  Leczenie gummy smile

  Jak wspomniałam wcześniej, najlepszą metodą na leczenie gummy smile jest botoks. Zabieg z botoksem ma prosty cel. Przy pomocy igły podajemy ten preparat w mięsień dźwigacz wargi górnej. Robimy to po to, żeby ten mięsień osłabić.

  Tak naprawdę nie osłabiamy samego mięśnia, ale połączenie pomiędzy nerwem a mięśniami. Czyli osłabiamy sygnał, który płynie do Twojego mięśnia. Jeśli do tej pory było to 100% mocy sygnału, to teraz jest to 70% mocy. Dlatego mięsień nie będzie tak mocno podnosił warg jak do tej pory.

  Efekt? Uśmiech dziąsłowy to już przeszłość. Warga podnosi się na tyle wysoko, żeby efekt był naturalny i nie bardziej. Wrażenie dla Pacjenta jest zupełnie naturalne. Estetyczny problem znika. Same plusy 🙂

  Sam zabieg trwa krótko – dosłownie kilka minut. Jego koszt to ok. 250zł. Działanie botoksu jest opóźnione w czasie. Pierwsze efekty pojawiają się po ok. 3 dniach, a pełny efekt do 2 tygodni. Preparat powoduje rozluźnienie mięśni wargi górnej. Podczas uśmiechu ukrywa to widoczne dziąsła. Efekty zabiegu na gummy smile utrzymują się ok. 3-5 miesięcy i jest to zależne od Pacjenta. Po ustąpieniu działania botoksu wraca się do tego co było i nie trzeba zabiegu wykonywać ponownie jeśli się nie chce. Czyli – możesz z powrotem mieć uśmiech dziąsłowy. Pytanie tylko: „po co?” 😉 .

  Podsumowując, gummy smile to problem, który dla wielu z nas jest utrapieniem. A wcale nie musi, bo rozwiązanie go jest proste, tanie i skuteczne. Piękny uśmiech jest na wyciągnięcie ręki 🙂 . Dlatego, jeśli rozważasz taki zabieg skontaktuj się ze swoim lekarzem medycyny estetycznej i zredukuj gummy smile u siebie.

  Zarezerwuj konsultację
  Opinie pacjentów
  02.06.2021 Justyna

  "Pełen profesjonalizm i zrozumienie Pani Doktor przewyższyła moje oczekiwania. Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze.
  Na pewno będę wracać.

  27.04.2021 Karolina

  Jak zawsze super, polecam :)

  17.12.2021 KZ

  Dziekuje za wizyte. Wszystko dokladnie zostalo wyjasnione, Pani doktor jest bardzo mila, dba o dobro pacjenta, slucha, doradza i dobiera metode leczenia dopasowana do konkretnej osoby. Plusem jest tez to Pani doktor preferuje naturalne efekty a nie przesadzone! Ja oceniam 10/10 i polecam wszystkim tym, ktorzy chcieliby cos zrobic dla siebie ale nie do konca jeszcze wiedza z jakich zabiegow skorzystac.

  Pobierz darmowy poradnik

  12 kroków do młodego wyglądu

  Proste wskazówki jak w domowych warunkach zadbać o młodość

   Dziękuję.

   Poradnik jest już na Twoim mailu. Jeśli nie ma go w "odebrane", sprawdź foldery "SPAM" i "oferty".